18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #9921
    Ennyi erővel mindenre luxus, elvégre egyáltalán nem szükséges ez az egész.

    A különbség csak annyi, hogy mondjuk a pármegás firefox munkafolyamat (ahogy a felhasználói programok 99%a) egy az egyben elfér a memóriában (pláne ha 4 giga), szóval az induláson kívül nincs szerepe benne az SSDnek, ezzel szemben a játékok nagy mérete miatt ott folyamatosan jelentkezhet swappelés, aminél már jelentős szerepe van az SSDnek.
  • Dzsini
    #9920
    Ott vannak a tesztek, SSD esetén a 8 magos Extreme proci volt a szűk keresztmetszet.
  • Dzsini
    #9919
    Nem, de azért lényeges különbségek vannak a mai technológiához képest:
  • franc0
    #9918
    Hát ez nagyon frappáns volt, kár hogy ilyet nem mondtam.
    A HDD a szűk keresztmetszet, ez teljesen egyértelmű. SSD esetén már máshol lesz.
  • Pio
    #9917
    Már hogyne lenne az?
    Ez egy sematikus ábra, nem egy számítógép fotója belülről. :)
    Vagy szerinted most már egy SSD közvetlenül kommunikálhat a CPUval? O_o
  • franc0
    #9916
    A játékoknál főleg a pályabetöltést gyorsítja, illetve megemeli a minimum fps. De azért játék alá SSD még mindig luxus, akinek ez kell az csengessen.
  • Dzsini
    #9915
    Azért mostanában, hogy a bridge-eket is a CPU-ba integrálják, ez már bőven nem igaz :)
  • Pio
    #9914
    Tessék egy kis tanulnivaló hétvégére:

  • Pio
    #9913
    Nyilván a háttértárról közvetlenül a processzorba özönlenek az adatok, a memória, mint afféle közbülső állomás csak valami mesebeli teremtmény lehet. :D
  • Pio
    #9912
    Én win7 64 bitre 170 gigásra vágtam a rendszervinyót. Erre telepítek mindent. Rengeteg programot használok munkámból kifolyólag és játékból is elég sokat telepítgetek a gépre, aztán uninstallálás sokára lesz, mert sosincs időm játszani velük.
    35 gigányi játékom van rajta és még így is ráhúztam 45 gigányi iso/avi fájlok mappát, szóval olyan dolgokat, amik nyugodtan mehetnének a háttértárra. Szabadon is van 20 gigám.
    Ami azt jelenti, hogy csak a rendszer és a programok olyan 70 gigát tesznek ki nálam, de ez tényleg nem általánosítható. Ami biztos, hogy a windows mappa 20 giga.

    A játékokat azért célszerű szerintem ide telepíteni, ha van rá lehetőség, hisz azokban aztán is van háttértárról adatbetöltés dögivel.

    Alapvetően felhasználófüggő, hogy kinek mennyi hely kell a rendszernek. Én magamnak mindenképp 128as környékit vennék rendszerre a jelenlegi árak mellett, azon kényelmesen elférnék, nem kéne azon stresszelni, hogy "jajj, most akkor ezt még odatelepíthetem?" és maradna rajta üres hely is, ami SSD-nél elég fontos.
  • Dzsini
    #9911
    100-200 sok szerintem, nekem napi használatra egy 64-es bőven elég lenne - azon elfér a rendszer meg az a pár program, amit használok, szerintem Macen sincs másképp
  • franc0
    #9910
    Nem tudom mivel foglalkozol, de egy 200 gigás SSD már masszív overkill.
    Ez nem arra van, hogy ezen tárold a nyaralási fotóidat meg az 1080p sorozataidat.
    Operációs rendszer, gyakran használt programok és állományok. Ennyit kell rátenni.

    Pio meg nem érti miről szól ez az egész. Hiába raksz a gépbe akár egy i7 980X procit, ha egész egyszerűen a szükséges adatok lassan jönnek a lemezről és az outputot lassan tudod ráírni.
  • G_ArchAngel #9909
    notebook lesz vagy barkacsolsz?
  • Pio
    #9908
    Ha olyan adatot használsz, ami az SSD-n van, akkor az gyorsabban fog tudni betöltődni, szerintem ez azért eléggé magától értetődő. :)

    SlickAdam: nincs ezzel semmi baj, csak azt ne hidd, hogy a számítógépnél végzett munkafolyamatodnak ezek a dolgok olyan jelentős részét teszik ki. Macen meg pláne nem, legalábbis nálam, kb. heti egyszer kapcsolom ki-be a gépet.
  • grizzly21
    #9907
    En pc-ben gondolkozom de gondolom mindegy: tehat jol ertem, hogy eleg egy 100-200 gb-os SSD amin a windows es a programok vannak, es a tobbi cucc (filmek, kepek, akarmi) pedig lehet egy hdd-n, es akkor is gyorsulni fog a rendszer?
  • SlickAdam
    #9906
    boot, programinditas (egy vagy tobb), masolas, kereses, ... megis hogy lehetne egyszerubben szemleltetni? :)
  • Pio
    #9905
    Tippelek, azokban a videókban gépet bootolat és/vagy elindítottak egyszerre egy rakás programot? :)
  • SlickAdam
    #9904
    felsorolas miatt nem jott le, hogy a C300-at altalanosan erted, ne haragudj :)

    egy 128-as szerintem mindenkepp jo lenne, foleg ha figyelembe vesszuk, hogy a kis Macbook-ba tennem, amire OS X es Windows 7 is felpattanna. SuperDrive-ot pedig szeretnem helyen tartani.
  • franc0
    #9903
    - elmondtuk, hogy szerintünk már a 128 is indokolatlan. Ott a szokásaidat kéne felülvizsgálni.
    - leírtam, hogy a Crucial C300 a legjobb, nem az Intel.
  • Dzsini
    #9902
    utolsó oldalról:
    "Átlagfelhasználói szempontból nagyon úgy tűnik, hogy az IOps-ok száma lényegtelen, mert a nagy, érezhető sebességbeli ugrást a HDD-ről SSD-re váltás után azonnal megérzi az ember, itt kb. 10-100-szoros szorzóval számolhatunk, ha azt vesszük, hogy a HDD-k ~350 IOps-szal olvasnak, a leglassabb SSD pedig 3500-zal, a leggyorsabbak pedig 35 000-rel. Ellenben SSD és SSD között csak nagyritkán érezhető a különbség, legalábbis akkor, ha azt az operációs rendszer és a felhasználói programok tárolására szánjuk. A Windows és a programbetöltős tesztekből kiderült, hogy a leglassabb és a leggyorsabb SSD között is csak minimális, 1-2 másodperces különbségeket lehet kimérni, ellenben ha HDD-ről váltunk SSD-re, akkor a betöltési idők akár negyedére vagy ötödére is csökkenhetnek."
  • SlickAdam
    #9901
    Kingston sajnos nincs az altalam preferalt uzletben, ellenben Crucial C300 es Intel X25-M van.
    Crucial C300 128 gigas - 200 euro
    Intel X25-M 160 gigas - 320 euro

    megerne 120 eurot az a plusz 32 giga? Vagyis fontosabb kerdes, hogy van-e ennyivel jobb az Intel? Dzsini altal linkelt tesztben Intelt ajanlanak, de megis 120 euro...
  • Zsoltika 007
    #9900
    Volt benne már X25-M 160 Gb-os. Valóban ég és föld. De mivel ezt a gépet annyira nem használom mint az asztalit, ezért abban van. Akinek viszont a notebook az elsődleges gépe, annak erősen javasolt.
  • franc0
    #9899
    Nekem most 1,83-as gépben van, és tényleg szárnyra kapott.
    64 gigás kategóriában: Crucial C300 (ez a legjobb, csak Mo.-on nehéz hozzájutni), OCZ Vertex 2 (nekem ez van) vagy más SandForce vezérlős (Corsair Force, GSkill Phoenix Pro, Patriot Inferno, Mushkin Callisto Deluxe)
    80 gigás kategóriában: Intel X25-M
    120-128 giga: Az előzőek bármelyike
  • Dzsini
    #9898
    elsőre ezt ajánlom elolvasni, hogy az alapokkal tisztában legyél. (hosszú és tömény, de érdemes vele eltölteni az időt)

    aztán egy teszt, ahol a leggyorsabb HDD-kkel is összemérnek pár eszközt.
  • SlickAdam
    #9897
    nezegettem most par osszehasonlito videot YT-on, tenyleg elkepeszto a kulonbseg. egy ilyennel a 2 Ghz-es C2D-m is csodakra lenne kepes :)
    irhatsz par tipust, bar biztos nem holnap veszek SSD-t. iranynak mindenesetre jo lenne.
  • franc0
    #9896
    Akármilyen merevlemezt teszel bele, köze sem lesz az SSD-hez sebességben.
    Dzsini jól írja, az SSD-t ne mint háttértárat fogd fel, hanem mint gépfejlesztési lehetőséget (aka új proci, több ram).
    Meg kell nézni, mekkora az a hely, amin elférsz. Ezt be kell szorozni 1,25-tel, és ekkora SSD kell. Típust is tudok ajánlani ha belefognál.
    Ha annyira nagyon kell a többszáz giga a laptopba, akkor a SuperDrive helyére be lehet építeni a régi merevlemezt.
  • Dzsini
    #9895
    Igazából a 128 giga nem kell - külső vinyó tárolásra (vagy NAS az otthoni hálózaton), és akkor a rendszer és pár program mellett túl sok hely nem szükséges - persze attól is függ, hogy mire használod a gépet.
    (nekem a laptopban 120-as vinyó van, 3+ éves Vistával, és van kb. 70 giga szabad helyem rajta - filmet, zenét hálózaton át hallgatok, stb.)
  • SlickAdam
    #9894
    Az a baj az SSD-vel, hogy meg mindig rohadt draga. Gondoltam megnezem en is, hat egy sima 128 gigas 200-400 euro kozott van (markatol fuggoen). Akkor inkabb egy WD Scorpion Black-et teszek majd a kis gepbe en is (nagyban is az van es elegedett vagyok vele).
  • Zsoltika 007
    #9893
    Mennyire ugrott a rendszer teljesítmény 4 gigával? Nekem van egy 2007-es 2.4-es c2d mbp 8600gt-vel. Most azon agyalok érdemes-e bele tolni, vagy inkább ssd-t. Mert nagyon tekeri a vinyót. :( Még böngészésnél is iszonyat lassú tud lenni néha..
  • Pio
    #9892
    Kényelmesen el fogja vinni.
  • SlickAdam
    #9891
    egyebkent ha kicsit felpimpelem 4 gigasra ill. vinyot is teszek bele, szerintetek jol futna rajta a Windows 7? Neha-neha szuksegem lenne ra, ugyhogy ratennem ha lehetseges. Leginkabb a proci kerdeses, mert nem egy mai darab:
    Intel® Core™2 Duo Processor P7350 (3M Cache, 2.00 GHz, 1066 MHz FSB)

    hivatalos kovetelmeny 1 gigas procit ir minimum, de ez nem mond semmit. alapveto dolgokat futtatnek rajta: Office, bongeszes, olykor-olykor kis webprogramozas (ehhez se kell bitang ero), ...
  • Mnemomic
    #9890
    Nekem is 2 Gbyte volt benne és bővítettem 4-re. Kingstont vettem bele de a márka honlapján volt hozzá típus megadva. Ez drágább volt valamivel, de inkább ezt vettem, de lehet, hogy másikkal sem lett volna gond. A KTA-MB1066/2G a típus neve és minden OK ezzel.
  • SlickAdam
    #9889
    vagy ugy latom van ennel az eladonal Samsung memoria is ugyanilyen. illetve mas emberkenel akad Kingston kb 8 euroval tobbert. szoval melyiket lenne erdemes? Hynix, Samsung avagy Kingston?
  • Tikal #9888
    szerintem ugyanazt kapják a töltőről, mint mondjuk a PC-ről, de mondom én már csináltam így és nem sült meg :)
  • Verseghy
    #9887
    Akkor jó.:) Azt hittem kevesebb feszültség kell az iPod töltéséhez és történhet vele valami..:) Köszi a választ!
  • Tikal #9886
    Nem hinném, mert én már csináltam így :)
  • Tikal #9885
    Jól tudod, többnyire kingston van bennük.
  • Verseghy
    #9884
    Üdv,
    Nekem egy elég extra kérdésem lenne, van egy iPhone-om és egy iPod Shuffle-m. Mint tudjuk a Shufflenek egy kövid USB kábele van és nincs hálózati töltője. Árt neki, ha az iPhone adapterjét használva a 230ba dugom az iPodot?
  • franc0
    #9883
    Az enyémben Hynix volt.
  • Pio
    #9882
    Az Apple amúgy Kingston memóriákat tesz a laptopjaiba? Jól tudom?