18351
ATbanner.jpg
  • neevous
    #9961
    Az S-IPS paneleket az LG is gyártja a Hitachi és a Mitsubishi mellett.
  • Solten
    #9960
    Ugy tudom az IPS-es Eizo-kba S-IPS panel kerul, nem az LG-fele kommersz H-IPS amiket az iMac-be szerelnek (amugy tobbnyire az Eizo Samsung PVA panelt hasznal).
  • grizzly21
    #9959
    ilyen van? ha nem clone-olod a kepet, hanem extendeled akkor is mukodik?:o
  • passatgt
    #9958
    lehet venni ilyen usb-s kütyüs elosztókat hozzá, 20-30e körül
  • grizzly21
    #9957
    macbook pro-mban ugy emlekszem csak 1 dvi kimenet volt, de vehetsz 1 nagy monitort is
  • GregSB
    #9956
    Processzorgyártót vált az Apple

    "A DigiTimes szerint az Apple lecseréli régi partnerét, a Samsungot, és a most is gyártott Apple A4-es processzort, valamint a lap szerint a Cortex-A9-es architektúrára épülő Apple A5-öt is a TSMC-vel készítteti majd el. Jelenleg a Samsung gyártja az A4-eket az Apple-nek, ahogy az iPhone 3GS-ben dolgozó S5PC100-at is a koreai partner szállította, a nagy barátságnak azonban vége: a Samsung jelenleg számos olyan mobilt és tabletet ad el, ami közvetlen vetélytársa az Apple portfóliójának, éppen ezért a kaliforniai cég nem szeretné a technológiai fejlesztéseit megosztani konkurensével."
  • pyrohun #9955
    Hát igen....

    27-es iMac-em most 1 év 1 hónapos kb. - és nemsokára másodszor viszem vissza teljes panelcsere miatt. Mivel ISMÉT foltosodik a kijelző.
    Azt hiszem hamarosan macbook pro + 2 monitor (lehet olyat?), vagy (régebbi) Mac Pro + 2 monitor lesz ebből, mert már az összes micsodám tele van ezzel...
  • neevous
    #9954
    Annyi a gáz, hogy az IPS panelek túlnyomó többségét az LG gyártja, talán a NEC gyárt még saját magának panelt. Az Eizo a legtöbb modelljében LG panel van (ha nem az összesben).
  • G_ArchAngel #9953
    reszemrol az apple, lg es a samsung is feldughatja maganak azt a halom szart, amit kijelzokent arul - lehetoleg a szelesebb elevel felfele...

    legkozelebb notebook + Eizo, Viewsonic, Lacie vagy NEC...
  • neevous
    #9952
    Valahogy akkor sem áll össze a dolog.

    Asztali szegmensben sok vásárlót veszítene az Apple, ha egyik napról a másikra feladnák az IPS panelek használatát. Nyílván voltak minőségi problémák az LG-Phillips panelekkel (27"-es iMac), de a pro felhasználók miatt nem hiszem, hogy Samsungra váltanak, hanem inkább egy Toshiba panelekre váltást tartanék ésszerűnek.

    Mobil eszközök táján esetleg el tudnék képzelni egy váltást Samsung kijelzőkre, hiszen az "SAMOLED plus"-ban végre eltűnt a pentile matrix. Ha még a színeket be tudják naturálisra lőni, akkor még jó is lehet a cucc.
  • Solten
    #9951
    Lehet hogy ennek vege, a cikk emliti hogy a megallapodas az un "ujgeneracios LCD kijelzokre" is kiterjed.
  • GregSB
    #9950
    Deutsche Telekom felsorolta az Apple-t azon parterei között, akik támogatni fogják az NFC-t 2011-ben. Sazl iPhone 5-ben várható ez a fícsör (nagy meglepetés).
  • neevous
    #9949
    Lehet, hogy azért, mert az összes Apple cuccban (kivéve a notebookokat) LG-Phillips IPS panel van.
  • Pio
    #9948
    Meg ilyeneket:

  • Pio
    #9947
    A Samsung unalmas óráiban ilyesmiket gyártogat. És nem az Apple-nek... :D

  • Dzsini
    #9946
    Valószínűleg rendelésre készül, és nem tudnak annyit gyártani belőle (plusz van olyan is, hogy exkluzív megrendelés - és akkor nem is rakhatják).
  • passatgt
    #9945
    inkább az a gáz, hogy ezeken a samsung nem a sajátjába rakja:)
  • Pio
    #9944
    Erről gagyarásztam múltkor is talán pont ebben a topikban, amikor valaki arról győzködött, hogy az Apple panelei sokkal királyabbak, mint a fos Samsungok... :)
  • Solten
    #9943
    Hah :) A Samsung legnagyobb vásárlója az Apple
  • grizzly21
    #9942
    Szerintem attol fugg milyen surun vagy kenytelen nem otthon/munkahelyen dolgozni. Nehany perces / feloras netezeshez jo a mobil is, nehany orara jo a netbook, ha meg melozni vagy kenytelen laptop-on, akkor minimum 15-os (vagy kulso monitorral jo barmi, ami hardveresen eleg eros a munkahoz, akar egy netbook-os is), a 17-est en is nagynak tartom cipelni, az csak akkor jo ha elmesz valahova tobb hetre es nincs kulso monitor.
  • Tikal #9941
    angelday egyszer leirta hogyan kell beállítani, de nekem nem sikerült. beállítottam, aztán elkattintok onnan, és visszaáll alapra....
  • G_ArchAngel #9940
    TextEditben természetesen működik, csak Pagesben nem:(
  • G_ArchAngel #9939
    Valaki elmagyarazna, hogy az ostoba Pages miert nem kepes magyar spellingre?
    Openoffice libaryje telepitve van, elso ket alkalommal mukodott, azota mindent alahuz.

    Kicsit kezd a faszom telelenni mar az Apple-vel minden teren...
  • G_ArchAngel #9938
    Amugy en is eleg nagy szarban vagyok neha:

    Ha hosszabb idore hazamegyek (utobbi felevben ketszer voltam egy-egy honapot), akkor dolgoznek es a 13-as MBP semmire nem jo.
    Ha venne ujra 17-est, akkor jo lenne ilyen esetekben, eleg eros lenne PS-hez, de csak egy kavezoba elugrani netezni, blogot irni fel sem emelnem az asztalrol...
  • SlickAdam
    #9937
    nem a hogyannal van a problemam (en rendesen, Boot Camp alol csinalnam), hanem, hogy mukszik-e rendesen.:)
  • LoDMaSt
    #9936
    úgy tudsz, hogy felrakod a parallel virtuális gépet, és az alá raksz fel w7-et, az meg felismer magának mindent, legalábbis nekem.
  • SlickAdam
    #9935
    ne harapjatok le a fejem, ha esetleg magatol ertetodo lenne a kerdesem, de Windows 7-et tudok installalni sima Leopard-ra is? ugy altalaban, ill. a Mac install lemezen igy megfelelo driverek lesznek hozza?
  • passatgt
    #9934
    megjött az ipad-killer motorola xoom, 1200$-ért
  • grizzly21
    #9933
    Barkacs, ami annyit jelent hogy osszeallitom a konfigot egy oldalon, ok osszerakjak, ertemegyek es kesz, csavarhuzot nem fogok kezbefogni azert:) Emelle max egy netbook jatszik, mar a 15-os laptopnal is eszrevettem, hogy nem viszem el sehova, csak nagyritkan otthonrol, akkor is csak olyan dolgokat csinalok rajta, amihez nem kell eroforras, mert otthon dolgozom. Most kiszamolva egy jo laptop aranak kb felebol kozel maxos asztali gepet veszek.
  • Pio
    #9932
    Tényleg nem egy Trials HD, de szeretem ezt a műfajt, annak idején rengeteg ELMA-ztam (szintén magyar fejlesztés, ki tudja, talán köze is van a kettőnek egymáshoz), szóval ezt is megnézem, kössz a tippet.
  • GregSB
    #9931
    Nocsak, a MAS-on a legtöbbet letöltött ingyenes játék magyar :) Apline Crawler. Iszonyat gagyi grafika, a fejesztő honlapját mintha egy 5 éves csinálta volna, de a játékkal el lehet lenni :)
  • Pio
    #9930
    Végre egy korrekt ajánlat, ugyan annyi, mint Steamen, csak így tovább!
  • GregSB
    #9929
    Monkey Island SE a MAS-ban!
  • passatgt
    #9928
    korábban kérdeztem, hogyan lehet megnézni, hogy hány oldalt nyomtattam ki eddig összesen:

    böngészőben a http://127.0.0.1:631/ címen a Printers fülön írja:)
  • Pio
    #9927
    Na, boccs a késői válaszért, tesztelgettem kicsit a gépem. E8400-as CPU, 3GHz-s (333*9) órajellel, felhúztam 4GHz-re (500*8), itt vannak a teszteredmények:

    bootidő: 1:32->1:17
    TF2 pályabetöltés: 0:47->0:40
    TF2 FPS: 51->60 (vsync powa :D )
    World in Conflict FPS: 34->39
    Winrar raroltam egy nagy adag filet: 252 sec-->192 sec

    Akkor most ebből is hozzam ki azt, hogy nálam a CPU a szűk keresztmetszet és a Samsung HDD-m király?

    Nem elég tesztelni, az eredményeket értelmezni is tudni kell.

    -----------------------------------------------

    nagyon OFF az architektúrához

    Valóban nem vagyok naprakész 1 hónapja megjelent architektúrákból.
    Azt viszont nem hiszem el neked, hogy a memória és a cpu közvetlenül kommunikálnak egymással, ez képtelenség. :)

    Azt tudom, hogy most már egymás hegyére-hátára építik a chipeket, hogy helyet spóroljanak új chipeknek és hűtésnek, amit lehet összevonnak, így vizuálisan nem különíthetőek el ezek az egységek egymástól, de attól még az architektúra ugyan az, a szerepek továbbra is megvannak és most is ott van köztük egészen biztosan egy Memory Controller minimum, akár összeintegrálva bármi mással, vagy valami más Inteles csodafejlesztést, ami kezeli a kommunikációt a kettő között és architekturálisan nortbridge-nek minősül.
    A southbridge már akkor is egy egybeépített katyvasz volt, amikor még naprakészebb voltam a témából (Talán Platform Controller Hub néven futott, utánawikizik, aki akar :) ), sajnos sose érdekelt annyira a dolog, hogy pontosan tudjak róla mindent, de azért az alapvetésekkel képben vagyok.
  • Dzsini
    #9926
    Nem, de ez alapján az OSX + a filerendszer nem nagyon szenved emiatt.
  • SlickAdam
    #9925
    egyebkent az OS X tamogatja az ugy nevezett TRIM funkciot (atolvasva a cikket irjak, hogy W7 igen, Mac-rol nem esik szo)?
  • franc0
    #9924
    Jaja, ha van sok memóriád (8-16 akár 32) akkor az SSD sok előnye behozható, sőt.
    Csakhát az is drága, meg az oprendszert nem tudjuk oda tenni sajnos. A RAMdrive meg még drágább lenne mint az SSD.
  • franc0
    #9923
    Hatmagos lesz az szerintem, de valóban :)
    Az ábrádon szépen látszik egyébként, ha megnézzük a SATA 6Gb/s értékét, na azt HDD esetén nyugodtan leoszthatjuk durván 4-el. És még nem is beszéltünk a 4K random read-ről, ami az egész SSD lényege.
    Szal jó cucc ez, én szeretem :)
  • Dzsini
    #9922
    A különbség:

    Adat útja régen : SSD -> Southbridge -> Northbridge -> CPU -> Northbridge -> Memória későbbi felhasználásra -> Northbridge -> CPU
    Adat útja ma: SSD -> Chipset -> CPU -> Memória későbbi felhasználásra -> CPU

    Ha már tanulunk, akkor ne a sok éves technológiákat tanuljuk, elég baj van ebből az iskolákban, hogy a tanárok még lemaradtak a "napjaink modern, Pentium 4 processzorai".nál (saját tapasztalat).