18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #10041
    Új csatlakozó, de univerzális lesz, nem csak Maceken lesz megtalálható.
  • passatgt
    #10040
    asszem új castlakozó, de kompatibilis a régiekkel, valami ilyesmi:)
  • SlickAdam
    #10039
    nekem meg mindig nem tiszta ez a Light peak. ez egy ujfajta csatlakozot is takar, vagy csak a szamitogepen beluli kabelezest hivatott lecsokkenteni?
    uj csatlakozo persze jo lenne, de attol meg ugyanugy tele lennenk adapterekkel, hogy a meglevo cuccosok menjenek. most is tele van az Macbook osszes pontja (2 usb, ezek raadasul hub-ot futtatnak, DisplayPort, FW, LAN)
  • GregSB
    #10038
    "Intel released a statement to the media today saying that on Thursday in San Francisco it will "host a...press briefing to discuss a new technology that is about to appear on the market."

    Na, minden bolygó együtt áll, jön a LightPeak holnap az új MacBook Prokba.
  • GregSB
    #10037
    Végülis csak a #10026-ra nem válaszoltam, ami elindította ezt az egész témát :D

    Most biztosan nem vennék a helyedben. Szerintem 99%-os biztonsággal állítható, hogy lesz frissítés áprilisban, a kiegészítők már a spájzban vannak.

    Aztán hogy mi lesz ősszel (ráncfelvarrás, termékcsalád-bővítés, vagy esetleg semmi), azt valószínűleg csak Jobs meg pár felsővezető tudja csak :)
  • GregSB
    #10036
    Nameg ezért is kényelmetlen az áprilisi iPad-frissítés: az új iOS mindig nyárra készül el, kicsit hülyén nézne ki ha minden évben bemutatnának egy új iPadot az előző szoftverrel, aztán fél év múlva jönne rá az új. Már csak ezért is kézenfekvő lenne őszre kitolni a frissülési ciklust.

    Azt viszont nem hiszem, hogy az Apple meg merné lépni, hogy őszig nem frissíti az iPadot. Tény, hogy nagy a piaci előnye a tábla piacon, de azért ez nagyon merész lépés lenne, mivel tavaszra-nyárra várhatók igen erős konkurensek (HP-WebOS, Android 3.0-s táblák, BlackBerry Playbook).
  • GregSB
    #10035
    Mivel első generációs termék volt. Azért jelentették be januárban, hogy az áprilisi startra legyenek már rá kész Appok. Mostmár erre nincs szükség, a nagy Apple-elemzők 2 lehetséges utat látnak az idei évre:

    -Bejelentik az iOS 5-öt márciusban (új iOS-t mindig tavasszal jelentik be, hogy készen legyen rá a fejlesztők a nyári iPhone launchra). Az új iPad megjelenik áprilisban (1 éves ciklussal, mint minden Apple mobiltermék), az iOS 5 viszont csak ősszel érkezik rá.

    - A második lehetséges út nagyjából ugyan ez, csak annyiban különbözik, hogy az őszi bejelentéskor bemutatnak még egy iPadot (nem egy olyat, ami kiváltja az áprilisban bemutatottat, hanem egy olyat amit azzal együtt fognak árulni). Az őszi bejelentések eddig ugye az iPodokról ésa zene-bizniszről szóltak. Az az üzletág viszont haldoklik, várható hogy az Apple átcsúsztatja valamelyik jobban menő termékének frissítését erre az üzletileg kb legbefolyásosabb időszakra - mivel ez van legközelebb a karácsonyhoz.
  • SlickAdam
    #10034
    nem berendelesre gondoltam, hanem ugy altalaban a csodalatos atvaltasra (es ez nem csak az Apple-nel van igy...)
  • Pio
    #10033
    Ez csak teljesen új terméknél van így, egy már futó modell ráncfelvarrását nem jelentik be előre, mert akkor a kutya se venné az előzőt.
    Bejelentés után pár nappal már kapható lesz.
    Hogy a bejelentés mikor lesz az persze kérdéses, úgy nagyjából, körülbelül 1 évente szokta ráncfellvarrni az Apple a cuccait.
  • G_ArchAngel #10032
    VAT, vam, szallitast belekalkulaltad?
  • SlickAdam
    #10031
    ez az USA-EU penznem atvaltas meg mindig nagyon tetszik. most neztem, hogy az EU-s legkisebb Wi-Fi-s modell araert amcsiban megkapnank a legnagyobbat.
  • Tikal #10030
    és mikor jelentették be? Igen. Jól emlékszel, január végén :)
  • Bercy #10029
    A bejelentés és az árusítás kezdete eltér. Szerintem várj még kicsit, esélyes, hogy rövidesen bejelentik az iPad2-őt és akkor el tudod dönteni, hogy mire van szükséged.
  • SlickAdam
    #10028
    amcsiban aprilisban jottek ki az iPad-ek, EU-ban pedig majus vegen, csak hogy pontosak legyunk.:)
  • Tikal #10027
    Pedig már egyéves a kis masina, és épp itt az ideje egy frissitésnek, szóval ne lepődj meg, de jön az ipad 2 hamarosan :)
  • SlickAdam
    #10026
    szerintetek mennyire igazak a kozelgo iPad frissitesrol szolo hirek? nem lenne meg tul korai, hisz meg 1 eves sincs a masina? ugyanakkor ha figyelembe vesszuk, hogy hardware-ben gyengebb az iPhone 4-nel, es a felhasznalok is kamera-ert es egyebekert kialtanak, teljesen logikus lenne egy uj modell. lassan vennek egyet, de nem szeretnek porul jarni, mint anno a kis Unibody Alu Macbook-al (megvettem, ra 1 honapra kint volt Pro-kent, FW-el es minden joval felszerelve...)
  • Pio
    #10025
  • I.C.ram
    #10024
    Ki mondta, hogy nem ért máshoz? Csak azt mondtam, hogy a Jobs-ék már rég visszavonultak az aktív mérnöki munkától. Zuckerberg szerintem évek óta nem írt egy sor programkódot sem.

    Ezek az emberek már vérbeli üzletemberek lettek, eredeti szakmájukkal csak közvetve találkoznak.
  • GregSB
    #10023
    Én is csak ismételni tudom magam: ha szerinted egy vállalat vezetőjének sikeressége kifejezetten azon múlik, hogy mennyire ért a marketinghez, akkor nagyot tévedsz. Nagyon sok minden más is szerepet játszik benne.

    Jobsnál kimagasló szerepe volt, igen. Zuckerbergnél, Eric Schmidtnél, és a többieknél viszont rohadtul nem.
  • I.C.ram
    #10022
    Egyébként, ha ismerítek Steve Jobs életrajzát, akkor kitűnően láthatjátok, hogy igazán eladni tudott. Nem volt sohasem egy kimagasló IT mérnök.
  • I.C.ram
    #10021
    Magamat idézem: "Egyszer régen lehet, hogy IT-vel alapoztak, de hogy ilyen sikeresek lettek az a marketingben betöltött szerepüknek köszönhető."
  • GregSB
    #10020
    Egyébként ettől függetlenül hülyeség amit írtok. Szerintetek egy IT cég CEO-ja nem konyít semennyit a cége szakterületéhez, csupán jó gazdasági érzéke van? Tényleg nézzétek meg az ott jelenlévő emberek wikipédia oldalát, ha ezt hisztek... Zuckerberg is programozóból lett a világ egyik legsikeresebb vállalat vezére. Nyilván nem egyedül csinálta, de kulcs figura volt benne.
  • Bercy #10019
    Így már világos.
  • GregSB
    #10018
    "Reuters reported that the meeting, part of Obama's two-day West Coast visit, "was aimed at promoting technological innovation to help boost the struggling U.S. economy and reduce stubbornly high unemployment"

    Ez a találkozó eleve nem IT, hanem gazdasági megfontolásból jött létre. Szóval egyáltalán nem fura, hogy elhívták.
  • grizzly21
    #10017
    Technologiailag tenyleg nem sokat tett a facebook hozza a vilaghoz, ezert fura hogy elhivtak. Kozossegi lapok elotte is voltak, hogy miert pont ez indult be az egy nagyon erdekes kerdes, nyilvan maga a facebook is jo volt, meg jol menedzseltek. De ide szerintem gazdasagilag befolyasos szereploket hivtak alapvetoen, es a facebook ketsegtelenul az.
  • ddany7
    #10016
    angol billentyűzeten (MAC os-ben magyar kiosztással együtt) miért van az,hogy 0-át néha enged,néha nem enged írni?
    elvileg ha megnyitom a keyboardot,akkor azt írja,hogy control gomb mellett kell megnyomni a 0-t és akkor azt fogja írni.(alapból ott nekem ö betú van.)

    Ez a kombináció néha működik,néha nem.
    Valaki tud segíteni?
  • Tikal #10015
    és nem kellett hozzá egy jó termék se, mint pl ipod, itunes, ipad, iphone... mert az oké hogy jo marketing az applenél, de ahhoz kellenek jo termékek is.
  • GregSB
    #10014
    Szóval egy jó CEO-nak elég a márketinghez értenie... ma is tanultam valami újat. Nyilván a színtiszta marketing vitte sikerre az Oraclet és Ciscot is a jelenlevők közül.

    Azért tudsz te is érdekeseket írni.
  • G_ArchAngel #10013
    "Akik itt jelen vannak, azok inkább marketing szempontból tettek le nagyo az asztalra."

    Hát már ne haragudj, de nem.
    Nézd meg a névlistát, használd a wikipédiát, ha másképp nem megy.
    De akár csak maradjunk Steve Jobsnál. Az Apple felvirágoztatása és jelenlegi sikerei, az irányítás mind-mind marketing?
    Komolyan mondom, olvastam mar tőled eddig is ...khm... furcsa dolgokat, de most kicsit alulmúltad magadat.

    Szerintem ma Te valami nagyon rosszat ebedeltel.
  • Dzsini
    #10012
    Meddig fogtok elpörögni azon, hogy egy IT cég marketingje IT-e vagy sem?
  • I.C.ram
    #10011
    és? Ez csak engem igazol. Akkora baromságokat írtál most, hogy csak nézek. Ha értelmezted volna a szövegem, és nem csak olvastad volna, akkor rájönnél, hogy most csak magadból csináltál hülyét kb.

    "Houston"
  • G_ArchAngel #10010
    Hallo, van ott valaki?

    Figyelem uj informaciot kozlunk, remelem tudjak fogadni: IT teruleten nem csak mernokok dolgoznak... remelem vettek az adast... Huston... Huston...

    Arcpálma v2.0
  • I.C.ram
    #10009
    Te most miről beszélsz? Ismered egyáltalán a fogalmakat? Steve Jobs amióta CEO lett megint, egy dekát nem dolgozott IT mérnökként. Hanem csak az ügyes marketinget épített fel az Apple-nek.

    Ezek az emberek már rég nem az IT-vel foglalkoznak, hanem a marketinggel. Egyszer régen lehet, hogy IT-vel alapoztak, de hogy ilyen sikeresek lettek az a marketingben betöltött szerepüknek köszönhető.
  • G_ArchAngel #10008
    "A csapatban volt a Steve Jobs mellett a Yahoo, a Cisco, a Twitter, az Oracle, a Netflix, a Stanford, a Genentech, a Google, a Westly és a Facebook vezetője."

    Jah, marketing...

  • I.C.ram
    #10007
    Akik itt jelen vannak, azok inkább marketing szempontból tettek le nagyo az asztalra.
  • passatgt
    #10006
    szerintem a fb elég nagy
  • Bercy #10005
    Ettől még IT szempontból nem alkotott nagyot.
  • G_ArchAngel #10004
    talan mert a faszbuk a web2 zaszloshajoja, rohadt sokat er es iszonyatosan meghatarozza a mindennapokat, akar reklamrol, akar politikarol beszelunk - lasd mostani arab konfliktusok...
  • Bercy #10003
    Azt nem értem, hogy ilyen Zuckerberg félék, hogy kerülnek egy ilyen "IT nagyjai" vacsorára....
  • G_ArchAngel #10002
    van evernoteom, de nem probaltam vele soha tobbet irni, mint egy jegyzet...

    koszonom