18351
ATbanner.jpg
  • SlickAdam
    #10121
    ingyenes MobileMe-nek örülnenek sokan, en is.:)
  • passatgt
    #10120
    és arra kellett az a kurvanagy szerverpark gondolom
  • Tikal #10119
    Az nagyon jó lenne, épp mostanában akartam megújítani :)
  • GregSB
    #10118
    Érdekesség: eltűnt a MobileMe csomag a storeból, nem lehet többé megvenni. Úgy látszik azok a pletykák is beigazolódnak, hogy ingyenes lesz?

    ha igen, akkor valószínűleg Március 2.-án jelentik be.
  • Tikal #10117
    Nekem filmnézéssel bő 4 óra volt az akku idő, szóval két HD filmet megtudtam nézni egy töltéssel...
  • Pio
    #10116
    Azt nem tudom, a többiek mennyit hazudnak, mert ez az első laptopom. :)
  • passatgt
    #10115
    volt szó róla, keynote-ot külön beszéltek az új tesztről, meg oldalon is kivan írva

    amúgy még mindig kevesebbet hazudtak, mint a többiek:D
  • Pio
    #10114
    A kérdésem költői volt. :)

    Akinek van előző generációs 13-as pro-ja, az tökéletesen tudja, hogy erőteljes "felülbecslés" (és akkor még szépen fejeztem ki magam :) ) volt az akkuidő.
    Biztos nagyon sok panasz futott be, hogy "az oldalon azt olvastam 10 óra, közben nem is", ezért az új generációnál már valóságközelibb adatokat tettek ki.
    Előző áprilisban jelent meg az előző modell, azt ne mondják, hogy azóta ennyire megváltoztak volna a laptophasználati szokások. :)
    Illetve milyen használati szokások mellett igaz az a 10 óra? El nem bírok képzelni egy olyan tesztet, ami csak egy picit is közel áll az 1 évvel ezelőtti szokásokhoz és 10 órát hoz ki macbook pro-n.

    Szóval az, hogy eddig az Apple számai nem a valóságot tükrözték tény, ezért volt a kérdésem költői.

    Arra emlékszem, hogy volt valami új mérésről szó az Airnél, ha ugyan ez vonatkozik ide is és ezzel pontosakká váltak az adatok, akkor az nagyon is dicséretes dolog.

    Amúgy az előző pro-ra is a 7 óra lenne a reaális. Ha nagyon óvatoskodok kijöhet több iss, de ha nem ezen izgul folyton az ember és tényleg használja a gépet, akkor a 7 a nyerő szám.
  • passatgt
    #10113
    inkább az ipad-os mail:)
  • G_ArchAngel #10112
    Mail 5 = WideMail?
  • Dzsini
    #10111
    lábjegyzetet csak tudományos szövegnél olvasok :D de akkor ezekszerint Pionak sem tűnt fel...
  • passatgt
    #10110
    "Apple is using a new, more rigorous battery test that measures the results you can expect in the real world "

    ott van ahol írja az akksiidőt
  • SlickAdam
    #10109
    akku idönel irjak labjegyzetben :)
  • Dzsini
    #10108
    A 25 popular websiteban biztosan benne van legalább a YouTube, de akár még a Vimeo is - ott meg kap terhelést szépen a rendszer.

    Köszi a leírást!
  • SlickAdam
    #10107
    "Wireless web testing conducted by Apple in February 2011 using preproduction 2.2GHz quad-core Intel Core i7–based 17-inch and 15-inch MacBook Pro units and preproduction 2.7GHz dual-core Intel Core i7–based 13-inch MacBook Pro units. The wireless web test measures battery life by wirelessly browsing 25 popular websites with display brightness set to 50%. Battery life varies by use and configuration."
  • SlickAdam
    #10106
    Fellöttek a rendes online store-t. Mar csak ketfele 15-os modell van.
  • GregSB
    #10105
    Ennek az AirDropnak nem tudom mi értelme van. A Sharing beállításoknál most ha bekapcsoljuk a File sharinget, akkor egyből megjelenik a gép a hálón, és a beállított mappába boldog-boldogtaan tud dobálni fileokat. Rebranding? :)
  • GregSB
    #10104
    "Érdemes megjegyezni, hogy az új számítógépekre alapból felkerül a szoftver, csak a régi tulajdonosok számára fizetős az alkalmazás."

    Mármint a Féjsztájm.
  • Dzsini
    #10103
    Nem hazudtak, csak más használati körülmények között számolták az üzemidőt. Teljes erőből videókódolással 2-3 óra alatt legyilkolhatod ezeket az akkumulátorokat is, békésen fél fényerőn netezgetve meg mondjuk 10-12 órán át is elműködnek.

    A régi számítási rendszer régi használati szokásokat vett alapul (feltételezés: nem vették bele pl. az aktív videonézegetést a böngészés részeként, a HD videonézegetést, hanem több zenehallgatást vettek bele), így ez egyre pontatlanabbá vált. A mostani számítási módszer valószínűleg jobban közelíti az átlagos használati szokásokat (gyűlik hozzá elég adatuk, hogy legyen miből kiszámítani), és ahogy az az Airnél látszik is, inkább alábecsülik a valós élettartamot. Ott is írták, hogy mennyi lett az új rendelkezésre állási idő, aztán a tesztek kihozták, hogy kis odafigyeléssel 30-40% pluszt simán ki lehet belőle hozni (ha emlékszel az Air bemutatásakor volt is hörgés az alacsony időkre, aztán estek lefele az állak, hogy mit hoznak valójában a gépek a tesztekben).

    Hogy ezt miért nem kürtölik ki a weboldalakon? Passz... Az új Sandy Bridge procik amúgy nagyon takarékosak, mert óriási részeket le tud kapcsolni önmagában, ha épp pihen (3 mag áll a 4ből böngészés közben, stb.)
  • Tikal #10102
    mert odaírták hogy wirerless használat mellett 7 óra, eddig ezt nem írták oda :)
  • Pio
    #10101
    Na, akkor jó volt a bevillanás. :)
    Ezek szerint mindegyik csökkent.

    Tudom, tudom, új számítási módszer.

    Csak azt nem értem, hogy
    1. akkor eddig hazudtak?
    2. miért nem írják ki, hogy új a számítási módszer? Az, aki nem olvas Apple fansite-okat pont ugyan azt fogja leszűrni, mint én: csökkent az üzemidő.
  • Pio
    #10100
    Ja értem... ;-)

    Bár most mintha az villant volna be, hogy az is csökkentve lenne, mert 8 vagy 8-9 volt eddig, de nem tudom, nem emlékszem, utoljára közel egy éve nézegettem ezeket a gépeket... :)
  • franc0
    #10099
    Előző 15": One charge. Nine hours.
    Ugyanez a 17"-re is.
  • Dzsini
    #10098
    nem, ott növekedett az üzemidő - ez a 7 óra nem ugyanaz a 7 óra, mint volt.
  • Pio
    #10097
    És a 15, 17 colosnál eddig is az "új" módszert használták volna? :)
    Csak mert ott maradt 7 óra, mint eddig.
    Maradjunk inkább abban, hogy ez az i5-ös processzor ára.
  • GregSB
    #10096
    Igen, az új Airek bemutatásánál vezették be az új számítási módszert, az előző Pro-ké még a régi rendszer szerint volt mérve.
  • GregSB
    #10095
    Ehh bocs, a mínusz helyett ~ t láttam :)
  • Dzsini
    #10094
    mínusz 3 órát írt, 10ről 7re
  • Dzsini
    #10093
    Azt írják appleblogon, hogy az üzemidők azért kisebbek, mert új számítási módszert vezettek be.

    A HD3000 pedig igen kellemes, benne van minden videolejátszást gyorsító lehetőség, és játékra is bőven használható: részletek
  • GregSB
    #10092
    Te hol olvasod ezt a 3 órát?

    Csak mert én itt up to 7 órát látok :)
  • passatgt
    #10091
    így volt
  • franc0
    #10090
    Abban van a leggyengébb proci, de ez a proci is elég egy laptopba. Négymagos hordozható gépbe szerintem még nem való. Aki ennyire kőkeményen nyomja, annak van asztali négymagosa (nekem is van).
    Ez a Intel VGA már közel sem olyan szar ám. Mondjuk nekem a GMA4500 is elég lenne, és tökre idegesítene, hogy megveszek egy VGA-t amire semmi szükségem, ráadásul lezabálja az akkumat is.
    A hivatalos üzemidő nem megbízható. Az előző sorozatnál hirdetett 10 óra igazából kb 5 óra volt, ha rendesen használtad.
    Úgy emlékszem, eddig is a 15-ös jött be először.
  • SlickAdam
    #10089
    engem a gyengebb videokari zavar benne (na meg gondolom a 13-asokhoz tovabbra se lehet matt kepernyot igenyelni...)
  • Pio
    #10088
    Szerintem pont az a nem annyira jó vétel, talán csak akkor, ha nagyon processzorintenzív feladatra használod (de akkor meg már ott a 4magos).
    -3 óra hivatalos üzemidő, gyengébb videókártya, ezek azért elég súlyos dolgok.

    Nem is csoda, hogy ha bemész az apple.com-on a macekhez, akkor egyből a 15-ös jön be és nem a 13-as (ez egyáltalán eddig is így volt?) és a passatgt által linkelt oldalon se szerepel a 13-as application performance-nél.
  • GregSB
    #10087
    FaceTime Beta

    Innen le lehet még szedni ingyen.
  • Dzsini
    #10086
    Az a resume kicsit több, mint a hibernálás - a leírás alapján rebootolni tud megnyitott állapotokkal.

    Az a rengeteg autosave meg versions dolog meg úgy fogja megenni a vinyókat, hogy öröm lesz nézni (főleg kisebb SSD tárhelyeken)... ha a Time Machine nem volt elég :)
  • franc0
    #10085
    A legkisebb modell nagyon jó vétel lett.
  • GregSB
    #10084
    http://www.apple.com/macosx/lion/

    Ez viszont zsír lesz nagyon. Gestureök faszák, lesz végre hibernálás is (Resume néven).
  • Dzsini
    #10083
    És külön FaceTime HD(!) kamera, hogy "tvájsz ez ömézing" legyen, mint az Air...

    A 13-as airnek meg nagyobb a képernyőfelbontása, mint a 13-as pro-nak :P
  • GregSB
    #10082
    Őőőőőő....



    WUT?

    (Mac Appstoreban)