18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #10161
    Úgy néz ki az lehet a gond, hogy már nagyon régi a gépem.

    Viszont az az érdekessége, hogy nem kell a használatához fentlenni azonos Wifi hálón. Ad-hoc kapcsolatot hoz létre 2 Mac között.
  • GregSB
    #10160
    Úgy néz ki a Back to my Mac ingyenes lehet majd: Link.

    Más: rájöttem, hogya Launch Pad-et be lehet hozni egy 4 ujjas gesture-el. Olyan mozdulattal, mintha össze akarnád szedni a morzsát a trackpaden :) Igy már sokkal gyorsabb az elérése, bár az én 2008-as MBP-men nem túl kényelmes, mert ezen még kicsi a trackpad, de az újakon már nem lesz gond.

    Ami még érdekes, hogy nálam nem jelent meg az AirDrop a finderben.. lehet azért mert már lassan 3 éves lesz a gépem, és régebbi gépeken nem támogatott ez a ficsör? Egyébként még pont megütöm a minimum konfigot a Lionhoz, Core 2 Duos gép kell neki legalább, ez meg az egyik első ilyen volt. Ennek ellenére tökéletesen megy rajta a rendszer, csak ezt az AirDropot hiányolom.
  • GregSB
    #10159
    #10084
  • SlickAdam
    #10158
    van valami leiras rola, hogy mik lesznek meg benne ujdonsagok? mert ez a space varialas, par uj gesture meg iPad szeru megjelenes biztos nem fog ravenni, hogy atalljak az Oroszlanra...
  • GregSB
    #10157


    Itt, 1:03-tól. Szerintem egyáltalán nem zavaró, vicces ahogy 2 ujjal dobálod az oldalakat. Ha lassan csinálod, akkor látod 1x-e mindkettőt, ezt a videón is csinálja. Az egész valahogy természetes, egyáltalán nem tolakodó.
  • GregSB
    #10156
    Az animáció új, és egyáltalán nem tolakodó, nincs lapozás, olyan mintha egy A4-es lapot lerántanál egy másikról. Próbálok keresni róla youtube videót, pill.
  • Dzsini
    #10155
    A két ujjas böngésző gesture új? Évek óta minden multigesture-os laptop viszi a "lapozgatós" mozdulatot... általában az, a pinch zoom meg a rotate az, ami összvissz van, de az a netbookokban is.

    ...vagy csak az animáció része új? Akkor felesleges, egy böngésző nálam ne tolakodjon, ha visszalépek az előző oldalt akarom látni, nem egy lapozásanimációt.
  • GregSB
    #10154
    Nagyon jó ez a Lion!

    A Mission Control + vertikális Spaces + a közéjük ékelődő full-screen appok iszonyat kényelmes workflow-kialakitására képesek. Az új multi-toch gestureök meg még egyszerűbbé teszik a navigálást közöttük. Kell pár perc, hogy ráálljon az ember agya, utánna viszont iszonyat kényelmes az egész. 3 ujjal lapozol a Spaces-ek és full-screen programok között (ha valami messze van és lusta vagy sokat lapozni, akkor 3 ujj fel a mission controlhoz, és át tudsz klikkelni a sor végére).

    Safariban is jelen van a lapozás, 2 ujjal előre-hátra tudsz lépegetni (back-forward), de itt is olyan mintha lapoznál. Igazából nehéz ezt leirni, látni kell. Az oldalakról ahova vissza mész "back"-el készit screenshotot a program, és amikor visszatérsz rájuk olyan mintha lapoznál oldalak között.

    Egyedül a Launch Padnak nem látom sok értelmét, programokat eddig is spotlightból inditottam, szerintem továbbra is onnan fogom. Sokkal gyorsabb benyomni a cmd+spacet, és beirni a progi első pár karakterét, mint elinditani a LP-et és ott kikeresni az alkalmazást. Tényleg nem tudom mi értelme volt ezt berakni...

    Szóval fasza lesz ez nagyon. Mondjuk már most meglepően gyors és jó rendszer ez a dev preview. 1-2 bugot, meg lefagyogató 3rd party programokat leszámitva atomstabil és gyors az egész. Holnap felteszem rá az Officet, és ha tűrhetően fog működni lehet tovább fogom használni hétköznap is :)
  • GregSB
    #10153
    Elsődleges rendszernek tuti nem jó. Olvastam pár reviewt róla, és - érthető módón - csomó 3rd party alkalmazás bugos még alatta. Munkára nem ajánlott, viszont jó lesz a hétvégén elszórakozni az új fícsörökkel :)
  • passatgt
    #10152
    majd írd meg menniyre stabil, lehet e pl elsődleges oprendszernek használni már most:)
  • GregSB
    #10151
    Na, leért a Lion dev preview. Csinálok neki helyet + partíciót, aztán tolom fel :)
  • GregSB
    #10150
    Olyan progi ami sleepből felébreszti tudtommal nincsen. MobileMe iDisk (ha minden igaz ingyenes lesz), Dropbox (már most ingyenes), ezekkel nem tudja megoldani a problémát az ismerősöd?
  • Dzsini
    #10149
    "there's an app for that" - wake on LAN a dolog neve, meg kell nézni, hogy a BIOS/EFI tud-e olyasmit.
  • G_ArchAngel #10148
    holnapra kell :)
  • passatgt
    #10147
    lion-ba lesz ilyen:D

  • G_ArchAngel #10146
    Egy ismerősöm kérdezte, de engem is érdekelne:

    "tudsz arra valami boztonsagos megoldast, hogy elerjem az imac vinyojanak tartalmat egy masik macrol?

    gondolok itt arra, hogy sleep modeban van a gep, de fel tudom ebreszeteni a macbookomrol mo-rol es a vinyorol az adatokat tudnam olvasni"

    Mi erre a legjobb megoldás?

    thx
  • Dzsini
    #10145
    megvan
    "Az alaplapok egyik fő alkotóeleme a réz, melynek átlagára folyamatosan növekszik. Jelenleg egy tonna rezet 9500 dollárért lehet vásárolni, ami a jelenlegi árazás mellett túl magas költség, így a gyártóknak árat kell emelni a megfelelő haszon megtartása érdekében.
    Az iparági források szerint az év első felében többnyire 5-10%-os áremelésre lehet számítani, de egyes termékek esetében a 15% sem zárható ki."
  • Dzsini
    #10144
    Nem tudom már hol futottam bele, de több helyen panaszkodtak már a gyártók a réz árának folyamatos emelkedésére (és a táblázatokat megnézve érthető).
  • Tikal #10143
    Én nem ezt olvastam...
  • Dzsini
    #10142
    Ez onnantól vicces, hogy pont azért tervezték optikaira, mert a réz drága :)
  • Tikal #10141
    Később optikai is lesz, de drága még a cucc... és remélem az intelnek sikerül meggyőznie sok gyártót...
  • Dzsini
    #10140
    Mások szerint a Thunderbolt halva született - főleg azok után, hogy az optikai rendszerből réz lett, a 10+ méterből pedig 3... szerintem nem kell félteni az USB3 dolgokat, olyan háttértámogatása van már, amibe már párszor próbáltak belekavarni (e-SATA, ilyesmik), sikertelenül.
  • passatgt
    #10139
    biztos:)
  • Verseghy
    #10138
    Szerintetek lesz Thunderbolt to USB3.0 átalakító? Tudom, hogy az USB 3.0 halva született dolog sokak szerint és hogy nem ez a jövő, de baszki nekem olyan háttértáram van..:D
  • GregSB
    #10137
    Közben kikerült torrentre a developer preview. Leszedem, kíváncsi vagyok rá :)
  • GregSB
    #10136


    Zsír, bár kcisit furcsa hogy 1 klikk nem visz azonnal az adott Space-re, meg kell majd szokni...

    Érdemes megnézni a többi videóját is a srácnak, bemutatja a Lion újításait.
  • GregSB
    #10135
    Nya kérem, van Trim support a Lion-ban!
  • Verseghy
    #10134
    Oh, köszönöm!:) Lehettem volna körültekintőbb.
  • SlickAdam
    #10133
    nem rossz :)
  • GregSB
    #10132
    Ez nem tapasztalat, XMS-en van kiírva.
  • GregSB
    #10131
    1-2 hét
  • Verseghy
    #10130
    Mikorra várható az új MacBook Pro Magyarországra az eddigi tapasztalatok szerint?
  • Tikal #10129
    Állat ez a cucc, remélem nem a szar USB3 fog terjedni.

    ( a faszért nem dugultak el a többiek a háttérben )
  • GregSB
    #10128
  • Tikal #10127
    én teljesen kikapcsoltam a hangot szintváltásnál :)
  • passatgt
    #10126
    illetve ha teljesen lehalkítod, majd, utána megnyomod a némít gombot, akkor még halkabban fog szólni mint a legelső szint:)
  • passatgt
    #10125
    leírom mert nekem új volt, hátha másnak is:)

    hangerő állításnál(f10,f11) a shift gomb nyomvatartásával nem ad ki hangot az egyes szinteknél
    hangerő állításnál alt+shift nyomvatartásával minden kis kockában még + 4 lépést lehet állítani
    alt+hangerőgomb a hangbeállításhoz visz
    alt+fényerő a képernyőbeállításhoz
    alt+billentyűzetvilágítás a billentyűzetbeállításhoz
  • G_ArchAngel #10124
    Egy beépítő keretet raknak be a DVD writer helyére.
  • Tikal #10123
    Nem tudjátok véletlenül hogy milyen módon kerül az iMacbe az SSD + HDD kombo? van neki külön hely? xms-nél nézegettem azu árakat és a 256-os SSD plusz 200e forint.. magamnak ezt bele tudom szerelni?
  • G_ArchAngel #10122
    ingyenesse nem is muszaj tenni, az nem az Apple lenne, de lenyegesen olcsobba igen - mondjuk 19,90 USD...