18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #10201
    Webtartalom legelső checkbox, nincs bepipálva, szóval nem kéne neki fordítania:)
  • G_ArchAngel #10200
    Ez van lejjebb:

  • passatgt
    #10199
    görgess lejjebb, és az első checbox
  • Dzsini
    #10198
    Opera 11 Macen is stabil pedig (állítólag) :P
    Tud angolul, van angol (és magyar) helyesírásellenőrzője, kikapcsolható egyszerűen :)
  • GregSB
    #10197
    :D

    Az szép. Ha lesz időd rá, akkor bootolj be a telepítő lemezedről, és futtasd le onnan a Disk Utility-t (Disk Repairt és Permission Repairt is). Ártani nem fog, nekem úgy tűnik valami igencsak elkutyulta a Winyódat.

    Egyébként meg előtte goto -> #10196
  • Pio
    #10196
    Töröld le a Safarit valami AppZapperrel vagy hasonló programmal, ami kivadássza az összes file-t amit beszemetelt, aztán futtass permission fixet, vágül telepítsd fel újra a Safarit.
  • G_ArchAngel #10195
    Permission fix segített: most már nem indul el a Safari :D
  • franc0
    #10194
    Adj egy esélyt a Chromium-nak.
  • G_ArchAngel #10193
    oké, akkor előbb ezt próbálom, aztán passatgt tanácsát...

    de ettől függetlenül a magyar menüt még megszoknám, de a spell checkinget nem tudom kikapcsolni - 10189-ben levő tanács nem működik:

  • GregSB
    #10192
    Én szeretem a Chromeot, mivel PC-n azt szoktam meg Macen is azt használom. Safarit nem ismerem.

    A reinstall előtt azért én kipróbálnám a helyedben a Disk Utilitiben a permission fixet. (Kiválasztod bal oldalt a vinyót, majd job oldalt a First Aid fül alatt Verify Disk Permissions, majd Repair Disk Permissions.
  • passatgt
    #10191
    töröld le AppCleaner-el (hogy a beállításokat stb is leszedje, előtte könyvjelzőket mentsd le) aztán rakd fel újra, hátha jó lesz:)
  • G_ArchAngel #10190
    mit csinaljak, ha szar a Safarim? Operat szeretnem, de olyan, mint egy kapuzaras elotti no, erthetetlen osszeomlasokat produkal:D
  • passatgt
    #10189
    beállítások-motorháztető alatt-webtartalom-1. checkbox

    a másikat nemtudom, amúgy nekem se szimpatikus a Chrome:D
  • G_ArchAngel #10188
    megvolt, levettem az extensionoket, reseteltem, de semmi...

    hasznalnam a kromot, de hulye vagyok hozza, nem tudom kikapcsolni a helyesiras ellenorzeset, illetve magyar a menuje, ami szinten megorjit, holott UK google-rol toltottem, a Google fiokomban is UK van beallitva...


    (hajtepes)
  • GregSB
    #10187
    Safari menü / Reset Safarit kipróbálnék. (ami fontos az elől vedd ki a pipát)

    Ha ez se segít, akkor érdemes Disk Utilityben egy permission fixet elindítani, ha még soha nem tetted meg amióta megvan a géped...
  • Dzsini
    #10186
    Összes helyben tárolt tartalom törlése? (cookiek, stb.)
  • G_ArchAngel #10185
    ujabb jelenseg:

    a Safari minden(!!!) kattintas utan strandlabdazik: uj tab nyitasa, legordulo menu, linkre kattintas, szovagablakba kattintas, akarmit csinalok 3-5sec strandlabda es utana csinalja, de akkor is orjito...


    mit lehet tenni?

    (semmi nem lett rajta valtoztatva, se extension, se semmi...)
  • grizzly21
    #10184
  • GregSB
    #10183
    Villámgyors 12TB-os DAS Mac-hez

    "Ha pedig a nagyobb R6-os modell 12TB-ja sem lenne elegendő, akkor akár 6 tornyot is sorbaköthetünk, így 72TB-ig nincs megállás."

    Van egy olyan érzésem egyébként, hogy ez a Thunderbolt ugyanúgy a Pro filmesek / animátorok eszköze lesz, mint a Firewire lett végül, az USB 3 sokkal elterjedteb lesz hétköznapi használatban.
  • Bercy #10182
    Ezért írtam, hogy a magic mouse momentum scrollja nagyon kényelmes. Azon ugye fizikailag nincs görgö, csak érintőfelület, de olyan a scrollja, mintha pl egy iphone listát görgetnél, dinamikus (mondjuk a visszapattanás effekt nincs, de ez nem egérfüggő)
  • GregSB
    #10181
    Indeed, de messze van még a nyár :(

    Ja és a legérdekesebb aspektusa az lesz a Lionnak, hogy megvehető lesz a Mac AppStoreban, és optikai meghajtó nélkül is telepíthető lesz. Ezt a dev preview-t is anélkül telepítettem fel, hogy kiírtam volna DVD-re.
  • Pio
    #10180
    "De a lényeg, hogy azért ha odaviszed az egeret akkor lehet scrollozni így megvan az a lehetőség is. Tetszik ez a megoldás, sokkal elegánsabb."

    Na én is pont így gondolom.
    Tényleg felesleges volt, hogy folyton ott lebzselt oldalt, ez egy nagyon jó köztes megoldás.

    Ja és azt figyeltétek, hogy végre valahára bárhol megfogva át lehet méretezni egy ablakot? :DDD
    Mondtam én, hogy jó lesz ez a Lion...
  • Pio
    #10179
    A scrollbar nélküli verseny kimenetele egérfüggő. :)
    Némely logitechen két görgőfunkció van. Egyikben a görgő "kattog", miközben görgeted, ez ad lehetőséget a precíz görgetésre, a másik állapotban viszont szabadon pörög, ha kicsit lendületesebben belököd akár 15-20 másodpercig is, atomgyorsan.
    Sőt, úgy tudom van olyan modell is, ami automatikusan vált a funkciók között: ha lendületesen görgetsz automatikusan gyorsgörgetésre vált, ha lassabban, akkor precíz marad.
    Itt van például az én egerem az tud ilyet, de azon még manuálisan kell váltani a két funkció között.
    Na, ezzel az egérrel a rajthoz mernék állni. :) Most kipróbáltam, az általam linkelt oldalon 4 erőteljesebb görgetéssel kényelmesen végigmentem 34 másodperc alatt.
  • Tikal #10178
    Nekem nincs fenn a lion, de kösz...
  • Bercy #10177
    Hát a "manuális scroll" felett valóban eljárt kicsit az idő, csak extrém esetben lehet szükség rá.
    Egy magic mouse-zal pl iszonyat jó a momentum scroll.
    De a lényeg, hogy azért ha odaviszed az egeret akkor lehet scrollozni így megvan az a lehetőség is. Tetszik ez a megoldás, sokkal elegánsabb.
  • Pio
    #10176
    Tisztában vagyok vele, csak ismét kérném, hogy nézzétek meg mire reagáltam. Túl magas volt labda. Elnézést. :)

    Illetve őszintén szólva nem tudom, hogy hogy van alapból, én Ukelele-vel csináltam magamnak egy saját billentyűzetkiosztást, abban az ékezetes betűket használtam fel alt-tal párosítva. Jobban kézre esik, az FN billentyű azért elég messze van.
  • Dzsini
    #10175
    abban igaza van, hogy 169-ben a két lehetőségnek a scroll vagy az egér volt megadva, így azzal lehet mókázni. Ha van scrollbar, akkor az egér nyer, ha nincs, nem nyer (de van).
  • passatgt
    #10174
    fn+balra/jobbra
  • Pio
    #10173
    "Két ujjas scroll, vagy egér"
  • Dzsini
    #10172
    Ez is böngészőfüggő ám, mert a "698677px" -t van, ami lekorlátozza.
    az itteni a css alapján magasabb(lehet)

    home-end azért csak van macen is :)
  • passatgt
    #10171
    nagyon fasza
  • Pio
    #10170
    Jó szórakozást
  • Tikal #10169
    Tetszik hogy nincs scroll bar... soha nem haszbáltam :) Két ujjas scroll, vagy egér
  • GregSB
    #10168
    Teljesen felesleges a scroll bar. Egéren ott a görgő, trackapden meg a 2 ujjas scroll. De igen, ha oaviszed az egeret meg tudod fogni és tudod huzigálni ha akarod.
  • GregSB
    #10167
    Csináltam egy hosszabb videót, amin jól látszik az új Spaces + full screen appok közötti váltogatás:

  • Bercy #10166
    Ezek az új iOS-szerű scroll barok hogy működnek???
    Csak görgetővel lehet ezután scrollozni, mert ugye ha épp nem scrollozol eltünik.
    Vagy ha a képernyő szélére viszem a kurzort akkor előjön és meg lehet fogni?
  • GregSB
    #10165
    Csináltam egy videót, hogy jobban lehessen látni hol illeszkedik be ez az animéció a rendszerbe:

    Screen record

    Kicsit bugos még a quicktimeban a screen record, lefogja kicsit a gépet, a valóságban ettől folyamatosabbak az animációk.
  • Dzsini
    #10164
    Az volt vele a bajom, hogy másképp képzeltem el, és az (főleg kikapcsolhatatlanul) zavaró volt :) Kicsit előítéletes voltam, de így látva rendben van a dolog - ennyi "csicsa" bőven belefér, bár én továbbra is Opera felhasználó leszek, ezt tudom olyan szinten testreszabni, hogy ne legyen útjában a böngészésnek.
    (amúgy érdekességképpen: egy 2008-as (!) referencia build az akkor már tervezett (és azóta sem elkészült, mert minden hardvert, minden platformot támogatni akarnak) hardveresen gyorsított Operából: video link)
  • GregSB
    #10163
    Igazából nem egy nagy dolog, csak egy apróság ami tovább egységesiti az egész rendszert, mivel a dekstopok között is hasonlóan váltogatsz. Ez már tényleg izlés kérdése, valaki szerint felesleges csicsa, nekem viszont tetszik amikor ennyire részletekbemenően kidolgozzák a "user experience"-t.

    Valahol mindig is ez volt a nagy különbség az OSX és Windows között. Utóbbi mindig is a funkcionalitásra törekedett (bár a Vista-val és 7-essel a Microsoft is elindult a "csicsa és kényelem" felé), az OSX-et meg már a kezdetek óta a felhasználói élményre hegyezték ki.
  • Dzsini
    #10162
    Köszi, így már érthetőbb (elfogadhatóbb) :) Bár továbbra is szükségtelennek tartom, de ez már az egyéni ízlés kérdése (valószínűleg a hardveres gyorsítás miatt nem fogja meg a gépet, és gyorsan lapozva észrevehetetlen).