18351
ATbanner.jpg
  • kakaoskalacs
    #17586
    Igen, miutan beirtam az apple ID-m ezt kapom telepítésnél
    This item is temporary unavaible.

    Utoljára szerkesztette: kakaoskalacs, 2014.12.02. 17:03:53
  • passatgt
    #17585
    A recovery utility-vel próbáld újrahúzni? Indításkor cmd+r lenyomva tart, kéri hogy csatlakozz wifire és letölti/felrakja osx-et
  • kakaoskalacs
    #17584
    This item is temporary unavaible.

    ezt a mac os x rendszer telepitése alatt irja.
  • Tikal #17583
    Az OS X a gépen van, onnan kellene telepiteni... Milyen hibát ír ki, miért nem engedi?
  • kakaoskalacs
    #17582
    Heló

    Segítséget szeretnék kérni.
    vettem egy Macbook Airt használtan amin os X Lion fut.
    Gondoltam csinálok egy újratelepítést mert lassu volt a rendszer

    Most jelenleg ott tartok, hogy formáztam a merevlemezt
    mac os X segédprogramok közül viszont nem engedi ujrateelpiteni az os x liont (gondolom mert régebbi a rendszer).

    Mivel nincs fizikai meghajtó a gépben ahova a dvdt berakom milyen lehetőségei vannak , hogy működésre bírjam?

    Létezik olyan megodlás, hogy letöltöm windowsos géppel a telepito filet és felrakom usb-n keresztül? Ha igen akkor hogyan lehet megoldani?

    Üdv
    Utoljára szerkesztette: kakaoskalacs, 2014.12.02. 16:05:38
  • passatgt
    #17581
    itt is, kb 1,5 órát bír ami ahhoz képest, hogy 5 éves, egyáltalán nem gáz szerintem:)
  • Tikal #17580
    Tesom egy 2009-es MacBook Pro-t nyomkod, egyetlen baja az akksi, azt már cserélnie kell...
  • MaRee
    #17579
    Na sok tanakodás meg nyomkodás után végül egy 13-as retina pro mellett döntöttem 8 giga rammal, nagyon tetszik! Remélem sokáig kitart :)
  • SaphireDraco
    #17578
    És a laptopokat mikor szokták upgradelni? szóval jövőév elején vagy mikor kb?
  • passatgt
    #17577
    Szerintem amire számítani lehet, hogy retinás lesz az Air is, de 1-2 évig nagyobb változás nem lesz, csak a szokásos hw upgrade. Esetleg egy saját processzoros, hűtés nélküli nagyon vékony Air elképzelhető.
  • SaphireDraco
    #17576
    Sziasztok! Lassan én is új laptop után nézek, de szeretnék pár tanácsot kérni, ugyanis nem követem annyira naprakészen az apple számítógép híreit így nem szeretnék hibás döntést hozni. Laptop vásárlásakor számomra se a játékok az elsők, sajnos idő hiányában nem is tudok játszani, bár 1-1 RPG-t nagyon szeretnék végigjátszani ha majd időm engedi. Így a következőknek kéne megfelelnie a gépnek, hobbi szintű videozgatás after effects max 720p felbontás, nem hardcore játék, de azért boldoguljon el egy közepes beállításokon még pár évig, addigra úgyis teljesen kinövöm ezt a dolgot :). Valószínűleg egy 2013 mas retina mellett döntök majd, de szeretném kérdezni, hogy kilátásban van e valami komolyabb generáció váltás az apple laptopok terén, amire érdemes várni, vagy a közeljövőben nem valószínű?
  • Dzsini
    #17575
    Csak egy tanács: ne ugyanazt, ugyanúgy próbáld csinálni OSX-en, mint Windows alatt, mert csak fogcsikorgatás lesz belőle. Más elvek, más működés. Mindenfélét, problémamentesen lehet csinálni, de ugyanúgy, ahogy Win alatt, úgy nem.
  • Bercy #17574
    +1
  • Tikal #17573
    Win 3.1 óta használok windows... a megbízhatóság a 7-tel érkezett meg... a felhasználói élményre még mindig várok...
  • MaRee
    #17572
    A retina pro-ért sokallom a 400e forintot. Mennyivel jobb ez mint a sima Pro?
  • passatgt
    #17571
    Szerintem a 13-as retina Pro a legjobb vétel, 8gm ram miatt is. Na meg az elég korrekt felbontás miatt:)
    Az Air akksija jobban bírja, de kb ez az egyetlen egy előnye a retinás pro-val szemben. Vékonyabb és könnyebb ugyan, de nem annyival, hogy számítson. (20 dekával nehezebb a pro és 1mm-el vastagabb) Nekem személy szerint designra a Pro jobban tetszik. Egyedül a 128gb kérdéses, abból a rendszer elég sokat megeszik. Nekem iMacben ez van és eléggé oda kell figyelnem, hogy ne legyen gond, pedig itt mellette bent van a régi 500gb-os hdd is. Azt hiszem az SSD cserélhető benne, érdemes utánanézni, lehet olcsóbban kijössz belőle, ha otthon kicseréled.

    Ha van pénzed, akkor 13-as retina pro szerintem. Ha nagyon kell extra tárhely, lehet venni tunderboltos külső hdd-ket is ami baromi gyors.
    Utoljára szerkesztette: passatgt, 2014.11.26. 20:32:40
  • MaRee
    #17570
    Ezen szerintem most ne alljunk le vitazni, Win 95 ota hasznalok Windowst, eleg volt. Az asztali gepemen az van, a notira mar nem szeretnek.
  • franc0
    #17569
    A Windowsnak semmi baja megbízhatóságot tekintve, a userrel lesz itt a gond.
  • MaRee
    #17568
    Udv!

    Bedoglott az ezer eves laptopom, mar ugyis csere erett volt, szeretnek valamilyen Macbook-ot kiprobalni.
    Fo szempont a megbizhatosag, ezert is gondolkodom OSX-ben, a Windowsbol egy idore eleg volt. Foleg munka miatt kene (nem video vagas meg ilyesmik), esetleg neha film nezes, zene hallgatas es netezgetes lenne rajta, jatekok nem erdekelnek. Melyik tipust ajanljatok a legujabbak kozul? 13"-ost vennek mindenkeppen, de hogy Air vagy Pro legyen, azt nem tudom eldonteni, egyik forumon ezt irjak, a masikon azt. A specifikaciokban sem vagyok biztos, a 128GB-os tarhely nekem eleg, viszont a 4GB-os ramra azt mondjak nagyon keves.
    Az Air tenyleg tovabb birja akksi tekinteteben mint a Pro? Mert akkor ez egy fontos tenyezo.

    Plusz meg annyi kerdesem lenne, hogy szoftverek szempontjabol hogy all az OSX? Lehet rajta problemamentesen mindenfele dolgot csinalni ugyan ugy mint Windowson?

    Koszi a segitseget elore is.
  • popzu
    #17567
    Egy versenyre írandó dolgozatomhoz arra kérnélek Titeket, ha van egy kis időtök, hogy töltsétek ki az alabbi kérdőívet a mobilfizetessel kapcsolatban. Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!
  • ddany7
    #17566
    clicktoflash el is megprobaltam, ugyanaz... :-(
    Utoljára szerkesztette: ddany7, 2014.11.23. 21:16:23
  • Tikal #17565
    Nekem semmi gond a Yosemite iOS8 kombóval, csak ezekkel az updatekkel, mert mindig lenullázák a Safarim :)

    Van itthon egy PC-m is, játékon kivül semmire nem használom, ja de, filmet streamelek vele TV-re, de semmi másra nem használnám, egy okádék ez a Windows még mindig, hálistennek már nem fagy, stabil semmi ilyen jellegű probléma, de a User Experience egy nagy 0.
    Legutóbib élményem vele, hogy router csere után nem volt hajlandó az wifi adapter venni a jelet, pedig ugyanaz a gyártó... pár hét gányolás után egy nem hivatalos driver oldotta meg a problémát...pff... és általában ezek a problémák mindig..
  • mousee
    #17564
    Hasonlóképp vélekedek én is :( 8-as (sőt, már a 7-es is) ios tönkrevágta a telómat (i4S), yosemite alatt meg fájóan belassult a gépem (mbp 5,5). Szívem szerint még snow leot használnék ios5 kombóval, de telón nem lehet downgrade-elni, snow leon meg egy rakat programom nem fut már :(
    Amúgy tök érdekes, hogy az elmúlt pár évben egyáltalán nem csináltam mást se telón, se gépen, és mégis egyre lassabb lett az egész. Tervezett avulás? Á soha, dehogy, ugyanmár :(

    Év eleje óta gyűjtöttem egy mac mini-re, és egy ipad mini 3-ra, erre a mac mini egy energiatakarékos kis szmötyi lett cserélhetetlen alkatrészekkel, az ipad meg egy touchID-s mini2. Pedig ha az ipad megkapja az air2 vasát, a mini pedig marad hasonló felépítésű, akkor most egy 4 magos 16 giga ramos fusiondrive-os miniről pötyögném ezt a kommentet... Most meg épp tervezek egy mini pc-t összerakni, és egy wp telót venni úgy ~8 év almázás után.
  • ddany7
    #17563
    nem tudom, nekem ez a yosemite es ios8 kombo hatalmas csalodas az appletol. nem az apple nevehez melto, minsoegi munka egyik sem szerintem
  • Tikal #17562
    elég trehány munka ez a legutobbi update is.... safariból minden külső bővítményem leszedte, rakhatom fel őket újra, a címsort is elbaszták, eddig középen volt és mindig összeugrott ha rövid volt a weboldal címe, most balra igazították, szarul... közben nem tudok belépni az imessage-be se...
  • ddany7
    #17561
    Mindenél, amit youtube-n akarnék megnézni
  • passatgt
    #17560
    Minden videónál ezt csinálja? Nálam működik beágyazott és youtube.com-os videóval is. 2.9.9-es ctp verzió
  • ddany7
    #17559
    yosemite. eddig ment vele, kb 2-3 napja szarakodik
  • passatgt
    #17558
    milyen osx?
  • ddany7
    #17557
    az mitol lehet, hogy a Click toPlugin bovitmeny, amit html-re alakitja a youtube videokat 2-3 napja nem mukodik csak felig.
    Ha beagyazott videorol van szo, akkor no para.Ha viszont youtube-n nyitok meg egy videot, akkor azt irja, hogy:

    A videó nem érhető el.

    A videolejátszáshoz Adobe Flash Player vagy QuickTime szükséges. A legújabb Flash Player letöltése A QuickTime legújabb verziójának letöltése
  • Jim Morrison
    #17556
    valószínű, mert már valahol olvastam, hogy a bluetooth "kártyát" frissítették magában a macben (semmi külső adapter) és úgy ment. Állítólag.
  • passatgt
    #17555
    ha veszek egy usb-s bluetooth 4-es adaptert, lehet használni régi maceken is continuityt?
  • Tikal #17554
    :)
  • G_ArchAngel #17553
    Nincs eleg helyem, max 5K fer el az asztalon :(
  • Tikal #17552
    szerinem 6K fog jönni jövőre...
  • G_ArchAngel #17551
    Van esely, hogy jon ki 5k CinemaDisplay mondjuk jovore?
  • joebacsi
    #17550
    8 riporterből csak 2 volt korlátolt...

    Másrészt a surface pro 3 funkcionalitása sokkal széleskörűbb:



  • GregSB
    #17549
    CNN commentators using Microsoft @surface tablets as iPad stand.



    :D
  • Xing
    #17548
    Nálam is tökéletes.
  • Bercy #17547
    Koszonom, ezzel sokat segitettel. Eszembe nem jutott volna, hogy CloudDocs nevvel keressek.