18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #10361
    nézzünk almás reklámokat #546
  • passatgt
    #10360
  • passatgt
    #10359
  • passatgt
    #10358
    Imac:
    Last Release: July 27, 2010
    Days Since Update: 221 (Avg = 226)

    illetve korábban már pletykáltak arról, hogy nemsokkal a macbook után jön az új imac is, más kijelzőméretekkel és gondolom az új intelekkel
  • GregSB
    #10357
    Na, hogy ne csak az iPadról legyen szó:

    MacBook Pro review (early 2011) @ Engadget
  • passatgt
    #10356
    megvárom az újat:)
  • Dzsini
    #10355
    Kindle-vel lehet böngészni, billentyűzet is van rajta, de nehézkes (nem véletlenül hívják "experimental browser"-nek) - Webkit alapú amúgy (videó). Mondjuk a 3G változatnál a gyakorlatilag világszintű ingyenes 3G lefedettség nem rossz :) De inkább csak szótárazni, wikipediázni, esetleg híreket olvasni elég.

    Ami nagy dolog, hogy 30 ezerért az alap Wifis változatot hozzádvágják (és legolcsóbban duplaennyiért lehet konkurenciát kapni). Hátránya, hogy Magyarországon a meglevő nagyobb elektronikus könyvesboltok nem az ő formátumukat használják (ráadásul DRM-esek), így onnan nem lehet vásárolni - külföldről viszont lehet, az Amazontól (mert az ő formátumukat pedig csak a Kindle olvassa, ezt hívják komoly árukapcsolásnak). Ennek örömére a felmérések alapján a Magyarországi ebook olvasók több, mint fele Kindle.

    Blogom nincs, itt beszélgetek SG-n, ez nekem pont elég online jelenlét :)
  • GregSB
    #10354
    Na igen, ebből is látszik, hogy kategórikusan nem lehet kijelenteni azt, hogy a táblagép nem jó tartalom-készítésre, csak fogyasztásra jó. Rengeteg terület van, ahol pont hogy jobb az alkotásra, mint egy noti (valahol meg persze sokkal rosszabb).
  • Dzsini
    #10353
    És nem csak az igények, hanem praktikum szempontjából - gyakorlatilag nyomtatóköltséget spórol az iPad-al, mert az asztali gépen megtervezett rajzot idáig kinyomtatta, majd onnan rajzolta át fóliára - most ehelyett elviszi magával egy kis képernyővel együtt, ott nagyítja (akár egy kicsit módosítja) a rajzot igény szerint, és rögtön a képernyőre lehet tenni a fóliát, nem kell nyomtatni.
  • Pio
    #10352
    passatgt: ha csak feleannyiszor lesz rossz az imaced, mint ArchAngelnek, akkor szerintem tartsd meg azt a laptopot tartalékba... :)

    franc0: én például egy tohonya, puhány ember vagyok, mégis kifejezetten jól esik az a kis súly a hátizsákban. :)
    Szerintem egy kicsit ott van e mögött a "szokásos" Apple rajongós "ha valamit az Apple megváltoztat, akkor az úgy jobb" felfogás. Mert nem tudom, hogy tudat alatt vagy szándékosan, de sokan vannak ezzel így. Emlékszem amikor jött a 3GS, mert a fikázóktól, hogy háhá de szánalmas a felbontása, mire a fanok visszavágtak azzal, hogy hülyék vagytok ez így tökéletes, kell a francnak nagyobb felbontás, aztán jött a retina display és hirtelen ez lett minden idők legjobb dolga, ami telefonnal történhetett. Nem ragozom tovább, szerintem érthető, hogy mire gondolok.
    Így van most ez is. Általános iskola alsó tagozatos gyerekeknek vannak sokkilós hátizsákjaik és nem nyöszörögnek, de most, hogy kijött az 1 kilós laptop hirtelen a 2 kilós már "használhatatlan".
    És persze akinek nem inge...


    Dzsini: a kindle cuccokkal nem lehet jól böngészni? Egyáltalán nem ismerem őket, nem láttam, nem is olvastam róla, de úgy tudom jóval olcsóbb a tableteknél.
    Amúgy van blogod? Adsz linket? Olvasgatnám.


    Végezetül ArchAngelnek jár a poénért egy videó :D
    És persze mindenkinek, aki szereti:

  • GregSB
    #10351
    Egy dolog biztos: kevés ember mondhatja el magáról, hogy két olyan termék beindításánál is jelen volt / aktívan részt vett benne, amire az embereknek az volt az első kérdése: "Ez meg mire jó? Mire tudom én ezt használni?"

    Az első ilyen termék ugye a PC volt a 70-es években. Akkor is mindenki hülyén nézett, hogy ezt meg mi az istenre fogja otthon használni, mi ez az értelmetlen, drága kütyü? A gondolatmeneteket folytatva a PC megjelenésével is mesterségesen generáltak igényeket, amikre előtte az embereknek qrvára nem volt szükségük. Aztán látjuk, hogy mik sült ki belőle :P

    Hogy a táblagépeknek mi a jövőjuk azt majd meglátjuk...
  • Tikal #10350
    Pedig azt mondják hogy aki apple-t vesz az steve jobs imádó, meg sznob meg sorolhatnám... ezekszerint tényleg vannak olyan emberek akik az alapján választanak eszközt hogy mik az igényeik? hogy mik vannak?! :)
  • Dzsini
    #10349
    Életben nem volt még Apple gépe (egyáltalán nincs benne az egész hype-ban, nem tudja, hogy az Apple "valami"), ez megfelel a céljainak (elment kipróbálni azt is, androidos cuccokat is), pénzkereséshez is fel tudja használni. A Xoom is tetszik neki, de azt nem tud venni valószínűleg ~100 pénz körül. iPadból is az egyest fogja venni, főleg most, hogy megzuhan az ára.
  • Tikal #10348
    Bátyjádat megvette az Apple kilóra ;)
  • franc0
    #10347
    Hát jah, ritka az ilyesmi
  • G_ArchAngel #10346
    "nem tudok belekötni."

    most szarul erzed magad? :D
  • franc0
    #10345
    Bakker, ebbe nem tudok belekötni..
  • Dzsini
    #10344
    Számomra ott különül el egy netbook (kicsilaptop) és az iPad, hogy a netet és úgy általában az eszközt olvasásra vagy alkotásra használom.

    Ha elsősorban csak olvasnék, akkor jó lenne az iPad - netezni olvasási szintig lehet rajta, zenét hallgatni, filmet nézni, stb. lehet rajta, kényelmesen, jól, egy emailt meg lehet rajta írni, vagy hozzászólni egyszer-egyszer egy fórumhoz, facebookhoz.
    Ha viszont inkább alkotó tevékenységet folytatok - pl. aktívan fórumozok, blogot írok, szövegeket írok, képet, egyebeket szerkesztek, akkor egy laptop jóval kényelmesebb lehet a szélesebb funkciók, a nagyobb, rugalmasabb tárhely, és nem utolsósorban a billentyűzet miatt.

    Én eszerint alkotónak tartom magam, szeretek és szoktam beszélgetni fórumokon, több szöveget gépelek be, minthogy az egy érintőképernyőn kényelmes legyen (a külön billentyűzettel együtt is valószínűleg kényelmetlen lenne számomra). Bátyám például az interneten nagyjából képeket néz, elolvas naponta 3 emailt, ha pedig photoshopozik, arra van egy kétmonitoros nagy, asztali gépe - amit csak emailolvasás és pár netes kép megnézegetése miatt nem kapcsolna be - ő olvasó, és nagyon szemez az iPaddal, mert pont arra való, amire ő sokszor használja a gépet, feleslegesen.
  • passatgt
    #10343
    nem egyszerűen az az ok, hogy a macbookon jelenleg is csak itthon dolgozok(webfejlesztés, webdesign) egy külső monitorra kötve, és amikor viszam valahova, akkor nem dolgozok vele, kizárólag internet és a teljesen regurális dolgok, amiket az ipad is tud

    csilivili okostelefonom meg nincs, enyémmel csak telefonálni lehet, szóval szerintem ez teljesen kifogja váltani az átlagos laptophasználatomat
  • G_ArchAngel #10342
    Mindkettotoknek nagy a 15, de a 14, 13 megfelel - tehat 13.5 kellene :D
  • Tikal #10341
    BTW, a laptopom nem rég adtam el, inkább egy asztali gépre van szükségem most.. egy dolgot fogok hiányolni, az ágyból netezést, heverőn fekvés közbeni netezést stb... most akkor Air-t vegyek vagy mit?
  • Tikal #10340
    Nekem a 13coll nemn volt kicsi és rohadt sokat használtam... nekem a 15 már nagy... akkor most kinek az igényei a valósak?
  • Tikal #10339
    A mobiltelefonokra is ezt mondták... minek az... a laptopra is ezt mondták egy időben, most meg már boldog boldogtalannak az van... érintőképernyős telefon? minek az, vegyenek a birkák...
  • G_ArchAngel #10338
    nekem 17-es kellene, ami bivaly, de 2kg:)

    gyurni meg nem gyurok mar, utoljara megboldogult nagymaminal kakaoskalacsot, de azota tesztat sem nagyon eszek:)
  • Tikal #10337
    Miért, neked van erről statisztikád?
  • franc0
    #10336
    Nem, nem :)
    Hát nézd, a súly dolgot megértem. Csak mondjuk engem pont nemérdekel, heti 3-4x gyúrok...
    Tisztában vagyok a felbontásokkal. Szerintem az megintcsak tökmindegy a legtöbb embernek. Nekem a bajom inkább a 13.3"-el van, az kicsi ha sokat használod. A 15,4" meg nagy. A 14.1" a fasza nekem. (egyik fő indoka, amiért ThinkPad-re váltottam)
  • G_ArchAngel #10335
    Nem, nem:)
    A 13-as 2kg, mig az Air 1 - ezt mar megerzed, ha a felszerelesed melle teszed, fotozashoz keszulve.
    Raadasul az Air felbontasa (a 11-ese is!) jobb, mint az MBP-nek. Ez pedig nalam nagy elony a kepek ellenorzesenek is, de netezesnel is. 1280 sok oldalnal keves. A 13-as Air pedig a 15-os MBP szintjen van. (1440)
    De mint mondom, nem szerkesztesre kell, mert ha eleg eros is lenne, a PS-ben a felbontas miatt a panelek eltakarjak a kep harmadat.

    Persze ez mind feltetelezes, nem fogom lecserelni.
  • franc0
    #10334
    Például a mostani 13-as MBP mire nem jó?
    Ja az egy másik érdekesség, hogy mióta trendi lett a Mac, baromi sok képszerkesztő meg videóvágó lett hirtelen mindenhol :) Nyugi, tudom hogy te például pont az vagy, de érted hogy értem.
    Az Air mitől jobb? Most komolyan. Az SSD miatt? Hát teszek bele bakker.
  • franc0
    #10333
    Ahelyett, hogy mélyebben belemennénk ebbe, inkább szögezzük le: az emberek birkák.
    Hiába mondjuk, hogy ilyen meg olyan igények, a többség azt veszi amit elétolnak, meg cool.
    Mondjuk ettől még lefikázom aki hülye, más területen is.
  • G_ArchAngel #10332
    Nem, nem...
    Ott vannak az OSX eszkozok, amelyek megjelenitik a Flasht es szerkeszteni is lehet rajtuk. De az IOS eszkozok ebbol a szempontbol hasznalhatatlanok (az Android is, de az legalabb betolti es osszeomlik).
    Peldaul csinalok egy online portfoliot, most mar van lehetosegem leforditani a flast az IOS eszkozre es a legtobb online kepmegoszto, portfolio oldal kinal iOS app-ot ezekre az esetekre, csakhogy a legtobb ilyen oldal, galeria, blog nem az utobbi ket evben jott letre, ezek pedig elerhetetlenek.
  • franc0
    #10331
    Egyénként lefogadom nálad az játszik, hogy nagyon-nagyon szeretnél egy iPad-et és egy iMac-et is (egymástól függetlenül is), de azt érzed, hogy az iPad+laptop+iMac kombó már túlzás lenne. Ezért passzolod a laptopot.
  • G_ArchAngel #10330
    Mert a 13-as MBP pont az ami semmire nem jo, de akkor meg nem volt az uj Air, ami mar hasznalhatonak tunik. Legalabbis nem kevesebb, mint az MBP. Kepet egyiken sem lehet szerkeszteni, jatekra jobb lenne az MBP, de az nem erdekel. Netezni, szoveget szerkeszteni, kepeket valogatni meg az Air klasszisokkal jobb, mint az iPad.
  • GregSB
    #10329
    Fingom sincs mi a jellemző az iPad vásárlóira, nem végeztem több ezer főt érintő piackutatást ezen a téren, nem is tudok hogy létezne ilyen, abból a pár ismerősömből meg akit ismerek és birtokolnak iPadot nem fogok általánosítani.

    Én csak azt mondom, hogy sok embernek kielégítheti az igényeit egy iPad laptop helyett. Nyilván nem azokra gondolok, akik sokat utaznak, naponta excelt szerkesztenk, kilóméteres emaileket írnak, PS-elnek, stb, hanem azokra, akik csak olvasgatnak a neten, játszanak, és pár soros üzeneteket írogatnak, képeket osztanak meg ismerősökkel, stb... Ilyen embereknek sokkal értelmesebb egy $500-os iPadet venni, mint egy $1000-os Airt, vagy egy $500 netbookot, amin kitörik az ujjad a miniatűr trackpaden.

    Én vagyok az, aki nem tud más fejével gondolkodni, persze... Ti nem tudjátok azt felfogni, hogy nem mindenkinek azok az igényei, mint nektek. Szerintem az igények, amiket leírtam, azok igenis valósak. Nem egy csaj ismerősöm van, aki rühelli a laptopját, alig ért hozzá, utálja használni, csak azért van neki mert internetezik / tartalmat fogyaszt rajta, a tudásának kb 10%-át használja ki. Nekik pl teljesen felesleges laptopot tartani.
  • franc0
    #10328
    A "kreatívok" abból főznek, amit az Apple eléjük tol :)
  • G_ArchAngel #10327
    Amugy ez tenyleg sajat farkaba harapo kigyo: az Apple-t a kreativok hasznaljak inkabb, akik eloszeretettel alkalmaznak flasht...

    Most akkor mi van, Mr. Jobs?
  • franc0
    #10326
    Nade egy kétkilós laptop mellett miféle mobilabb eszközre vágyna egy normális ember? Gondolom Az okostelód megvan, a kettő közé mi a faxnak bármi is?
  • passatgt
    #10325
    majd meglátjuk, beszámolok az eredményekről:)
  • franc0
    #10324
    Elleszel vele. De nem tökéletesen. Majd rájössz :)
  • G_ArchAngel #10323
    es talan harmad/negyedannyira hasznalhato...

    Nincs egyik sem a birtokomban, 2kg-os MBP-m van, de ha konnyebb, mobilabb dologra vagynek, akkor az Airt valasztanam, artol fuggetlenul is.
    Raadasul rengeteg fotos oldal, galeria, blog tele van flash-sel, ezaltal szamomra az iOS eszkozok zsakutcat jelentenek.
    Utalom a flasht, de letezik es nem megkerulheto.
  • passatgt
    #10322
    én most fogom eladni a laptopot, helyette les egy ipad+imac és tökéletesen elleszek vele remélem:)