18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #10521
    Mivel az AppStoreban nettó árak vannak feltűntetve. $0.99-es játékok után nekem is $1.1 - $1.2-t szoktak levonni (nincs bankkártyám megadva, amcsi store-t használok gift carddal, szóval ez nem tranzakciós díj).
  • Verseghy
    #10520
    Amúgy nekem is mindig többet vonnak le.
  • Mnemomic
    #10519
    Múltkor se került mikor indult. Akkor is többet vontak le. Most írtam nekik. -az Applenak. Ekkora ingadozás nincs meg ez nem szokott gond lenni. Még arra gondolok, hogy erre még eselteg rámegy a 25% Áfa?
  • Tikal #10518
    Majd mikor megküldte az iTunes a számlát, akkor majd kiderül hol a turpisság, de gyanitom a bank vont le többet, illetve csak zárolt, az árfolyam ingadozás miatt, a többlet visszakerül majd a számládra..
  • Mnemomic
    #10517
    Ott nem lehet gond, -OTP-s amúgy- mert ha bárhol máshol vásárolok- Amazon, TheHut- ott mindig úgy vonak le amennyit kell.
  • Tikal #10516
    a bankodnál kérdezősködj...
  • Mnemomic
    #10515
    Hi!

    Megint gondom van az AppStore-al. Egyszer már írtam, hogy többet vontak le. Most megint vettem egy programot 15 Euroért. Mikor megvettem rögtön levonak 580Ft-ot megint, most meg le akarnak még vonni 4422-őt ami sehogy sem 15 Euro, meg ugye egszer már levontak 580-at.

    Múltkor is legalább 500Ft-al megkárosítottak. Veletek nem fordult elő ilyen?
  • Tikal #10514
  • I.C.ram
    #10513
    Magyarul egy 5ezres alkatrész cserével megoldották :D
  • passatgt
    #10512
  • grizzly21
    #10511
    Az i-doki nem volt rossz tipp, mar nem tudom ki adta de koszi! Most hivtak (miutan az istyle-ban mondtak hogy 250-ert lehetne uj alkatreszt venni ezert inkabb megerne ujat vennem), hogy igen a videokartya volt rossz (az istyle-ban rakerdeztem, es azt mondtak, nem tudjak pontosan mi a baj de biztosan nem a videokartya, lol), es 40-be kerult hogy megcsinaltak.
  • GregSB
    #10510
    Jah :D

    Van mágnes az iPadban is, de azért megnézném mennyire tartja ott a hűtön egy izmosabb nyitás-csukásnál :)
  • pyrohun #10509
    azért megnézném, amikor hanyagul kinyitják / becsukják azt a hűtőt :)
  • Tikal #10508
    jobb mint a post it cetlik! :)
  • Dzsini
    #10507
    Azért szerintem kipárnázták alatta a konyhakövet, biztos-ami-biztos alapon :)

    (a Zepöl feltalálta a mágnest, és a Zemberek örvendeztek vala :D )
  • GregSB
    #10506
    A SmartCovernek van egy keveset emlegetett fícsörje is :)

  • Zsoltika 007
    #10505
    Gondolom az alu házat nem szereti
  • I.C.ram
    #10504
    Asztaliknál szopás csak. Az én MBP-m is sokkal erősebb jelet kap, pedig 1 szinttel még lejjebb is van, mint a router. Az asztalik aiport cardja ugyanaz, mint a notiké. Legalábbis nagyon hasonló. Hardver tök ugyanaz. Szerintem az antenna szarabb, ami meg a házakban van, tehát semmi köze a wifi kártyához. Én úgy orvosoltam a hibát, hogy felraktam custom firmwaret a linksys routeremre, és azon picit jobban bekalibráltam a jelet. Így már sokkal jobb, szinte teljesen megszűnt a szakadás, és lényegesebben gyorsabb a kapcsolat is.
  • G_ArchAngel #10503
    oke, de akkor a regi 17-es MBP-nek miert jo, az uj 13-as MBP-nek miert jo?

    lakotarsamnak szinten MBP-je van, semmi baja a wifivel - akkor csak az asztali gepnel szopas?
    iMacben nem a laptopok belseje van?
  • I.C.ram
    #10502
    Eleve baromi gyenge az airport antennája. Én is beraktam egy airportot egy mac pro-ba, és kb 8-10 méterre van a routertől. Állandóan szakad, lassú a net, stb. Hihetetlen ócska egy eszköz. Sima USB-s wifivel sokka gyorsabb, és megbízhatóbb, csak ugye szarul néz ki :(
  • Dzsini
    #10501
    6 méterrel a 2-3 perc az már akkor tűrhető, az már hozhatja az MBP 2 megabites netkapcsolatát. Lehet, hogy a szomszédból zavart rá valaki a csatornára (pl. egy másik wifi router, amelyik ugyanott sugároz), és az iMac antennája zokon vette.
  • G_ArchAngel #10500
    semmi ilyen nincs kozte, mivel nincs is ilyenunk:)

    a zuhanyhoz van villanyos hotarolo, de az sem vonalban:)

    6m-re van a router, az MBP pedig 20cm-re az iMac-tol
  • Dzsini
    #10499
    Apropó a macbook pont ugyanonnan hoz jobb sebességet, vagy máshonnan próbáltad?
  • Dzsini
    #10498
    Lehet, hogy van valami a router és a gép között, ami rázavar? Elektronikus eszköz, tévé, nagyobb hangszóró... ?
  • G_ArchAngel #10497
    a routeren channelt valtottam, igy 3 percre redukalodott a masolas
  • passatgt
    #10496
    xms-nél van mindenre kedvezmény, ipad-re 4% (most válaszoltak levélre)
  • passatgt
    #10495
    Utilites/Network Utility faszán ír minden adatot, érdemes összehasonlítani a macbookéval.
  • Dzsini
    #10494
    A 100 megát? Az nagyon sok - másik két eszköz között ki tudod próbálni (pl. iphone - macbook)? Bár így is sejthető, hogy valami a wifivel van - nem értek a beállításaihoz, meg tudod valahogy nézni, hogy milyen jelszintet meg sebességet ír az imachez?
  • G_ArchAngel #10493
    7 perc
  • Dzsini
    #10492
    Valami komolyabb méretű (100 mega vagy ekörüli) filet áttolsz innen oda meg vissza, és figyeled, hogy milyen gyorsan végez vele (akár stopperrel, akár ránézésre, nem tudom a mac ír-e adatátviteli sebességet) - a wifi ilyen közelről 6-8 mega/sec körüli tempót ideális esetben ki tud hozni (ez az 54 megabit vége), vagy 15-20-at (ez a 108 mbit). Tehát ha a 100 megát fél percen belül átviszi, akkor rendben van a kapcsolat.
  • G_ArchAngel #10491
    azt hogy tudom tesztelni?
  • Dzsini
    #10490
    Az adatáramlás két gép között milyen wifin át? Ha az is lassú, akkor az iMac wifi antennájával lehet a zűr.
  • G_ArchAngel #10489
    Nagyon kellene a segítség, mert megbolondulok.
    Van egy iMac-em, amin elviselhetetlenül lassú az internet, ráadásul gyakran ingadozik is.
    Mellette van egy MBP, amin ellenben gyors.
    Mindkettő wireless csatlakozik a routerre, nem is tudnám megoldani máshogy és nem is akarom.
    Ha minden más eszköz offline, az iMac akkor is hektikusan viselkedik, függetlenül attól mikor és hány eszközzel kell osztozni a neten.

    Mit kellene csinálnom, mi lehet a baja?
    Tehát van net, de lassú a többi eszköz kapcsolatához képest és ingadozó.

    Lassu szuz Safarival szuz Chrome-mal is, jogjavitas, reset is megvolt.

    Speedtest.net szerint:
    iMac: 0.47 Mbps / 0.19 Mbps
    MBP: 1.81 Mbps / 0.55 Mbps

    (ez a meres kb. az atlag, de amig az MBP szinte alig tert el, addig volt, hogy az iMac nem is tudott csatlakozni, de volt mikor adott 1.7 Mbps-t)
  • passatgt
    #10488
    valakinek van infója a diákkedvezményről?
    csak macekre jár, vagy igényelhető ipod/ipad-ra is?
    az xms-nél azt írja, hogy minden apple termék, a többinél meg azt írja, csak a macekre vonatkozik.
  • Dzsini
    #10487
    iPad2 is csak 4 pontot kap :)
  • Dzsini
    #10486
    Gondolom azon (is) múlik, hogy melyik országban foglalkoznak egyáltalán a refurbished cuccok forgalmazásával - a HP renew és a Lenovo hivatalosan is árulja nálunk az ilyen dolgait (amikor keresgéltem ~2 éve ezeket találtam), igaz ezeknél oda kell figyelni a lokalizációra is, simán lehet találni teszem azt svéd billentyűzetes és oprendszeres példányt, 2-3 napos szállítással, 2 év garanciával, 1 évvel ezelőtti modellt, harmadáron :)

    Ahogy az Apple az EU piacot látja, szerintem nem nagyon fognak ilyesmivel foglalkozni... de létezik, és ez azért jó.
  • passatgt
    #10485
    "iPad 2's Smart Cover Repairability Score: 0 out of 10 (10 is easiest to repair)"

    :D
  • Dzsini
    #10484
    szétkapták (hogyne) a smart covert is :)
  • Pio
    #10483
    Na, erről nem is tudtam. Érdekes.
    Ezek szerint akkor mégse volt olyan nagylelkű az az ajánlat.
  • Pio
    #10482
    Na ez kimaradt: de hivatalos forgalmazásról nem tudok.
    Maszek szervizek viszont szinte minden alkatrészt cserélnek "refurbished" cuccokkal. Lehet, hogy oda "vándorolnak" ezek a termékek... :)