18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #10561
    HyperDock
  • Bercy #10560
    Meg tudja valaki mondani annak az appnak a nevét amivel windows szerű előnézeti képeket lehet varázsolni a dock-hoz?
  • GregSB
    #10559
    Minden le van írva az Apple support oldalán... angolul. Sajnos az "its just works" életérzés leginkább a fő piacon, az USA-ban érvényesül teljes egészében, ahogy Dzsini is írja.
  • SlickAdam
    #10558
    jaja, ranyomtam, mondom ugysincs most kartya regisztralva, aztan kiirta szepen, hogy ez nekem ingyenes.
    vegulis nem rossz ez, ahogy elnezem. vegtelen szamu iOS eszkoz egy gephez az szep. a kis macbook-on meg majd deaktivalom.:)
  • Dzsini
    #10557
    Mert az Apple (ahogy az Amazon) piaca az Egyesült Államok, máshol csak jelen van valamennyire.
  • Dzsini
    #10556
    Igen, én is gondolkodom azon, hogy átköltözök az Egyesült Államokba az Amazonnál - 2 helyett 80 ezer ingyenes könyv + tucatnyi plusz ingyenes tartalom a Kindle-re... (a megvásárolható 600 helyetti 820 ezer könyvről nem is beszélek)

    Ez van, ha egy cégnek egy fő piaca van, és a többi az "csak úgy" létezik...
  • Pio
    #10555
    Nyilván képletesen értettem a dolgot, csak összefoglaltam kinek milyen bajai voltak az elmúlt fél napban (amikre nyilván van megoldás).
    Csak hogy is mondjam... Ez nem éppen az a "Just works" életérzés.
  • GregSB
    #10554
    Az oregoni regisztráció meg csak az én egyéni igényeim miatt van, sok haverom elvan a magyar Storeban is. Egyébként az sem tartott tovább 5 percnél, kigúgliztam egy random címet és azt adtam meg, az Apple ezt soha nem vette szigorúan.
  • Tikal #10553
    Mivel amcsi storeban eleve nem vásárolhatna.... mivel gift kártyával vásárol gondolom a rendszer rádobja az áfát, ugyanis gift kártya nem kapható itthon, tudtommal. hát ennyi. ha kártyával fizetne akkor nem terhelne semmit, de akkor csak a hazai boltbol tudna rendelni.. hm?
  • GregSB
    #10552
    Te mégis miről beszélsz? Nem veszik el semmi, a felár nem random, hanem a helyi Áfa, az authorizáció meg 2 mp-ig tart, és lehetőséget nyújt pl arra, hogy 3-4 haver vagy családtag közösen használjon egy Accot, és közösen vegyen meg mindent az eszközeikre, szétdobva a költségeket.


    SlickAdam: rákérdez, de nyugodtan nyomj a buy gombra, nem fog pénzt levonni.
  • GregSB
    #10551
    Sokan elfelejtik deauthorizálni a gépüket eladás előtt, de van egy gomb, amit évente 1x nyomhatsz meg az acc info alatt, és az törli az összes gép authorizálását.
  • SlickAdam
    #10550
    vagyis nem. 2 gep van aktivalva, tehat mar ez is. ennek ellenere ramegyek a mar letoltott programra a store-ban es rakerdez, hogy tenyleg meg akarom-e venni...
  • Pio
    #10549
    Random felárak, oregoni regisztráció, elveszik a már megvett termék, max öt gép, authorizáció...
    Ilyenkor örülök, hogy nem használok iTunes-t.

    Azért kíváncsi lennék, hogy ha a VALVe meg tudja normálisan oldani a dolgot, akkor az Apple miért nem.
  • SlickAdam
    #10548
    aha, mar nezem. 2 gepet ir authorizalara, pedig csak a kis macbook-on lett eddig aktivalva.:(
  • GregSB
    #10547
    Egyszerre 5 gép lehet authorizálva egy accountra, és végtelen iOS eszköz (bármennyi iPhonera vagy iPod Touchra fel tudsz tenni 1 accra megvásárolt cuccokat).

    Ha új gépen akarod leszedni a már megvásáolt alkalmazást, akkor elpször authorizálni kell a gépet (iTunesban Store / authorize). Utánna be kell lépni a sotreba az accoddal, majd rányomni a vásárlásra. Ezután szólni fog hogy már megvetted, ezért ingyen letöltheted.
  • passatgt
    #10546
    15 új hozzászólás, már azt hittem kijöttek az új imac-ek:)
  • Dzsini
    #10545
    Te igen, de lehet, hogy mások nem, ezért írtam be.
  • Dzsini
    #10544
    Valószínűleg igen, általában az a szokás. (bár ki szokták írni azt is, hogy az árak adótartalom nélkül vagy azzal szerepelnek, és a vásárlás leokézásakor már a konkrét értéket kellene írni)

    (érdekesség: nekem pl. a Kindle vásárlásnál (Amazon.com-ról, Kentuckyból jött kedd délutáni rendeléssel péntek délelőttre) ki kellett töltenem egy nyilatkozatot, amely szerint az Amazon átvállalja a vám és ÁFA kifizetését az importálás során, erre figyelmeztettek is, hogy a futárcég kérdezni fogja, és ezt kell válaszolni)
  • I.C.ram
    #10543
    Én ezt nagyon jól tudom. 3 évig minden évben 2-3 hónapot kint éltem. Sokszor rendeltem online kint is, és ha olyan boltból rendeltem, aminek nincs képviselete a címzett államban, akkor nettó árat vontak le mindig. Az Apple-nél ugye ez nem játszik, mert minden államban ott vannak kb.
  • SlickAdam
    #10542
    ha mar itunes store. ugy tudom egy profillal 3 gepre tolthesz le egy megvasarolt termeket. nos nekem van egy profilom, amivel a regi itouch-omra vasaroltam meg par progit. magyarorszagi reg. nos az itouch azota elkelt, de most van nalam egy masik, szoval gondoltam letoltom ujra a cuccosokat (igaz most egy masik laptoprol). belepek a store-be, kikeresem a progit, de ujra ki akarja fizettetni. semmi olyan, hogy mar megvettem volna. megtalaltam a korabban vasarolt dolgok listajat, de az csak egy egyszeru lista, semmi lehetoseg nincs ujra letolteni. hogy is van ez?
  • GregSB
    #10541
    Szerintem a magyar AppStoreban is nettó árak vannak feltűntetve €-ban.
  • Dzsini
    #10540
    Államonként más és más az ÁFA értéke az Egyesült Államokban, 0-13% között - ezért is a nettó árakat írják ki mindenhova online, mert ha te XZ államban laksz, akkor az ottani adóértéket hozzászámolod automatikusan.
  • GregSB
    #10539
    Szóval az amcsi ITS nem egy nemzetközi piactér, csak USA-ban élő embereknek szól. Nekem, mint magyarnak a magyar AppStoreba kéne beregisztránom és onnan kéne vásárolnom, de fog a fene, amikor olyan Appok nincsenek fent, mint a Google Earth, vagy a Nimbuzz, a sok bagópénzért kikölcsönözhető filmről / sorozatról eg nem is beszélve (már régóta felirat nélkül nézem az angol filmeket / sorozatokat, szóval nekem nem okoz gondot hogy nincs szinkron / felirat).
  • I.C.ram
    #10538
    hát azt nem tudtam, hogy csak amcsi lakosok regelhetnek oda, bár nekem is van usa accom, de nem használom.

    Az apple azért vonhatja le tőled az áfát, mert VAN Oregonban is boltjuk. Ha nem lenne, akkor nem igazán vonnák le.
  • GregSB
    #10537
    Azért, mert az amcsi ITS-ba csak USA területén élő emberek regisztrálhatnak be. Én is Oregonban élek egy kis városkában a regisztrációm alapján, gondolom az ottani adót vonja le minden vásárlásért. Hülyén fogod fel a dolgokat, amikor veszek valamit az ITS-ből az gyakorlatilag olyan, mintha bemennék egy oregoni közértbe, és ott levennék valamit a polcról és kifizetném.

    Vagy akkor szerinted egy amcsi állampolgárnak, aki be van regisztrálva az ITS-be, és elmegy nyaralni valahova akkor mindig a helyi adókat kéne kifizetnie, nem az otthoniakat? :DD

    (BTW azért használom az amcsi storet, mert sokkal nagyobb a választék, semmi más miatt)
  • franc0
    #10536
    Na álljon meg a nászmenet.

    Te ezt írtad: "Nem tudom, milyen alapon vonhatják le az amerikai áfát tőled"
    Erre mondtam, hogy jogosan rádverhetik, ha ez történik kár sírni. Az hogy NEM SZOKTÁK, az már egy teljesen másik kérdés.
  • I.C.ram
    #10535
    nem tudom, hogy feltűnt-e, de online webshopokról beszélünk. Amerikában NEM szokták az áfát ráterhelni soha, ha külföldre megy a cucc.
  • franc0
    #10534
    Szóval szerinted ha idejön hozzánk egy angol turista, akkor nettó áron kell kapjon mindent?
    A Fiz.ÁFA az eladó cég könyveiben jelenik meg és ő fizeti be az államnak. Szerinted az Apple utalgat a magyar államnak a te vásárlásaid után?
  • SlickAdam
    #10533
    ez nekem magas. ha angliabol rendelek barmilyen media formatumot, akkor is azon az aron kapom, mint a tobbiek. szoval kinek is adozom akkor?
  • I.C.ram
    #10532
    és? én is amerikai boltokból rendelek, mégsem rakják rá az áfát. Sőt, amikor Amerikában voltam, és rendeltem valamit másik államból, és nem volt az én államomban boltja/székhelye a cégnek, akkor is nettót számláztak ki.
  • Tikal #10531
    gondolom azért mert az amcsi store-ból vásárol, gift carddal.
  • I.C.ram
    #10530
    Nem tudom, milyen alapon vonhatják le az amerikai áfát tőled, ha nem is amerikából vásárolsz. Akárhányszor rendeltem amerikából cuccot, sose rakták rá a kinti sales tax-et.
  • passatgt
    #10529
    biztos tetszik nekik a Neoton Familia az itunes store-ba:)
  • GregSB
    #10528
    Ez csak azét különös, mert eddig az Apple nagyjából azonos szinten kezelt minket a Csehekkel, bizonyos esetekben meg rosszabbul (már ami a termékek / szolgáltatások megjelenését és a supportot illeti).

    Persze ez nem baj, csak furcsa :D

  • SlickAdam
    #10527
    sok helyen mar tuti raktaron van. pl nemet eBay-en is mar arulgatjak "raktarrol azonnal". persze nagy ciganyok. legkisebb modell-t vmi 850 euro korul.:)
  • passatgt
    #10526
    appleblogon Handras kommentje:
    "az xms.hu-n tovabbra is marcius 25 szerepel a banneren, nyilvan nem veletlenul..."
  • SlickAdam
    #10525
    nem meglepo. lehet, hogy eltoljak a kisebb orszagokban a megjelenest, de szerintem egesz europaban is akar.
  • GregSB
    #10524
    Csehországban eltolták az iPad 2 lancsot Április 25-re. a magyar honlapon még márc 25 van kint...
  • SlickAdam
    #10523
    vegulis amerikaban eleve bevett szokas, hogy a boltokban netto arat tuntetnek fel. a kasszanal jon hozza az ado.
  • Verseghy
    #10522
    Oh. Cseles..:)