18351
ATbanner.jpg
  • SlickAdam
    #10601
    zacsiban adtak oda, holott uj Apple termek dobozban jon. pont. ezen nem kell bizonygatni, nem ovoda ez.
  • Dzsini
    #10600
    Mit tudsz bizonyítani? Átvette, elhozta.
  • SlickAdam
    #10599
    azonnal visszavittem volna es arcukba hajitottam volna...
  • Tikal #10598
    Valaki visszavitte, neked meg eladták doboz nélkül, mert biztos széttépte az előző tulaj... ja és hazudtak, starkingbe nem megyek ezentúl, éljen az internet
  • LoDMaSt
    #10597
    A doboz nélküliség már gyanús, az Apple főleg mindent becsomagol kis fekete, vagy fehér dobozokba. :)
    Véglis, ha a számlát odaadták, és gari van rá, biztos a srác, aki visszavitte, a dobozt megtartotta magának.

  • Verseghy
    #10596
    Vettem a Starkingben (Aréna) egy bluetooth billentyűzetet. Pontosabban vetettem, mert bátyám tett nekem egy szivességet mivel nekem nem volt időm. Na most ő doboz nélkül hozta haza, mert azt mondták neki, hogy ehhez nem adnak. Ezzel sincs gond, fóliás, tök újnak néz ki, semmi elváltozás (tudjátok mattról fényesebbé változó billentyűkre gondolok a sok használat után). Na de valaki magyarázza már meg nekem, ha a Starkingben vesz az ember egy vadiúj billentyűzetet, akkor miért "kis's Keyboard" a neve?:) No mind1, túlsokat nem használták, de annyi pénzért legalább az első használója lehettem volna. Vagy legalább figyeltek volna erre. Szerintetek?:)
  • G_ArchAngel #10595
    Melyik a legjobb media lejatszo, ami felismeri a filmeket a gepen, zeneket es iTunes playlistet importal es netrol lehuzza a feliratot?

    Nem az XBMC, azt mar sejtem, mert az semmit nem csinal a feliratokkal, hiaba konfiguralom...
  • Pio
    #10594
    Kijött az új peccs, mindenhol azt írják, hogy javítja a macbook pro külső monitoros bugját.
    Hát.. én ezt nem tapasztalom... :\
  • GregSB
    #10593
    Magyar divatfotós alkalmazása az App Store-ban.
  • Dzsini
    #10592
    Rákeres a Kindle-re, és talál legalább 4-5 segítséget az ebookos oldalakon, ahol screenshotokkal részletezve leírva elmesélik neki, hogy hogy kell rendelni, hova mit töltsön ki, így marad a neten fizetős kártya hiánya, mint probléma (ilyen keresés nélkül valószínűleg nem is tudna ebook olvasókról, vagy hogy egyáltalán létezik a Kindle - boltban nem kapható). :)
    Persze, értem én a problémát, és tudom, hogy miért lehet kihasználni, de ugyanez volt igaz arra is, amikor még nem lehetett kapni itt iPadot, vagy az aktuális új generációs iPhonet, vagy épp PS3-at, vagy X360-at, elég komoly árréssel. Egy kis utánajárással, maximum pár óra kezdő netes tudás befektetésével (a Vaterán kívül is rákeresek) komoly árcsökkenést lehetett elérni. De ezt sem teszik meg, így virágzik az ilyen kereskedelem, és néhányan vidáman megélnek belőle.
  • joebacsi
    #10591
    Bárki, aki
    - tud angolul
    - ismeri az amazont
    - van dombornyomott/internet kártyája/paypal-ja
    - nem fosik az előre utalástól/távoli szállítástól

    Persze mi itt mind tech buzik vagyunk, nekünk ez természetes, de ugye azt nem kell külön kiemelni, hogy az innen vett minta nem igazán reprezentatív az össz lakosságra nézve :)
  • joebacsi
    #10590
    Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte. Ez különösen igaz ebben a topikban. Meg merem kockáztatni, hogy az apple árazási stratégiája sem besz.ár*1,1 :)
  • SlickAdam
    #10589
    mindenesetre nem lenne pofam minden nap ott allni a sor elejen es felvasarolni az osszeset a tobbiek elol.
  • Dzsini
    #10588
    íme a kínálat - 40 ezer és felette a Kindle Vaterán, amikor bárki 30-ért megveheti az Amazonról (40-ért a 3G-t). És veszik, viszik napi szinten.
  • Dzsini
    #10587
    Ha te vehetnél és eladhatnál többszáz dolláros árréssel megtennéd? Mikor szólt ez utoljára jóindulatról? Ugyan már...
  • SlickAdam
    #10586
    nyilvan csak 1-2 dollarral beszerzesi ar felett es mindezt joindulatbol... not.
  • joebacsi
    #10585
    Tetvedékek? Kínálatot teremtenek ott, ahol amúgy nem lenne.
  • SlickAdam
    #10584
    uristen mekkora tetvedekek. most neztem egy videot youtube-on, amin elmeseli egy srac a friss elmenyeit (amcsibol gondolom). felkel reggel, nyitas elott kimegy az Apple bolt ele. elotte all egy no es kozli a sraccal, hogy o mar 1 hete minden nap reggel ott all, de sose jut neki, mert mindig ott dekkolt mar hajnaltol egy csomo ferdeszemu egyen, akik az osszes iPad-ot felvasaroltak. hogy miert? hat hogy eladjak a japoknak. ugye naluk el lett tolva a megjelenes. megall az eszem.
    persze a nemet ebay-en is van mar 1 hete csomo iPad (azonnal atvehetok). gond annyi, hogy legkisebb modell vmi 850-900 euroert.
  • SlickAdam
    #10583
    meg amugy se lenne nagy a keszlet, amcsiban is orak alatt elfogyott az osszes es atallt a szallitas ido 4-5 hetre. es az meg a foldrenges elott volt (ha jol tudom...)
  • Dzsini
    #10582
    valószínűleg a földrengés sem tett jót a gyártás tempójának, több mindent importálhatnak hozzá Japánból, ami most parkolópályára került...
  • SlickAdam
    #10581
    Ugy nez ki tenyleg szukos lesz az iPad 2 nyitokeszlet itt EU-ban. irtam az itteni (Nemeto.) Saturn-nak, hogy naluk lesz-e egyaltalan (eddig ugy tudtam, csak Apple Store-okban lesz). nos 25-en 17 oratol (miert nem reggel nyitaskor...), de igen korlatozott darabszamban, szal semmi elore foglalas. helyszinen sorbanallas es gyilok...
  • Dzsini
    #10580
    Mert ők végtelen szeretettel, kézzel helyeznek el minden bájtot a vinyón, végül maga Steven Paul Jobs helyezi el a parancsikont a képernyőn, és ezt az extra törődést hálálod meg némi plusz pénz fizetésével :)
  • G_ArchAngel #10579
    Nekem mar megvan, csak tegnap nezegettem, hogy mennyi lenne egy jobb MBP + monitor az iMac helyett es akkor vettem eszre az AppStore-os emlekeimhez kepest remiszto arat:)
  • Dzsini
    #10578
    A telepítés komoly fáradalmai nem érnek meg neked 100 fontot? :)
  • G_ArchAngel #10577
    Koszi, szepen lehuzzak a naiv embereket...

    (nincs VAT, az a UK arakban mar benne van)
  • franc0
    #10576
    States push harder for online sales tax collection
  • GregSB
    #10575
    45 GBP (+Fa)
  • passatgt
    #10574
    63 euró
  • G_ArchAngel #10573
    Az OSX-es AppStore-ben mennyi most az Aperture3?

    En nem latom, mert "installed", de ha veszek egy gepet es kerem pre-installalva, akkor 173 GBP.
    Ugy emlekszem, hogy 17 GBP volt amikor megnyitott a store.
  • passatgt
    #10572
    alapból megy usb-s billentűyzet, usb-s headset (hang ki és bemenet is van) meg még egy csomó dolog:)
  • GregSB
    #10571
    Nem működik, a camera kit csak fileok másolására jó gyárilag. Jailbreak után persze sok másra is, de szerintem a netezés nem fog menni így.
  • GregSB
    #10570
    Ha jól tudom a világon sehol nem árulják kártyafüggően, mindenhol függetlent kapsz :)
  • GregSB
    #10569
    Működni fog, és bármelyik szolgáltatónál tudsz venni SIM adaptert, ha vissza akarod tenni a mobilnternet-pendriveba a microsimet. Asszem egy 3-as csomagot adnak 600 Ft-ért.
  • Verseghy
    #10568
    Starkingben vásárolt az már csak független. Csak azért kérdeztem, mert tudom, hogy normál sim kártyával nem müxik. Köszi a választ!;)
  • passatgt
    #10567
    az ipad független, megy vele minden
  • SlickAdam
    #10566
    en meg azon gondolkodtam, hogy nem-e mukszik egy ilyen pendrive-os internet Camera Kit (vagy hogy hivjak) segitsegevel.
  • Dzsini
    #10565
    Nem, a Kindle-k rendelésénél (ha nem sokat rendelsz egyszerre), átvállalnak minden költséget, csak az eszközt (139 vagy 189) + 20 pénzt kell fizetni a postázásért.

    Nem volt semmi kötözködés - kedd délután levonták a pénzt, szerda reggel eljutott a cucc az UPS-hez, ők csütörtök reggel küldtek egy magyar nyelvű nyilatkozatot, hogy érkezőben egy eszköz, nyilatkozzak:
    "Tisztelt Ügyfelünk,

    Fenti fuvarlevélszámon küldeménye érkezik, kérem a mellékelt vámkezelési megbízást kitöltve és aláírva visszaküldeni a következő címre:

    [email protected]

    Kérem minden esetben ezt a központi e-mail címet használják, mert vámügyintézőink egymástól eltérő munkaidőben dolgoznak!

    Kitöltendő rovatok: megbízó neve, címe
    szállítási cím
    árumegnevezés ( magyarul)
    dátum és aláírás"

    (egy .doc-ot kellett kitölteni és elküldeni emailben, még saját kezű aláírás se kellett) - majd csütörtök éjszaka befutott Európába a csomag, péntek reggel Vecsésen volt (a vám ügyintézése a nyomkövetés alapján jelentős 20 percet vett igénybe) és délben csöngetett vele a futár.
  • Verseghy
    #10564
    Azon filózok, ha van egy vodás mobilinternetem, ami ugye egy pendrive benne egy SIM kártyával. Ha kivágom microsimmé és beleteszem egy 3G-s iPadbe, akkor az működni fog?
  • grizzly21
    #10563
    "ki kellett töltenem egy nyilatkozatot, amely szerint az Amazon átvállalja a vám és ÁFA kifizetését az importálás során, erre figyelmeztettek is, hogy a futárcég kérdezni fogja, és ezt kell válaszolni"

    Ez hogy is van? Mert en eddig akarmit rendeltem nagyobb ertekben (200 dollar felett), azt mindig megvamoztak/megadoztattak, kb 30%-ot kellett fizetnem pluszba. Itt most nem kotozkodtek a vamnal, siman megjott a cuc?
  • Bercy #10562
    Kösz kösz.