18351
ATbanner.jpg
  • joebacsi
    #10721
    Bsc-n nekem is csak pár óra belenyaldosás volt ha jól emlékszem, de pivot tábla és solver volt szép számmal.
    De ahogy franco írta, túl kell lépni a tanítottakon a későbbi boldoguláshoz, úgy pedig könnyű beleesni a korlátokba.
  • franc0
    #10720
    Az viszont igaz, hogy az SPSS (vagy PASW) az jó OSX alatt is.
  • franc0
    #10719
    Alapképzésben nekem volt egy félév Excel, amiben 2-3 óra VBA volt kb. szal lényegében lófasz kategória.
    Ami monjuk vicces, mert később pénzügy szakirányon már alapnak vették hogy kenjük-vágjuk... az önképzés nélkülözhetetlen.
  • Pio
    #10718
    Közgazdaságin amúgy oktatnak Excel mellé VBA-t (Visual Basic for Applications)?
  • joebacsi
    #10717
    Ha közgáz sulihoz kell elsősorban, ne vegyél mac-et.

    Excel butább rajta, a specifikus progik (erp-k, matek-statisztikai programok) pedig vagy nincsenek, vagy sokkal nehézkesebb beszerezni rá.

    Másrészt sulis jegyzetelésre messze a legjobb szvsz az MS OneNote-ja:
    - mindenhova írhatsz
    - gyorsbillentyűkkel egér nélkül is villámgyorsan megy a felsorolás, címezés, kiemelés, táblázat stb.
    - felveheted a hangot, és ezt összeköti a jegyzeteddel, tehát tudod mit mondott az oktató mikor épp leírtad azt a két szót, így tényleg a lényegre tudsz koncentrálni (jogilag ez nincs teljesen rendben, szóval szigorúan csak saját használatra, de úgy viszont nagyon hasznos)
    - egy helyen rendszerezhetsz mindent
    - mindez szinkronizálva felhővel, elérheted a jegyzeteidet minden gépről böngészőből, mobilról

    Ez szintén nincs macira.

    Valójában egy win7-es tablet lenne a legjobb neked (fizikai billentyűzettel), hogy függvényrajzoláskor se ess zavarba, hanem az is mehessen közvetlenül Onenote-ba.
    Fontos még a jó akku-élettartam, 3-4*másfél órát bírjon ki biztosan a gép legalább és nem árt a jó beépített mikrofon.
  • franc0
    #10716
    Nekem sem. Csak egy jó asztal és némi kreativitás kell hozzá.
  • G_ArchAngel #10715
    Ez igaz, nekem meg nem kell madzagokat huzogatnom, nezegetnem azokon a napokon, mikor jo a webcam. Szerencsere ebbol lenyegesen tobb van:)
  • franc0
    #10714
    Arra hallgatok, aki okosabbat mond, mint én.
    Én még sosem szoptam semmilyen műszaki cikkel (kopkop), kivéve egy iPod-ot.
    A mostani asztali gépet én raktam össze, pontosan tudom mi van benne. Csupa minőségi alkatrész és minimum 3 év garancia mindenen. Megy is ahogy kell. És ha mégis elromlana a webcam, nem kell az egész gépet nélkülöznöm :)
  • G_ArchAngel #10713
    PC Humorosban mar eszrevetted, hogy legtobbszor Te vagy a celpontom, gondolom mar sejted, hogy miert:)


  • Pio
    #10712
    Nana, ne általánosíts, én nem általánosságban beszéltem, csak a Te folyamatos felsőbbrendűségi célozgatásaidról. :)
    Például passatgt-től vagy Tikaltól sose olvasok még csak ahhoz hasonlóakat se, hogy aki windowst használ, az "megalkuvó" vagy hogy ha valaki Acer laptopot használ mac helyett az olyan, mintha BMW helyett BKV-val járna (mintha a BMW nem pont Busz-Metró-Villamos lenne... :P). Most lusta vagyok visszagörgetni az extrémebb szövegekért.

    Na de téma részemről OFF, ezen kár tovább pörögni. :)
  • G_ArchAngel #10711
    Te hallgasz pszihomokusokra, nem en.
    5 Apple eszkozombol eggyel szoptam, ha Win ala lapatolt hardverrol ez az arany hiheto lenne, akkor meg azon nyomnam, koszi, nem szeretem az oralis szexet, ha nekem kell szopnom:)
  • franc0
    #10710
    Attól hogy nem én főztem a kaját, még el tudom dönteni hogy jó-e vagy nem.
    Te is tanulhatnál mások hibájából, mielőtt kijelzőhibás iMac-et veszel :)
  • G_ArchAngel #10709
    :)

    Gondolom filmet is kritikak elolvasasa utan nezel meg es tartod jonak avagy rossznak. Boldog, egyszeru eleted lehet:DDD

    Pszichologus az, akit nem vettek fel a rendeszeti kozepiskolaba, hianypotlo szakma:D
  • G_ArchAngel #10708
    Szerintem most sikerult felhuzott cipzarral, szellel szemben pisalnod:)

    Nekunk - un. Apple-fanboyoknak - az a bajunk, hogy pont a masik oldal az, aki folyamatosan azzal dobalozik, hogy statusszimbolum es iSznob eszkoz.
    Miert, mert nekunk jobb? Tobbsegunk szopott a masik oldalon, tudjuk milyen ott.

    Kovetkezo mi lesz? Sznob vagyok, mert naponta cserelek zoknit es havonta fogkefet? Pedig 2 napig is jo a zokni es 2 honapig a fogkefe.
    Sajnalom, hogy 15 ev windows es 3 ev osx utan el tudom donteni, hogy ez jobb.
  • franc0
    #10707
    Akkor szerinted az emberek több, mint 90%-a elnyomott kisgyerek, jó tudni :) Szóval te a maradékba tartozol, vagy szelektív a memóriád.
    Ja, ezt a példát nyilván nem a kisujjamból szoptam ki, hanem pszichológiával kapcsolatos irományokból. Szal ez most nem talált :)
  • Pio
    #10706
    Na, akkor majd nyitott szemmel járok, mert én mindig csak itt futok beléjük. :)

    Viszont szerintem egyáltalán nem annyira státusszimbólum egy osx-es gép, mint amennyire Te annak tartod.
    Az egyetemen körülnézve már inkább kommersznek mondanám. Az iphone-t meg pláne.
    Persze nyilván egyszerű és nagyszerű egy ilyen dolog miatt "többnek" érezni magunkat aztán le is van a gond.
  • G_ArchAngel #10705
    Nem Apple fuggo, mashol is hasznaljak, ahol fiuk/ferfiak tarsalognak, legjobb hasonlitasi alap:)
  • Pio
    #10704
    Azt mondja, hogy VAN JELENLEG olyanja... :)
    Amúgy én az emachineseket baromi jó ár/érték arányú gépeknek tartom, az egyik legjobbaknak. Elég sok van a környezetemben, mindenki nagyon elégedett velük és árukhoz képest nagyon erős a vas is.
    Mondjuk nagy, nem túl elegáns gépek, de ez ugye nem mindenkinek olyan fontos szempont.

    Az amúgy miért van, hogy az Apple közeli emberkék ennyire rá vannak gerjedve az idiótábbnál idiótább autós "hasonlatokra"? :)
  • G_ArchAngel #10703
    Sose leszel felnott ezzel a felfogassal, inkabb egy elnyomott kisgyerek, akinek soha nem volt eros akarta, csak mindenre bolintott.

    Kis esszel elovesz egy intelligensebb gyerek 4-5 dolgot, 1-re koncentral, a tobbirol lemond. A szulo meg buszke lesz, hogy 1:4 aranyban nyerte a csatakat. En mindig igy szereztem meg azt a Lego-t, amit akartam.
    Persze vannak a megalkuvok, akik elegedettek a Windows-zal, Opel Astra-val, horvat tengerparttal...
  • SlickAdam
    #10702
    akkor javitanek: egyik legolcsobb macbook-ot vedd meg. Air, 13-as Pro vagy sima feher masina PLUSZ iPad.
    suliban tuti majdnem mindig csak a Pad-ot hasznalnad. en is azon jegyzetelek, netezek, hallgatok zenet, ...
  • G_ArchAngel #10701
    MBP-rol lemondva Acer?:D

    Kb.: "Fiam, mit vegyunk, BMW 530 XD-t vagy eves BKV berletet?"
  • ERNI92
    #10700
    Nagyon köszönöm a válaszokat. Annyira nem lenne létszükség egy Mac csak a család előtérbe helyezte egy új laptop beszerzését és ezért gondoltam egy Mac-re. Jelenleg rendelkezem egy Acer Emachines e725-el, szóval ez még kiszolgálja a fősuli elötti 1.5 évet. Sokat segítettetek és mégegyszer köszönöm. :)
  • franc0
    #10699
    A Win-es vagy a Mac-es Excel-re gondoltál?
    A Microsoft volt annyira önző, hogy egy csomó dolgot kivett a Mac-es verzióból. Jellemzően azokat, amik nekem kellenének...
  • Pio
    #10698
    Persze, csak ez nem egy Apple Store én pedig ismerem a friss egyetemisták észjárását, ami miatt aztán megcsúsznak 1-2 évet a sulival teljesen feleslegesen.. :)
    Persze az teljesen jogos, hogy nem felsőoktatási tanácsadásra jött, hanem Apple márkájú laptopok miatt... :)

    Az iMovie dolog rám is igaz. Én mondjuk használtam Windows Movie Makert is, de az tényleg semmit nem tud az iMovie-hoz képest.

    Excel kontra Numbers téren már más a tapasztalatom, alapszintű felhasználásra tényleg tökéletes mindkettő és elsősorban gusztus dolga, hogy ki melyiket használja, de amikor valaki elkezd komolyabb dolgokat csinálni, akkor már egyértelműen bekerül a kettő közé egy relációs jel (már ami a tudást illeti).

    Hasonlóan vagyok a xCode-dal és a Visual Studioval is, pedig e kettő közül előbb az xCode-dal ismerkedtem meg, de amint elkezdtem Visual Studiot használni nagyon gyorsan átszoktam rá. Kicsit rossz érzés is ez, mert amióta megvettem a macet mindig azon programoztam, így viszont egyáltalán nem használom erre.
  • franc0
    #10697
    Vigyázat, messziről indítok.

    Van egy hiba, amit szinte mindenki elkövet gyereknevelésben. Biztosan veled is előfordult gyerekkorodban, hogy megláttál egy játékot, és iszonyatosan akartad. A szüleid ebből csak annyit láttak, hogy nagyon akarsz egy kisautót/barbiet/játékpisztolyt. Aztán vettek neked egy hasonlót, ami lényegében tök ugyanazt dobta, de amit te néztél ki azt vagy nem találták vagy túl drága volt. Aztán megkaptad, persze rohadtul nem is örültél neki, mert nem AZT akartad, hanem a másikat. A szülő meg nem érti miért dobtad félre pár óra játék után.

    Ugyanez van itt is. Meglátja az ember az MacBook-ot vagy az iMac-et, és így egyszerűen kell neki. AZ. Van aki sose nő fel. Én előbb törném el a karomat, minthogy iMac-et vegyek.

    Persze valóban felnőtt emberként, veled értek egyet.
  • Tikal #10696
    Nincs ezzel semmi gond, de ha én bemegyek egy Mercedes szalonba, engem hagyjanak azzal hogy de kapok Renault is sokkal olcsobban ;)
    Igazából csak feltünt hogy mindketten rögtön a pénnzzel kezdtétek, nem több... olyan meg ugy sincs hogy csak netezni fog meg word.. nekem pl windowson eszembe nem jutott hogy videot szerkeszek a felvételeimből, aztán OS X-en ott volt az imovie és azota már csináltam egy csomot a saját szorakoztatásomra :)
  • Pio
    #10695
    Igen a pénzzel IS jövök, hisz az is egy szempont, mint ahogy sok más szempontot is leírtam, mert úgy gondoltam adok egy olyan választ, aminek érdemi információtartalma van és több szempontot is szem előtt tart.
    Persze, az árával tisztában van, de az ár/teljesítménnyel nem, főleg speciális esetekben (például játékok). Én azt írtam le, hogy arra, amire tervezi használni a gépet elég egy olcsó laptop is (felőlem egy használt macbook is, ha arra megy ki a játék, hogy miért nem apple terméket ajánlok), főleg olyan helyzetben, hogy mint kiderült nem a heti csokipénzt költi erre, hanem a ballagásra kapott összes pénzét és még nyáron is rá fog dolgozni.
    Felénk az egyetemen vannak olyanok, akik 80ezres emachines laptopokon diplomamunkát készítenek és ZHkat írnak programozóként, ennyit ezek minőségéről, használhatóságáról. Nem kell mindent vacaknak tartani, ami olcsó és szerintem ne is ragozzuk ezt a témát, ezerszer lerágott csont.
    Miért ne lehetne azt javasolni, hogy ha csak arra kell a gép, hogy ETR-t/Neptunt nézegessen vele a suliban, akkor nem érdemes az összes spórolt pénzét ráköltenie? Lehet, hogy az a pénz jól fog jönni még analízis magántanárra akár... Én biztos, hogy nem mennék neki úgy az egyetemnek, hogy előtte minden tartalékomat elköltöm egy laptopra, pláne ha csak netezésre, zenélgetésre kell. Más ezek szerint bevállalósabb. :)
  • Tikal #10694
    user error :)

    bár tény hogy a netezés nagy részét teszi ki a mindennapjaimnak, de van itt képszerkesztés, videovágás és minden más apróság... nekem sokkal inkább kézre esik a rendszer mint a windows, hiába jó már ez a 7-es, de nekem nem az igazi. Word-ot sose használtam még rajta, a pages-t szeretem ;)
  • G_ArchAngel #10693
    user error:)
  • franc0
    #10692
    "egy hét alatt meg már otthon fogod magad érezni a rendszeren"
    Ezt annyiszor hallom, de nekem például másfél év is kevés volt.
    Persze ha csak Facebookra meg Word-re használják, az más.
  • Tikal #10691
    PS3-at vegyél, nehogy box-ot ;)

    Szerintem nem foogd megbánni, de előtte azért még ismerkedj vele élőben is... először fura lesz egy két dolog, de szerintem egy két nap alatt meg lehet szokni, egy hét alatt meg már otthon fogod magad érezni a rendszeren :)
  • ERNI92
    #10690
    A játék annyira nem mérvadó, ha mégis visszajönne a "gyerekkorom" akkor venni fogok egy Xboxot.
    Az árakkal tisztába vagyok. Egy informatikus ismerősömtől csupa jót hallottam a Mac-ekről és ezért ballagás után (amiből jelentős bevételeket várok + nyári munkák) szeretnék venni egyet. Kézbe még nem fogtam, de már maga a látványuk és a kialakításuk is vonzó.

    Köszönöm a gyors válaszaitokat! :)
  • Tikal #10689
    Miért mindenki a pénzzel jön? Mac-et akar venni, nyilván tisztában van az árakkal :) Játékokból már kinőtt, netezni akar meg zenélgetni, meg táblázatot készíteni...

    Szerintem vegyél egy 13-as Air-t, százezres vackot nehogy vegyél... menj be egy apple storeba tapogasd meg őket, aztán ugy is meglátod hogy nem kell a százezres random laptop :)
  • SlickAdam
    #10688
    ha van sok penz, akkor vmi olcsobb, de normalis win-es laptop + iPad (1 vagy 2) kombo.
  • Pio
    #10687
    Ha a pénz nem számít olyat veszel, amilyet akarsz, bármelyik modell jó Neked. A leírtak alapján viszont egy 100ezres random márkájú laptop is tökéletesen megfelelne.
    Suli kapcsán gondolom a legextrémebb igénybevétel az lesz majd, hogy párszáz soroos excel táblázatokból kell mindenféle függvényeket rajzolgatni, extrém esetben némi visual basic programozás, egyik se megerőltető a mai gépek számára.
    A játék már más kérdés, ha mai játékokat akarsz tolni, akkor semmiképp se macben gondolkodj hacsak nem akarsz amúgy is windowst telepíteni rá.
    Ha régebbi játékokkal játszanál (Counter Strike Source, Team Fortress 2, World of Warcraft, satöbbi...) akkor szerintem a legkisebb Air-en kívül bármit választhatsz.
    Járj utána, hogy mennek-e a kedvenceid macen, ha igen, akkor vedd meg, ha nem, akkor megint csak vagy wint telepítesz vagy ne macet vegyél.
    Ha már bejönnek a játékok a képbe és mindenképp macet akarsz, akkor talán érdemesebb a nem integrált videókártyás modellekben gondolkodni (15, 17 colos prok), de ha régi, alacsony gépigényű játékokról van szó, akkor ez lényegtelen.
  • Tikal #10686
    13as air ;)
  • passatgt
    #10685
    13-as macbook pro
  • ERNI92
    #10684
    Üdvözlet!

    Nem tudtam, hogy melyik Mac-es géphez írjam ezt a kérdés mivel általánosságba szeretném kikérni a véleményetek.

    Egy 18 éves főiskola/egyetem előtt áll fiatalnak melyik gépet tudnátok ajánlani?

    Nem műszaki pályára készülök hanem közgazdásznak (üzleti irányzat), nem vagyok fotóművész sem és nagy zene vagdaló, keverő ürge. Nem vetem meg a játékokat, de már úgyérzem kinőttem abból a korból és főleg netezésre és zenélgetésre használnám a gépet. Egy iPod Touchot mindenkép beújítok, de a továbbanulásra jó lenne egy izmosabb Mac.

    Előre is köszönöm a válaszaitokat!

    Béke!
  • Pio
    #10683
    Mivel meg szoktunk itt emlékezni a komolyabb OS X játékos akciókról, felhívnám a figyelmeteket a legújabb Humble Bundle csomagra.
    Ezekre a csomagokra az jellemző, hogy több játékot is tartalmaznak, a mostani a Frozenbyte nevű cég packja, benne van a Trine, a Shadowgrounds, illetve egy soha ki nem adott játékuk (itt forráskód is jár, viszont csak winen megy) és egy még meg nem jelent játékuk preorder kódja. A játékok elérhetők linuxon, mac osxen és windowson is, a vásárolt kód aktiválható steamen is, ha valaki ott szeretné letölteni a játékokat.
    A csomagért kifizetett pénz a Humble Bundle szervezői, két jótékonysági szervezet és a játék fejlesztője között oszlik meg, mégpedig olyan arányban amilyet Te beállítasz.
    És most jön a csavar a történetben: ez a bizonyos kifizetett pénz nem fix összeg, hanem annyi, amennyit Te jónak látsz, alsó határ 1 cent, felső határ a csillagos ég. Részletek ERRE.
    Én főleg a Trine-t emelném ki, nem egy hosszú játék, viszont rendkívül ötletes és szórakoztató, coopban zseniális, 3 forintot még a hülyének is megér... persze azért "illik" többet adni... :)

  • G_ArchAngel #10682
    Vannak tesztoldalak, szerintem azok a legjobbak, szerencsere az elsopro tobbseg nem flash alapu:)

    Persze, ha offline akarsz tanulni, akkor is vannak app-ok, de en ugye mast latok a UK store-ban, mint te es az altalad elvart szintet sem ismerem.