18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #10761
    valogass:)
  • Tikal #10760
    az a leáldozott topik...
  • Bercy #10759
    Nem, ez nem az a hely.
  • gregtom6
    #10758
    Hmm, ez az a hely, ahol nem látják szívesen a PC-seket?
  • GregSB
    #10757
    Amihez van magyarítás, azt innen tudod leszedni:
    http://apcom.hu/downloads/

    Amihez itt nem találsz, ahhoz sajnos nincs.
  • Frosty01
    #10756
    egy barátom kérdezett tegnap arról, hogy van egy macbookja, csak sajna angol rajta a legtöbb alkalmazás, word, talán még az os is. ezt le lehet magyarítani valahogy? van rá vmi leírás ha igen? esetleg szervízben megoldhatják neki?
  • SlickAdam
    #10755
    van esetleg valakinek tapasztalata az uj 4.3.2-rol?
    az erdekelne, hogy javitottak-e a VPN-t, ami sajnos a 4.3 ota szar. nem nagyon irnak rola sehol, a hivatalos javitasok listajan sem szerepel, se forumokban.
  • joebacsi
    #10754
    ja igen, és a numpad is fontos :)
  • joebacsi
    #10753
    Inkább ott a bibi, hogy gépelve jegyzetelni, bár sokkal gyorsabb, írás közben jóval kevesebb marad meg a fejedben. Ebbe a hibába én is beleestem. Kézzel írva máshogy formálsz minden betűt, több inger van bevonva, ezért minden jobban rögzül, gyorsabban áll össze egy logikus képpé. Volt is erről egy tanulmány, de most pont nem találom.

    Ezért bízom benne, hogy egy táblapc+onenote még lehet egy ultimate eszköz, kompromusszum nélkül, bár erről még nincs gyakorlati tapasztalatom.
  • joebacsi
    #10752
    Persze, wacom tábla felejtős, ha jegyzetelésről van szó, nem is oda kapcsolódott a videó szvsz.
    Wacom tábla max oktatni jó, ezt Sal Khan fejlesztette tökélyre. (Ezért mondjuk minden létező nobel díjat odaadnék neki, 10 éven keresztül :))
  • joebacsi
    #10751
    Lehet nem figyeltem, ~3:10-nél meg kikapcsoltam.
    Viszonylag régen próbáltam az evernote-ot, akkor még nagyon nem volt egy súlycsoportban a onenote-al. Igaz, pl szinkronizációban messze jobb volt. Azóta ez megvan rendesen oldva onenoteban is, viszont azt nem néztem evernote mennyit fejlődött.
  • GregSB
    #10750
    Szerintem meg akkor már ezerszer inkább egy táblagép + onenote + kapacitív toll (ha sulis jegyzetelésről van szó). Ki fog laptopot + wacom táblát cipelni magával órákra? :D
  • G_ArchAngel #10749
    Ha megnezted es figyeltel, akkor hallhattad, hogy ez egyelore az OSX valtozat hatranyossaga, a Win-es Evernote-ba instant rajzolhatsz.
  • joebacsi
    #10748
    Az a beillesztés pont eggyel több felesleges folyamat :)

    Onenote-nál: WINbtn+N, és már mehet is a móka, írás-rajzolás közvetlenül.
    Annyi plusz beállítás előtte, hogy ha wacom-al játszunk érdemes előtte beállítani, hogy nyomásérzékeny vonalakat húzzon (ez default off, mert nagyobb fileméretet csinál)

    Lehet jogosan szidni a kicsipuhát sok mindenért, de ezt a onenote-ot nagyon összerakták.
  • G_ArchAngel #10747
  • Pio
    #10746
    ...és az esőerdők is jól járnak! :)
  • GregSB
    #10745
    Ezt a gondolatmenetet továbfolytatva nem adok többet 5-10 évnél a volt sulim melletti fénymásolónak :) A bevételének jelentős %-a abból származott, hogy a diákok jegyzeteket és puskákat másoltak nála. Már amikor én végeztem egy csomó elsős a laptopjába jegyzetelt, Wordbe. Ha jobban elterjednek majd a táblagépek, és tovább fejlődnek a jegyzetelő alkalmazások + cloud syncek, akkor gyakorlatilag lehúzhatja majd a rolót :D
  • Pio
    #10744
    papírtollra +1.
    És azzal is teljesen egyetértek, hogy a kütyüvel tanulás nem olyan hatékony.
    Egy ideig én is csináltam, most már inkább mindent kinyomtatok.
    És bár statisztikát nem vezetek róla, de valahogy pont nem azok szoktak lenni a jó tanulók, akik ipaden jegyzetelnek (bár a thinkpad + stylus + onenote sokkal jellemzőbb), okostelefonnal fényképezgetik a táblát meg lediktafonoznak mindent.
  • GregSB
    #10743
    Alapvetően nekem is fura lenne így jegyzetelni, de ha belegondolok abba, mennyi szopás volt a rengeteg jegyzettel, ami termelődött a 4 év alatt a fősulin... tárolni, kölcsönadni, másolni. Mennyivel, de mennyivel tisztább-szárazabb érzés lett volna a digitális jegyzet + dropbox shared folder az évfolyamnak :D
  • Tikal #10742
    Ezt nyugodtan veheted természetes halálnak :)

    A mosógépünk, whirlpool, konkrétan annyira szar volt hogy fél évente járt hozzánk a szerelő, és nyugod szível közölte, ez sose lesz jó, mert gyárilag ilyen szar :D
  • SlickAdam
    #10741
    OneNote csak amcsi store-ban van.
    Egyebkent felesleges a billentyuzet, hisz az iPad kepernyobill. ugyanakkora gombokkal rendelkezik, mint egy macbook. nyilvan nincs egyszerre minden karakter a kepernyon ill. szokni kell a mas jelleget, de nalam ez 1 hetnel tobbet nem vett igenybe es ugy irok rajta, mint a villam.
  • Tikal #10740
    Az autós hasonlatok nagyon jók, pont azért amit angel is említett...

    ....Mercedes szalonban ne beszéljünk daewookról meg opelekről ;)
  • franc0
    #10739
    Egy Compaq N600c típusú business laptopom (ez volt a MB előtt) elromlott, de 9 évesen. Szal gondoltam ezt nem veszem bele, régesrég megszolgálta az árát :)
  • Tikal #10738
    Te egy roppant szerencsés ember vagy, hogy még semmilyen műszaki terméked nem romlott el.

    Akkor amik eszembe jutnak: gigabyte alaplap, zalman táp, dvd lejátszó, TV, porszivó, mosógép stb :)
  • franc0
    #10737
    Szerintem a jó öreg papír+toll mindent ver :)
    Egyébként állítólag a kütyükkel tanulás kevésbé hatékony, mert részben elvonja a figyelmet.
  • GregSB
    #10736
    Hmm, tényleg, úgy emlékeztem lehet bele rajzolni, de nem.

    Viszont OneNote van iPadre :) Szóval most szerintem a legjobb fősulis jegyzetelős megoldás az iPad + OneNote + BT Bill. Így tudsz villám gyorsan írni, grafikonokat rajzolni az ujjaddal vagy egy kapacitív stylus-szal, snapshotokat csinálni az iPad2 kamerájával (erre még talán jó) + hangjegyzeteket is felvenni (van built in Mic).
  • Tikal #10735
    Hát én legyek inkább gyerek, de még egy Aston Martinra is hajtok, most hogy meglett álmaim számitogépe :DD
  • franc0
    #10734
    Na, hogy konstruktív is legyek, ha valaki SSD-n gondolkodik, ár/érték arányban ez most eléggé best buy.
  • Pio
    #10733
    Programozásra nagyon jó az OS X, igaz pont azért, amiért az Ubuntu is: UNIX alapok.
    Asztali gépen nekem is Ubuntu van másodlagos rendszernek.

    Szóval engem mindennek lehet nevezni, csak márkabuzinak nem... :) Wines asztali gép Linux másodlagos rendszerrel, kábé az összes benne levő alkatréészt más cég gyártja, Apple laptop és Android telefon.
  • franc0
    #10732
    Ebben igazad van, csak egy idő után beláttam, hogy az OSX-et innentől csak netezésre, filmezésre és hasonló komoly dolgokra használtam.
    Aztán mikor megismertem az Ubuntu-t (ugyanaz a dokkom, van Expose és kevés a vírus, gyors mint a szemét stb), akkor váltottam. A diffiből meg bőven kijött egy SSD is.
  • Pio
    #10731
    Mondjuk az tényleg kiemelendő, hogy az EverNote mindennel kompatibilis, még a kenyérpirítón is meg tudod nézni a jegyzeteidet. :D
  • Pio
    #10730
    Azért az EverNote nagyon messze van a OneNote-tól. Pláne az ingyenes verzió.

    ITT VAN egy lista jó sok alternatíváról.
  • Pio
    #10729
    Én ha office kell inkább elindítom parallelsben a windowst. Bőven elbírja a gép és nincs ilyen probléma.
    Olyan alapszintű dolgoknál is különbségbe futottam, hogy egy táblázatban bizonyos rendszerességgel zöldre kell színeznem valamit. Winen használtam az alapértelmezett zöldet, aztán macen is és az egy teljesen más zöld volt... :)
  • GregSB
    #10728
    Én 2010-es Office for Macet használok egyébként, de most nem vagyok otthon, majd holnap megnézem ezek visszakerültek -e bele, vagy még mindig ez a third partys megoldás van csak.
  • GregSB
    #10727
    Kicsit utánnaolvastam, a 2004-es Office for Macben még benne voltak ezek, aztán az MS abbahagyta a Visual Basic fejlesztését Macre, és a 2008-as Officebból már kihagyta az Add-ineket. Third Party fejlesztésként viszont elérhető az Analysis Toolpack és a Solver is. A rohattak persze $200-ért adják a fullos pakkot (diákoknak $90-ért), amiben minden benne van. Ez az amiért fillért nem adnék ki, ha már megvettem az Officet (amikor a Wines verzióra ingyen letölthetők ezek), valszeg torrenten fent van.
  • G_ArchAngel #10726
    Ez mondjuk a mai napig erthetetlen: nekem csak Pages save as Microsoft Document tapasztalatom van, de minden szetesik: formazas, tabok, sorkozok, amint Win alatt nyitja meg vki. Visszafele nem mindig rossz, mintha a Pages inkabb lenne kepes olvasni az MS dokksikat. Persze ez meg nem azt jelenti, hogy nem az Apple kurta el az exportot.
  • franc0
    #10725
    Melyik verziót használod?
    Ha jól emlékszem, a 2008-ban még Solver sem volt. Analysis toolpack pedig abszolút felejtős.
    Ráadásul többször előfordult, hogy amit Mac alatt csináltam és megnyitottam Win alatt (vagy fordítva), annak teljesen szét volt barmolva a formázása.
  • GregSB
    #10724
    Onenote macira nincs, ellenben van Evernote, ami mindent tud amit itt leírtál és még sokkal többet, és teljesen ingyenes. Van okostelefonokra is és OSX-re / Winre desktop kliense is.

    Excel miben butább Macen? Nem használom sokat, de én eddig még nem ütköztem hiányosságba, azon kívül hogy más az UI.
  • joebacsi
    #10723
    Mivel Java :)
    Ennek köszönhetően lassú moslék volt, mikor először találkoztam vele, mostanra szerencsére már kipofozták viszonylag.

    Maple is van azt hiszem, de mi használtunk egy LINGO nevű progit a bonyolultabb lin-algebrás feladatokhoz, az tuti csak win.
  • SlickAdam
    #10722
    na pont erre tokeletes az iPad. Notability progival is megy mindaz, amit leirtal. persze vannak jobbak is, viszont ez csak 80 centbe kerul.:)