18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #10801
    Csak nem olvastál vissza úgy látom, mert akivel tűnt volna hogy mindenki galaxy s -rol és iPhone 4 rol beszél , a társalgás indító hsz rögtön ezzel kezd, iTt egyedül te vagy aki az androiddal jött... De mondom, mutatnal galaxy s eladásokat? Mert rendszert semmi értelme egy készülékkel hasonlítani, ezt azért remelem megérted :)
  • 5c0rp330n
    #10800
    felelmetesen nagy baromsagokat beszelsz. platformokrol beszeltunk ha nem tunt volna fel. es attol hogy odateszed a smiley-t, meg semennyivel nem lesz kissebb hulyeseg amit magyarazol.
  • Tikal #10799
    Juh de nem érted :) a galaxyrol meg az iphonerol beszélünk mar az elejétől kezdve, erre tr jössz itt az androiddal, hat ki nem szarja le a napi 300e android aktivalast :) galaxy s eladással gyere majd vissza, pá

    tehát mégegyszer: készüléket készülékkel hasonlitsunk, ne rendszert készülékkel. Rajtad kívül ez itt mndenkinek világos mar...
  • GregSB
    #10798
    Szerintem tudás szintjén nincs különbség pl SGS és iPhone között. Én még nem ütköztem olyan problémába, amit Androidos haverjaim meg tudtak volna oldani telefonjukkal én viszont nem az iPhoneommal.

    "Ez a premium kategoria vicc, hogy az ar alapjan hatarozod meg, es nem a tudas alapjan."

    Ezt mond a Vertunak, aki fél millió Ft-ért árult sokáig alap Symbionos telefonokat, drágakövekkel meg minden szarral feldíszítve :D
  • Dzsini
    #10797
    Komolyan minden hónapban le kell ezt futni? Lapozzatok vissza, olvassátok el újra, örüljetek szóról szóra ugyanazoknak az érveknek, lépjetek tovább.
  • 5c0rp330n
    #10796
    a ki veri a faszat kerdesre: te magad linkelted az iphone eladasokat es te magad mondtad hogy konkret szamokat mondjam. mondtam oket, erre hirtelen el is felejtetodott hogy mirol beszeltunk korabban :)
    itt most a platformokrol volt szo. a kutyat nem erdekli hogy melyik konkret telefonbol mennyit adtak el.
  • Tikal #10795
    Itt csak te vered a faszod mert mèg mindig nem érted hogy a kutyát nem érdekli hogy android van meg a huszezeres kínai szaron is... Ha mar mindenképp hasonlitgatni akarsz akkor keress egy Samsung galaxy s meg iPhone 4 eladási adatot...
  • G_ArchAngel #10794
    Nem erted:(

    Masik pelda: anno a flash vita alatt ismerte el az Adobe igazgatoja, hogy a sokkal kevesebb OSX user ellenere ugyanannyi Adobe szoftvert adnak el OSX-re, mint Windowsra.
    Ugyanez van az Android es iOS eseteben: lehet tobben toltenek majd le Android App-okat, de a fizetokepes piac (akik £0.59-os Angry Birds miatt nem sirnak es nincs is benne reklam) egyelore a Megragott Alma oldalan van.
  • 5c0rp330n
    #10793
    ketszer annyit mint mi? android-bol naponta 350000 telefont aktivalnak, ez egy negyedev alatt 31,5 millio telefont jelent, ami nagyjabol ketszer annyi mint amennyit iphone-bol adtak el ugyanazen ido alatt es amire epp veri mindenki a faszat.
  • G_ArchAngel #10792
    Fuss egy kort a jobb Sony, Dell, HP laptopok kozott, aztan szolj, ha meg mindig draganak erzed az Applet;)

    Gyorsan raneztem Dell-re, pillanatok alatt el lehet erni a £2000-t es meg nem is erzem jonak a konfiguraciot. A felepitest meg plane, ami nem mindegy egy laptopnal.
  • grizzly21
    #10791
    Teny, hogy kint mindenki siman vesz maganak apple-t, de kint is igaz, hogy dragabb mint a nem-alma.

    Ez a premium kategoria vicc, hogy az ar alapjan hatarozod meg, es nem a tudas alapjan. Ennyi erovel lehetne csak a 200 feletti telefonokat premiumnak nevezni, es mivel csak az iphone ilyen draga, ezert az az egyeduralkodo.

    A fejlesztok tobbet tudnak keresni az appstore-ban: ketsegtelenul egyetertek, de ez egy uzleti kerdes, nem technikai, azt sose vitattam hogy anyagilag jol megy az apple-nek.
  • GregSB
    #10790
    Egyrészt az Apple csak itthon számít gecidrágának, azokban az országokban, ami a fő piacaiknak számít, és több száz millió embert érint (USA, Nyugat -EU, Ausztrália és környéke), ott egy középosztályba tartozó diák simán vesz magának a saját megspórolt pénzéből egy iPhonet / MacBookot. Ha nem hiszed menj ki angliába, minden második suhanc iphone 4-el jár. Kint kinevetnék a sok rózsaszín inges, makkoscipős arcot, aki itthon ip4-el feszít a plázában.

    Másrészt amikor az eladásokat nézzük, akkor mindig mindenki a teljes Androidos eladásokkal veti össze az iPhoneét (beleszámolva még a kenyérpirítókat is), pedig ők csak a prémium szegmensben árulnak készüléket. Ha viszont azt vesszük, hogy az egyes gyártók mennyi telefont értékesítettek csak a prémium szegmensben (120.000+os kategóriában), akkor az látható, hogy az Apple önmaga több telefont ad el, mint a 2-3 legnagyobb Androidos gyártó együtt, összesen.

    Persze az Android el fog húzni szépen felhasználók számában, de szerinted ez izgatja őket, amikor az oprendszerek terén is 10% alatti a részesedésük, mégis durva %-okkal tudták növelni a Macek eladását tavalyhoz képest?

    Az sem feltétlenül igaz, hogy ha az Android sokksl több embert fog elérni, mint az iOS, akkor a programozók inkább azt fogják választani, mint elsődleges platformot. Jelenleg ugyanis sokkal jobban tudnak keresni a fejlesztők az App Storeban, mint bármelyik Androidosban. Igazából az Android Marketban a Rovio-n, és pár cégen kívül senki nem tud nagy pénzeket leakasztani, ők is csak úgy, hogy iszonyatosan felhypeolt játékokat (Angry Birds) árulnak ingyen, rengetegen letöltik, és a reklámokból vannak szép bevételeik. Egy igényes irodai alkalmazás, konvertáló progi, média lejátszó, stb, amit nem töltenek le több százmillióan, és éppen ezért $3-$6 között mozog az ára, iOS eszközökön jól fogy, Androidon halálra van ítélve.

    Szóval jelenleg a feljesztők sokkal jobban szeretik a iOS-t, mint platformot, és hidd el, az Apple mindent meg fog tenni hogy ez így is maradjon, és ne történhessen meg az ami a Win - OSX vonalon lezajlódott a 80-as, 90-es években.
  • Tikal #10789
    biztos nagyon megilyedtek...több androidos telefont adnak el mint ők, hát ez rémisztő :) szerintem köszönik szépen, jól megvannak.

    mondjuk egy két számot mondhatnál...
    iphone eladások


  • Tikal #10788
    Nem érted, kár. Nem érdekli őket az android...szerinted a samuhoz meg a többi gyártóhoz pozicionálják magukat akármiben? Szerinted érdekli őket mekkora a windows részesedése? nem hinném. örülnek a nagy részesedésnek, de tisztában vanak vele hogy nem győzhetik le az androidot, mint mondtam az android lassan már minden szarra felrakhato aminek képernyője van.mégis miért versenyeznének vele?....

    a fejlesztőknek meg szerintem fontosabb a zsé, mint az hogy páran sirnak hogy zárt, meg nehezebb rá fejleszteni, csak keres rá :)
    carmack véleménye
  • passatgt
    #10787
    "113%-al több iPhonet adtak el"

    tehát több mint kétszer annyit
  • 5c0rp330n
    #10786
    nem a profittal van a bajuk, amilyen gecidragan adnak mindent az muveszet is lenne :)
    a darabszam az amiben egyre csunyabban lemaradnak ami hosszutavon a profiton is meg fog latszodni.
  • GregSB
    #10785
    "Erzik, hogy baj van az eladasokkal"

    Bocs, de most hangosan felnevettem. 113%-al több iPhonet adtak el, mint 1 évvel ezelőtt, és 4 év alatt lenyomták a Nokiat a befolyt bevételek trónjáról. "Apple iPhone revenue rose to $11.9 billion in the last quarter, while Nokia slipped to $9.4 billion."

    Szerintem is iszonyatosan nyomasztják őket ezek az eredmények.
  • GregSB
    #10784
    "Mit lehet tenni mindez ellen?
    Első opció lehet, hogy teljesen kikapcsolod a Location Services-t, és csak akkor használod, amikor valóban szükséges. A Location Services melletti gomb OFF-ra állítása ugyanis az összes ilyen jellegű helymeghatározást is kikapcsolja – legalábbis a feladata ez.

    Másik lehetőség a számítógépen található backup védelme. Erre maga az iTunes biztosít lehetőséget, csak tegyél pipát az “Encrypt iPhone backup” opcióhoz, és adj meg egy jelszót. Ebben az esetben hiába fér hozzá bárki is a backuphoz, a jelszó nélkül azt elég nehezen fogja tudni feltörni."
    Forrás.


  • grizzly21
    #10783
    80ert kapsz egy uj / uj allapotu nehany napot hasznalt Galaxy S-t. Ha meg varsz egy kicsit talan meg lejjebb megy, mert jon az S2. (Elotte persze probald ki egy bemutatoteremben). Hogyha adsz neki nehany napot hogy megszokd, kizartnak tartom hogy visszasirnad az iphone-t utana. En pl amikor eloveszem a 2G-t kifejezetten frusztralt az iOS hulyesegei miatt, sokkal szabadabb az android.
  • grizzly21
    #10782
    Ezt tenyleg rosszul irtam. Nincs baj az eladasokkal es jo helyen vannak es lesznek is egy ideig biztosan. De erzik, hogy mostmar a konkurencia eljutott egy komoly szintre. En evekig probaltam lecserelni az iphone-omat, de nem volt jobb telefon nala. Jottek mindig az "iphone killer"-ek, amik nem hoztak a szintet, es en nem is doltem be nekik, tehat nem mondhatjatok hogy anti apple fan vagyok. Probaltam viszont iphone4-et, a galaxy s veri - arra amire nekem kell legalabbis biztosan.
  • I.C.ram
    #10781
    Fenntartom, hogy az iphone 4 összességében jobb telefon, de ettől függetlenül gondolkodom, hogy androidra cserélem a 3GS-em majd, mert az apple árait nem lehet bírni magyar pénztárcával. A 16-os 3GS még úgy ahogy elment 80ért előfizuval, de a 4-es 120ezerje (ugyanazzal a csomaggal), erősen vicc kategória.
  • grizzly21
    #10780
    Pontosan, szerintem nagyon is.En csak annyit mondok, hogy az apple magasrol szarna arra, hogy egy androidos telefon hasonlit az iphone-ra, ha nem latnanak veszelyt. Nem egy keszulekrol beszelek, hanem iOs vs android-rol.
    Az pedig teny, hogy mostmar az androidbol messze tobbet adnak el.
    A fejlesztos mondatot nem ertem, ismerek fejlesztoket, es en is fejlesztettem, bar meg csak most kezdek bele, de az apple uzletpolitikaja, az appstore-ba submittolas kaotikus es megjosolhatatlan eredmenye pont az, ami a fejlesztoknek nem tetszik. Arrol nem is beszelve hogy azzal ellentetben amit hangoztatnak a weben, az ios az egyik legzartabb rendszer ami letezik. De nekem nem kell hinni, keress ra batran:
    http://whereoscope.wordpress.com/2010/12/07/android-vs-ios-a-developers-perspective/http://www.junauza.com/2011/03/android-vs-ios-developers-perspective.html

    A rajongokat soha nem fogja elcsabitani az android, de en, akinek az szamit hogy mi a jobb, mind minosegben mind ar/ertek aranyban kizart hogy az iphone4-et valasztanam 200e folotti aron, ha kaphatok 100 alatt egy Galaxy s-t, sokkal nagyobb, amoled kijelzovel, gyorsabb hardverrel, sokkal kisebb sullyal, hivaseldobasok nelkul. Es en nem sajnalom kiadni a penzt a jora.
  • I.C.ram
    #10779
    számokban lehet...
  • 5c0rp330n
    #10778
    ezt remelem viccnek szantad. a legtobb dologban jobb is nala.
  • G_ArchAngel #10777
    Nezted a penzugyi eredmenyeiket? Minden rekordot megdontottek ugy, hogy az iPad nem fogyott, mivel mindenki a 2-esre vart. Tulteljesitettek a Mac es iPhone eladasok a vart ertekeket.
  • SlickAdam
    #10776
    huhu, most latom megjelent az NBA JAM is iPad-ra. mar csak meg kell varni mig akcios lesz.
    ha mar akcio: FIFA 11, Dead Space, ... 0,79 euro.
  • I.C.ram
    #10775
    közel nincs egy szinten az ájfon 4-gyel.. max 3gs kategória.
  • Tikal #10774
    Szerinted érdekli az Apple-t hogy lemarad egy android mögött? :) Komolyan nem értem miért kell mindig egy készüléket egy platformhoz mérni... kutyát nem érdekli az android, mikor már lassan a hűtőgépen is az fut.. még szép hogy elterjedtebb lesz... csak körül kell nézni mint mondanak a fejlesztők a két rendszerről, melyiket kedvelik jobban és miért... és ez az ami számít az Applenek...

    soha nem vennék galaxy s-t, én sem akarok flémeni, de soha :)
  • grizzly21
    #10773
    sg-n is volt, a samsung vissza is perelte oket rogton:
    sg

    Erzik, hogy baj van az eladasokkal, ezert mostmar minden eszkozt bevetnek. Tovabbra sem akarok flamelni, mindenki azt vesz amit akar, en is hasznalom meg a regi 2g iphone-omat, jo telefon, de mar egy ideje a fo telefonom a galaxy s, ami kb 80-ba kerul elofizetes nelkul, es tudasban iphone4 kategoria. Ilyen arak mellett az apple-nek is lejjebb kell mennie, vagy meg jobban lemarad az android mogott.

    Mas tema:
    http://www.guardian.co.uk/environment/2011/apr/21/apple-least-green-tech-company
  • Tikal #10772
    Az Apple követi az iPhone tulajok mozgását......
  • GregSB
    #10771
    Az Apple beperelte a Samsungot - teljes elemzés.
  • G_ArchAngel #10770
    Nem kicsit faszsag:D

    - hotkeys gyorsabbak, az osszes kez (ujj) alatt van bill.kombokkal egyutt
    - lelassit a folyamatos valogatas, raadasul PS-hez van tobb, mint szaz kombinacio
    - nincsenek szamok, amik fontosak, ergo kell a bill. - iPad, Wacom, bill egymas mellett kicsit... ehm...
    - a kepek valogatasara meg ha nem lenne bridge, sokkal gyorsabban behuzom Thumbnail nezetes Finderbol

    Mutogatni jo, munkat hatekonyabba tenni nem.
  • GregSB
    #10769
    Adobe NAV - iPad kontroller Photshophoz.
  • GregSB
    #10768
    "In addition to Adobe's own HTTP Dynamic Streaming standard, which uses H.264/AAC codecs and the F4F file format, future versions of Flash Media Server will now support the HTTP Live Streaming protocol developed by Apple.

    According to Kevin Towes, product manager for Adobe Flash Media Server, the company "is reducing the publishing complexity for broadcasters who need to reach browsers supporting HLS through HTML5 (such as Safari) or devices where Adobe Flash is not installed." Devices with Flash installed will continued to use MPEG4-fragments to stream video over HTTP to Flash.

    In a video demonstration posted to YouTube, Towes live streams a video to an iPad 2 using Safari and an HTML5 page, as well as on a Mac using Safari and Adobe Flash 10.2 and a Motorola Xoom tablet."

  • Dzsini
    #10767
    Kezd túl nagy lenni az iPad piaca, és egyelőre nem nagyon látszik komoly konkurencia.
  • GregSB
    #10766
    "In a move that could help defuse ongoing tension between the two companies, Adobe has revealed plans to support streaming video on the iPad 2 by adding support for Apple's HTTP Live Streaming standard to its Flash Media Server product."

    Szép lépés, remélem abbahagyják az acsarkodást egymással.
  • Bercy #10765
    Köszi, lehet én is csinálok egy win-hez hasonló kiosztást.
    Nálam az a baj, hogy munkahelyen win-en dolgozok és itthon ha nekiállnék kicsit fejleszteni akkor kell idő amíg az agyam felfogja, hogy mac-en vagyok. Ugyan tudom fejből már mi hol van, de eleinte reflexből keverem.
  • Pio
    #10764
    Ugyan olyan pocsék szinten van "feliratozva".
    ITT VAN egy segédábra meg persze OSXen belül a keyboard viewer is működik.
    Én például UKELELE segítségével csináltam magamnak egy wines kiosztást, mert azt tudtam fejből... :)
  • Bercy #10763
    Sziasztok!

    Van valakinek apple vezetékes keyboard (aluminium, numpaddal) magyar kivitelben?
    Annyi érdekelne, hogy ugyanolyan pocsék szinten van "feliratozva", mint a macbook-ba épített magyar keyboard (feltételezem igen).
  • SlickAdam
    #10762
    magamat megvalaszolva: nem, nem javitottak. ez azert eleg gaz...