18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #10841
    Az Apple nem GPS koordinátákat, hanem cellainformációk alapján tárolt helyzeteket tárol el, random időnként. Nem kérdezi meg a felhasználót, de benne van a Terms and Conditionsban, amire Agree-t kell nyomnod amikor bekativálod az iPhone-od. Kikapcsolni meg ki lehet, setting / location services. Ha ezt offra rakod, nem fog tovább írni az ominózus fileba a rendszer. + van lehetőség az iTunes backup encryptelésére is, amiből mások ki tudják nyerni az adatokat.
  • grizzly21
    #10840
    Ezzel egyetertek, de szerintem ezt tanitani nem sok ertelme van. Jobs-nak nincs diplomaja es megis nagy eredmenyeket ert el, mert erzeke van hozza.
  • joebacsi
    #10839
    Látom, nem csak én pörögtem rá Barabási Albert-Lászlóra és tsaira mostanában :)
  • joebacsi
    #10838
    Tanítják már egy ideje.
    Nekem 2005-ben úgy kezdte az első mikró órát a japán nőci, hogy "If you wanna buy an iPod..." :)
  • 5c0rp330n
    #10837
    ritka nagy faszsag ez a cikk.
    "Ráadásul a Google nem csak a felhasználók tartózkodási helyét naplózza"
    a google egyaltalan nem naplozza a felhasznalok tartozkodasi helyet alapbol. ha latitude be van kapcsolva, akkor igen, de annak az is a celja.
    ", azonban ilyen információk gyűjtése a felhasználók beleegyezése nélkül problémás."
    minden android-os telefonon az elso bekapcsolaskor explicite megkerdezi hogy akarod-e hasznalni ezt a szolgaltatast, es hogy ilyenkor anonim modon adatokat kuld a szerverukre, semmi nem gatol meg senki hogy nem-et mondjon ra. es kesobb is barmikor ki lehet kapcsolni a dolgot a settingsben. es ezzel egyebkent mindenki tisztaban kene hogy legyen akinek android-os teloja van. de azert csak le kellett hozni par oldalnak mint nagy ujdonsagot. vicc az egesz.
    ellenben az apple tenyleg a tartozkodasi helyeket naplozza, mindezt ugy hogy soha nem kerdezi meg a felhasznalot de meg csak nem is tajekoztatja rola, titkositatlanul tarolja es ki se lehet kapcsolni a dolgot.
    nem eppen osszehasonlithato a 2 dolog :)
  • Pio
    #10836
    Messzebbre is merészkedhetsz, a hálózatkutatók számára is tanulságosak az ilyen dolgok, bár nem az Apple kapcsán, de ITT VAN egy random, a témával foglalkozó írás.
  • GregSB
    #10835
    Az Apple megelőzte a Nokiát.

    "Az árbevételt tekintve immár az Apple a világ legnagyobb mobiltelefon-készülék gyártója, megelőzvén az eddig az első helyen álló Nokiát."

    4 év alatt a semmiből az élre, egy olyan piacon ami már teli volt sok tapasztalt szereplővel...

    Nem tudom hogy fog alakulni az Apple jövője, pláne ha Jobs nem húzza már sokáig, lehet hogy amilyen gyorsan felfejlődtek úgy fognak visszaesni, de az biztos, hogy amit a 2000-es években műveltek (kezdve az iPoddal), azt még nagyon sokáig tanítani és elemezni fogják közgáz és marketing szakos fősulikon, egyetemeken.
  • Pio
    #10834
    Azzal, hogy bekapcsolod a routerben az SSID Broadcastot gyakorlatilag publikussá teszed annak MAC címét, bárki, aki megfelelően közel megy a házadhoz VAGY megfelelően erős antennával rendelkezik (nekünk például annó a falu másik végéről lopták a netünket :) ) meg tudja azt nézni.
    Az más kérdés, hogy a routerek 99%ánál ez alapból be van kapcsolva, mert a legtöbb felhasználó nem tudná, hogy mit kezdjen akkor, ha nem látja a laptopján a vezetéknélküli hálózatok listán a saját routerét automatikusan.
    De nyugodtan bárki bármikor kikapcsolhatja a Broadcastolást (ha a routere beállítófelülete ezt lehetővé teszi).

    Amúgy maga a MAC cím nem sok infóval szolgál, még nagyobb általánosságokkal, mint az IP, itt is ki vannak osztva az egyes gyártóknak az egyes tartományok. ITT VAN például az én routerem LAN moduljának MAC addresséből kinyerhető infó, így meg lehet nézni például azt, hogy melyik cég gyártja egy adott telefon wifi modulját és hasonlóak.
    De MAC cím alapján nem lehet például hálózaton keresztül hozzáférni az adott eszközhöz úgy, mint az IP cím esetében.
  • G_ArchAngel #10833
    Oke, de en kerdem: a telefon (Google/Android) altal trackelt wifi hotspotok uzemeltetoi es tulajdonosai is hozzajarultak?
  • Pio
    #10832
    A gúgli nem a felhasználó tartózkodási helyét naplózza, ebben téved a cikk, hanem csak az általa érintett wifi hotspotok MAC címét és helyét és ennek teljesen megalapozott, praktikus oka is van, erre az adatbázisra alapozva működik az androidok wifi alapú helymeghatározása.
    Megjegyzem a telefon aktiválása pillanatában az elfogadott szabályzatban ez feketén, fehéren benne is van.
    IDE ha beírod a routered mac címét, akkor megnézheted, hogy benne van-e a google adatbázisában.

    Szóval a titokban szeretőhöz járóknak továbbra is csak iphone-nal kell tartani a lebukástól... :)
  • Tikal #10831
    Hát igen, a jó öreg google, nem is tudom ki gondolta hogy majd pont ők nem :)
  • passatgt
    #10830
    szerintem meg olyan kéne mint ez, csak a gombok mögött lenne a kijelző, szóval fizikailag benyomható, de minden gombra más képet lehetne rakni:)
  • GregSB
    #10829
    Mégegy féligoff a múltkori adatgyűjtős cikkhez:
    Nem csak az Apple, a Gúgli is gyűjt adatokat a felhasználók pozícióiról az Androiddal.


    Ez van, aki paranoiás az használjon egy 5110-es Nokia-t, akkor csak a szolgáltatók fogják tudni merre jársz.
  • G_ArchAngel #10828
    wow, a billentyuzet is egyre jobban Apple:)

    (amugy a bill szerintem fizikailag felesleges, engem nem zavarna, ha egy screen lenne, ami esetleg felvenne a hasznalt program shortcut-jait)
  • GregSB
    #10827
    Off: A Lenovo is beáll a vékonyítási-lázba, ThinkPad X1:

  • Tikal #10826
    Nem, nekem is kettő van, ha épp valami nem elérhető az itthoniban akkor váltok és megnézem a kintiben.
  • G_ArchAngel #10825
    Koszi, es nem okoz gondot a ket account? Marmint, hogy tudom szinkronizalni az iTunes-on belul az App-okat?
  • GregSB
    #10824
    Igen, ha beregisztálsz a magyar storeba. Magyar cím + bankkártyával lehet csak (ha fizetősök kellenek, ha csak ingyenesek akkor elég a cím)

    Más:
    Húsvéti leárazások az Appstoreban.
  • G_ArchAngel #10823
    Magyar Bookstore-bol tudok en vasarolni?
  • Tikal #10822
    Én is így gondolom, mint mondtam is, nem én akartam szembeállítani a kettőt, csak épp ezt hozták fel az iphone ellen, illetve pont a galaxy s-ről volt szó mint ellenfél, mert ugy gondolják ez a készülék összemérhető az iphone-nal, akkor hasonlitsuk őket, miért ne? :)
    Tőlem mondhattak volna más készüléket is, én sem tartom fairnek, hogy összemérjük a kettőt ;)
  • Pio
    #10821
    Ezek szerint félreértettél, én nem a minőségi összehasonlításról beszéltem, hanem a mennyiségiről, mintha erről is tettetek volna említést, bár bevallom egyáltalán nem olvastam végig a dolgot... :$
    Vagyis úgy gondolom, hogy ahogy nem jogos piaci részesedés szempontjából egy kalap alá venni az androidot és az ios-t úgy nem jogos ugyan ezt tenni a galaxy s-sel (vagy bármely más konkrét androidos készülékkel) és az iphone-nal sem.
  • Tikal #10820
    egyébként ez a kétszer annnyit valoszinuleg arra vonatkozott, hogy kétszer annyit mint az előző évben, vagyis iphone-t, vagyis nincs bajban az apple, nincs baj az eladásokkal ...
  • Tikal #10819
    ...
    akkor ha valaki az android platform mellett dönt akkor válaszson magának egy készüléket, és hasonlitgassa azzal az iphone-t, nyilván több eséllyel indul, ha felsőkategorábol választ magának, ez világos.

    "és ha erre az érvre alapozva úgy gondolod, hogy nem jogos összevetni az androidot az ios-sel, akkor gondold végig, hogy jogos-e összevetni a galaxy s-t az iphone-nal."
    bocs, de nem én hasonlitom össze, az androidosok, mégpedig azzal hogy mennyivel jobb mint az iphone... magamtól eszembe sem jutna összehasonlitani ;) Szóval én nem érzem jogosnak, de mások igen, ezzel nem tudok mit kezdeni...


    A kezdeti iphone lenyom minden android telot táblázatok azért voltak érdekesek, mert megmutatták milyen sokáig volt képes uralni a piacot az iphone, és ezek a táblázatok még mindig érdekesek egyébként, hiszen most már mindenkivel versenyeznie kell :)

  • Pio
    #10818
    Nem szeretnék belefolyni a balhétokba, de ezt a gondolatot rengetegszer leírtad már.
    Azt mondod, ne vessük őket össze, mert iOS-re egyetlen, felső árkategóriás készülék létezik, míg androidra rengeteg, változatos teljesítményű és árú készülék, ami miatt nyilván többen fogják venni az utóbbit, tiszta sor.
    Ugyan ez viszont fordítva is igaz, nem várható el az, hogy egyetlen, konkrét androidos készülék versenytársa legyen az iPhone-nak, hisz ha valaki az android platform mellett dönt, akkor hatalmas választék áll előtte, ha csak a prémium árkategóriát tekintjük abból is van szinte minden nagyobb cégnek 1-2.

    Szóval amivel érvelsz, az szerintem teljesen jogos, viszont mindenféle vitatkozási és meggyőzési szándék nélkül mondom, hogy gondold végig azt, hogy az érved oda-vissza is hatással van a dolgokra és ha erre az érvre alapozva úgy gondolod, hogy nem jogos összevetni az androidot az ios-sel, akkor gondold végig, hogy jogos-e összevetni a galaxy s-t az iphone-nal.

    Ez a rész pedig már minden vitatkozónak szól:
    Mindkét cég meghozott egy döntést, követ egy saját üzletpolitikát, ami nem hozható fedésbe egymással, de úgy gondolom, hogy ez minden szintű összehasonlítgatásra kihatással van a készülékek szintjén éppúgy, mint a platform szintjén. Nem illendő szelektálni ezek közül és a mi álláspontunknak kedvező szempontokat figyelembe venni a többit pedig figyelmen kívül hagyni.
    Szerintem pont az a negatív jelzőként használt fanbojság legfontosabb ismérve, hogy az illető kizárólag feketén és fehéren képes látni a rajongás tárgyával kapcsolatban és nem hajlandó elfogadni azt, hogy az azzal kapcsolatos VÉLEMÉNYEK nem binárisak.


    De alapvetően Dzsini összefoglalta a lényeget... :D
  • Tikal #10817
    szóval ne izgulj, ha majd a samsung több galaxyt ad el mint az apple iphone-t akkor tudomásul veszem majd, kicsit talán majd sirok, de tul leszek rajta :)
  • Tikal #10816
    szerintem te összekeversz valakivel :) menjél keresgess hozzászolásokat tőlem amik alátámasztják amit mondtál... annyira nem érdekel, hidd el, szoval észre vehetnéd már magad, de tényleg, lehet át is mehetnél danit boldogitani a másik topikba :)

    apropo, nem is tudtam hogy a 4"-os kijelző már évek ota alapfelszereltségnek számit, és nem is örülnék neki, ez is felirhatod, ha majd ugy érzed nem veszem magam észre mikor kijott az iphone 5 :)
  • GregSB
    #10815
    Nincs, de állítólag olyan upgrade lesz mint a 3G-3GS-nél volt. A forma marad, csak jobb proci, GFX kerül bele.
  • passatgt
    #10814
    a 2. egy sima hátlap a 4-esre, lehet venni boltban
  • Pio
    #10813
    Megvan, ráadásul mindjárt kettő különböző is:



  • Pio
    #10812
    Láttam valami teljesen fémborítású cuccot, nem tudom, hogy köze lesz-e az iphone 5-höz, de szerintem elég korrektül nézett ki.
  • G_ArchAngel #10811
    Meg nem hagyta el senki:)
  • I.C.ram
    #10810
    és van már róla valami leírás, vagy kép?
  • GregSB
    #10809
    Szeptemberben lesz.
  • G_ArchAngel #10808
    Ezt senki nem vitatja, autos pelda:

    Eladas:
    Apple: csak egy kurva jo sportkocsik vannak a kinalataban
    Google: sok autoba szallit hajtaslancot, also kategoriastol a sportautokig

    Bevetel:
    Apple: sportkocsibol es hajtaslancbol is minden hozzajuk megy
    Google: reklamokat ragaszthatnak azokra az autokra, amelyekbe a hajtaslancot szallitottak

    Amig az Apple keves sportkocsija sokkal-sokkal tobb penzt termel, mint a Google reklamautoi, addig ez a fontos, nem amit a forumozok gondolnak.
  • 5c0rp330n
    #10807
    nyilvan, semmi jelentossege hogy melyik platform mennyire elterjedt. csak addig volt jelentossege amig az apple nem vezetett, akkor viszont nagyon nagy jelentossege volt. mostmar hogy nem o vezet, senkit nem erdekel. ellenben hogy konkretan melyik telefontipusbol adnak el a legtobbet, az megint nagyon erdekes. egeszen addig amig egy androidos telo at nem veszi meg azt is amikor hirtelen az is erdektelensegbe fog fulladni. te komolyan nem veszed eszre magad?

    #10805: lesz, majd szeptemberben lehet sorbanallni erte megint negyedmillio forintert hogy a segglyukmeretu 3,5"os kijelzo helyett 4" legyen ami kb minden mas okostelefonnal evek ota alapfelszereles
  • Gabor1990
    #10806
    Mindegy, mert az android úgyis lenyomja azt is:(
  • I.C.ram
    #10805
    iPhone 5-tel mi a helyzet, lesz, nem lesz?
  • Tikal #10804
    Engem cseppet sem hat me hogy több az android, nem érdekel, mar lentebb is írtam semmi jelentősége....a galaxy s pedig mint konkret telefon jött elő, azzal lett összehasonlítva, arról beszéltünk hogy jobb e vagy sem, grizly ezzel kezdte.....több szót nem is érdemel... Az android a király elterJedtsegben, szép napot :)
  • GregSB
    #10803
    Az Android szar
  • 5c0rp330n
    #10802
    ennek kapcsan kezdodott a tema, de alapvetoen a platformokrol szolt, a galaxy s csak mint egy konkret pelda jott elo.
    illetve elsosorban telefonokrol beszeltunk ami android-nal kb az osszes eladast jelenti mig apple-nel csak az iphone eladasokat. de ha a teljes platformot nezed, es beleszamolod a platformhoz tartozo osszes telefonjukat, osszes tablajukat es osszes zenelejatszojukat (meg azt is feltetelezve hogy minden eladott zenelejatszojukon ios fut ami nyilvan kozel sem igaz), akkor is legfeljebb azt mondhatod hogy kb egalban vannak, de az android terjedesi uteme folyamatosan felfele mutat, mig az apple-e stagnal ill. csokken.