18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #10881
    politikától függetlenül (és kérek mindenkit ne is menjen bele) kíváncsi lennék, van-e olyan ország, ahol hasonló beruházás egyáltalán felmerül:
    iPadre vált a kormány

    Néhány héten belül helyettes államtitkári szintig iPad2 táblagépet kapnak a magyar kormány tagjai – értesült a Világgazdaság. Az említett táblagépek beszerzése már folyamatban is van.

    A kormánylista alapján számított hozzávetőlegesen kilencvendarabos tétel az iPad2 modellek 140–240 ezer forint közötti hazai átlagárát tekintetbe véve mintegy 16 millió forintos kiadást jelent az államnak. Ennek a mennyiségnek a beszerzése ugyanakkor szállítási oldalról várhatóan nem okoz gondot, még akkor sem, ha egyébként az amerikai Apple a globális gyártási problémák miatt az eredetileg vártnál is szűkebben méri a magyarországi „iPad2-kvótát”.

    (a hozzászólások külön viccesek, látványosan tájékozottak a témában a tagok)

    Másrészt vajon mire használják majd munkaügyben (angry birds nem ér :D ) emailezésen kívül? Igazából komoly(abb) munkára bármilyen hasonló áron beszerezhető laptop bőven megfelelne, különben is a képviselőknek amúgy is járt egy korrekt darab, miért nem azt használják?
  • Dzsini
    #10880
    "There is currently no Mac version of iBooks." / "Apple does not permit the viewing of any iBooks to be read on OS X. There ARE other eBook readers, but you can NOT use them to read iBooks. "

    ...ami vicces, tekintve, hogy az Amazonnál vásárolt könyveket még kenyérpiritón is olvashatod, plusz szinkronizálja, hogy épp hol tartasz benne.

    Egyébként az Apple iBookok szabványos epub fileok egy Apple-féle DRM-el felszerelve... ha valahogy sikerül róla leműteni ezt a DRM-et, akkor bármelyik mezei vagy erdei olvasóprogram könnyedén be tudja olvasni. Sajnos a könyveknél a DRM sokkal komolyabban jelen van, mint valaha a zenéknél volt.

    ("Apple also does this with HD Movies on iTunes. You can only view them on the Apple TV.")
  • G_ArchAngel #10879
    ??
  • Verseghy
    #10878
    Én ehhez az adatgyűjtős témához csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy ezeket az információkat (szerintem) anonymusként tárolják és szimplán egy felmérés, hogy merre jársz, milyen sűrűn stbstb. Szerintem senki nem kíváncsi a levelezésedre meg hogy kivel találkozol. Ha nincs törvénybe ütköző dolgod, akkor szerintem felesleges ezzel foglalkozni.
  • Dzsini
    #10877
    Olyan, mint a viccben, mikor a turista marha gyorsan tud patkót nézni :)
  • G_ArchAngel #10876
    azon gondolkodom milyen lehet a gyors szenzor...:D
  • Dzsini
    #10875
    A Casio Exilim gépek közt nézz körül, még a kompaktjaik közt is van 400+ fps-es videófelvételre lehetőség ahogy lent írták, pár éve az F1 gépük korrekt minőségű 1200 fps-es felvételt csinált, most már lehet, hogy be tudod szerezni nem túl drágán.
  • VRSDM
    #10874
    ha jó minőségben szeretnél nagysebességű felvételeket készíteni akkor bizony sokszázezer ahol érdemes elkezdeni gondolkodni...
    gondolj bele milyen gyors szenzorra és rendszerre van szükség ha 1000 képet szeretnél másodpercenként elmenteni értelmes felbontásban, ezek sajnos drágák :/

  • grizzly21
    #10873
    Koszi a valaszokat, igen en inkabb ilyen tobb100 fps-re gondoltam, de ezek szerinte az arban eleg huzos..
  • G_ArchAngel #10872
    Hulye kerdes?

    Lehet olvasni OSX alatt valahogy az iBook Store-bol vasarolt konyvet?
  • G_ArchAngel #10871
  • GregSB
    #10870
    Hol mondtam én hogy az Apple nem hibás?

    Skorpió erősködött itt egyedül, hogy a Google esete nem gáz, csak az Apple-é.
  • franc0
    #10869
    Értem, ha Lacika is egyest kapott, akkor az én egyesem az ne érdekeljen senkit.
    Amúgy attól, hogy téged nem zavar hogy egy rakat adatot tudnak rólad, mást hadd zavarjon már.
  • GregSB
    #10868
    Senator Al Franken and Illinois attorney general Lisa Madigan have each summoned Apple and Google to appear before a Senate judiciary hearing on mobile privacy scheduled for May 10.

    Erről ennyit, mindkét céget behívta a Szenátus Május 10-re kihallgatásra az üggyel kapcsolatban. Ha a Gúgli nem lenne ludas akkor őket nem hívták volna.
  • VRSDM
    #10867
    /off
    60fps-el kamerázni majd azt lassítani értelmetlen megoldás.
    bizonyos jelenetekben (egyszínű statikus háttér) jópofán és látványosan hat...
    bmx 60-1000fps twixtor plugin

    de lényegében a gyorsan mozgó részleteket nem képes "kitalálni" szóval egy elmosott semmi lesz pont ott ahol érdekes lenne a gyors mozgás... /pl nadrág lobogás.
    fickó ugrik 60-1000fps twixtor


    [apro]
    szóval ha slowmozni szeretne/nél akkor nehogy ilyenekben gondolkozz mert egy nagy csalódás lesz az eredmény.

    nekem is egy bohóckodós pici kompaktom van.
    casio exilim fh-100

    más kérdés hogy ugyan nem egy fényérzékeny király. de kis zoom-al széles nagy zoom-al távcsöves. 120-tól 1000fps-ig vesz lassan.
    értelemszerűen 240-420 környéke már minőségben is kezd az élvezhetetlenség felé közelíteni, de tesztelgetni, élvezkedni nagyon kis drága :) (videó közben nincs af ez nagy hiba)

    ellenben nagyon olcsó ahhoz képest hogy mennyire gyors (nem példálózok hogy mely 2-3x drágább dslr-eknél gyorasbb mert értelme sincs hasonlítgatni. de ár-érték arányban szerintem ennél jobbat nem nagyon találsz.
    (külföldöb 30k)
    tube videók.
    /hozzátenném ezek nagy része rosszul bevilágított, rossz körülmények között, utómunkát még csak messziről sem látott felvételek.

    pici odafigyeléssel lényegesen szebb felvételeket rögzítettem már vele.
  • GregSB
    #10866
    Illetve ha extrémebb körülmények között akarsz kamerázni, akkor GoPro Hero. Az is 60 FPS és HD (+ elég nagy látószöggel bír). És árban is olcsóbb mint a 600D + obi. (100K korül mozog).
    GoPro HD sample.


  • GregSB
    #10865
    Igazából bármilyen kamera megteszi, amivel tudsz 60 FPS-el felvenni, utánna Premiere-ben, Final Cutban, stb különböző pluginekkel be tudod lassítani a felvételt -> tudsz slow-mot csinálni. 60 fps viszont minimum kell.

    Kérdés hogy mennyire számít a minőség? Ha annyira nem, akkor valamelyik ocsóbb Fuji kompat megteszi amelyik képes erre.

    Ha számít a minőség, akkor EOS 600D (720p-ben vesz fel 60 FPS-el) + egy jobb minőségű obi.
  • G_ArchAngel #10864
    iPhone 4-em sincs, ugyhogy tok mindegy, csak koncepcio:)

    Nem tudom, Fujinak vannak 100k alatti pro kompaktjai, amik tudnak sokszaz vagy 1000 fps-t, ertelemszeruen kis felbontasban.
  • grizzly21
    #10863
    Nem mondod, hogy vennel ilyet?:D Amugy kamerasok: milyen aron van mostanaban egy olyan digitalis kamera, amivel lehet jo slow motion-oket felvenni?
  • G_ArchAngel #10862
    hehe:)

    A ket ceg kozott ez a legfobb kulonbseg:
    A Google a gyujtott adatokat tovabbitja maganak, mig az Apple eszkozok altal gyujtott adatok maradnak a usernel, legalabbis nincs bizonyitek a tovabbitasukra a ceg szervere fele.
    Tehat a telefon utvonalat azok tudjak majd kovetni, akik betornek a gepunkre, de szerintem ennel vannak fontosabb tartalmak is a hattertarainkon:)
  • Tikal #10861
    most gondolj bele, tudják hol lakik, belelátnak a levelezésébe ( gmail ), belellátnak a mindennapjaiba ( calendar ) hozzáférnek a doksijaihoz ( documents ) és még azt is tudják hogy néz ki ( picasa ) !!!!


    egyébként én úgy emlékszem hogy ez az adatgyűjtés para már volt egyszer, talán akkor mikor bemutatták a 4es iOs-t, emlékszem akkor csak az tűnt fel valakiknek hogy ez belekerült a TERMSbe.
  • pyrohun #10860
    "egyébként tényleg elhiszed hogy a mobil tornyok helyzetéből olyan pontos helymeghatározást kapnak hogy holnap már csengetni is tudnának nálad? :DD"

    Ha Androidról szólna a cikk, akkor nem hinné el, de így jó dolog kötözködni :)
  • pyrohun #10859
    Jajj, tudni fogják hol lakom, te jó ég. tudni fogják, hogy 3 nappal ezelőtt merre jártam - ez is de rossz. Még mindig nem értem mit kell ezen ovic módjára pattogni. T-Mobile már 5 éve tudja pontosan, hogy merre járok, sőt, a Vodafone is. Sőt, ha olyan autód van, amibe GPS-es nyomkövető van, akkor azok is, sőt... soroljam? BAROMSÁG, aki meg akar tudni rólad ilyen dolgokat, az nem itt fogja kezdeni.
  • Tikal #10858
    bocs, nem akartalak felhuzni, csupán a wall street journalos cikk alapján találtam érdekesnek az egészet...

    egyébként tényleg elhiszed hogy a mobil tornyok helyzetéből olyan pontos helymeghatározást kapnak hogy holnap már csengetni is tudnának nálad? :DD
  • G_ArchAngel #10857
    Ha az megvalosul, akkor a legjobbkor eltem:)
  • GregSB
    #10856
    Beteg iPhone tok :DD


  • GregSB
    #10855
    Közvetlen veszélynek vagyok kitéve, bárki hozzájuthat a consolidated.db fileomhoz, amiből kiolvashatók ezek az adatok? Nem.

    Egyrészt nincs jailbreakelve a készülékem, és le van védve passcode-al. Bárki ellopja, és még azelőtt felköti egy gépre hogy én Find My iPhoneon keresztül rányomjak a Swipe-ra, azaz minden adat törlésére, az se fog tudni semmit kezdeni vele, egy passcode-al védett iPhonet csak restore-olni tudsz, az meg megintcsak legyalulja a filerendszert.

    Ha valaki ellopja a laptopomat, amin rajta van a backup, akkor megintcsak jelszóba fog ütközni, mert amióta híre ment ennek az egésznek, levédetem jelszóval a backupot is.

    Innentől kezdve részemről ez az egész egy vihar a biliben.
  • G_ArchAngel #10854
    Gyartotol fuggetlenul, akar jatek, akar mas szoftver - 1000-bol hany ember olvassa el a ToC-t? Husvet miatt nagy a szivem, igy megmerem kockaztatni, hogy 1!
    Szoval a tobbseg ugyanugy beszopja az Apple, Google, Adobe, Microsoft, Steam, stb. baromsagait - okoskodas akkor van, mikor vmi mokus kijon ilyen cikkekkel, addig halvany fingunk sincs az egeszrol.
  • 5c0rp330n
    #10853
    gratulalok hogy sikerult belinkelned megegyszer ugyanazt a faszsagot amirol kb fel oldal ota arrol van szo hogy miert baromsag es miert hazugsag az egesz.

    #10847: toltsd csak fel a netre. de ne csak a kepet amit a progi kikop, hanem magat a loggolt adatot. aztan ne csodalkozz ha holnap arra kelsz hogy csongetek a hazadnal :D
    #10848: talan mert az indexben hivatkozott cikk szinten egy fassag? jee, ki gondolta volna?

    #10850: nem eloszor mondom, hogy a google explicite megkerdezi hogy hozzajarulsz-e, szo sincs aprobetus reszrol. mindenki megnezheti: settings/location and security/use wireless networks: ha be akarja kapcsolni az ember, megjelenik egy szep szoveg ami az adatgyujtesrol tajekoztatja es nem kotelezo elfogadni. es ez egyebkent evek ota igy van, szoval ahol lehoztak az "android-kemkedos" cikket, gyakorlatilag tanubizonysagot tettek rola h hulyesegeket terjesztenek anelkul hogy utanajarnanak.

    mar megint csak arrol van szo, hogy az iphone tulajok addig probaljak meg elferditeni az igazsagot amig elegedettek nem lesznek az eredmennyel.
  • Pio
    #10852
    Úgy tudom benne van a "pöttyöző program" leírásában, hogy szándékosan pontatlanítja a tárolt adatokat, mert a program célja a szemléltetés és nem a tényleges információk kiadása.

    --------------------

    Tikal:
    Én megnéztem, ami engem érint (android telefon tulajként) és ennyi elég volt a témából.
    Az, hogy mit hord össze a média engem nem különösebben érdekel, de azért leírom kicsit részletesebben a dolgot, hogy tiszta legyen, mert gondolom valóban érdekel az, hogy miről is van szó, a netes cikkek pedig inkább a szenzációra mennek rá, nem a tényekre.

    Rögtön tovább is megyek, nem csak hogy az EULA-ban fogadom el android userként a dolgot, de külön figyelmeztetést is kapok, amikor aktiválom ezt a SZOLGÁLTATÁSt (és itt meg is van a válasz arra, hogy miért megy el a Google-hez az adat, hisz ezeket az adatokat nem unalmukban gyűjtik, hanem egy szolgáltatást építenek rá), amit bármikor ki is kapcsolhatok.
    Egy az egyben ott van az androidos telefonom beállításai között egy "hely és biztonság" menüpont, amiben kipipálhatom, hogy "helyzet meghatározása WIFI és/vagy mobilhálózat segítségével", ha ezt kipipálom, akkor azonnal kiírja, hogy "egyetért-e azzal, blabla, információkat gyűjt és továbbít a helyzetéről blabla" (nem másolom be, mert hosszú :) ) és elfogadhatom vagy elutasíthatom, ha elutasítom, akkor természetesen nem kapcsol be a szolgáltatás.
    Innentől kezdve tényleg őszintén mondom, hogy egyszerűen nem is értem, hogy mire akar kimenni ez az egész történet, hisz semmi olyat nem állít a hekker, ami ne lenne leírva ebben a figyelmeztetésben.
    Azt nem tudom, hogy iPhone esetén is rákérdez-e (azt tudom, hogy nem titkosítja az adatokat, ami valóban égő a mai világban, de az Apple amúgy se a biztonsági megoldásairól híres) meg nem is különösebben érdekel, mert nincs iphone-om, 4-esen filozofáltam egy ideig, de letettem róla, innentől addig érdekelt a dolog, amíg elolvastam róla egy cikket, ami RSSben érkezett (nem emlékszem, melyik oldalon). Ahogy írtad, az EULA-ban benne van ott is a dolog, innentől kezdve senkinek egy szava nem lehet ellene.

    Annyit még hozzátennék, hogy ebben az esetben egy közismerten nem szívbajos hekkerről (aki persze egy ideje "jófiú" lett) beszélünk, akinek annak idején nem okozott gondot igen kártékony férgek útra indítása (lásd indexes cikk de a wikipédián is találni róla infót) és aki valamilyen oknál fogva most nem tudott felmutatni olyan programot, ami bizonyítana bármit is, sőt, továbbmegyek még csak nem is állít olyasmit, amit a szolgáltatás aktiválásakor nem fogadnánk el külön figyelmeztetésen keresztül. Legalábbis a honlapján. Hogy aztán a bulvármédia ebből mit kalapál össze magának, az más kérdés...

    Szerintem ez az egész arról szól, hogy régen ez az ember híres volt és megint kellett neki a 15 perc hírnév, látta, hogy most az Apple ügy kapcsán úgyis ez a téma, hát meglovagolja a hullámot és kiad valami olyasmit, amin csámcsoghat a bulvár. Az ok grafikus szemléltetése.
    A Google nyilván azért nem reagál, amiért az Apple se reagált eleinte az antennagate ügyre vagy ahogy nem reagál most se a titkosítatlan location history ügyre, amíg valaki vaktölténnyel lövöldöz rájuk addig gondolom többet árt a "magyarázkodás", mint használ. De ez már a marketingesek dolga.

    Bár vicces lenne, ha összehívnák a világ összes sajtósát egy nagy terembe, ahol kimenne a pódiumra Steve Jobs és Eric Schmidt majd felváltva elmondanák:
    - Amit leírtunk az EULAban azt nem azért írtuk le, mert poénnak szántuk.
    - Amire külön előugró ablakkal hívjuk fel a figyelmet azt komolyan gondoljuk.
    Aztán ahogy odamentek úgy távoznának is rögtön. :)
  • G_ArchAngel #10851
    pro retouch:

  • GregSB
    #10850
    Ne ragozzuk ezt túl plz, meg a személyeskedés is felesleges. Mindkét cég gyűjt lokalizációs adatokat a felhasználókról, mindkét cég figyelmeztet erre az apróbetűs szövegében amit senki nem olvas el, és elvileg mindkét cég azért csinálja ezt, hogy gyorsabban / zökkenőmentesebben működjenek a helymeghatározós funkciót a telefonunkon, nem azért mert kémkednek utánnunk.

    End of story, kérem haladjanak tovább, nincs itt látnivaló.
  • Tikal #10849
    In the case of Google, according to new research by security analyst Samy Kamkar, an HTC Android phone collected its location every few seconds and transmitted the data to Google at least several times an hour. It also transmitted the name, location and signal strength of any nearby Wi-Fi networks, as well as a unique phone identifier.
    Google declined to comment on the findings.


    Read more: http://online.wsj.com/article/SB10001424052748703983704576277101723453610.html#ixzz1KXeBBuz6


    Ha ugy van ahogy mondod, akkor miért nem reagál a google, hogy srácok, mikor bekapcsoltad a telefont akkor elfogadtat a terms-ben, mintahogy az apple-nél is...
  • Tikal #10848
    az index által hivatkozott cikkben sincs arrol szó hogy bármit is kérdezne a google, csak gyűjt...
  • pyrohun #10847
    "szerintem mindketten lattuk hogy milyen szinten vissza lehet nezni az utvonalakat"

    kipróbáltam a saját telefonommal, amikor voltam valamerre távol Budapesttől, akkor kb. annyi látszik, hogy egy 50km-es sávban összevissza pakolta a pöttyöket, attól függően, hogy milyen toronyra kapcsolódott a telefon. Te jó ég, szörnyű. HOVÁ SZARJAK? Akár fel is töltöm neked a netre, kb. annyira qrvára titkos ez az információ. De nagyon örülünk, hogy az idióta 0 IQ-s hülyegyerekeknek megint van miről flémelni...
  • Pio
    #10846
    #10832

    Amúgy vicces, hogy az indexes cikk a világ egyik leghírhedtebb hackerét "biztonsági szakértő"-ként aposztrofálja. :D
  • Tikal #10845
    google bili
  • Tikal #10844
    vihar a biliben.. egy gond van ezzel, hogy könnyen hozzáférhető, egyébként ugyanezt csinálja minden telefonszolgáltato is, azt meg végképp nem gondolom hogy majd pont a google az ártatlan akármiben is amiben arrol van szo hogy szedjuk ki még tobb infot a userből ;)
  • 5c0rp330n
    #10843
    szerintem mindketten lattuk hogy milyen szinten vissza lehet nezni az utvonalakat, innentol kezdve mindegy hogy mikent taroljak azokat. a terms of condition-t pedig soha senki nem olvassa el. amikor arrol van szo hogy gyakorlatilag joguk van lekovetni az eletedet, arrol nem artana egy explicit tajekoztatas, ahogy android-on is van pedig ott szo sincs lekovetesrol. a location services-el pedig nem ezt kapcsolod ki hanem az osszes helyi szolgaltatast. ennyi erovel a telefont is kikapcsolhatod, akkor sem fog tudni kovetni.
  • spongya
    #10842
    Hali! Van egy problémám és mivel nem sokat értek a Mac-hez, hátha van valaki aki ért hozzá.
    Van egy Mac amit rácsatlakoztatnak az otthoni hálózatra, de csak a skype meg a hotmail megy, viszont a facebook és egyéb oldalak nem.
    Más, a gépével, fel tud ugyanide csatlakozni, de neki minden jó.
    Továbbá ezen a Mac-en ugyanúgy működik minden ha más hálózatra csatlakozik, csak az otthoni nem jó.
    Mi lehet a probléma?
    Szóval az otthoni hálózat elvileg jó másoknak, de a gép is elvileg jó máshol.
    Nem rég egy Microsoft Office 2011 for Mac lett rátelepítve de nem hiszem hogy az lenne a baj. Előre is köszi a segítséget!