18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #10922
    130-140 egy carrierhez lockolt iPhone 4, 155-170 között mozog a sim free változata (országonként változik). A legkissebb taccsot megkapod 60-ért (UK).
  • I.C.ram
    #10921
    egy 8 gigas touch 72ezer forint. + ugye van mondjuk egy 20.000 forintos telefonja, az már 92 ezer forint. Iphone 3GS-t kap ennyiért.
  • I.C.ram
    #10920
    töredékért? Hát nem tudom... szerintem nagy ostobaság ájfon helyett ipod touchot venni pl. Annyival nem drágább az az ájfon.
  • Tikal #10918
    szerintem nézz körül még milyen okostelefonok vannak és azok hogy néznek ki... tény, hogy a samsung nagyon ráment az iphone designra.
  • GregSB
    #10917
    Nem, ennek is lapos a háta, mint az iPhone 4-nek, ugyanaz a tégla-design.

    Egyébként az iPod Touchnak / Galaxy Playernek diákok, nyugatabbra középiskolások, itthon még fősulisok is nagyrészt a felvásárlói, akik nem telefonálnak sokat, elvannak havi párezer Ft-os telefonszámlával meg egy 5-10.000 Ft-os alap telefonnal, mellé vesznek egy Touch-t egy iPhone / jobb okostelefon árának töredékéért, és azpn neteznek, játszanak, zenét hallgatnak, stb...
  • grizzly21
    #10916
    Mert ennek is lekerekitett szele van, es a nagyresze kepernyo? Eleve 3 gombja van. Szerintem inkabb abban masolas, hogy 1 az 1-ben az ipod touch szerepet akarja betolteni, aminek szerintem semmi ertelme, ha mar ilyet vennek, akkor miert ne vennek olyat ami telefonalni is tud?
  • Tikal #10915
    Ugyanmár, ez teljesen más forma, meg amugy is, nincs tul sok alkotoi szabadsága egy érintőképernyos telefon designernek :)
  • Bercy #10914
    Nézd, ehhez értenek. Lemásolják más megoldásait, egy-két paraméterben megpróbálnak főlé menni (több MP-s kamera, sd kártya hely).
  • GregSB
    #10913
    Neeem, a Samsung nem másolja az Apple-t. Szappantartó forma után így fog kinézni a következő Galaxy Player. Én már meg sem lepődök:

  • GregSB
    #10912
    Navégre, már nagyon lame volt a külön ablakban megjelenő letöltés-lista Safarian:


    (Lionban jön, senki ne keresse még)
  • GregSB
    #10911
    "The slump in the Windows business had been expected, after recent research data showed a decline in PC shipments for the quarter. Revenue in the Windows & Windows Live Division was down 4 percent, to $4.4 billion, and profits slumped 10 percent, to $2.8 billion.
    In its quarterly filing, Microsoft indicated that the consumer PC market was the primary culprit for the decline — pointing in particular to a 40 percent decline in netbook sales in the consumer market. That’s more evidence of the iPad’s impact on the market. Many consumers are opting for the Apple slate rather than Windows-based netbooks to fill the gap between the PC and the phone."
  • passatgt
    #10910
    sima crt, csak elfordították, szokták így használni hogy ne kelljen görgetni, főleg programozók, vagy kiadványszerkesztők
  • GregSB
    #10909
    1994-ben így látták a jövőt.

    (0:50-nél azért az a monitor odabasz :) Az milyen képarány?!)

    Végül ez lett belőle.

    (most tekintsünk el a politikától, meg attól hogy értelmetlennek tartanék $5-t kifizetni ezért a könyvért, mert nem hiszem hogy ezzel bármit is segítenék a természet leamortizálásának megfékezésében - most koncentráljunk csak az UI-ra, mert az kurva jó)
  • Pio
    #10908
    OFF

    Indexen már 120-at írnak és állítólag havi másfél-2 millió forintot spórolnak a nyomtatáson/fénymásoláson.... WTF? O_O
    Google első találat szerint 10000 lap fölött 2.5 forint oldalanként a fénymásolás lapostul, mindenestül (ha hajlandóak vagyunk fordítgatni is a lapot, akkor 3.25-ből megvan, de ne várjunk el ilyet szegényektől). Nettó ár, de az ÁFA úgyis visszafolyik... :)
    Ha vesszük a másfélmilliót és irreálisan sokat, mondjuk félmilliót levonunk "logisztikai" célokra és az elsődleges példány kinyomtatására (ami megy valami irattárba, szóval nem használják fel), akkor 1 millió marad fénymásolásra. Az kérem szépen 250ezer oldal. És most egy lakosságilag elérhető fénymásoldáról beszélek.
    Nemrég még 90 ipadet emlegettek, most már 120at, oké, legyen 120. Ez azt jelenti, hogy ezek az emberek fejenként havonta több, mint 2ezer oldalt olvasnak el (mert ha ez az egész költséghatékonyság miatt történik, akkor nyilván előtte már mindent megpróbáltak, semmilyen felesleges fénymásolást nem végeznek)? Vagyis munkanaponta nagyjából 100-at? Mind a 120an?

    De jó, tegyük fel, hogy tényleg ez a helyzet, ennyi pénz kell fénymásolásra havonta ahhoz, hogy ez a 90 (120) ember zavartalanul tudjon dolgozni országunk, jövőnk szebbé tételén, ők pedig azért kapnak csillagászati fizetéseket, hogy egész nap olvasgassanak.... Nem tudják ezt egészen véletlenül megtenni a lentebb linkelt tabletté hajtogatható laptopjaikon?

    És most a napi ~12ezer oldal elolvasásához szükséges energiát inkább hagyjuk is.

    Engem nem zavar, hogy miközben mindenhol elvesznek náluk Dagobert bácsist játszanak, megszoktuk már, bárki kezébe kerül a hatalom valamilyen szinten visszaél vele, ez független a politikától.
    De a hülyének nézést eléggé utálom.
    Jó, nyilván nem nyilatkozhatják le, hogy "azért veszünk ilyet, mert sokkal kúlabb, mint a thinkpad és van pénzünk sz*rásig", de ilyen szöveget se kéne levágni szerintem, mert ez már nekem kellemetlen helyettük is...
  • franc0
    #10907
    gyorsan mobilizálható=likvid
    Az rendben van hogy értékpapírban van, de ez a vállalat számára nem értéknövelő tényező és nem az alaptevékenységhez kötődik. Ráadásul ezek hozamát az Apple már évek óta felülteljesíti, ami látszik is a részvények árán. Ez a növekedési potenciál is be van már árazva.
    Itt most az a kérdés, hogy tudják-e már mit kezdenek vele. Az Apple az utóbbi évek egyik leginnovatívabb vállalata, ezt is kellene továbbvinni. Persze nem könnyű...
    Olvastam valami pletykát Apple tévéről (mármint rendes tévé), az például nem lenne hülyeség. Beépített AppleTV-vel, vezetéknélküli kommunikáció minden iOS és OSX termékkel a szokásos Apple minőségben mi durva lenne, a népek kajolnák. Mondjuk Magic Trackpad szerű cuccal lehetne irányítani.
    Persze előtte egy-két tévés céget meg gyártósort megvesznek, lenne ott hely a kessnek.
  • Dzsini
    #10906
    Ott van a táblázat, értékpapírban van a pénzállomány háromnegyede. Ha fejlesztésre, további építkezésre nem kell most elhasználni, akkor mást nem nagyon tudnak kezdeni vele - esetleg felvásárolnak előbb-utóbb pár céget-technológiát, ahhoz viszont gyorsan mobilizálható (értékpapír) tőke kell.
  • GregSB
    #10905
    Jah, üzleti szempontból nem a legjobb rajta csücsülni nagy összegeken. Ha jól emlékszem még az iPad bejelentése előtt azt nyilatkozták, hogy azért tartanak ennyi cash-t, mert a jövőben beindítanak pár projektet, amiknek sikerességeiben nem biztosak. Benne volt a pakliban ezekszerint, hogy az iPad bukni fog, és ez a felhalmozott, lekötetlen pénz tűzoltásra lett volna szánva.

    De nem ez történt, és azóta még több pénzen csücsülnek, mostmár valami lépnük kell...
  • G_ArchAngel #10904
    Kuldenem (elsosorban del-koreai, kinai) ingatlanba es energiaval foglalkozo cegekbe, akar zold, akar nem...
  • franc0
    #10903
    Az ilyen magas készpénzállomány befektetői szempontból (végső soron az Apple szempontjából is) inkább aggasztó.
    Most még megy a szekér, de gyorsan helyet kell találni annak a pénznek.
  • Dzsini
    #10902
    elemzés a pénzekről - a nagyobb résszel tőzsdéznek.
  • GregSB
    #10901
    "If Apple had no revenues, the current cash would sustain operations (SG&A and R&D) for over 7 years or until the middle of 2018."

    Beteg.
  • Pio
    #10900
    Naja, nálunk az egyetemen is van egy raklap mac de ha ránézek a képernyőikre, akkor sűrűbben látok wint, mint osxet annak ellenére, hogy nagyon kevés olyan tárgy van, ami megkövetelné a Visual Studiot (az összes többi használtabb IDE elérhető osxre is), sőt, a legtöbb tanár kifejezetten javasolja, hogy inkább Unix alapú rendszereken dolgozzanak a diákok.

    Mondjuk most már az is közrejátszhat, hogy az XCode nem ingyenes, a Visual Studio Express pedig igen (illetve Ultimate-et is kapunk ingyen), de ez nem túl régóta van így, szóval semmiképp nem ez az elsődleges ok.
  • lamase
    #10899
    Igen erre már gondoltam, köszönöm.
  • Dzsini
    #10898
    Arra azért figyelj, hogy a szükséges fejlesztőeszközök (ha már programoznál) elérhetőek-e OSX-re. Ha nem, akkor plusz kiadás egy Windows beszerzése és telepítése, és már nem biztos, hogy a legjobban jársz egy almás géppel.
  • franc0
    #10897
    Itt egy viszonylag jó ajánlat. Ha jól alkudsz, 100-ból megvan.
    Nekem is volt pont ilyenem, arra tökéletes amire neked kell.
  • lamase
    #10896
    Köszönöm szépen!
  • franc0
    #10895
    110-115 max.
  • lamase
    #10894
    Főleg munkára, internet, programozás. Találtam egyet a neten, szerintem ez ugyan az: http://www.shopping.com/mac-laptops-apple-macbook-mb061ll-a/info mennyit érhet itt magyarországon?
  • franc0
    #10893
    A hirdetésből nem látszik, hogy pontosan melyik modell. Mint láthatod, van egy pár.

    Mire használnád a gépet? Első meknek szerintem bármelyik megteszi. 90-110 között megúszható a történet, ha ügyes vagy.
  • lamase
    #10892
    kezdőként nem szeretnék ennyit költeni rá, annyit se tudsz mondani hogy mondjuk egy 130 sok vagy kevés?:)
  • passatgt
    #10891
    passz, de 210-ért tudok adni egy 13-as prot, 2,26ghz core2duo, 4 giga ram, 160gb hdd, + 1 vászon szivacsos tok, + minidisplayport-vga átalakító, + minidisplayport dvi-i átalakító:)
  • lamase
    #10890
    Sziasztok!

    Szeretnék használt macbookot venni, 13 colosat. Mit gondoltak ez mennyit érhet: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1454446947 ?

    Válaszokat köszönöm!
  • GregSB
    #10889
    Tudtok Mac OSX-re get Data Bakc-hez hasonló progit ajánlani? Gúgli fos találatokat dob ki.
  • GregSB
    #10888
    A lényeg az alján van:

    "Software Update
    Sometime in the next few weeks Apple will release a free iOS software update that:

    -reduces the size of the crowd-sourced Wi-Fi hotspot and cell tower database cached on the iPhone,
    -ceases backing up this cache, and
    -deletes this cache entirely when Location Services is turned off.

    In the next major iOS software release the cache will also be encrypted on the iPhone."
  • GregSB
    #10887
    Apple Q&A on Location Data
  • Dzsini
    #10886
    Hogyne, csak jó tisztában lenni azzal, hogy az Amazon ilyen szempontból eléggé zárt rendszer, csak saját appon/eszközön olvashatod a dolgait - de legalább van mindenhova app :)
    Ha esetleg epub alapú könyvesboltot választanál (az Amazonon kívül az összes - Barnes&Noble, stb.), ahhoz is van olvasó mindenre, és bármelyik ekönyv olvasó is elhúzza azokat (kivéve a Kindle). Az Amazon .prc-it pedig csak a Kindle.

    (amikor először írtad elég hihetetlennek tűnt, hogy nincs iBook olvasó OSX-re, aztán keresgélve mindenhol ezt írták - 10.7-be nem kerül bele esetleg? Valaki innen már használta a bétát belőle)
  • Tikal #10885
    van lóvé szarásig..
  • G_ArchAngel #10884
    Oke, de mindemellett a lenyeg, hogy van AppStore-ban Kindle app OSX-re. Nekem mas nem fontos:)
  • Dzsini
    #10883
    ott így megy a dolog
    Persze ők sem szentek, saját DRM-jük nekik is rajta van a könyveiken, csak saját olvasóval olvashatóak ezek a fileok (le lehet róla hekkelni persze), és csak rajtuk keresztül lehet Amazonos DRM-et szerezni a könyvekre, az olvasók pedig nem kezelik a másik, széles körben elterjedt, nyílt formátumot (epub). Plusz azzal, hogy gyakorlatilag a könyvesboltból (és most reklámokból) finanszírozzák a Kindle olvasót, lassan 100 dollár alá mennek árban, amivel nincs egyetlen gyártó sem, aki egyáltalán versenyre tud kelni velük. Magyarországon pár felmérés szerint az olvasók kb. 50%-a Kindle úgy, hogy egyetlen könyvesbolt van, ahol Kindle-re optimalizált (bár DRM nélküli*) könyvet lehet kapni.

    idézet az oldalról: "Másolásvédelmi eljárásunk a legegyszerűbb a világon: megkérünk Téged, az olvasót arra, hogy ne add át másnak a tőlünk vásárolt fileokat. Természetesen akármennyi saját eszközöd (számítógép, e-könyv-olvasó, stb.) között másolhatod a tőlünk megvásárolt e-könyveket, de kérünk, ne oszd meg interneten (pl. blogon, torrenten, filemegosztó szolgáltatásokban), ne küldd el barátaidnak a a fileokat."
  • G_ArchAngel #10882
    inkabb nem irom le...

    (az biztos, hogy ha egyszer iPad-om is lesz, akkor is az Amazontol fogom venni a konyveket)