18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #11003
    Nézd, bármennyire hihetetlen én nem utálom a Samsungot. Az sem érdekel hogy másolták a dobozokat vagy sem. Azokra a kommentekre reflektáltam, amik szánalmasnak tartották az Apple-t amiért perel. Csak belinkeltem azokat a tényeket, hogy miért nem szánalmas, jogilag miért megalapozott amit csinálnak.

    Innentől kezdve bármi gondolhat amit akar.
  • Ability
    #11002
    A vita heve magával ránt hogy bizonyítsd a saját igazad. Ez már csak ilyen, minden ember így működik. Maximum te nem ezen húzod fel magad hanem máson.
  • VRSDM
    #11001
    [apro]
    de vitázzatok, vesszetek össze anyátokkal apátokkal, köpd le a barátodat mert a másolós samsungot támogatja.
    istenem tényleg 21 vagyok és én érzem kellemetlennek a nálam idősebb - (papíron) értelmesebb emberek viselkedését? ...

    ha egy termék jó meg kell venni.
    ha szar akkor nem kell megvenni.

    nem lese szarod milyen a doboza? változtat valamit ha vitázol, nézegeted, idegesíted magad rajta? nem. akkor meg?!

    ha szereted használd! ha nem nem. de hogy évek óta erről megy a vita az bizony g.ci unalmas ám.

    és mindkét szemben álló fél ugyan olyan hibás az egészben.
  • VRSDM
    #11000
    off.
    egy apple termék birtoklása egyedüli és kizárólagos jogot, akarom mondani felelősséget jelent?

    semmi nem lehet olyan, hasonló, esetleg ugyan olyan?

    miért nem lehet örülni annak hogy egy olyan készülék van a birtokában amit esetleg más gyártók másolnak? nem büszkeség ez?

    ...

    picit úgy érzem mint amikor egy tini lánynak tetszik egy zene, majd mikor mainstream lesz és a klippjét a rádióba nyomják, már nem is olyan jó. mert másoknak is tetszik. "másoknak is megvan"

    ...

    röviden ennyi.

    ...

    másrészt fröcsögni arról hogy másol - nem másol nagyon jó dolog egymás között tényleg :) öröm olvasni ahogy győzköditek egymást, linkelve a jobbnál jobb forrásokat, megírván az x+1 "akkor is nekem van igazam" hozzászólást. és mondhatni egész családi problémát csináltok abból hogy ki milyen eszközt néz ki, vásárol meg, használ és szeret / nem szeret.

    ...

    olyanok vagytok mint a vallási trollok, elvégre hogy is gondolja valaki hogy neki nem tetszik az adott eszköz.

    ...
    on.
  • Tikal #10999
    a 3G design-t is elég lassan másolták le, de azért lemásolták.. következő dobozuk fekete fehér lesz :)
  • Pio
    #10998
    Passzol a stílusodhoz az új "avatar"od... :D
  • G_ArchAngel #10997
    A dobozok kozotti kulonbseg abbol fakadhat, hogy a Samsung ezt meg nem tudta idoben lemasolni:D
  • GregSB
    #10996
    Ahogy mondod, ezt majd a bíróság eldönti...
  • G_ArchAngel #10995
    az Apple sem gyart semmit, sot most mar a Samsung is gyartat:)

    (ha az Apple nem vasarolja fel elole az alkatreszeket)
  • G_ArchAngel #10994
    Azert en ebben nem lenne biztos, eleg sok sikeres fenykepzogepuk van, raadasul az objektivek tobb vazra is felmennek, igy abbol meginkabb 3 millio felett lehetnek, foleg a kit-ben adottakbol.
  • Pio
    #10993
    S2000: a House-ban a laptopok dobozát mutogatják? Mert tegyük fel, hogy az hasonlít, mert nem érdekel annyira, hogy utánajárjak.
    De a trévében nem a dobozt látod, dizájnban pedig azért elég messze áll a Samsung laptopok 90%-a a macbooktól (még akkor is, ha eltekintünk a világító almától... :) ). Jó, van szürke és fehér laptopjuk, ahogy van fehér dobozuk is biztosan, de úgy tudom színeket (MÉG! :) ) nem lehet szabadalmaztatni. Persze ezt majd a bíróság el fogja dönteni.
    ITT VAN a Samsung amcsi oldalának a laptop részlege.

    ArchAngel: gondolom vágod, hogy most arról beszélünk, hogy a Samsung azért másolja az Apple termékeket, hogy a sok vásárló, aki bemegy Apple cuccért a boltba véletlenül az övéket vegye. Amíg az Apple nem gyárt mikrosütőt, addig az ebből a szempontból lényegtelen. :)

    Amúgy ahogy elnézem a Samsungnak nem is igazán az amerikai piac a célja, nagyságrendekkel kisebb a kínálatuk ott, mint az EUban és például a Galaxy S2 az EUban mostanában jelenik meg amcsi időpont meg még nincs is csak annyi, hogy harmadik negyedév.

    Tikal:



  • G_ArchAngel #10992
    a regi iPhone full fekete, a mostani fekete-feher
  • passatgt
    #10991
    az a baj hogy azokból 5 millió típus van, így 1-1 termékre szerintem is a galaxy a legnépszerűbb
  • Tikal #10990
    a galaxy doboza full fekete? pont mint az iphone doboza? micsoda véletlen :)
  • G_ArchAngel #10989
    "Amúgy a legsikeresebb Samsung termék a Galaxy S/S2"

    szerintem nem keves fenykepezogep, TV, monitor vagy mikrohullamu suto elozi meg:D
  • S2000
    #10988
    Nem a tudatos vásárlókról van szó, hanem aki pl. house nézés közben meglátja a macbookot, megragad benne a forma, és ha vásárlásra adja a fejét, jó eséllyel veszi az úgy kinéző, de samsung modellt.
  • GregSB
    #10987
    Nincs kedvem magyarázkodni, olvasd el a teljes elemzést.

    "First claim: Trade dress infringement under 15 U.S.C. § 1125

    You’re probably familiar with patents, copyrights, and trademarks, the three main types of intellectual property. Trade dress is the wonky red-headed step-cousin of the family that fills the gaps between the three; you might think of it as a trademark on design elements that trigger consumer recognition. (That’s a vastly simplified explanation, but it’s good enough for our purposes.) Trademarks and trade dress are all about protecting consumers from being deceived in the marketplace — the idea is to clearly indicate the source of a product or service.

    Think of it this way: the trademark “iPhone” is a made up word that consumers recognize, so Samsung can’t call its phones the “Galaxy iPhone” because that would confuse consumers about the source of the product. Similarly, Apple’s claim is that the iPhone’s box and design scream “Apple” to consumers just as strongly as the word “iPhone.” Simple, right?

    Oh, and don’t conflate trade dress with Apple’s doomed copyright-based “look and feel” lawsuit against Microsoft in the 90s — it’s totally different. Trade dress law is well-established, and Apple itself has a history of successfully pursuing trade dress claims in the Northern District of California. In 2000 the company sued both eMachines and a company called Future Power for knocking off the iMac’s trade dress, winning injunctions in both cases and eventually getting extremely restrictive settlements that effectively removed the infringing products from the marketplace."
  • Pio
    #10986
    Ezt ugye Te se gondolod komolyan....? O_O

    Mármint azt, hogy valaki bemegy venni egy macbookot és végül egy samsung laptoppal jön ki a boltból, mert hasonlítanak egymásra a dobozaik és hogy erre az "üzleti modellre" tudatosan épít a Samsung.

    Amúgy a legsikeresebb Samsung termék a Galaxy S/S2 (illetve ez utóbbiról még csak annyit tudni, hogy 3 millió felett jár az előrendelés) doboza full fekete, szóval pláne nem érzem emögött a dobozos "átbaszás" mögött a tűéles logikát.
  • GregSB
    #10985
    Szerintem ez nem képmutatás. Egy csomó cég van, aki "másolja" az Apple-t, mégsem perelik be őket.

    Amit a Samsung csinált az már túl ment sima másoláson, ők céltudatosan, több termékcsoportnál is arra mentek rá, hogy az emberek összetévesszék a termékeiket az Apple termékeivel a boltok polcain. Tette ezt egyrészt a termékek dizájnával (a múltkor linkelt Galaxy Player érdekes módon szappantartó alakú volt a 3G / 3GS érában, aztán az iPhone 4 után meg lapos hátú téglatest lett - mondjátok hogy nem direkt max egy jót nevetek), másrészt termékeik csomagolásával. Szintén linkeltem ide egy cikket ami a perelés indulásakor indult, és ott összehasonlították az USA-ban kapható Apple és Samu telefonok / laptopok csomagolását. Kiköpött ugyan az szinte az összesnél, fehér doboz, nagy termék fotó a dobozon (ha más gyártó tud másképp csomagolni terméket a Samu miért nem tud?).

    És igen, ez Mr. laikus Gipsz Jakabot összetéveszti, amikor sétálgat a tolókocsival a BestBuyban, és emlékszik annak az almás gépnek a reklámjára a tévéből, azt is akarja megvenni, aztán végül a Samut fogja levenni a polcról, mert nem ért hozzá egyáltalán. Emiatt bevett szokásperelni USA-ban, és nagy valószínűséggel az Apple ezt meg is fogja nyerni.
  • Tikal #10984
    ezrét van az hogy a samsung csak "good" az apple pedig "great" :)
  • Pio
    #10983
    Csak ezért veszek egy ájfont, sőt, egyből kettőt is! :D
  • G_ArchAngel #10982
    Kell ennel szebb ajandek!?
  • grizzly21
    #10981
    Na ezaz:) Mekkora kepmutatas amit az apple csinal. A kommentelonek van igaza:

    "and they are suing Samsung for "copying" their products. Talking about being a hypocrite..."

    illetve:

    "Stealing ideas wasn't even Apple's idea. They stole that too."
  • Pio
    #10980
    Inkább hallgassatok zenét:

  • Tikal #10979
    végülis ez tényleg csak az applenek elismerés, a samunak szimplán csak ciki :)
  • Pio
    #10978
    Nem, én csak arra reagáltam, hogy a hézagok ugyanott lenének.
    Lehet, hogy a samu direkt csinálja, hogy hergelje a sok fanbojt.
    Vagy ahogy Steve Jobs mondaná (Picasso után szabadon):




    Amúgy szerintem küldjed be ide vagy ide. :)
  • Tikal #10977
    kár hogy mindig a samunál merül fel a gyanú a koppintásra, pedig annyi szép cuccuk van, de....
  • Tikal #10976
    ...azt mondod csak akkor lenne koppintás a design ha pont ugyanott lene a törés mint az iphone4-en? :)

    de, lehet igazad van, egy set top box csak így nézhet ki, más megoldás nincs az antenna problémára...
    set top box variációk designra
  • Pio
    #10975
    Kár, hogy nem jár ide annyira heves vérmérsékletű brigád, hogy fasza kis flémek legyenek.
    Esetleg a humiariban próbálkozz be valami ilyesmivel... :D
  • GregSB
    #10974
    A Samsung nem másolja az Apple-t! Egy dizájnernek nincs nagy mozgástere set top boxnál. Különben is már a 30 éves Юность márkájú konzervdoboz így nézett ki, szóval az Apple is másol!
  • Pio
    #10973
    Láttál te már iphone 4-et? Mert azon balra és jobbra alul van 1-1 hézag és felül (ha jól emlékszem), egyáltalán nem ilyen közel vannak.
    Vagy most épp azon pörgünk, hogy ha egy fémkeret több antennaként is funkcionál, akkor hézagokat kell rá applikálni? O_o
  • GregSB
    #10972
    Nyugi, csak trollkodok. Nincs semmi gond :D
  • Tikal #10971


    mekkora már hogy még a hézagok is ott vannak, nagy arcok ezek a samsungnál :D
  • neevous
    #10970
    Ha valakinek fáj, hogy az Apple TV designban elüt az i4-értől:

  • Tikal #10969
    ezeken a képeken kapásból kettő, de inkább három ipad... más tablet?
  • 5c0rp330n
    #10968
    en sem vagom mi ezzel a gond, csak azt hasznaljak ami jo, az mbp meg jo. az ar/ertek aranyarol mar lehetne vitatkozni, de kinti fejlesztoknek ez valszeg nem igazan szempont. inkabb pl. ipad-eket szamold ossze, abbol nem hiszem h olyan sokat latsz ott, nem veletlenul.
  • Pio
    #10967
    Nincs az azért teljesen ingyen, 450 dolcsi (egyetemi hallgatóknak/dolgozóknak csak 150) volt a belépő az eventre és +100 dolcsi a "nulladik napra", ahol az ajándékot is osztják. A 3 napos esemény amúgy alapvetően nem egy reklámesemény, bár minket nyilván ez a része érdekel. Ez egy fejlesztői konferencia, mint az Apple WWDC-je (oda 1600 dolcsi egy jegy).
  • Máté94
    #10966
    Egyébként megérni egyszer egy ilyenre kimenni, ingyen tablet/mobil.
    Mondjuk nem tudom, hogy beengednek e mindenkit. :)
  • Pio
    #10965
    Nekem nem világos, hogy mi ebben a gáz, pedig minden google io után szoktatok ilyen képeket linkelni.
    Ha mondjuk HP laptop lenne mindenki előtt mondjuk SUSE Enterprise-zal, akkor már más lenne a helyzet?
  • G_ArchAngel #10964
    jok ezek a Chrome laptopok:D