18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #11043
    Katasztrófa során megsérült termékek ingyenes javítása = jótékonykodás.

    De mindegy is, ez csak egy olcsó marketing fogás, ahogy ICram írta, pofátlan egy geci cég ez az Apple...
  • VRSDM
    #11042
    arról beszélek hogy nagy vállalatok jótékonykodnak, mert leszarják persze, de jól mutat a promóciós termékeken hogy ejj itt is ott is...

    nos az apple nem csinálja ezt.

    én nem vitatni, megítélni szeretném, csak mondtam hogy én nem találtam sehol más forrást a témában...
  • Tikal #11041
    egyébként a google-t is ide veheted... persze lehet jótékonykodnak, csak nem adják nyilvánosságra, mert nem olyat sokat mint mások stb.. a legtöbbet a gyógyszeripari cégek és élelmiszergyártók jótékonykodnak.
  • Tikal #11040
    és? akkor a mostani tettük már übergeciség vagy nem értem....
  • VRSDM
    #11039
    az apple nem jótékonykodik, utána lehet nézni. ez nem leszólás csak tény.
  • GregSB
    #11038
    Igazad van, rohadt gecik. Vonják vissza inkább az egészet, mi a faszt jótékonykodnak itt?!
  • Tikal #11037
    JÁáj, ez már nagyon uncsi... Én nem is értem miért hiszi valaki hogy csak azért mert szeretem az Apple cuccait mar Steve Jobs-ért is oda vagyok.. Hat nagy ívben leszarom mire költi a pénzét vagy hogy adakozik e, nem érdekel... Bill gates-nek nagy respect azért amit tesz de ez se nagyon érdekel, ezért meg nem is fogok xboxot venni:) mierrt kell mindig ossszkeverni összemosni a dolgokat??

    És én sem értem mi ebben a rossz hogy felajánlotta a javítást?? Te megis mit tettel japanert, vagy épp mit tettek más cégek? Persze biztos sok cég tett meg lépéseket, gondolom azokat is Megveted....

    A marketingnek meg megis mi köze ahhoz hogy egy termek jó e vagy sem... Amíg nincs a kezedben a cucc addig van szerepe a marketingnek, utána engem mar nem kell és nem is lehet Meggyőzni hogy jó e a cucc vagy sem, eldőlt.
  • neevous
    #11036
    A Nazi card nem menő. :)
  • I.C.ram
    #11035
    Miért is vitázom egy apple fanboy-jal...
  • G_ArchAngel #11034
    Latom szimplan csak nem erted.
    Amit irtam, az nem az Apple-rol szolt, hanem rolad, hogy mennyire egy iranyba tekinto, negativ ember vagy. Ezt most ala is huztad.

    De tudod mit, koltozz egy barlangba, hasznald a sajat magad eloallitott eszkozoket, mert elarulom neked, hogy a korulotted talalhato termekeken, szolgaltasokon meggazdagodott emberek 99%-a nem tamogatta a hatranyos helyzetueket, de 98%-uk nem is fogja soha. Es akkor most pozitiv voltam.

    Megjegyzem, hogy nem ismerek senkit szemelyesen, de az interenetn sem, aki utalna Bill Gates-t, vagy akar Steve Ballimer-t. Az, hogy vitak, szitkozodasok vagy poenok celpontjava valnak Steve Jobs-szal egyetemben, az osszefer a kozszereploi mivoltukkal. De hogy utalna oket valaki, arrol en nem tudok. Vagy csak te nem vagy tisztaban a szo jelentesevel.
  • franc0
    #11033
    "miert elegedettebbek a tobbi ceg ugyfelelinel?"
    Ignorance is bliss.
  • I.C.ram
    #11032
    Látod, pont az olyanok miatt, mint te, keresnek iszonyatos összegeket a marketingesek. Évek alatt egy fűszálat nem tett arrébb hátrányos helyzetű emberekért az Apple, aztán most csinál egy ilyen pitiáner bejelentést, és mindenki elalél.

    Azért elégedettek az Apple tevékenységével, mert valószínű ott dolgoznak a legjobb marketingesek, és úgy tudják tálalni az apple zombi hordáknak, hogy azt hiszik, értük van minden. Ilyen egyszerű.

    Érdekes, hogy Bill Gates-t mennyire utálják az Apple zombik, aztán az a figura egy maga többet tett az emberiségért, mint Steve Jobs valaha fog. Steve Jobs tipikusan annyira sóher figura, hogy még magára sem költ szinte semmit, közben meg nagy lendülettel szarik bele a világba. Elismerem a zsenialitását, de mint embert, megvetem.
  • G_ArchAngel #11031
    Ha valaki megkerne, hogy mutassak egy tipikus magyar, teged valasztanalak.
    Annyira negativ vagy, hogy javaslom, (-)jellel kezd a nevedet ezentul Azt eszre se vedd, hogy VALAMIT felajanlottak. Nem, csak azt szurtad ki, hogy mi a kitetel.
    En pl. nem olvastam, hogy a Leica potolja a tobb ezer dollart ero objektiveket. Vagy a Honda ad autot ideiglenesen mindenkinek. De a tobbi ceg sem tolong. Rengeteg ceg segit, de meg tobb nem. Van aki csak keveset ad, van aki annyit sem.

    Ha olyan rohadt geci ceg az Apple, akkor miert a vasarloi (a szajizednek lehet jobban megfelel az iZombie) miert elegedettebbek a tobbi ceg ugyfelelinel? Ha az Apple a vergeci, akkor kedves I.C.ram, hogy jellemezned a tobbieket?
  • I.C.ram
    #11030
    Na hát micsoda jófejség... Ugyan hány cucc sérülhetett meg úgy, javítani lehet? Nem sok... Egyébként ipodokat nem javítják... Ott írja a végén, hogy az "olcsóbb" cuccokra nem vonatkozik ez, max csak a touchra.

    Apple a világ legvérgecibb vállalata, Steve Jobs meg a legvérgecibb vállalkozója. Életében nem segített még soha senkin, szerintem. CSR-ről gondolom, még csak futólag sem hallott.
  • GregSB
    #11029
    Azért az Apple sem mindig genya:
    Ingyen megjavítja / cseréli az Apple a Japán földrengésben sérült iPodokat, iPhoneokat, Maceket.
  • Tikal #11028
    Még jó, és ne is történjen meg.
  • VRSDM
    #11027
    "mostantól garantáltan minden megjelenő androidos telefon 18 hónapig kapni fogja a friss szoftververziókat"

    már ha a gyártó erről szerződést köt a google-al. ;)
  • grizzly21
    #11026
    Ez igy igaz. Valamilyen szinten mindenki korlatoz, de azert szerintem nagysagrendi kulonbsegek vannak. Pl az sosem fog megtortenni, hogy az iOS hivatalosan fusson egy nem apple telefonon.
  • GregSB
    #11025
    Az AppStore cenzúra is csak azért van, hogy ne tudjon olyan program bekerülni, ami rontaná az iPhone helyzetét ;)
  • Pio
    #11024
    A Lion preview 2 van már annyira stabil, hogy kizárólagos oprendszerként lehessen használni?
  • Pio
    #11023
    Ez megint csak egy olyan dolog, ami arra jó, hogy a szenzációhajhász sajtó ezen pattogjon (és Gregnek legyen mit olvasnia egész nap :) ), másra nem.
    A google hivatalosan még nem tette ki a forrást, de az összes honeycomb tabletet készítő (ASUS, Samsung például) cég igen. Innentől kezdve értelmetlen azt állítani, hogy a google visszatartás miatt nem teszi ki, hisz simán beszerezhető a cucc, ha kell adok linket is, fincsi kis 35ezer fájlocska, főleg C forráskód és dokumentáció.
    Az én ZTE (tudjuk, hogy mi nem... :) ) telefonomra is van működő Honeycomb. Ha a jóval a Honeycomb létezése előtt megjelent, filléres árú kínai okostelefonra valaki el tudta készíteni a google legújabb, felsőkategóriás tabletekre szánt, állítólag visszatartott, elérhetetlen forrású oprendszerét és még ez sem elég, akkor szerintem tényleg felesleges tovább rágni a sz*rt. :)
  • Tikal #11022
    ő érdekük is... a cégek már csak ilyenek, az elsőődleges érdekük a részvényesek elégedettsége és nem a vásárlóé..
  • grizzly21
    #11021
    Szakmailag nem vagyok elegge kepben hogy jogosan hozzaszoljak, de szerintem nagy cegek keszulekeit ugysem zarjak ki, ez azert van hogy akarmilyen kis kinai ceg ne tudjon minosegtelen telefont olcson piacra dobni amivel rontja az android helyzetet.
  • GregSB
    #11020
    Na ezt nem gondoltam volna.

    Ha van időtök olvassátok el. A Google - Skyehook per miatt most került nyilvánosságra egy 750 oldalas dokumentum-sorozat, amiből kiderül a Google hogyan szabályozza az Androidos készülékeket. nagyjából pont őgy, mint ahogy az Apple az AppStoret:

    "Android might be open, but Google’s apps certainly aren’t: the license forbids anyone from reverse engineering or otherwise trying to “learn the source code or algorithms” of Google apps. Yes, we all already assumed this, but now we have proof in black and white.

    Here’s the biggie: in order for a specific device to get a license for the apps, it must pass the Android Compatibility Test Suite and meet the Android Compatibility Definition. How Google exactly determines what passes the test is really the core issue in this case — Skyhook claims Google uses the threat of incompatibility to act anti-competitively.

    Interestingly, the license allows Google to change the applicable Compatibility Test Suite and Android Compatibility Definition at will up until the time a device is certified for launch… by passing the CTS. So basically there’s nothing keeping Google from changing the CTS or ACD any way it wants in order to keep a particular device off the market.

    So what does all this mean? At the very least, it’s now extremely clear that Google plays a major role in Android device development, to the point where Andy Rubin himself approves and denies requests from OEMs.

    Google’s attitude towards Android fragmentation is also fascinating: not only does the company tell partners that it has to control fragmentation in order to ensure Android’s success, it’s gone so far as to forbidding Samsung from producing or even contributing software to unapproved devices. We’ve been hearing that Google’s taking a harder line towards fragmentation, and that clearly seems to the case."

    Magyarul röviden: a gúgli bármikor, önkényesen változtathat a CTS-en, még akkor is ha már pár készülék átment azon. Gyakorlatilag teljesen ők szabják meg, hogy milyen készüléken lehet rajta az Android, és abba is beleszoltak pl a Motorolánál, hogy milyen helymeghatározást használjanak (Skyhookot akarták, de akkor a Gúgli nem tudott volna adatot gyűjteni).

    Ennyit a nagy betűs nyitottságról, meg arról hogya Gúlgi nem akkor genya cég mint az Apple. Minegyi nagy cég genya, kivétel nélkül :D

    Viszont ezek tudatában nem kérdéses, hogy a Gúgli így képes lesz a fragmentációval leszámolni.
  • GregSB
    #11019
    Az Android 3 (honeycomb) forrskódja még mindig nem elérhető. Persze a Google terel, és azt mondja majd kiadják ha kész lesz. Igazából nem akarják, hogy a sok dzsunka kínai gyártó ráugorjon, és kis kijelzőjű gépekre ráerőszakolja.

    Teljesen logikus lépésegyébként ez tőlük, csak vicces hogy pont ők kényszerülnek arra, hogy zárjanak a rendszerükön.
  • Pio
    #11018
    Nyíltság:
    a forráskódja szabadon elérhető.
    A Firefox is nyílt, mégse vált ettől fragmentálttá.

    A fragmentáltság oka:
    1. a Google nem fektetett le minőségbiztosítási szabályokat az androidos telefonokkal kereskedő cégekkel szemben, akik ezt kihasználva b*sztak frissíteni a kiadott androidos telefonjaik szoftverét.
    Ezen változtattak annyiban, hogy mostantól garantáltan minden megjelenő androidos telefon 18 hónapig kapni fogja a friss szoftververziókat, ha hardveresen kompatibilis velük.
    2. több store van. Ezzel kapcsolatban két dolog változott, egyrészt egy rakás új országban lett elérhető a fizetős store (Magyarországon is), hogy ne kelljen alternatív store-okban vásárolni, másrészt valami űber in app purchase anyámkínja apit is bevezettek, hogy az alternatív store-ok az android marketben is elérhetőek legyenek app formájában.

    Amúgy az Androidnak nincs annyira rossz "sorsa", hogy attól kelljen tartani, hogy valaki arra jut. Most dobtak ki néhány számadatot az IO-n, gondolom találkoztál velük.

    Mondjuk többször mondtam már, szerintem ebben az üzletágban jelenleg kódolva van a siker, hisz nagyon hirtelen átállás indult meg világszinten az okostelefonokra, szóval aki most jelen tud lenni (és az elmúlt időszakban nevet tudott magának szerezni) annak gyakorlatilag csak tartania kell a markát a sok zsetonért.
  • Ability
    #11017
    Ez tagadhatatlan, nem is mondtam hogy az Apple annyira jófejcég. :) De azért általánosságban erős kijelenteni ezt szerintem, sok dolgot tettek ők a közösség javára is.
  • GregSB
    #11016
    A töltő teljesen egyedi, és így kompatibilis a több száz féle, iPodokhoz készített dockkal és kihangosítóval.
  • grizzly21
    #11015
    Vannak persze, de a lenyeges kerdesekben a penz mellett dontenek, es leszarjak a nyiltsagot. A galaxy s-en microusb van, normalis jack kimenet, hogy csak 2 dolgot emlitsek...az iphone-nal mindenki emlekszik a direkt bemelyitett jack hogy a sajat fulesuket vedd meg, a tolto szinten teljesen egyedi, de maga az appstore policy-ja, a fejlesztes menete, az egeszrol sugarzik hogy zart.
  • Ability
    #11014
    Fragmentáltságról volt szó, amit nyilván a túl nagy szabadság/nyíltság eredményezett. Hogy hogyan akarják megoldani azt nem tudom, de ez volt a téma és megoldást keresnek rá.
  • Pio
    #11013
    Szerintem Te a szegmentáltságra gondolhatsz, annak viszont nem sok köze van a nyíltsághoz.
    Az IO-n semmi olyasmiről nem volt szó, hogy megszűnne/mérséklődne az android nyíltsága, sőt, az új rendszernél már a szokásos pár hetes "rávárás" se lesz a forráskód nyílttá tétele és az első adott rendszerrel rendelkező készülék megjelenése között.
  • Ability
    #11012
    Hozzátenném, hogy az Android forrása is csak mutatóban volt nyílt, nem lehetett csak úgy beletúrni. Az is egy érdekes pont, hogy sokáig még natív alkalmazást sem lehetett rá írni, mindenki a JavaVM-en ment keresztül. Vannak/voltak ott is épp elég limitációk, csak más fajtájúak.
  • Ability
    #11011
    Az Applenek van rengeteg nyílt szabványa/fejlesztése, elég a Webkitre vagy az OpenCL-re gondolni. Emellett pedig részt vesznek a HTML5-ös fejlesztésekben is. Az iPhone meg pontosan azért zárt, hogy ne jusson az Android sorsára. Nem véletlen hogy pont erről szólt a Google I/O részben.
  • Tikal #11010
    egy kicsit elvitted magad.... szó sem volt még itt arról amiről te írsz :)
  • grizzly21
    #11009
    "szerinted A . szerinte B. vége."

    Pontosan errol volt itt szo, nem tudom minek kapod most fel a vizet, mindenki leirja a sajat velemenyet, ennyi.
  • grizzly21
    #11008
    Az apple mindigis alszent volt, persze hogy perelnek, de nem lesz belole szerintem semmi. A legjobban nekem az tetszett, amikor a html flash vita eseten, a nyilt szabvanyokkal jottek, amellett hogy nekik van a leheto legzartabb rendszeruk, ami csak letezhet ha az iphone-ra gondolunk
  • Pio
    #11007
    Mindenféle rossz szándék nélkül amúgy szerintem ezt most nagyon túlreagálod. Vagy elsiklott a szemem néhány komment felett... :)

    Még vitának se igazán nevezném azt, ami az elmúlt pár kommentben volt.
  • Pio
    #11006
    VRSDM, megihlettél... :)

  • VRSDM
    #11005
    amúgy ugyan úgy maradok meg olvasom amit írtok.

    csak próbáltam jelezni hogy ha már beszélget az ember valamiről valakivel. ne akarjon már mindenki szent igazságot hirdetni.

    mások vagyunk más véleménnyel. tessék meghallgatni, elfogadni. biztos nem azért vélekedik úgy mert aberrált (ha mégis minek veszed komolyan), neki az adott pillanatban az a jó. neked meg ez.

    szerinted A . szerinte B. vége.

  • GregSB
    #11004
    *bárki