18351
ATbanner.jpg
  • Verseghy
    #11123
    Nem találom.:/
  • VRSDM
    #11122
    szerk3. (bocsi a háromért. mindjárt alszom)

    arra akartam csak célozni hogy most elő lett adva az oldalon hogy húdecsip (ami kétség kívül jó), mindenki mosolyogva nézett rá a saját kis szerelmére. elmorzsolt egy örömkönnyet hogy "ejj még ma is meglepsz", kicsapta rá, majd be a párna alá és együtt térnek ma is nyugovóra ^^

    aztán lehet hogy egy nullforintos csip, és lehet más telefonokban is van. max senki nem buzerálja halálba, mert nincs 1készülék / év ideje rá. pár hónap és már le is pörög a készülék és jönnek az újak...

    ez se nem pro, se nem kontra. csak azért nem minden arany ami fénylik na :)
  • VRSDM
    #11121
    most nem vitázok megint bocsánat mielőtt agresszívnak néznék ki :D

    értem az álláspontod hogy a meglévő infók is becslések, nem is mondta senki (hivatalosnak mondható forrás) hogy pontos adatokkal tud szolgálni. de te sem tudod, ahogy én sem. és más sem, aki szereli se, aki gyártja se, az egészet senki se. röviden :D
  • VRSDM
    #11120
    nekem ez is csak üvegszagú marketing bullshit.
    fizettek a legprofibb cégnek egy profi chipért hogy profi legyen. az lett. elkérik az árát. mega. mi a különös?! :D hogy nem sztárolják magukat?! megteszik helyettük az alantabb látott oldalak.

    /meghallgatnám azt az autót, ami egy garázsban, nyitott tetővel nem hallatszik nyenye. (csak azért mert nyitott mazdám van, és pontosan tudom milyen hangosak ^^)

    inkább a mobilszolgáltatóknak kéne lehúzni magukat a lamansz csatornán hogy 2011-ben is ~64kbiten beszélgethetünk...
  • GregSB
    #11119
    Jah, és egészen a tegnapi napig senki nem tudta, hogy pl ez a chip benne van az iPhone 4-ben.

  • VRSDM
    #11118
    de két azonos forrásbókból dolgozó becslés már lehet összehasonlítási alap.

    egy gyárból fossák a tranzisztort mindegyikbe. részemről ennyi :')
  • GregSB
    #11117
    "de tudva, hogy az iphone 4 anyagkoltsege 188 dollar sincs"

    Ami egyáltalán nem hivatalos forrás, csak egy becslés...

    De mind1, te tudod.
  • 5c0rp330n
    #11116
    nem tudok rola, hogy lenne ilyen oldal, de tudva, hogy az iphone 4 anyagkoltsege 188 dollar sincs, es tudva mindket telefon hardveres adottsagait, nem tul veszelyes az alabb tett tipp :)

    #11107: wat? aruld mar el hogy milyen ujabb apple telefon van, mint az iphone4.
  • LoDMaSt
    #11115
    Asszem tudsz olyat, hogy deauthorize all.
  • Verseghy
    #11114
    Még egy kérdés iPhone/iPad témakörben:
    Authorizáltam már 4 gépet és mindig rohadtul elfelejtettem deauthorizálni őket. Már 5 out of 5 van és mi van ha új gépem lesz? Az előzőket már eladtam vagy újraraktam a windowst. Mitől függ ez, mit tudok csinálni?
  • Máté94
    #11113
    Értem, köszi! :)
    [Hackintosh miatt...]
  • Verseghy
    #11112
    Köszönöm!
  • GregSB
    #11111
    Alapból látja, de NTFS filerendszerre nem tud írni. NTFS for Macet feltelepíted utána megy az is.
  • Máté94
    #11110
    Mac látja a Win-es merevlemezeket? Mármint kellene látnia, nem? :)
  • GregSB
    #11109
    Paragon NTFS for Mac.
  • G_ArchAngel #11108
    Grat hozza, nekem nem volt ilyen gondom, mert minden vinyom mar OSX-szel van formazva.
  • G_ArchAngel #11107
    Az iPhone 2G meg olcsobb.
    Vagy talan a legujabbat nem a legujabbal kellene osszehasonlitani? Vagy akkor mar nem felel meg az eredmeny a szajizednek?
  • Verseghy
    #11106
    Megjött az új iMac-em. Kurvajó.:) Viszont van egy samsung 2TB-s háttértáram és nem tudok rajta módosítani semmit. Régen ezt a NTSF-3G-t használtam, de itt nem működik. Valami ötlet?
  • GregSB
    #11105
    " az pedig hardveresen legalabb 1,5-2-szer annyit er, mint pl az iphone4.. "

    Prove it. Linket, hiteles forrásokból, ahol fillére lebontva megvan az iPhone 4 és S2 ára. (nem fogsz ilyet találni)
  • 5c0rp330n
    #11104
    legfeljebb az s2 kerul 150k-ba, az s boven 100k alatt van fuggetlenul is mar. az pedig hardveresen legalabb 1,5-2-szer annyit er, mint pl az iphone4.. sokkal nagyobb lehuzassal dolgozik az apple, mint barmelyik masik ceg, ezt magyaraztam az elobb is, de egyebkent nem hiszem, hogy ezt barkinek is magyarazni kene itt..
  • Dzsini
    #11103
    Attól, hogy nem te vagy nem egyben fizeted ki a telefon árát, attól még ennyibe fog kerülni, csak esetleg a szolgáltató 2 évre meghitelezi azt neked (és kamatostul visszafizeted az előfizetési és egyéb díjakba foglalva).

    Nem lesz 1 euro egy iPhone értéke attól, hogy annyiért is lehet szerezni ilyen-olyan szerződésekkel, és nem lesz 0 forint egy akármelyik középkategóriás Nokia értéke attól, hogy annyiért szerepel egy szolgáltató ajánlatában.
  • VRSDM
    #11102
    ez a vita valoban kicsit egyoldalu.
    lsd. halmazelmelet alapok :D
  • GregSB
    #11101
    A 40-60 ezer Ft-os HTC és BlackBerry árak, amiket néztem azok is kártyafüggetlenek voltak, azokat is meg lehet olcsóbban venni...
  • I.C.ram
    #11100
    Najó de ki az a barom, aki kártyafüggetlenül vesz telefont a szürkeimportosok kívül? Meg mondjuk azokon kívül, akik sokat vannak külföldön, és cserélik a simet.
  • GregSB
    #11099
    "De bőven nem kerül 150k-ba egy ájfon"

    De, kerül 150-be.

    Angliában £510 a gyári független = kb 155,500 Ft
    Franciáknál €629, ami 169.000 Ft-nak felel meg kb.

    Az Apple nagyobb haszonnal dolgozik, de nem órisi a különbség a csúcskategóriában.
  • I.C.ram
    #11098
    szerintem olvasd el mégegyszer, amit írtam :)
  • G_ArchAngel #11097
    Szifon elvileg csak egy van, 3GS-t meg a piacon tartottak, de ugye anno az is olyan draga volt, mint a 4-es.
    Amirol en beszelek az az, hogy a 150e-s Galaxy es a 150e-s iPhone anyagkoltsge megkozelitoleg azonos, ezaltal a haszon is.
    Ehhez nem kell Apple-fanboynak, vagy fanDroidnak lenni, csak ket agysejtnek koccani a homlok mogotti terben.
  • GregSB
    #11096
    Úgy látszik nem tudod értelmezni a diagrammot.

    Ha a HTC és RIM csak és kizárólag 130-150e Ft-os telefonokat árulna, akkor az ő oszlopuk is ott lenne az Apple közelében. De mivel eladnak egy csomó 40-60e Ft-os telefont is, amin sokkal kevesebb a profitjuk, ezért a "Profit per Phone" arányuk sokkal alacsonyabb.
  • I.C.ram
    #11095
    én most csak ezt a diagramot néztem. Ebből egyértelműen látszik, hogy az apple igencsak lehúzza az embereket. Persze ez nem újdonság senkinek sem, max a kognitív disszonancia nem engedi elfogadtatni ezt a tény a fanboyokkal :) (nekem is szifonom van)
  • G_ArchAngel #11094
    Volt talan mar linkelve, hogy az Androidos high-end telefonok anyagkoltsege es kiskereskedelmi ara is osszhangban van az iPhone-val, igy ezen sem kell porogni;)
  • I.C.ram
    #11093
    Ok. Tegyük fel, hogy RIMnek és HTCnek is csak 40-50e forintos "budget" kategóriás okostelefonjuk van. Mivel a profit/termék az apple-nél háromszoros, ez azt feltételezné, hogy 3x annyiba is kerülne az ájfon, ha azt vesszük alapul, hogy ugyanannyi haszonrátával dolgozik, mint a RIM és a HTC. De bőven nem kerül 150k-ba egy ájfon, még itthon se nagyon, és ugye ott vannak a HTC és a RIM drágább telefonja is, tehát az Apple jóval nagyobb arányban húzza le a fogyasztóit.
  • GregSB
    #11092
    Megnéztem, BlackBerryből is van 40-50e Ft-os változat. Ne felejtsd el, hogy szifonból csak a legdrágább aktegóriában kapsz.
  • GregSB
    #11091
    Dehogynem. HTC árul 30-40 ezer Ft-os készülékeket (Wildfire), nem is keveset ad el belőlük. RIM-et nem végom, nem ismerem annyira a line-upjukat.
  • I.C.ram
    #11090
    RIM-nek HTC-nek viszont nem nagyon van 5-10e forintos telója. Aztán mégis 1/3-ad annyit sarcolnak az embereken.
  • GregSB
    #11089
    Mégegy chart a legutóbbi pénzügyi negyedévről:


    Mielőtt jönne a flém: A Samunak és Nokianak nem azért ilyen alacsony a profit per handsetje, mert ők nem keresnek sokat a high-end modelleken, hanem azért mert kurva sok 5-10e Ft-os telefont is árulnak, amin szinte alig van profitjuk.
  • G_ArchAngel #11088
    Hello Idegen, udvozlunk a Fold nevu bolygon!
  • grizzly21
    #11087
    Ez verlazitoan undorito
  • Dzsini
    #11086
    Megoldja a Foxconn: "A dolgozóknak alá kell írniuk, hogy nem baleseti sérülések (például öngyilkosság, öncsonkítás) esetére kijelentik: a cég a vonatkozó jogi és más és szabályzatoknak megfelelően viselkedett, nem perelik be a céget, valamint nem folyamodnak 'drasztikus tettekhez', melyek sértik a vállalat jó hírnevét." (forrás)
  • GregSB
    #11085
    1. Itt elsősorban ICramra és Skorpióra céloztam. Ha nem inged ne vedd magadra :)
    2. Erre írtam, hogy igazad is volt. dehát az Apple már csak ilyen genya cég, ahelyett hogy a kínaiak problémájával foglalkozna inkább a saját jövőjét építgeti tovább (valószínűleg ha a saját jövőjüket veszélyeztetné a Foxconni helyzet, akkor már cselekedtek volna, vagy az is lehet már cselekednek is a színfalak mögött... több forrásból is azt pletykálják pl, hogy Brazíliában létesítenek saját gyárat).
  • Pio
    #11084
    1. hol utaltam akár olyanra, hogy így képzelem el a céget? Tudtommal soha, sehol, szóval felesleges az ironizálás.
    2. amit felhoztam az könnyen vállalható és teljesíthető, ugyan úgy övék maradna a legnagyobb téglalap a profitos ábrán, amiből továbbra is azt kutathatnának, amit csak akarnak. Szó se volt itt világbékéről, az ironizálás ismét csak felesleges.