18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #11163
    Kicist OFF:

    Kerdes:
    Van az Olympusnak egy toltoje, ami igy epul fel: csatlakozo konnektorba, madzag, fekete doboz (gondolom ellenallasok vannak benne) az USB-n kapja. Kerdes az lenne, hogy van az Apple halozati toltonk (iPhone, Touch), ami csak egy nagyobb csatlakozo es ennek a hatuljaba megy bele az iEszkozok USB kabele. De mivel USB-USB, a kerdes, hogy a fenykepezogepet tolthetem-e a fekete kis doboz kihagyasa nelkul, az iCsatlakozon keresztul?
  • 5c0rp330n
    #11162
    lol, mondtam en :)
  • kifli
    #11161
    szedd le az iSelfkillers nevű appot, és ott tudsz csatlakozni
  • G_ArchAngel #11160
    Szerintem megtervezett volt, mert:

    1., Igy kelendobbe teszik az iPad-ot, hiszen annyira jo, hogy a konkurencia el akarja pusztitani
    2., Fel tudjak nyomni az arakat, mert keves lesz, de az erdeklodes noni fog.
  • G_ArchAngel #11159
    Japanban nincs uzeme a Foxconn-nak.
  • Pio
    #11158
    Lehet még jelentkezni? :D
  • Pio
    #11157
    Mire célzol? Arra, hogy a Google rendelte el a japán katasztrófát?
    Esetleg arra, hogy az égiek is próbálják tudatni velünk, hogy az Apple rossz? ;-)
  • G_ArchAngel #11156
    Sajnalom az aldozatokat, de egy kicsit felhuztam a szemoldokom: mostanaban szinte minden heten tortenik valami, ami hatraltatja az iOS keszulekek gyaratasat...
  • GregSB
    #11155
    Rage agains the machine:
    Robbanás a Foxconn iPad gyárában. Több halott, sérült van.


  • kifli
    #11154
    :D
  • GregSB
    #11153
    Psszt. Holnap tervezek egy tömeges öngyilkosságot.
  • kifli
    #11152
    EBBEN a témában itt ki hogy érintett? :D
  • GregSB
    #11151
    Fákk.
    http://i.playboy.com
  • GregSB
    #11150
    Hefner bácsi megkerüli az Apple cenzúrát :D

    http://i.playboy.com
  • VRSDM
    #11149
    UT! :D
  • Zsoltika 007
    #11148
    Flame on! :D
  • Dzsini
    #11147
    Á, az sose volt kérdéses ;)
  • GregSB
    #11146
    Q3 vs Unreal Tournament :D

    Mennyi időt elcsesztem abban a topicban itt az SG-n még serdülő fejjel :P
  • Dzsini
    #11145
    Lassan húsz éve az ilyesmit Amiga vs. PC háborúnak hívták, később Nintendo vs. Segának, Nvidia vs. 3DFX-nek, Playstation vs. Dreamcastnak, PS3 vs. X360-nak, konzol vs. PCnek - fanboyok mindig voltak és lesznek, és minden emberben természetesen megvan az a vágy, hogy ha már választott valamit, akkor azt önmaga számára is igazolja, hiszen ha már megvette, akkor az csak a létező dolgok legjobbika lehet. Nincs ezzel a viselkedéssel semmi gond (hiszen megvan mindenkiben) mindaddig, amíg önjelölt kereszteslovagként el nem kezdi kéretlenül védelmezni választott kedvence becsületét :)

    Ha pedig esetleg meglát valamit, ami ezt cáfolná, akkor azt figyelmen kívül hagyja/démonizálja (hiszen ha nem azt választotta, akkor csak rossz lehet) vagy kognitív disszonanciába keveredik. Aki ezt felismeri önmagán, az túl tud lépni a fanboyságon, és képes higgadtan, reálisan tekinteni a jelenségekre.
  • GregSB
    #11144
    Jah. Voltak róla pletykák, hogy a kőbányán hamarosan nyíló bevásárlóköznpontban lesz az első, de ez sajna fake (ismerős ismerősének az ismerőse látta már a boltok listáját, amik ott lesznek nyitáskor, és az Apple sajna nincs köztük).
  • VRSDM
    #11143
    és lesznek még barmok sokáig akik magánéleti problémává duzzasztják ezt :/

  • GregSB
    #11142
    Nem véletlenül most jött ki az S2. Ha igaz hogy ősszel jön az iPhone 5, akkor sok embert elcsábíthat, akik most vennének okostelefont. Nem hülyék ülnek a Samsungnál sem. Aztán amikor ősszel kijön az új szifopn, akkor majd az S2 tűnik majd elavultnak. És ez így fog menni még nagyon sokáig.
  • G_ArchAngel #11141
    Igen, de ezert irtam az appokat, sokkal egyszerubb mindent osztani, szikronizalni akar iPhoto-rol legyen szo, akar iTunes-on beluli mediakrol.
    Mert OSX-en jo az iTunes.
  • Pio
    #11140
    Azért azt ne felejtsd el, hogy az androidhoz nem kell itunes.
    Csak rádugtam az androidos telefon kábelét a macbookra és máris dobálhattam rá zenét, filmet, doksikat, amit csak jól esett. Winen is ugyan ez volt a helyzet. Szóval android esetében nincs semmiféle kötődés egy konkrét keretprogramhoz.
  • VRSDM
    #11139
    ez igy igaz!
  • Pio
    #11138
    Lassan Magyarországon is nyílhatna egy... :)
  • G_ArchAngel #11137
    Ez addig igaz, amig olyanrol beszelsz, akinek elotte nem volt iOS keszuleke es nem vett 50+ fizetos app-ot.

    A masik, hogy nekem a Apple eszkozeim - igen, tudom, a Nagy Vezer akarta igy - harmonikusan egyuttmukodnek, ergo hulye lennek ezt megbontani egy Androidos keszulekkel. Meg akkor sem, ha most vennem az elso smartphoneom.

    Forditva is igaz, valoszinuleg a gyenge Win-es iTunes miatt nem vennek iPhone-t, ha Win-es lap-/desktop gep melle keresnek telefont, akkor johetne a Galaxy2
  • 5c0rp330n
    #11136
    az informatikaban alapvetoen mindennek folyamatosan csokken az ara. illetve az apple viszonylag stabilan szokta hagyni egy ideig, de nem hiszem h ha valaki most nezegetne telefont, akkor meghatna, hogy az iphone 1 eve is ugyanennyibe kerult, ha most mar sokkal jobb telefont kap nala, kevesebbol.
  • GregSB
    #11135
    Ma van 10 éve, hogy megnyílt az első Apple Store.


    Van egy pár vicces rész a videóban. Főleg aza rész, aol büszként mondja hogy van több féle mp3 lejátszó a boltban, amit ki lehet próbálni a Macekkel (gondolom ekkor még az iPodot nem mutatták be).
  • G_ArchAngel #11134
    Igen, es kepzeld el, hogy az uj Peugeot sokkal jobb, mint a regebbi Renault es Citroen. Hihetetlen, Nem???
  • GregSB
    #11133
    iTunesban jelentkezz be, majd a Store / View my account-ra nyomj rá. Itt lesz majd egy "deauthorise all" gomb, nekem felülről az 5.-ik. Közvetlen mellette látod hány gépen van autohizálva az accod.

  • GregSB
    #11132
    Ha nem vetted volna észre, egy terméknek nagyjából konstans az ára végig amíg forgalmazzák. Néha szokott esni az iPhoneok ára (leginkább itthon szokta a T-mobil csökkenteni tavasszal, de pl USA-ban fix 200 dodo az előfizetéses ára).

    Az iPhone 4 akkor is 200 dodo volt, amikor a Galaxy S2 még csak tervező asztalon volt (tavaly nyáron), és most is az, miután megjelent.

    Ne az iPhone 4-el, hanem majd a következő iPhone-al vesd össze az ár / érték arányát.
  • 5c0rp330n
    #11131
    szoval komolyan azt akarod megmagyarazni, hogy egy plusz mikrofon noise cancelling-re (ami az iphone 4 elott fel evvel kijott nexus one-ban is benne volt, ahogy te is emlitetted) osszehasonlithato
    -egy ketmagos, 1,2 GHz-es orajelu (ami mellesleg 1,5 GHz-et is elvisel) cpu-val
    -sokszor olyan jo gpu-val
    -ketszer annyi ram-mal
    - ~ketszer olyan jo kameraval, aminek meg se kottyan az 1080p fullhd videofelvetel
    -egy teljesen uj kijelzotechnologiaju, 4,3"-os megjelenitovel


    mert az s2-ben ezek mind benne vannak, es megsem dragabb semmivel, mint egy iphone4, sot, olcsobb. es olyan aprosagokat meg nem is emlitettem mint bluetooth 3.0, nfc, vekonysag, aksi teljesitmeny.
    szoval azert azt varna az ember, hogy a fanboysagnak is van egy hatara, dehat ugy tunik, hogy megsem.
  • G_ArchAngel #11130
    Srácok, nálatok nincsenek színek a monitoron/kijelzőn?
    Az Appleblog mindig linkként jelöli a forrást, most is ott van kék színnel a szövegben.
  • GregSB
    #11129
    Nem érted a lényeget, ezt csak azért linkeltem be, mert csak most, majdnem 1 évvel a telefon negjelenése után derült ki az egyik chipről, hogy pontosan honnan származik. Biztio pontos lehet az a fél éve megjelent becslés ezek szerint...

    Pio: ez nem az Appleblog agyszüleménye, csak soha nem jelölnek meg forrást. Több külföldi oldal lehozta, nameg az ifixit.com is, akik részben segítettek a chip beazonosításában. És igen, a Nexus One-ban is volt ilyen.
  • G_ArchAngel #11128
    Most már nagyon eltértünk a topk témájától. Inkább fikázzátok az Apple-t, Jobs-ot, Gates-t, nem érdekel, de nem mások előfizetési szokásairól akarok itt olvasni, mert 1., nem érdekel 2., van ezeregy mobillal kapcsolatos topik.
  • Verseghy
    #11127
    Köszi:)
  • passatgt
    #11126
    applications-utilites-disk utlity
  • Verseghy
    #11125
    Nah, lementettem minden adatod (iMac 1TB-s HDDjén van hely és túl sok cuccom nincs), hogyan tudom OSX alatt formázni?
  • Pio
    #11124
    Szerintem nem kell ilyen komolyan venni az appleblog cikkeit, az inkább egy fanblog, semmint hiteles hírforrás (nem is akarja utóbbinak beállítani magát, szóval semmi baj nincs ezzel).
    Például azt kihagyták (amit amúgy minden független hírportál leközölt ezzel a témával kapcsolatosan), hogy a Nexus One-ban is pont ugyan ilyen chip volt az iPhone 4 előtt, szóval ez nem egy Apple-specifikus megoldás és nem is náluk jelent meg először.