18351
ATbanner.jpg
  • Verseghy
    #11203
    Ha szeretném HDMI kábellel összekötni az iMac-emet a tv-vel, akkor ahhoz várnom kell míg lesz itthon thunderbolt to hdmi kábel, vagy ezzel is megoldható?

    Szerk: a link úgy néz ki szar, de erre gondoltam: LMP Mini DisplayPort to HDMI adapter
  • passatgt
    #11202
    amúgy most kipróbáltam, enyém is 2 éves lassan, 14:00-kor szedtem le a a tápról, utána photoshop/internet/sorozat nézés, és 17:00-kor még volt benne anyag:)
  • SlickAdam
    #11201
    nalam eleve vmi 108%-rol indult a Coconut szerint. ma, 19 honappal a megvetel utan, 100%-on all (jelenlegi kapacitas: 6528 mAh a 6500-bol). remelem hasonlo sebesseggel fog romlani tovabbra is.:)
  • Pio
    #11200
    múltkori témához
  • passatgt
    #11199
    én már megtanultam, hogy felesleges nézni a %-ot, csak felbaszod magad rajta, hogy 2-3%-al kevesebb, és akkor mert dieges vagy, hogy mindjárt lemerül:D
    Nálam fent is csak az elem van, nem írja a %-ot:D
  • Pio
    #11198
    Amikor megvettem a macbookomat, akkor 99%-ot mondott a coconut battery az aksira.
    Hosszú távra vásároltam a gépet, ezért kímélni akartam és azon javaslat szerint használtam, hogy heti körülbelül 100%ot merüljön összesen.
    Ennek ellenére viszonylag hamar megindult lefelé a százalék és 84 körül stabilizálódott. Picit elkeserített a dolog, de azért túltettem magam rajta, ez benne volt a pakliban.
    Mostanában viszont minden nap úgy kellett használnom a gépet, hogy nem volt a közelben áramforrás, ezért a heti összesen 100%nál sokkal nagyobb ütemben kezdett pörögni benne a nafta és láss csodát, a százalék elkezdett fölfelé kúszni. Kíváncsi voltam, mi sül ki ebből, úgyhogy kicsit rá is játszottam a dologra, igyekeztem minden nap legalább 70-80%nyit meríteni összesen és most ott tartunk, hogy 94%ot mond a coconut battery.
    Egy szó, mint 100, akik megtehetik, hogy állandóan töltőn tartsák a gépet is járasság benne a heti 100%nál picit rendszeresebben a szmötyit, mert jó hatással lesz rá. De persze túlzásba se vigyétek.
    Ma-holnap kalibrálok egyet, hogy kiderüljön, tényleges változásról van-e szó vagy csak a sok használat miatt pontatlan lett az érték.
  • Verseghy
    #11197
    Nekem is.
  • Pio
    #11196
    Aki erre vágyik, az winen is előcsalhatja, ha letölt egy olyan fontkészletet, ami tartalmazza a Apple logó karaktert, ez a karakter az osx-es karakterkészletekben van benne.
  • GregSB
    #11195
    Magyar billkiosztással ALT+A. Angolon ALT+Shift+K.

    De ez így gagyi hogy csak Maceken látszik :)
  • Bercy #11194
    Windowzék sem :)
  • franc0
    #11193
    Kösz, hogy vetted a fáradtságot.
    Úgy tűnik, linuxék nem komázzák az almát :)
  • passatgt
    #11192
  • franc0
    #11191
    Itt most mit kéne látni? Nálam egy sima fekete téglalap van.
    Alt+A-ra pedig ez jön: ä
    Én mondjuk szoktam németül írni, szal jól jön.
  • passatgt
    #11190
    nálam alt+a ezt írja:
    ±
  • GregSB
    #11189
    Karakterteszt:



    Ezt Win alatt elő lehet csalogatni valahogy egyébként? Mert Macen ALT+A-ra dobja ki :)

  • pyrohun #11188
    :)) azért reméljük bármi nem :)
  • VRSDM
    #11187
    nembaj. elvégre egy apple társalgó topikban vagyunk, itt bármi megtörténhet :D
  • Verseghy
    #11186
    Jolvan srácok, nézzétek el a butaságom..:) De legalább mostmár vágom.:)
  • VRSDM
    #11185
    Látom még nem sikerült megtanulni internetezni.
    érted?

    Áve anyánk.
  • pyrohun #11184
    De igen de értsd már meg, hogy nem a látószög miatt fos, amikor egy 27-es képernyőre FELFELÉ bámulsz, hanem az ergonómia miatt :)
  • pyrohun #11183
  • neevous
    #11182
    Nem egészen.
  • Verseghy
    #11181
    Nem arról híresek ezek, hogy akármilyen szögből nézed ugyanolyan képet ad?
  • VRSDM
    #11180
    nem a színhűségről van szó, hanem az ergonómiáról.
    köszi de én elég egészségesen élek ahhoz hogy ne akarjak megrohadni minden féle porc problémában :)
  • VRSDM
    #11179
    Nem nem! Mert EGY IGAZI HÍVŐ! szóval bízd rájuk az optmilaizálciót ^^ szopóág
  • Verseghy
    #11178
    Igen, ezt mondják. De IPS monitoroknál szerintem tökmind1..:)
  • Zsoltika 007
    #11177
    Elég gáz hogy olyan magasan van a képernyő. Elvileg ha normálisan ülsz valahol a szemed vonalában kell lennie a monitor tetejének.
  • GregSB
    #11176
    Egy igazi hívő:

  • Zsoltika 007
    #11175
    Parallels inkább mint vmware.
  • Xing
    #11174
    próbálom is thx :)
  • passatgt
    #11173
    virtualbox
  • Xing
    #11172
    ... mert vmware workstationt kerestem, macre viszont Fusion a neve. Most 14 napig ki vagyok segítve de hosszú távra jó lenne egy másoknak már jólbevált olcsóság.
  • Xing
    #11171
    Csak Win és Linux verziót találtam az oldalukon
  • passatgt
    #11170
    pl vmware?:D
  • Xing
    #11169
    Macre tudtok mondani free vagy trial vmware szerű progit amiben tudok feltenni Linuxot ill Wint?
  • GregSB
    #11168
    Mondjuk nem akarom hogy miattam romoljon el a fényképeződ akksija, nem vagyok szagértője ennek a területnek, lehet hogy teljesen másféle akksi van benne és nem szabad az iPhone töltőjével használni. Haver egy Nokiajat tölti máér hónapok óta iPad fali töltővel, és annak semmi baja...
  • passatgt
    #11167
    Szerintetek megoldható az, hogy az imac beépített hangszórói és egy külső hangszóró egyszerre szóljon?
  • GregSB
    #11166
    Akkor elvileg mehet.

    :D
  • G_ArchAngel #11165
    Output: 5V / 500mA

    (tudom, hogy helyesen írtad, de én "ipod tusé"-nak olvastam :D)
  • GregSB
    #11164
    Nézd meg hány miliamperes az Olympus töltője. Az iPhone - iPod Touché 1000-1100 mA-a, ha az Olympusé és ennyi, vagy alacsonyabb, akkor elvileg tudod vele tölteni. Ha magasabb, akkor nem (pl iPad fali töltője 2000mA-es, ezért nem tudja az iPod / iPhone töltője tölteni).