18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #11323
    Thx, ezekszerint csak az én keresési képességeimet kell upgradelni :)
  • Pio
    #11322
    jó töltögetést
  • LoDMaSt
    #11321
    1.01, és az 1.0 fennvan. :)
  • GregSB
    #11320
    Hype
  • passatgt
    #11319
    Pixelmator?
  • GregSB
    #11318
    Ahh faxom, igazán létrehozhatna egy demo szekciót az Apple az AppStoreban :/

    Van egy tök jó progi Macre, a review-k is pozitívak róla, de akkor se adnék ki csak úgy $30-t, kipróbálás nélkül. (torrenten nincsen fent :)
  • passatgt
    #11317
    A nyomtatósnál meg a kettő kötül valamelyik segített, nemtudom melyik, lehet mindkettő kellett:)

    1. A bal oldali Printers listában jobb klikk és Reset printing system
    2.:

    2. In the prompt, change the directory to /var/spool using the command: cd /var/spool/ and pressing Enter
    3. Use the command sudo mkdir cups. This will elevate your permissions to try to create a new folder called "cups". It may ask for your password, which you can Enter. Also, if you get an error saying the directory already exists, ignore it an continue on with the rest of the steps
    4. Now use the command sudo chown daemon:admin cups. This will change the owner of the "cups" folder.
    5. Now use sudo chmod 700 cups, which will change the permissions on the "cups" folder
    6. After you're done running through those commands, quit Terminal and reboot. The printers that you had setup before should be back, and you should be able to print again.

    Mindkettőt megcsináltam, és újraindítás után jó lett, szóval nem tudok melyik volt a probléma forrása:)
  • passatgt
    #11316
    macbook-on kikapcsolja, de imac-en nem
  • SlickAdam
    #11315
    ha leveszed minimumra, az nem kapcsolja ki. meg mindig lathato, hogy kint vannak a dolgok a kepernyon, csak nincs megvilagitva.
  • GregSB
    #11314
    Ha leveszed a fényerőt minimumra, az is lekapcsolja a kijelzőt.

    A nyomtatós problémát sikerült megoldani? Esetleg megpróbálhatod újra telepíteni a drivert...
  • SlickAdam
    #11313
    nekem Exposé-ben van a lekapcsolas beallitva (jobb felso sarok). egyszerubb.
  • passatgt
    #11312
    ha valaki nem ismerné: ctrl+shift+eject lekapcsolja a kijelzőt
  • GregSB
    #11311
    Lehet pont ezt a dropboxos módszert fogja felváltani az iCloud, remélem lesz annyi eszük hogy ezt a funciót ingyen adják majd.

    Egyébként tökéletesen működnek a third party appos megoldások is , amikről már írtam párszor (GoodReader pl).
  • GregSB
    #11310
    A telefon által készített képek nagyon könnyen leszedhetők. Windows alatt az intézőben külső meghajttóként megjelenik a telefon, és hozzá tudsz férni a DCIM mappához. Mac alatt iPhotoval vagy Image Capture-el tudod leszedni őket.

    A felszinkronizált fotókat viszont nem lehet letölteni, és ha másik gépről szeretnél feltenni fotókat, akkor mindent letöröl. Pontosan én sem értem mi a logika emögött. Zenéknél és filmeknél még érthető (itunes store), de hogy a feltöltött képeknél miért van erre szükség azt nem tudom. Kíváncsi vagyok, hogy az iOS 5-el ez változni fog -e, várhatóan változni fog a szinkronizálás benne.

    Én egyébként nem nagyon használom az itunesos fotó syncet, dropboxba teszek minden fotót, az iphoneos appban pedig be ha becsillagozol egy mappát, akkor azt letölti és offline is tárolja (wifin keresztül megvan pillanatok alatt).
  • Tikal #11309
    A képeket amiket én csináltam azt le tudom szedni.. sajna azokhoz nem férek hozzá amiket egy másik gépről szinkronizáltam fel.. ezt viszont nem értem miért :(
  • grizzly21
    #11308
    A zeneket ok, de a keoeket amiket te csinaltal miert nem lehet?
  • Tikal #11307
    Szerintem te is tudod hogy miért nem lehet csak ugy másolgatni a zenéket le fel.. de ha mégsem tudnád akkor ennyit mondok: MUSIC STORE és kiadók.
  • passatgt
    #11306
    na szóval, először rádugtam, felismerte, csak a driver már régi volt, nyomtam egy software updae-et, leszedte az újat gond nélkül

    viszont utána eltűnt a listából és azóta hiába dugom rá nem történik semmi:)
  • GregSB
    #11305
    Le kell szedni Maces drivert hozzá. HP honlapján keresgélj.
  • passatgt
    #11304
    Van egy hp nyomtatóm.

    Bedugom gépbe és nem történik semmi, az Add Printer-nél sem írja ki.
    Parallels-en Win7-en jó. Ötlet?:)
  • grizzly21
    #11303
    ez nem szoftvertamogatas hianyanak kerdese amugy, tudatos dontes az apple reszerol. Hogy miert arrol mar fogalmam sincs
  • kifli
    #11302
    itunes azért tudna ilyet, amiért a zune tudja a wp7 esetén :D

    azért meg az apple a hibás, hogy nem ad ezekszerint rendes szoftvertámogatást
  • grizzly21
    #11301
    "ez biztos azért van, mert szar az iphone" ezt viccnek irtad, de pontosan igy van. Bedugom az android-os telefonomat akarhova, es akarmit masolhatok rola a gepre, vagy a geprol a telefonra. Vaooooo a 21.szazad csodaja, hogy egy telefonnal ilyet is lehet..
  • GregSB
    #11300
    De képes pendriveként viselkedni, a megfelelő appokkal. Discover, GoodReader, QuickOffice. Mindegyikbe tudsz felmásolni fileokat , képeket, és a másik gépen meg le is tudod szedni őket.

    A felszinkronizált fotókat nem tudom mivel lehet leszedni Win alatt. Macen PhoneView-al, esetleg gúglizz rá hogy "Phoneview Windows alternate".
  • Pio
    #11299
    Nem használtam iTunes-t, nem volt soha iPhone-om. Ezért nem volt vili. :)
    Azt tudtam, hogy az iPhone nem hajlandó "pendrive"ként viselkedni egy idegen gépen és nem lehet csak úgy másolgatni vele, de azt hittem, hogy ha van iTunes az adott gépen akkor azzal azért megoldható egy ilyen alapvető dolog.
  • Tikal #11298
    ja, én is erre gondoltam:)


    az itunes miért tudna ilyet? az én problémám az hogy egy másik gépre szeretném menteni a képeket mint amelyikről rátettem, vili? :)
  • Pio
    #11297
    Kiegészítés: amúgy szerintem macre is VISZONYLAG jó az ingyenes szoftverellátottság, nagyon kevés olyan helyzet van, amiben rákényszerül az ember a fizetős szoftverekre, mert nincs más alternatíva, de azért tényleg mérhetetlenül messze van a windowsos helyzettől.
  • Pio
    #11296
    Senki nem fejleszt windowsra ingyenes Apple kompatibilis cuccot, mert tudják jól, hogy az Apple felhasználók úgyis mindenért hajlandóak fizetni. :)
    Amúgy iTunes nem tud ilyesmiket? O_o
  • VRSDM
    #11295
    ez azért van mert az i.xxx eszközöd csak a saját környezetében íly csodás. shit happens.

    s lásd míg én akarva akaratlan (hatalmas lanozások :') megtanultam mi kell hozzá, (crossover...) a drága delikvens meg nem tudja, mert nem volt rá soha sem szüksége.

    egyik sem jobb vagy rosszabb..

    én tanultam közben, ő butult :)
    [center]
    <3 apple
  • Tikal #11294
    hm.. a pc-sek mindig azzal jönnek hogy macre nincs annyi ingyenes cucc... hát én most nem találok egy olyan ingyen pc progit ami lehuzná a photo librarym az iphone-rol... ez biztos azért van, mert szar az iphone :)
  • GregSB
    #11293
    MacDrive. ho-ho-ho.

  • Pio
    #11292
    Nyilván a bíróság "kéri meg". :D
    De valakinek jelezni kell a bíróság felé az igényt...
    Google első találata szerint "A month earlier Apple asked the court to order Samsung to disclose unreleased products according to the filing."

    Itt pedig egy lista az Apple által elkért készülékekről: "Samsung make such a request is not surprising, because to be Apple's request, the court also made a few days ago, Samsung shall submit DroidCharge, Infuse4G, GalaxySII and GalaxyTab10.1 products".

    A félreértelmezésed oka szerintem az, hogy előbbi hírről az Apple közeli szájtok csak akkor számoltak be, amikor már az lehetett a szalagcím, hogy (az egyik random fanoldalról): "Judge Orders Samsung to Give Apple Unreleased Tablets, Smartphones" míg az utóbbiról azonnal jött a cikk természetesen egészen más kicsengésű szalagcímmel: "Samsung’s lawyers demand to see the iPhone 5 and iPad 3".

    Persze már megvan a sablon válasz arra is, ha valaki azzal jön elő, amivel én: az Apple csak olyan készülékek leírását kérte el, amiket már bejelentettek, a Samsung pedig még be nem jelentett készülékekét. Csak ezzel ott a probléma, hogy az Apple jellemzően nem jelenti be a készülékeit a kiadás előtt, legfeljebb csak néhány nappal.
  • GregSB
    #11291
    Nem az Apple, a kaliforniai bíróság kérte meg a Samsungot, hogy Appletől független ügyvédeknek mutassa meg következő telefonjait és táblagépeit. Ezután jött a lenti lépés a Samutól, hogy ők is ugyan ezt akarják az Apple-től.

    Ha belemegy mindkét fél, akkor a cégektől független jogászok fogják megvizsgálni a "beta" termékeket, és ez alapján dönteni a per kimeneteléről.
  • G_ArchAngel #11290
    A flash azert szidjuk, mert azt szoktuk meg es nagyobb esellyel futunk bele. Ennyi.
  • grizzly21
    #11289
    Na mindegy, en meg erre mondtam, hogy html5 video-nal sem lenne jobb a helyzet, tehat ezzel nem a flash-t kellett volna szidni, hanem a mobiltelefon akksi gyartokat.
  • G_ArchAngel #11288
    Mert neztem, csak leszoktam rola. Nem volt vicces a 20, majd 10%-os figyelmeztetest tovabbnyomni a nap kozepen.
  • grizzly21
    #11287
    Akkor meg nincs mirol beszelni, ha nem akarsz videot nezni, akkor miert nezel, vagy miert panaszkodsz, hogy merulne az akksi ha neznel?:)
  • G_ArchAngel #11286
    Sajnálom, de engem ez nem érint, html5 sem érdekel. Rendesen akarok netezni, olvasni, szöveges tartalmat szerkeszteni vagy mikrobloggolni.

    Más nevében nem tudok nyilatkozni, de se játék, se videó nem érdekel, akármi is legyen a motorja.
  • Dzsini
    #11285
    Nem, ethernet kábelből kétféle van (egy drótpár másképp van benne bekötve), a "sima" a routert és az eszközt köti össze, a "crossover" pedig két végeszköz (PC-PC például) között tud kapcsolatot teremteni. Ez így alakult ki szabványosan, és sajnos nem felcserélhető*.

    A wiki ezt írja:
    There are several methods that can be used :
    Using a proprietary USB-to-USB bridge cable known as the Easy Transfer Cable (ilyesmi nem szokott háznál lenni, úgyhogy kiesik)
    Using CD/DVD, a USB flash drive, or an external hard disk drive (talán a legegyszerűbb, ha van annyi helyed elfekvőben)
    Over a wired or wireless network or using an ethernet crossover cable (ezt kitárgyaltuk)

    Firewire is működhet, mert azon ethernet emuláció történik, tehát látja egymást azon át a két gép - ha van ilyen lehetőséged, akkor meg lehet vele próbálkozni.

    *: már egyszer láttam olyan hálókártyát, aminek mindegy volt, mert tudott crossovert emulálni, de ez nem szokás
  • Tikal #11284
    biztos nem fog, de nem értek hozzá, macen csak egy firewire kábel kellett :)

    Mert pl mi az a crossover kábel? Nekem csak olyan kábelem van ami összeköti a PC-t a routerral, az crossover kábel? Az egyszerű embert már ilyenek megállítják :) De ez az ethernetes dolog lesz szerintem, de jó pár éve sem sikerült, szóval...