18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #11363
    Ja, arról most lesz szó. Azért ott már biztos lesz ondemand letöltési és/vagy streamelési lehetőség... :)
  • Dzsini
    #11362
    A Sonynál azért ott volt az is, hogy szerveroldalon titkosítatlan plaintextben(!) tárolták a felhasználói jelszavakat, kártyaszámokat, amiket egy standard SQL injectionnel ki tudott dumpolni.

    Egy ilyen szarvashibát csak nem mernek elkövetni almáék... bár azok után, hogy 2 évig állt a rendszerben kihasználatlanul a malware védelem...
  • Pio
    #11361
    Nesztek "többletszolgáltatás" a dropboxhoz képest: legfeljebb 30 napig tárolja a fotókat és legfeljebb 1000 darabot.
    Ha jól értem automatikusan letölt mindent, nem lehet "ondemand" letölteni a képeket.
    A zenés cuccnál nem figyeltem az is letölt mindent?
  • Pio
    #11360
    A Sony sztori pont azért van, mert online tárolódnak az adatok, az iCloudos wifis szinkronizálás pont ennek a kockázatát jelenti.
    Valószínűleg valami giga titkosítást fejlesztett ki az Apple, hogy ezt így bevállalják. Vagy csak ott van az EULA-ban, hogy nem vállalnak felelősséget az adataidért.
  • Dzsini
    #11359
    "Az AppStore-ban akkor is látjuk, ha a program már megvan, ha az adott készüléken nincs tárolva."

    Ez is olyan apróság, amire rácsodálkozok, hogy ez eddig még nem volt így? Nekem annyira egyértelműnek tűnt (Kindle-n / amazon.com-on rögtön írja, hogy "ezt a könyvet már május 15-én megvásárolta", és a vásárlás helyett a letöltés/Kindle-re küldés gomb jelenik meg).
  • LoDMaSt
    #11358
    Azért ez az icloud érdekes lesz, hogyha egy jelszóval egy új telefonra le lehet szedni minden adatom.. Mostanában sok ilyen adatvesztés van, pl Sony, aztán nem tudja az ember. Nekem még szerencsére nincs nagy okom félni, max ellopják a valszám, meg elektrojegyzetem, de ha valaki fontosabb dolgokat tárol a telefonján.
  • Dzsini
    #11357
    Ezt is kb. az első iPhone óta kukorékolják az ellendrukkerek, hogy miért nem lehet - lassan csak sikerül olyan titkosítást összeépíteni, amivel már mernek ilyen adatokat szétszórni a levegőbe.
  • Dzsini
    #11356
    Sorry, nem látom, csak a (nem) frissülő post(ok)at olvasgatom.
  • GregSB
    #11355
    Wifi backup, azért ez zsír. Végre nem lesz szükség iTunesra.
  • Pio
    #11354
    Azt mondja free!
    Viszont a dropbox náluk egy rakás külön feature-t jelent, merthogy lehet ám vele fényképeket, zenéket, biztonsági mentéseket és dokumentumokat is szinkronizálni. :)
  • Dzsini
    #11353
    Ők majd havidíjat kérnek érte, és tvájsz ez ömézing lesz :D
  • Pio
    #11352
    WTF? Hol itt a trükk?
    Eddig újrafeltalálták a dropboxot, a google calendart és az IMAP protokollt. Lesz itt azért újdonság is?
  • Dzsini
    #11351
    a legtöbb része úgyis csak "US only" lesz, mint az Amazon Cloud :D
  • Pio
    #11350
    Nincs rajta "remove all" gomb, úgyhogy szar! :P
    Viszont most *dobpergés* iCloud time! :D
  • Dzsini
    #11349
    Erre jött rá a (Volume) Shadow Copy, ami már a felhasználói fájlokat is megőrzi valamennyire, ezért mondom, hogy haladunk a rendszerszintű Undo irányába :)
  • GregSB
    #11348
    Nya, Android like notification függöny, a képernyő tetejéről lehúzható. Csak hogy legyen miről flamelni a következő fél évben ;)
  • Pio
    #11347
    A Time Machine valóban megkésett darab volt, Win fronton ez a helyzet:
    Az NTBackup 1997-ben (Windows NT óta) jelent meg, ütemezhető mentés HDD-re akár fájlonkénti visszaállítási lehetőséggel, aztán 2006ban a Backup and Restore leváltotta, ami többek között abban hozott újat, hogy tudott automatikusan úgy menteni, hogy csak a változásokat tárolja el a korábbi mentéshez képest, így helyet lehet spórolni.
    A System Restore a rendszer állapotainak mentésére pedig 2000-ben jött ki Windows Milleniumra, automatikusan ütemeződött minden rendszerfájl módosításkor és manuálisan/egyéni ütemezéssel is futtatható volt.
  • Dzsini
    #11346
    Törölt fájlokra ott az időgép, és ezért mondtam, hogy kezd megjelenni - ha majd ott tartunk, hogy formázást / törlést / telepítést / uninstallt / (vandálkodást) is lehet Undo-zni egy gombnyomással, akkor jutunk el a lent említett állapotig. Nincs már túl messze, a mostani árnyékmásolatos rendszer az előző verziókkal is elképzelhetetlen volt 10 éve.
  • Pio
    #11345
    Az utolsó szintet kihagytad: KÜRT Zrt. ;-)
  • G_ArchAngel #11344
    3 szintu: Resume, Autosave es Versions, emellett van meg a Time Machine es gondolom a Cloudra is lesz okossag, aki igy elhagy valamit, annak ugyis mindegy:)
  • Pio
    #11343
    Hmm, javíts ki, ha tévedek, de törölsz valamit és mégis kéne, akkor ez azon nem segít, ez inkább arra jó, hogy ha véletlenül áramszünet lesz akkor ne vesszen el a munka.
    Az pedig nem újdonság.
    A verziókezelés része tetszik (lehet azért, mert programozó vagyok :) ), arra kíváncsi vagyok hogy fog működni a gyakorlatban.
  • Dzsini
    #11342
    "Most az AutoSave-ról van szó, hogy a számítógép segítsen visszagörgetni az időt, ha valamit elrontunk. A Lion egyik ficsöre.

    Az auto save-ek és a saját mentéseink ellenére a a dokumentumokat mindig vissza lehet állítani a megnyitási állapotba."

    Olyan 8-10 évvel ezelőtt volt egy komolyabb informatikai előadássorozat, ott beszéltek arról, hogy az embereknek nem lomtár meg ilyen hülyeségek kellenek, hanem rendszerszintű, teljeskörű Undo. De akkor még nem volt akkora tárolókapacitás (memóriában és háttértárban), hogy ez elképzelhető legyen. Lassan azért csak sikerül eljutni odáig, hogy ez kezd megjelenni (az első fecskéi az időgép meg az árnyékmásolati rendszer voltak). Örömmel látom, ez az igazi felhasználóbarátság - ha elkavarsz valamit, nincs gond.
  • G_ArchAngel #11341
    Ugyanezt irtam mashol, alapvetoen mi az ujdonsag?
  • Pio
    #11340
    Eddig eléggé deja vu érzésem van... :)
  • G_ArchAngel #11339
  • Dzsini
    #11338
    Ami érdekes, hogy nincs középsőgombbal háttérben nyitás a linkeken (autoscroll kapcsol be), ctrl+klikkre viszont helyesen háttérben nyitja.
    (Vista, Opera 11.5b)
  • GregSB
    #11337
    Az fasza, nekem csak annyi compatibility hibát jelzett előre, hogy Opera alatt nem tudja kikapcsolni a text selectiont. Kell még idő úgy látszik, amím a bugokat kiírtják.

  • kifli
    #11336
    ucsó stabil ff4, win7
  • Pio
    #11335
    Win7 alatt firefoxban, operaban, chromeban jó (első kettő legújabb stable, chrome 13-as béta), ie9-ben rosszul tördelődnek a linkek.
  • GregSB
    #11334
    Milyen rendszeren / böngészővel?

    Én is arra lettem figyelmes, hogy Macen Safariban és Chromeban minden jól működik, Windows 7 alatt Chromeban viszont mintja bugzana :S
  • kifli
    #11333
    a gombok kicsit bugosak, van hogy ráviszem az egeret, és ugyanúgy fehér marad a gomb, miután ráviszem egy másik gombra.
  • G_ArchAngel #11332
    Vmi nem okes..., legalabbis nem latom az uj bannert
  • GregSB
    #11331
    Volt Apple alkalmazottak fejlesztik :)

    De ahogy mondom sajnos még sok téren bugos.
  • G_ArchAngel #11330
    hmmm
  • Bercy #11329
    Na asszem ezt megnézem én is (először csak "demó" verzióban).
    Eddig soha nem hittem a grafikus html felületet szerkesztő programokban de e körül a hype körül nagy a hype...
  • GregSB
    #11328
    Illetve majd, még nincs link liveblogra az Ars-on :)
  • GregSB
    #11327
    Belerakom.
  • G_ArchAngel #11326
    ArsTechnica live blogot kihagytad, ami messze-messze a legjobb online szoveges/kepes kozvetites.
  • GregSB
    #11325
    Össze dobtam vele az iPhone topicba egy HTML5 bannert 10 perc alatt. Nagyon könnyen kezelhető, megéri az árát!
  • GregSB
    #11324
    Eléggé bugos még ez a Hype 1.0.1. Viszont maga a program nagyon fasza, és úgy látom gyorsan dobálják ki hozzá az updateket, bugfixeket, szal én megelőlegezek nekik $30-t.