18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #11283
    Crossover ethernet kábellel, sima ethernettel routeren/switchen át, wifin át... nehogy már ez gondot okozzon :)
  • Tikal #11282
    Ja, és a lényeg, hogyan tudom összekötni az asztali gépet a laptoppal? :) Ilyen TP kábellel ez megoldható?
  • Tikal #11281
    aha, kösz.
  • Tikal #11280
    Én már az elsőről is apple fanoldalon szereztem tudomást... hm.. bár az egész arra ment ki hogy a samu hagyja már abba a másolást, ez meg most ugye egy ilyen fricska akar lenni, hogy akkor mutassátok már meg az uj cuccaitokat, hogy még véletlenül se legyen ugyanolyan, LOL, azért remélem érzed mire megy ki a játék...
  • Dzsini
    #11279
    Nekem Vistában (business változat) is benne van gyárilag :)
  • Pio
    #11278
    Na, a villámkezű... :D
  • Pio
    #11277
    Az elsőt úgy tudom az Apple kezdte, a Samsung pontosan ugyan azt igényelte, mint előtte az Apple tőle.
    Persze előbbiből nem volt nagy hírverés az Apple fanoldalakon érthető okokból kifolyólag. :)

    Migrálásra:
    Windows Easy Transfer nevű szolgáltatást használd, win7-en alapból fent van, XP-re, Vista-ra le lehet tölteni a microsoft olraláról.
    Magyarul asszem Windows Áttelepítő a neve.
  • Dzsini
    #11276
    XP óta van egy Windows Easy Transfer nevezetű cucc, ilyesmire gondolsz?

    A könyv alatt amúgy ízlés szerint elektromosra is gondoltam, nekem is van Kindle-m :)
  • Tikal #11275
    windows-on van valamilyen migrácios cucc?
  • Tikal #11274
    mindkettő szánalmas...
  • grizzly21
    #11273
    vagy kindle! Most vettem es nagyon jo, tonkreveri az ossze tablet-et konyvolvasasra (nem veletlen, erre talaltak ki).

    Mas:
    pfff

    ez meg szanalmas
  • Dzsini
    #11272
    Hosszabb vonatozásra az úgynevezett könyvet ajánlanám :)
  • grizzly21
    #11271
    Annyira nem ertelek neha titeket. A flash az altalaban egy folyamatosan futo program, persze hogy fogyaszt. Ha html5 videot neznel, vagy html-ben irt jatekkal jatszanal szerinted az nem fogyasztana? Meg jobban lemeritene a telefont..
  • Tikal #11270
    Remélem lecserélik a YouTube ikont meg az alkalmzaást is jobbá teszik, mert egy hányadék ami most van, nem is használom :D
  • G_ArchAngel #11269
    Azert hosszabb vonatozas mellett nem biztos, hogy kibirna. Wifi meg mar buszokon is van.
    De ettol fuggetlenul a desktop gepen sincs egedelyezve.
  • Dzsini
    #11268
    A felső kategóriás mobilokat ha aktívan használod úgyis legkésőbb este töltőre kell tenni - nem fogsz rajta egy fél napon át HD videót nézni / flash tartalmakat nyúzni, egy-egy alkalmat meg kibír, ha olyan oldalra keveredsz.
  • G_ArchAngel #11267
    Mondjuk szamomra nem is az akadas vagy veletlenszeru osszeomlas a flash legnagyobb hatranya, hanem a fogyasztas. Notebook akksi is pillanatok alatt lemerul tartos Youtube-ozas mellett, akkor egy nyomorek telefonnak mennyi eselyt adhatunk?
  • Pio
    #11266
    A jobbnak számító modelleken teljesen korrektül megy a flash.
    Nekem egy ismerős valami HTC készüléken mutogatta és tényleg teljesen rendben volt, meg is lepődtem, mert ezzek apcsolatosan én is teljesen szkeptikus voltam.

    Itt van a gsmarena galaxy s2 flash performance tesztje, flash animációkat futtatnak az oldalukon, aztán embedelt flashes youtube 720p videó megy:



    Itt meg videót streamel aztán játszik a newsgroundon valami flashes lövöldözős cuccal, szintén Galaxy S2:



    Satöbbi... Persze nyilván XYZ űberbrutál flash teszt megakasztja őket, de arra, amire ki lett találva a flash támogatás okostelefonokon már most is bőven megfelelő a technológia.
  • Dzsini
    #11265
    Nem, csak azért írtam, hogy bőven nagyobb teljesítményű telefonok vannak ma már, ráadásul az OS is kevesebbet "fogyaszt" a telefonokon. Ezekből összejön az, hogy használható sebességű, jó minőségű flash már problémamentesen elérhető (persze inkább a felső kategóriában, ott van úgy összehangolva a rendszer). A képernyő felbontása is közelít a netbookokhoz, úgyhogy igazából semmi akadálya a dolognak.

    (az egérkurzor hiányát pedig oldják meg a mobil flashes oldalak készítői, ha úgy gondolják)
  • GregSB
    #11264
    A laptopodon Android fut? O.o
  • G_ArchAngel #11263
    Mondjuk ez szerintem nem is az Android OS hibaja. Vagy csak elenyeszo reszben.
  • Dzsini
    #11262
    Lehetne neki adni egy-két olyan modellt már, amin jobban fut, mint nekem itt a laptopon :) (még hardveres gyorsítás is van)
  • GregSB
    #11261
    ég mielőtt jönne a flém: Ő mindenkivel ilyen. Stevenek is beszólogatott tavaly amikor őt inetjúztatta :)
  • GregSB
    #11260
    Adobe CEO-ja beszélget a Flashről és Appleről a D9-en.

    Kimondja amit eddig is lehetett tudni: nem technológiai oka van annak, hogy nincs iOS-en Flash, hanem ez üzleti döntés.

    A legjobb amikor az öreg Walt beszól neki, hogy még 1db Androidos telefont sem tesztelt, amin tökéletesen futna a flash :D
  • Dzsini
    #11259
    Ennek kellett volna így működnie legalább 1-2 hónapja, ideálisan 2 éve. No de sebaj, majd beletanulnak milyen is nagy cégnek lenni :D
  • GregSB
    #11258
    Apple már frissíte is a malware adatbázist, és a tegnapi frissített MacDefendert is írtja:
  • Pio
    #11257
    Igazából nekem teljesen mindegy, végül is Dzsini rávilágította helyzet abszurditására, van egy két teljes éve létező védelmi rendszer, ami egyszerre olyan egyszerű, hogy a létezése 1 localization fájllal bizonyítható de mégis olyan bonyolult, hogy 1 teljes hónapig tart élesíteni?
    Szerintem jobb, ha ez nem igaz, mert ha az, akkor rém ciki. :)

    Számomra amúgy nem is igazán ez az abszurd.
    Volt itt egy malware, amire 1 hónap alatt reagált érdemben az Apple és akkor most ilyen misztikus szövegek lengik körbe mindenféle régi plistekről meg én nem tudom mikről... Az összes techsite-on napi szinten cikkeztek körülbelül olyan szinten, hogy "újabb forduló a macdefenderrel vívott harcban", mintha valami világszenzáció lenne... WTF? :D
    ITT VAN egy vírusirtó tesztlista, ha rámész egy tesztre, akkor a legelső számsor mutatja, hogy az adott vírusirtó az adott hónapban megjelent malware-ek hány százalékát pusztította hatékonyan nagyjából 24 órán belül. Így talán érthetőbb, hogy miért fura ez az egész szituáció.

    Mondjuk lehet, hogy amikor a winre kezdtek szállingózni az első vírusok akkor is hasonlóan forrt a levegő. Bár úgy tudom az első átlagfelhasználók életének megkeserítésére szánt vírusok Apple DOSon terjedtek annó.
  • GregSB
    #11256
    "Apparently it has been created in 2009 as you can see in the localizationfile below." Ellenőrizd le ha nem hiszed el.

    A MAcDefendert meg holnapra befoltozzák, naponta lesz malware adatbázis frissítés.

    És ezzel elindul egy macska-egér játék :)
  • Pio
    #11255
    Gondolom ez az idézet is valamelyik http://www.*mac*.* című fanoldalról származott, szóval azért annyira nem kell komolyan venni a tartalmát.

    Amúgy eddig bírta.
  • passatgt
    #11254
    gondolom google-nak van olyan verzió is, amin belelát az éplüetbe:D
  • Tikal #11253
    elég méretes ventilátorok figyelnek az északi oldalán :)
  • SlickAdam
    #11252
    mert nincs a tetejen Apple logo? :D
  • GregSB
    #11251
    Hello data center :)
  • Dzsini
    #11250
    2 év alatt nem aktiváltak egy meglevő beépített malware védelmi rendszert csak azért, mert ... ?

    Furcsa dolog ez, bár nem az egyetlen a házuk táján :)
  • GregSB
    #11249
    Jó kérdés. Gondolom most kb az összes fejlesztőjük gőzerővel dolgozik a Lionon, iOS5-ön, iCloudon, és nem tudtak / akartak több erőforrást átcsoportosítani erre a problémára. Ilyen téren az Apple eléggé dinoszauruszként viselkedik, a Lodsyses ügyre is több mint 1 hét alatt reagáltak.
  • Dzsini
    #11248
    Ha megvolt a teljes biztonsági rendszer 2009 óta, akkor miért kellett ennyit várni arra, hogy működjön a védelem és elpucolják a MacDefendert?
  • GregSB
    #11247
    "The OSX.MacDefender.A definition has been added to the malware check within File Quarantine. The system will check daily for updates to the File Quarantine malware definition list. An opt-out capability is provided via the “Automatically update safe downloads list” checkbox in Security Preferences.

    The MacDefender-Update adds a tool to SnowLeopard to actively remove malware based on the XProtect.plist that contains the malware definitions. Apparently it has been created in 2009 as you can see in the localizationfile below, so Apple probably expected something like this to happen and always had a backup plan. Moreover, the update also installs an updater for the XProtect definitions. Apple really keeps this tightly under wraps, the changelog did not say anything about this."
  • GregSB
    #11246
    Megjelent a Security Update 2011-003. A Mac Defendert írtja ki a gépről, illetve Security menüpont alatt megjelent egy "Automatically update safe downloads list" pont, ami ha be vam pipálva, akkor a rendszer naponta frissíteni fogja a malware-adatbázisát, amik ellen védekezni tud.
  • GregSB
    #11245
    Eric Scmidt tegnap esti D9-es interjújából: "When asked how consumers could be more secure, he mentioned use the Chrome Browser (natch), use two factor Gmail authentication and [most importantly] dump your Windows PC (like Schmidt has) and get a Mac.  He also reiterated that he was a proud former Apple board member."
  • G_ArchAngel #11244
    Azert ha kutya lenne az AdBlock, ilyenkor megsimogatnam - jo nem latni ezeket a videokat inkabb:)