18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #11563
    Holnap jönnek az új MacBook Airek...
  • franc0
    #11562
    Hát ha neked kétéves modell kell beragadt készletből csak nyugodtan, rajtad kívül mindenki jól jár. Azóta történt egy-két dolog az SSD piacon.
    Ezalól kivétel a 96 gigás modell, az Ft/GB alapon mindmáig kiváló vétel. A többi Kingstonra nem pazarolnék időt.
  • grizzly21
    #11561
    En ugy latom meg mindig igaz valamennyire:
    sata2-es kingston-okat neztem, aranyosan a nagyobbak dragabbak, ha nem is sokkal:
    96GB - 33K
    128GB - 48K
    256GB - 108K
  • passatgt
    #11560
    vidék..:D
  • Verseghy
    #11559
    Mindig milyen jó ötleteid vannak..:)
  • passatgt
    #11558
    szigszalag
  • G_ArchAngel #11557
    Kivetted a rendes vinyot?
    Vagy rosszul tudom, hogy a mi iMacunkbe (early 2010) meg nem lehet a DVD-helyett keretbe szerelt SSD-t tenni?
  • franc0
    #11556
    - A laptop nem tudja a SATA3-at. Innentől kezdve tökfelesleges hasonlítgatni, a port visszafogja a Vertex3-at
    - Laptopokban amúgy is visszafogják egy kicsit a SATA teljesítményét a fogyasztás miatt
    - A proci is számít, a laptop itt is lemarad

    Amúgy az OWC nagyonfasza cucc.
    Ma már 85-ért osztogatják a 240 gigás Vertex2-t, ha valakit érdekel.
  • pyrohun #11555
    qrva drága volt és már majdnem egy éves, tehát akkor arányaiban még drágább volt :)
    Nem tudom pontosan, usa-ból rendeltük mint cég, de 180-200 között ha jól emlékszem. Viszont ez (akkor) a leggyorsabb SSD volt. Most néztem boot sebességet egy MacBook Pro-n Vertex3-mal + az iMac-en az enyémmel (ez OWC) és gyakorlatilag nincs különbség, pedig a Vertex 3 az gyári adatok szerint minimum 2x brutálisabb.
  • franc0
    #11554
    Ez már rég nem igaz.


    Más:
    [URL=http://www.zdnet.com/blog/hardware/hey-apple-wheres-that-server-grade-time-capsule-hard-drive-you-promised-us/13451]Time Capsule és a "server-grade" vinyó[/URL]
  • grizzly21
    #11553
    a 200gb-os SSD mennyi volt? En ugy lattam 100gb felett ketszer akkora ssd tobb mint ketszer annyiba kerul
  • pyrohun #11552
    Lehet, hogy ideje lesz kihasználni a 200GB-os SSD-men lévő 150GB üres helyet :) Mivel arra csak a rendszert és a telepített programokat pakoltam, gyakorlatilag a nyegyede volt eddig használva. De lehet, hogy létrehozok neki egy külön 100GB-os partíciót és felrakom oda, aztán ha minden nyerő, akkor a régi partíciót törlöm. Bár nem tudom, hogy ez így lehetséges-e egyáltalán.
  • GregSB
    #11551
    Nem hiszem, hogy Júli 1.-én fog megjelenni... azt mondták Július, ami simán lehet a 2.-3. hét.

    A kérdésedre válaszolva: A beta egy .dmg fileban jön le, amit ki lehet írni DVD-re, és lehet bootolni róla, vagy vagy ha nem írod ki, akkor létre tud hozni egy virtuális recovery partíciót a gépeden, és onnan tud clean installt nyomni (a telepítő elindítása után nem a "Continue" gombra, hanem a "Utilities"-re kell nyomni). Szerintem lesz erre lehetőség a végleges, App Storeos telepítőnél is.

    Egyébként meg én elsősorban nem clean istallt nyomnék, hanem megpróbálnám az Updatet. Haver felhúzta a legújabb betat az ő kb 1 éves rendszerére (update-el, nem clean installal), és a betaban lévő 1-2 bugot leszámítva tökéletesen, röccenésmentesen megy. Úgy tűnik sokat tanultak a Snow Leo-s update mizériákból...

    Szóval én a helyedben megvárnám, hogy az AppStoreos Lion tud -e majd Clean installt. Ha igen, akkor én kimentenék egy külső winyóra minden fontosabb adatot, aztán nyomnék egy updatet... aztán ha pár nap után meg lennék elégedve az eredménnyel, akkor nem csinálnék semmit, ha meg valami fos lenne, akkor nyomnék egy Lion clean installt. (én legalábbis tuti ezt fogom csinálni).

    Ha nem tud majd clean installt, és tiszta lappal akarsz indítani, akkor érdemes egy szűz 10.6.8-at feltenni, és utána Lion update.
  • G_ArchAngel #11550
    Par nap es Lion, igy kerdesem lenne:

    Ugyebar ez mar AppStore-bol fog lejonni es telepulni 10.6.8-ra, tehat!
    Ha jot akarok magamnak, akkor legyalulom a gepet, felteszem a szuz 10.6.8 havas macskat es arra huzom ra az oroszlanyt?
    Aztan majd Lion-ra visszapakolom a PS-t meg ami kell?
  • GregSB
    #11549
    Egy kis csemege vasárnap estére.

    1997-es WWDC zárónapján Jobs nyomott egy Q&A-t a fejlesztőkkel. Ekkor került vissza a céghez, és még csak tanácsadó volt, nem CEO.

    13:10 utáni kérdésre kifejtett válasza a legkomolyabb (de ha van idő akkor érdemes az egész 1 órűt végignézni), gyakorlatilag már akkor óriási potenciált látott a Cloud-rendszerben, és amit ott mond, (nincs szüksége egy számítógépre, meg merevlemezre, csak egy eszközre ami kommunikál a szerverrel) annak gyümölcse az iPad iOS 5-el és iCloud-dal ellátva. 14 év kellett hozzá, hogy megvalósítsák...
  • GregSB
    #11548
    + további hasonlóságok:

    - unibody, nem lehet szétszedni - akksit cserélni benne.
    - nincs memóriakártya bővítési lehetőség
    - böngészője nem támogatja a Flasht, és nem is fogja.

    Úgy látszik a Nokia kezd el-Appleösödni :)
  • GregSB
    #11547
    Még egy kis OFF: Az Apple után a Nokia csatlakozott másodiknak a MicroSIM formátumhoz, az N9 már ezzel működik.

    Vagy ti tudtok más telefonról, ami ezzel megy?

    Magyar bemutató videó

    ON
  • neevous
    #11546
    Onyx/cleanmymac.
  • ddany7
    #11545
    mac-re van valami olyan tisztító rogram,mint windowsra a CCleaner?
  • Dzsini
    #11544
    N9 prototípus bemutató
  • VRSDM
    #11543
    10.000 px magas szóval csak linkbe :)

    "Érdekel az elmúlt közel 30 év fő eseményei MS vs Apple témában? Ebben a postban ott a lényeg.
    Sajnos a blog motorunknak sok volt a 10 000 px magas kép, úgyhogy erre a lenti képre klikkelve tudjátok megnézni a timeline-t, ami szerintem rettentő érdekes. Forrásom ez esetben a manolution.com volt."

    forrás. technet.hu

    --

    kiváncsi vagyok mikor pukkan ki almáék buborékja
  • Verseghy
    #11542
    :)
  • pyrohun #11541
  • passatgt
    #11540
    menj oda egy ablakhoz, és próbáld meg megkarcolni a körmöddel
  • ddany7
    #11539
    köszi,és ezzel tudok valamit kezdeni? :D
  • Verseghy
    #11538
    Valaki használ Magic Trackpadet? Nekem mindig hozzáér a körmöm (pedig nem hosszúak..:) és félek, hogy meg fog karcolódni. Ez esélyes?:)
  • pyrohun #11537
    Ezt nem értem, kifejtenéd bővebben? Mi az a swype?
  • G_ArchAngel #11536
    az erzekelo szokott meghulyulni, ami a hangszoro mellett van es ki-/bekapcsolja a kijelzot, ha a fuledhez emeled/elveszed onnan a telefont
  • ddany7
    #11535
    iphone 3g-m meghülyült
    Bekpacsolja a képernyőt percenként magától,mintha megnyomnám a tetején a gombot, majd 4-5mp múlva kikapcsol... Kuka..?
  • GregSB
    #11534
    Nya, a kaliforniai bíróság elutasította a Samsungnak azon kérését, hogy az Apple mutassa meg a kövi iphoneját és iPadjét... viszont azt továbbra is kérik, hogy a Samsung mutassa meg a saját prototíopusait.

    Epül megvette a bírókat kilóra :P
  • Dzsini
    #11533
    Swipe =/= Swype
  • pyrohun #11532
    ez tök jó... és hogy eladják a "szart" :) úgy beszélnek róla, mintha minimum ők találták volna fel a swipe-ot :) a GUI amúgy nem rossz, de amikor azt ecseteli, hogy fantasztikus, hogy egy darab MŰANYAGBÓL áll a ház, akkor nem tudtam sírjak-e vagy nevessek...
  • I.C.ram
    #11531
    Én meg felhívnám arra a figyelmed, hogy az aktuális jelző max 1 évig érvényes rá, ugyanakkor én több mint egy évig használok egy telót, tehát, ha utána már akadnak rajta a dolgok, mert a Jobs direkt úgy fejleszti az ios-eket, hogy egyre bikább hardver kelljen hozzájuk miközben semmi nem igényelné ezt, addig sajnos igaz az, hogy lassú lesz 1-1,5 év után a teló.
  • G_ArchAngel #11530
    "Az aktuális ájfon sem éppen a hardver hi-tech, ha ennél butább lesz, akkor jóval kevésbé lesz vonzóbb."

    Felhivnam a figyelmedet a sajat magad altal leirt 'aktualis' szora.
  • I.C.ram
    #11529
    másik haverom 3G-jén pedig szaggat még a lapozás is ios4nél.
  • I.C.ram
    #11528
    Az egész cucc sokkal lassabb, mint a haverom 4-ese, pedig nincs JBzve, és nem rég raktam újra.
  • GregSB
    #11527
    hmm, pedig sebességben nem sok különbség van a 3GS és a 4-es között. Mi akad nálad?
  • I.C.ram
    #11526
    Aha oké... Azért akad ezen a fos 3GSen az, ami a 4-esen suhan, mert a hardver nem számít.

    Hardveren nem csak a sebességre gondolok, hanem pl olyan dolgokra, hogy normális akksi, vaku, jobb fényképező stb.
  • G_ArchAngel #11525
    Azert nem lett volna rossz, ha legalabb annyi lejott volna az utolso 4 evbol, hogy a hardver igencsak nem szamit.
  • GregSB
    #11524
    Nem csak a GSM modullal, hanem a kamerával, kijelzővel (felbontásra retina ami a 4.gen Touchban van, de pl a betekintési szöge sokkal rosszabb), hangszóróval, stb ...

    Szerintem olcsóbb anyagokból összerakott iPhone lesz, kártyafüggetlenül ugyanannyiért, mint a mostani Touch, tehát $300 - 60e Ft lesz a 32GB-os.