18351
ATbanner.jpg
  • LoDMaSt
    #11603
    Köszi!
  • GregSB
    #11602
    Sima update. A telepítésnél pipáld ki, hogy telepíted a Rosetta-t is, ami a PowerPC-s progikat tudja futtatni.
  • LoDMaSt
    #11601
    Egy technikai kérdésem lenne, egy 10.4.11-es rendszert (asszem ez a Tiger utolsó frissítse) kéne Snow Leoparddá varázsolni. A gép már Inteles.
    Ez ugye Win alatt körülményes lenne, de jelen esetben működhet egy olyan update, hogy minden adat megmarad? Progik is, de gondolom azt frissíteni kell, ami csak Tiger, és nem SL kompatibilis. Kérdésem, hogy csinált valaki ilyet, megvalósítható -e, hogy berakom a SL DVD-t, és felfrissül? Sorry, ha amatőr kérdések, de még nem csináltam ilyet.
  • GregSB
    #11600
    Az már sokkal érdekesebb, hogy leszedtem a Golden Mastert, de nem találok benne SharedSupport mappát :P
  • GregSB
    #11599
    Egen, mint ahogy azt az N+1 levelet is ő írta, amiről végül kiderült hogy kamu és nem is úgy alakult.
  • Pio
    #11598
    "Info hiánya" alatt azt érted, hogy maga Steve Jobs írta meg mailben? :)
  • GregSB
    #11597
    "ami a RÉGEBBI gépek mellé csapott telepítőn van"
  • GregSB
    #11596
    Gépekhez mindig adnak discet. MacBook Airekhez USB kulcsot, a nagyobb gépekhez meg DVD-ket, amin rajta van a telepítő. 100%, hogy azúj gépekhez Lion telepítőt fognak adni a csomagolásban.

    A kérdés itt az volt, hogy az mihez fog kezdeni az, akinek régebbi gépe van, és valamiért újra kell telepítenie (új winyó pl).

    Info hiányában sokan azon aggódtak, hogy ezeknek fel kell rakni a gépükhöz kapott Snow Leot, felfrissíteni 10.6.8-ra (ami 10.6.3-ról, ami a gépek mellé csapott telepítőn van, mondjuk majdnem egy 2 gigás és 20-30 perces update), és utána még Liont is telepíteni. Na ez szopó lett volna.

    De szerencsére a Golden Masterben ott figyel a telepítő, "InstallESD.dmg" néven, amit a Disk Utilityvel akár DVD-re, akár egy USB kulcsra is ki tudsz írni.
  • G_ArchAngel #11595
    Raadasul akik ezutan vesznek gepet, mar nem lesz SnowLeo-juk tehat mi tortenik, ha vmi para miatt discrol kellene bootolni?
    Vagy a rendszert ujra telepiteni?
  • GregSB
    #11594
    Annak, aki clean Lion installt akar:

    "- Purchase and download Lion from the Mac App Store on any Lion compatible Mac running Snow Leopard.
    - Right click on “Mac OS X Lion” installer and choose the option to “Show Package Contents.”
    - Inside the Contents folder that appears you will find a SharedSupport folder and inside the SharedSupport folder you will find the “InstallESD.dmg.” This is the Lion boot disc image we have all been waiting for.
    - Copy “InstallESD.dmg” to another folder like the Desktop.
    - Launch Disk Utility and click the burn button.
    - Select the copied “InstallESD.dmg” as the image to burn, …"

    Jelenleg így lehet feltenni a Golden Mastert clean installal. Szerintem a fogyasztókhoz kerülő installerben lesz valami opció az image file kiírására, máskülönben minek rakták volna bele?
  • schramjanko
    #11593
    Köszönöm!
  • passatgt
    #11592
    Itt nézd, valamikor majd lehet itt kitölteni valamit.
  • schramjanko
    #11591
    Tudnátok-e segíteni? Ha 6. után vettem mac-et, akkor állítólag valahol tudok regisztrálni ahhoz, hogy a lion upgrade ingyenes legyen.
    Igaz-e ez?
  • Zsoltika 007
    #11590
    És tényleg. Régebben még szinte semmit se lehetett erről olvasni. A hírekben meg mindíg az apple-el közösen kifeljesztett technológiát írtak.
  • Zsoltika 007
    #11589
    Nem tudom én meg egy csomó helyen az ellenkezőjét olvastam.
  • Pio
    #11588
    Most akkor a wikipedia és az összes online hírmagazin hazudik? O_o

    [url=http://news.cnet.com/8301-13924_3-10363956-64.html]"Sources: 'Light Peak' technology not Apple idea"[/url]
  • Zsoltika 007
    #11587
    Jelen állás szerint nézzetek már szét mivel tudnak 10 gigabites átvitelt produkálni? Ja hogy a szerverek vagy munkaállomások. Mennyibe is kerül csak a bővítő kártya? Ehhez képest a Thunderbolt aprópénz...
  • Zsoltika 007
    #11586
    Igazából az apple-é :D Ők keresték meg vele az intelt hogy együtt futtassák fel. Cserébe az intel is ezt nyomatja és partnerek lettek a további fejlesztésben és terjesztésben is.

    A többieknek:
    Az usb3 optikai kábelet is használ tudtommal. Pusztán réz vezetéken nem nagyon láttam még egy időben fel és le 10gigabites sebességet produkáló technológiát.. Ti úgy látom igen ha ezt ilyen lightosan le fikáztátok :DD Gratula!
    Mikorra meg az usb3 felfut(1-2 év) addigra kijön az új verziója amit már most vadul tesztelnek a laborokban. (100gigabites full duplex átvitel).
  • Pio
    #11585
    Illetve a legnagyobb kérdés az, hogy lesz-e ebből is utángyártott kínai kábel és a csipek miatt fogja-e tudni az is a tökéletes, hibamentes működést, mint a mini displayport to dvi/hdmi/vga kábelek kínai "gagyi" alteregói, amik az eredetitől lényegileg csak az árban térnek el, de abban nagyon.
    Fixme, ha van már hivatalos adat, de Magyarországon az Apple boltokban amúgy szerintem 14-15ezer forint körüli áron lesz kapható a cucc.
  • Pio
    #11584
    Én azt mondom, hogy ez a jelenlegi forma széles körben nem fog tudni elterjedni és változtatni kell rajta. Hogy ez valami TB továbbfejlesztés lesz-e vagy más nevet kap azt nem tudom megítélni, részletkérdés, de szerintem jelenleg a chipépítés kábelbe nem járható út átlagfelhasználói szinten. Persze nem az a tény miatt, hogy csip van a kábelben, hanem az ár és a meghibásodási veszély miatt, ha ezeket megoldják, akkor simán maradhatnak a csipek.
  • Pio
    #11583
    "brought to market"-re vonatkozik az szerintem, vagyis Apple cuccban jelent meg elsőként.
    De ha ez most arról szól, hogy be legyen bizonyítva, hogy akkor is az Apple-t fikáztam, amikor nem is gondoltam ilyesmire, csupán egy Intel által kifejlesztett (én legalábbis eddig így tudtam) kábel kivitelezését kritizáltam, akkor legyen, tudtam róla és igen, titokban végig Steve Jobsra gondoltam, amikor a kábelről írtam csúnyákat, muhahaha! :D
    Csak kicsit kiborított hirtelen az, hogy itt már arról se lehet rosszat írni, ami egyszer egy fotón szerepelt egy Apple Store-ral anélkül, hogy valaki ne kiáltana egyből Apple hatert. :D
    Bocsánat, néha én is fáradtan ülök a gép elé... :)

    Azt a videót amúgy láttátok, amin a pápa tolta egy ipad2-vel? Csak nehogy rákapjon az engribördzre és elfelejtsen urbi et orbi áldást osztani... :D
  • GregSB
    #11582
    Lehet hogy két különböző dolgoról beszélünk :)

    Te azt mondod, hogy az fog eltűnni, hogya kábelbe chipeket szerelnek, vagy az hogy a Thunderbolt tech fog en bloc becsődölni? Én az utóbbiban nem hiszek, pláne ha tartják a szavukat és a következő 10 évben felfejesztik 100Gbit / secre a sebességét.
  • Pio
    #11581
    De egyébként most a kábelről van szó, nem? Ha el fog tűnni a technológia, annak az oka nyilván nem az lesz, hogy gyorsabb, mint az USB 3, szóval ezzel sok újat nem mondtál.

    És nem mondtam senkire, hogy balfasz, teljesen felesleges a számba adni a szavakat.
    De hogy ezt a kábelt nem gondolták át a FELHASZNÁLÓ SZEMPONTJÁBÓL elég alaposan az tuti. Persze nem is kell, ez van, választás nuku, lehet barátkozni vele és a csippelt kábeleivel. A saját szempontjukból biztos jó, gondolom költséghatékonyabb volt így megoldani, mint tovább dolgozni a technológián.
    Az infókat kössz, nem tudtam, nem igazán foglalkoztatott, azt tudom, hogy mindkettő bazigyors, ez nem az a sebességkategória, aminél azt mondja az átlagember, hogy "ejj, nekem milyen szar, hogy egy 25gigás bluray-t csak 1 perc alatt másolok át, bezzeg a szomszéd józsi mekbukján 25 másodperc alatt átcsurog".

    A FireWire megint csak nem tudom, hogy kerül ide, ott is csipek vannak a kábelben? Vagy sikeresebb/elterjedtebb az USBnél? Vagy pontosan mire akart példa lenni?
  • GregSB
    #11580
    A jogok végül teljes egészében az Intelhez kerültek, de azt soha nem tagadták, hogy az Apple-el közösen fejlesztették. (=technical collaboration)
  • Pio
    #11579
    "Thunderbolt was developed by Intel and brought to market with technical collaboration from Apple Inc."
  • GregSB
    #11578
    Bocs, félrefogalmaztam, szóval az USB 3 is tud egyszerre két iránnyba forgalmazni természetesen, de nem a max sebességével. a TB 10Gbitet tud egyszerre, mindkét irányba.
  • VRSDM
    #11577
    oké :)
  • GregSB
    #11576
    Nem kizárólag az Intelé, közösen fejlesztették az Apple-el.
  • Pio
    #11575
    Illetve még annyit hozzátennék, hogy nem is igazán értem, hogy jön ide az Apple, a Thunderbolt ugyanis az Intel fejlesztése....
  • GregSB
    #11574
    Ugyanúgy el fog tűnni, mint a Firewire 800, mi? (mai napig lehet kapni FW portos külső HDD-ket, én is ilyet használok, mert sokkal gyorsabb mint az USB 2.0).

    Egyébként ha nem lenne világos, az USB 3 csak egyirányú közvetítésre képes, a Thunderbolt viszont egyszerre 2-re. Jelenleg 10Gbit / secre képes, de azt ígérik hogy a következő 10 évben ezfel fog fejlődni 100Gbit / secre. De a lényeg, hogy ezt a 10Gbit-et egyszerre, két irányba tudja. Szóval meg tudod csinálni, hogy egy külső winyóról 10GB / seccel másolsz be tartalmakat, és közben ugyanazon a porton egy fullHD filmet streamelsz ki egy TV-re:



    Lehet ezért kellenek bele chipek. De az is lehet hogy neked van igazad, és az Intel és Apple mérnökei a balfaszok. Szerintem add be a CV-det hozzájuk.
  • Pio
    #11573
    Mire gondolsz? Nem olvastam kommenteket, igazából a cikket se, csak a képet néztem.
    Nem lehetséges esetleg az, hogy ha két ember mondja ugyan azt, az nem azért van, mert húúú, az egyik kitalálja a fröcsögést a másik meg lemásolja, hanem esetleg azért, mert van abban ráció, amit mondanak? Még akkor is, ha urambocsá Te nem értesz vele egyet és szerinted jó út az, hogy az elektronikát az eltörő/elvesző/véletlenülösszetaposódó kábelekbe építik a gépek helyett, amik ettől egyrészt k*rvadrágák, másrészt k*rvasérülékenyek lesznek. Bár gondolom ezt is csak egy "másoktól átemelt fröcsögés"nek fogod titulálni, mert esetleg a forrás kommentjei közt másban is felmerült ez a teljes képtelenség.

    Mire gondolsz azzal, hogy "egy oldalon állunk"? Én nem állok semmilyen oldalon... -_-
  • VRSDM
    #11572
    elhiszem hogy szereted szúrkálni az apple cuccokat.
    de legalább ne a forrás oldal fórum hozzászólásaiból emeld már át a fröcsögést.

    /mindezt úgy mondom hogy " egy oldalon állunk " -_-
  • Pio
    #11571
    Igen, ez valóban indokolja a dolgot (nem).
    Mindegy, most mindenki élvezkedik, hogy TB így úgy amúgy, aztán 1-2 generáció múlva szépen csendesen el fog tűnni a süllyesztőben.
    De erre a kábelkonstrukcióra azért tényleg nagyon szívesen elolvasnék egy hivatalos indoklást mert ez így ebben a formában rendkívül abszurdnak tűnik. Csoda, hogy nem kell külön drivert telepíteni rá... :D
  • GregSB
    #11570
    Egy pöppet gyorsabb a TB (mindkjét irányban), mint az USB3...
  • Pio
    #11569
    Ez aztán a kiforrott, intelligensen megkonstruált technológia... Valóban sokkal zseniálisabb, mint az USB 3. :D
    Legközelebb mi jön, a CPU-t is a kábelbe teszik, mert akkor még többet kell fizetni, ha elveszik/megtörik? ;-)
  • Zsoltika 007
    #11568
    Így már érthető az ára: Thunderbolt kábel szétszedve
  • Sickness
    #11567
    Háj
    Van valami olyan dolog amit jó ha megnézek 3gs vásárlása előtt? Tesómnak akarok venni használtba, de én nem értek hozzá és nem akarom hogy átbaszcsizzanak. htx
  • GregSB
    #11566
    Megérte iPadet venni a parlamentbe :D

  • Dzsini
    #11565
    Automatikus TRIM támogatás 10.6.8 alatt

    "Az Apple a Mac OS X 10.6.8-as frissítésében automatikusan beállítja már a TRIM támogatást az SSD meghajtókhoz."

    ...nem arról volt szó, hogy az általuk használt fájlrendszernél nem is szükséges? :)

    Ráadásul:
    "A fenti szolgáltatás korábban csak a februárban kiadott és Apple SSD meghajtókkal szállított MacBook Pro laptopokon volt bekapcsolva, amik egy speciális 10.6.6 buildet tartalmaztak. Ez került most kiterjesztésre, ahol minden SSD-vel szállított Apple gép megkapja ezt a funkcionalitást.

    Fontos megjegyezni, hogy az utólag beszerelt nem-Apple SSD meghajtók továbbra sem kapnak TRIM támogatást az operációs rendszertől. A Toshiba gyártotta Apple SSD meghajtókat kiskereskedelmi forgalomban nem árulják."
  • GregSB
    #11564
    Mégse, majd júliusban a Lion után..,