18351
ATbanner.jpg
  • Zsoltika 007
    #11643
    Hát pedig nekem szar volt. (win7-hez képest) Lassú, bugos szar. Érdekes módon ezzel ami most van minden megy simán.
    Az hogy neked jó azzal meg sokra nem megyek ha nekem szar volt.
  • Zsoltika 007
    #11642
    :D
  • Pio
    #11641
    Gondolom Release Candidate verziót warezolt le(azt hiszem az Apple terminológiában Golden Master néven fut).
  • Pio
    #11640
    Nekem snow leon sincs semmi baj a flessel. Hihetetlen mértékben túldramatizáljátok ezt a témát.
  • G_ArchAngel #11639
    A vegleges?
    Es mennyit kellett fizetned?
  • Zsoltika 007
    #11638
    Ja! És a bétás lion flash pluginnal windows szintű nálam a flash megjelenítés! :)
    Szóval akinek kell a flash az mindenképpen váltson!
  • Zsoltika 007
    #11637
    Nekem már 4 napja a gépen van. :D
  • GregSB
    #11636
    Már leírtam hogy kell clean installt csinálni, de nem baj, biztos nem lesz :D
  • I.C.ram
    #11635
    Tuti nem lesz...
  • G_ArchAngel #11634
    Elvileg 2 nap mulva Lion, akkor vegre lehet friss teman anyazni es csamcsogni:)
    Ha nem lesz clean install, akkor en azzal kezdem...
  • Pio
    #11633
    Az a baj, hogy ezt már, mint valami mantrát halljuk mindenfelé, ugyanakkor a Google gitáros bannerében még mindig flash-sel kellett megoldani a hangot, mert egy ilyen alapvető, egyszerű HTML5 feature-t se támogat tisztességesen minden böngésző (például Safarin se ment volna HTML5ben, aki akarja PC humor topikban visszakeresheti a bizonyítékokat, én nem fogom). Amíg viszont ez a helyzet, nem értem, hogy miről beszélünk. Lehet, hogy valaki fejben már 10 évvel a jövőben jár, de szerintem azért célszerűbb a mában élni. :) Ma pedig az a helyzet, hogy nemohgy flasht kiváltó alternatívát nem jelent, de (reklám)bannereken és egyszerű beágyazott videólejátszókon kívül nem sok olyan html5 tartalom létezik, ami minden friss verziójú böngészőben tökéletesen, egyformán futna le.
    És az a baj, hogy a HTML szabvány életútját és a W3 konzorcium/böngészőfejlesztők hozzáállását ismerve ilyen soha a büdös életben nem is lesz, előbbi össze-vissza variál képtelenné téve az amúgy is csak elméletben lehetséges tökéletes megjelenítést, utóbbiaknak pedig általában fontosabb az, hogy 1-1 feature-t, tesztpontszámot előbb érjenek el, mint az, hogy a már implementált HTML5 fature-ök tökéletesek legyenek.
    Mire a böngészők többé-kevésbé egységes HTML5 kompatibilitást fognak mutatni (már ha lesz ilyen valaha, merthogy a mai napig simán van olyan HTML4 kód, ami strict szabvány szerint valid, mégis kábé minden böngészőben egy kicsit másképp jelenik meg) már a HTML5öt fogja mindenki fikázni és a HTML6 (vagy valami más) lesz a "jövő".
    Az egységesen működő, igényes web víziója szerintem csakis silverlight/flash jellegű, egy cég által fejlesztett, egyértelműen rögzített, jól dokumentált/követhető fejlődéstörténettel rendelkező, egységes fejlesztő- és futtatókörnyezettel megtámogatott alapon képzelhető el. Ha valakinek ez a szíve vágya, akkor felőlem egészen nyugodtan elkészítheti ezt az Apple is, de kell egy ilyen, ha egységes, mindenhol egyformán működő, mégis igényes, modern webet akarunk, mert ez a W3-as rendszer egy kezelhetetlen szörnyeteg. Minden anarchiába kell egy kis diktatúra... ;-)
  • I.C.ram
    #11632
    Az oké, de akkor ne csodálkozz, ha kifagy. Szarul van az egész megírva.
  • GregSB
    #11631
    Nem tehetek róla, hogy az index + a hozzá tartozó aloldalak azt erőltetik. Nem önszántamból néztem, gondolhatod.
  • I.C.ram
    #11630
    indavideó.... most komolyan? ....
  • GregSB
    #11629
    Tök mindegy mi miatt küzd, egy csomó külföldi és hazai oldal miatta és az iPad + iPhone miatt kezdte el támogatni a HTML5-öt is a flash mellett (híroldalak, videomegosztók, stb...)

    Egyébként ma az indavideo, tegnap meg egy külföldi blog alatt fosta össze magát a Flash.
  • G_ArchAngel #11628
    Nekem nincs Win-es gepem, de szerencsere Flash-t is ignoralom, egyre tobb ember all at flash-free weboldalakra, igy nem kell a kokorszakot visszaengedni a gepre:)

    (ugye en csak a fotosokat tudom felhozni peldanak, de naluk nagyon elterjedt volt a flash, most mar inkabb vadaszni kell, aki azt hasznal)
  • Pio
    #11627
    Nekem a munkahelyi fejlesztői gép álladó jelleggel lepusztul, de ott inkább valami hardveres bibi lesz a háttérben. :)
  • I.C.ram
    #11626
    lassan 2 éve van fent a win7. Még egyszer sem fagyott ki. Win reinstall meg csak múlthéten volt, mert vettem új vinyót.
  • grizzly21
    #11625
    nem kuzd az senki ellen, csak a sajat penzeert. A sajat anyjat is eladna, igazi uzletember, nincs ezzel semmi gond.

    A flash vs html5 vitainditasra inkabb nem is reagalnek, leragott csont...majd mondjuk 5-10 ev mulva amikor mar latjuk mit hozott a jovo visszakereshetjuk ezt a topikot a joslatok miatt, en kivancsi leszek :)

    Valami gond van ott a flash installacioddal, vagy a honlapokkal, amiket latogatsz, mert nekem nem szokott fagyni a flash se, meg semmi sem win-en.

  • I.C.ram
    #11624
    Nálad van a hiba. Persze könnyebb fikázni megint a flasht, főleg ha még mellé odacsaphatunk jó pár Steve Jobs istenítést is :P
  • Pio
    #11623
  • GregSB
    #11622
    [Dühöngő mode ON]

    A drótós tót vinné el küretre az Adobet meg a Flasht úgy ahogy van. Utóbbi 2 napban 3x fosta magát össze a flash plugin a wines laptopomon. Win7, legújabb Chrome, legfrissebb Flash plugin.

    Steve Jobs: imádlak, amiért önfejűen, makacsul, köcsög módon küzdesz ez ellen a foskazal ellen.

    [Dühöngő mode OFF]
  • G_ArchAngel #11621
    Ha nincs jobb dolgotok...:)
  • Zsoltika 007
    #11620
    Amúgy van olyan ssd aminek hardveres a trimje. Meg kimondottan mac-hez tervezett is.
  • Zsoltika 007
    #11619
    Ó dehogynem :D
  • pyrohun #11618
    Ha tényleg nem kap TRIM-et a kb. 180k-ba kerülő SSD-m, csak azért, mert nem az Apple-től rendeltem a SZARABBAT, DRÁGÁBBAN, akkor erősen sz*pjon lovat az Apple. Mondjuk mindjárt egy egész ménest. -.-
    De egyébként én nem tudom lehinni, hogy ezt meg mernék tenni.
  • Verseghy
    #11617
    Ha összekötöm az iMac-em HDMI kábellel egy tvvel, hogyan tudom az iMac monitorját kikapcsolni úgy, hogy a TV meg menjen? Nem tudtam rájönni..:/
  • Pio
    #11616
    Azt hiszem a "kategória" királya továbbra is a Pantless Knights maradt... :)
  • G_ArchAngel #11615
  • LoDMaSt
    #11614
    Akkor nem is próbálkozok vele, köszi a segítséget! :)
  • Bercy #11613
    A macbook-okhoz és egyéb mac-ekhez gyárilag adott telepítő lemezt legálisan csak az adott géphez használhatod, nem telepítheted fel másra, nem adhatod el stb...
    Ezen felül ezekben a lemezekben van egy biztonsági ellenőrzés is ami a gép típusát vizsgálja, azaz egy macbook-hoz adott telepítő lemezzel nem tudsz feltelepíteni egy iMac gépet.
  • LoDMaSt
    #11612
    Még egy kérdésem lenne a Snow Leo telepítés témakörben, az, hogy a macbookomhoz kaptam a szokásos szürke dvd-t, név szerint 'Mac osx install DVD'. Esetleg erről is tudnám a rendszert telepíteni az ominózus Tiger-es macbookra? Vagy az már nem legális, és inkább vegyem meg a SL install DVD-t?
  • Máté94
    #11611
    Nem hagyom, hogy megtörjetek. :)
  • Zsoltika 007
    #11610
    Jah én is ezt mondogattam amíg meg nem lett a macbook pro :D
  • Máté94
    #11609
    Minden konfig kérdése és szerencse a telepítéshez. :D
  • Ability
    #11608
    Én is próbálkoztam vele, valamilyen probléma mindig volt. iMac lett a vége. :)
  • Máté94
    #11607
    Lehet, bár nem hiszem. :)
  • VRSDM
    #11606
    addig gondolok így, amíg nem lesz egy saját mekid ;)
  • Máté94
    #11605
    Akkor mai nappal én is csatlakoztam a Macintosh használókhoz, bár igaz, hogy Hackintosh-al, de minden működik, tehát teljes az élmény. :))
  • GregSB
    #11604
    Ha biztosra akarsz menni, akkor csinálj a Carbon Copy Clonerrel egy image filet a rendszeredről. Az mindent kiment, és ha valami elszaródik, akkor nyomsz egy clean installt, utána meg Migration Assistantal mindent vissza tudsz állítani az image fileból (összes programot, beállítást, stb).