18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #11683
    Persze azt már láttuk, hogy üzleti érdekek miatt hagynak ki dolgokat termékeikből, de itt most mi az üzleti érdek abban, hogy nem tesznek oda egy Burn gombot? Ezzel csak azokkal basznának ki, akiknek Likon előtti gépük van, és újra akarnak telepíteni. De miért basznának ki velük? Csak azért mert nincs ott a burn gomb, még nem fogok új gépet venni :D
  • Pio
    #11682
    Nem jófejségből teszik bele a dmg fájlt, hanem mert maga a telepítő rendszer ugyan az, mint ami eddig is volt, csak köréépítették az appot.
    Persze, semmiből nem állna rátenni egy gombot és hogy ráteszik-e annak inkább technikai jelentősége nem igazán van, inkább jelzésértéke.
  • ballor
    #11681
    Én így csináltam, pont az előbb: OS X Lion - pendrive-ra
  • GregSB
    #11680
    Viszont ha ez benne lesz a véglegesben, ami az AppStoreból jön le, akkor már csak raknnak egy "Burn isntaller" opciót installerbe... máskülönben miért tennék bele?

    Még pár óra - nap és kiderül...
  • Zsoltika 007
    #11679
    Már megcsinálták helyetted. :)
  • GregSB
    #11678
    Ja, én is csak erre tdok gondolni, mert semmilyen más dmg-t nem találok benne :D
  • Pio
    #11677
    Gondolom az már maga a dmg file kiszedve, azt kell kiírni.
  • GregSB
    #11676
    Jó, de hol ez a golden master pkg? Nekem torrentről .dmg formájában jött le a Golden Master, azt ha megnyitom nincs benne ilyen pkg.
  • Zsoltika 007
    #11675
    Jah. Csak partícionáláskor guid legyen ne mbr.
  • G_ArchAngel #11674
    barmilyen pendrive jo ehhez, ami legalabb 4GB?
  • Zsoltika 007
    #11673
    Bocsi csak kapkodtam: tehát 3.7 gigás dmg file. :)
  • Zsoltika 007
    #11672
    A golden master pkg-ra jobb klikk show package contents és axon belül vmelyik könyvtárban van a 3.7 gigás dog file. Azt restore pen drive-ra, vagy kiírod dvd-re és kész.
  • Bercy #11671
    Azt tudom, csak hátha van valami, amit tudnom kéne. Pl a magic mouse-nak is megvan az a hülyesége, hogy ha akssival használod (ami ugye 1.2 V) akkor nálam pl folyamat megszakad a kapcsolat, viszont alkáli elemmel (1.5 V) tökéletes!

    De akkor ezek szerint ilyen klikkek a keyboard esetében nincsenek (vagy csak nincs tudomásunk róla)
  • GregSB
    #11670
    Pontosan hol van ez az esdm.dmg? Én nem találom a Golden Masterban.

    Vagy magát a letörrentezett DMG-t kell kiírni? :)
  • Pio
    #11669
    Eddig egyik próbaverzió se tudott installer lemezt gyártani és a golden master se tud. Persze, ez nem hivatalos, ahogy a levél is lehet kamu, ha ennyire ragaszkodsz hozzá (csak azt nem értem, akkor miért nem szedette le az Apple, akik az egyértelműen és nyíltan kamu, poénra vett Steve-es twittert is leszedették), csak az a baj, hogy az Apple nem kommunikál, tehát ilyenek alapján tudunk informálódni.

    A hangsúlyos része a mondandómnak amúgy inkább az volt, hogy nem lesz DVD-re nyomott verzió, ez viszont elhangzott a WWDC Keynote-on.

    A HIVATALOS-t pedig nem olyan értelemben használtam, hogy valami űber hivatalos bejelentés hangzott volna el, hanem olyanban, hogy a golden master alapján bár hivatalosan nem lehet telepítőlemezt generálni, mégis megvan rá a megoldás.
  • Máté94
    #11668
    Igen, erre én is gondoltam. :)
  • Máté94
    #11667
    Nem, csak azt várom mikor kezd el lassulni. Egyébként most már úgy megértettem, hogy mit jelentenek Activity Monitor-ban a jelek. A sárga a lényeges, potom 700 MB Chrome-al.

    Egyébként csak nekem furcsa, vagy azért mert Hackintoshom van, de pl. itt Safari indul a leggyorsabban(vajon miért?... ) és Chrome és FF szinte ugyanannyi idő alatt indulnak. Most ez szőrszálhasogatásnak tűnhet, de csak észrevétel. :)
  • Zsoltika 007
    #11666
    Ki rakod a lion pckg-ból az esdm.dmg-t pendrive-ra és már csinálhatod is a clean installt. Nem hiszem hogy bárki szívózna emiatt...
  • G_ArchAngel #11665
    Ez az alapkiszereles iMac-hez is, igy 101%, hogy mukodik.
  • Bercy #11664
    Szerintetek mikorra várható periféria (konkrétan billentyűzet) frissítés az apple-nél?

    Tervezek vásárolni egy alu keyboardot macbook-hoz. Egyelőre még gondolkodok a teljes kiosztású vezetékes és a kicsi bluetooth között. A bluetooth-osat ugye iPad-hoz is tudnám használni meg kevesebb helyet foglal. Érzem, hogy hülye kérdés lesz, de azért felteszem: ugye használható egyszerre a magic mouse és a BT keyboard, nem akadnak össze, nem kezd el laggolni ha egyszerre használjuk őket egy macbookhoz?
  • GregSB
    #11663
    Hivatalosan eddig csak annyit mondtak, hogy nem lesz DVD-s kiadás, csak digital download. De mint azt korábban linkeltem, a végleges letöltött cuccban benne lesz a telepítő lemez image fileja, amit ki lehet írni DVD-re vagy USB kulcsra, és lehet róla clean installt nyomni.
  • GregSB
    #11662
    Linket plz. Sehol nem volt hivatalosan megemlítve, hogy nem lesz clean install.

    A Steve Jobs levelét meg légyszi ne nevezd hivatalos forrásnak, mert simán lehet kamu.
  • Zsoltika 007
    #11661
    Azonnal tegyél bele 4-et! 2 giga az lófasz még a snow leonak is. Nekem is az volt majd 2 éven át benne és mikor fel upgradeltem szárnyra kapott a gépem! (2.4-es c2d, 8600m, pre unibody) 3 gigát lazán benyel a snow leo is! (Ne tévesszen meg hogy 2 giga mellett is mutat szabad ramot!) Megszűnt a hdd swap stb. 12e ft-ot simán megért. Lionhoz is jól jön.
  • Dzsini
    #11660
    És a memória vajon azért van a gépben, hogy üresen álljon, vagy ott legyen benne előre minden, amire esetleg szükséged van, és egy villanásra induljon bármi? Ha kell, úgyis kidobálja az előre cache-elt dolgokat.
  • Máté94
    #11659
    Mennyi bajotok van nektek... :)
    Én attól esek seggre, hogy majdnem felzabálja az összes RAM-omat. 2-ből jelen pillanatban 1.97 van Used-ben.
  • Zsoltika 007
    #11658
    Csak én úgy vagyok ezzel hogy 100 ft-ot se adok ki azért amiről nem tudom hogy biztosan jó lesz. Mivel a mac nekünk céges felhasználásra van, mindenképpen ki akartam próbálni hogy minden működik-e (nyomtatás, meglévő szoftverek stb) mielőtt megvenném. És pár nap után kijelenthetem hogy bizony megvevős a cucc :D
  • Pio
    #11657
    Ez persze nem jelenti azt, hogy a lenti trükközés nem fog működni. :)
  • Zsoltika 007
    #11656
    Tudom.
  • Pio
    #11655
    Csak digitálisan lesz terjesztve és HIVATALOSAN úgy telepítheted majd újra, hogy felteszed a Snow Leot, felpatcheled és rárakod a Liont.
  • G_ArchAngel #11654
    Jaja, de en eddig mindig uj gepet vettem, mikor uj rendszerhez jutottam. Most eloszor nincs ertelme.
  • Zsoltika 007
    #11653
    Ha arra gondolsz hogy a mac pro software restore dvd-je nem működött imac-en az most is meglesz. De pl a snow leo golden master lemeze amit a boltban vettünk minden vasra felment nem? Annyi változott hogy ezt már nem árulják boltban, csak az app store-ban.
  • G_ArchAngel #11652
    Eddig sem ment az, hogy X gephez adott X OS-t feltedd Y gepre, akkor szerinted most miert valtoztatnanak?
  • Zsoltika 007
    #11651
    Már updateltem a software updaten keresztül. Nem volt semmi gond. Igaz még nem os frissítés jött. De sehol se írták hogy kell net a frissítéshez. Tehát már itt elbukott az elméleted. Combo update letölt, és kész. :)
    De amúgy se érdekel nagyon. Mint mondtam: úgyis megveszem ha kijön...
  • G_ArchAngel #11650
    Valoszinuleg azert nincs mar family pack, mert minden gep es OS regisztralva lesz online letoltes utan, igy legkesobb az elso update-nal bukta lesz.
  • Zsoltika 007
    #11649
    "Azért én nem venném ilyen biztosra, hogy például az update-ek rá fognak-e menni a Golden Masterre." Ugyanezt kapod majd dvd-n a géphez. (meg usb stick-en az airhez.) Ne beszélj már itt zöldségeket! :D
  • Zsoltika 007
    #11648
    Ha megjelenik, meg fogom venni...
  • Zsoltika 007
    #11647
    "A CD tömeggyártási technológiája egy hidraulikus nyomásnak nevezett eljárás alapján történik, mely során kis műanyag granulátumokat magas hőmérséklet és jelentős nyomás hatására felhevítenek, majd ezt a forró olvadékot megfelelő formákba öntik, ahol hűlni és megszilárdulni hagyják. Amikor elérte a megfelelő hőmérsékletet, a műanyagkorongokat robotkarok segítségével emelik ki az öntőformából, és vágják bele a 15 mm-es lyukat a közepébe. Ez az eljárás eredményezi az üres CD lemezt. Miután a fémréteg is felkerült a lemez felületére, a CD készen áll a felhasználásra.
    A CD írás során nagy erejű lézerrel kezelik a felületet, mely a napjainkban már igen elterjedt CD írókra hasonlít. Az eljárás első lépcsőjében egy negatív lemezt készítenek, mely a sokszorosítás alapjául szolgál." Ez az arany lemez. Innen ered az elnevezés a sokszorosításra kész szoftvernek. Microsoftnál ez az rtm. Release to manufacture.
  • G_ArchAngel #11646
    A masik, hogy az ingyenestol eltekintve legolcsobb oprendszer warezolasara talan nem lennek buszke. Foleg akkor, ha mindennap hasznalom, nem csak kiprobalni szeretnem.
  • Pio
    #11645
    Azt hittem, az Apple az RC verzióra mondja rá, hogy Golden Master, mert máshogy nem lenne értelme annak, hogy egy digitális terjesztésű cucc megjelenését még húzzák azután, hogy az teljesen kész van. De ezek szerint mégse így van. :)
    Azért én nem venném ilyen biztosra, hogy például az update-ek rá fognak-e menni a Golden Masterre.
  • Zsoltika 007
    #11644
    "In hardware and software development, a golden master is the reference model from which copies are mass-produced." Magyarul ugyanazt kapod majd te is :D