18351
ATbanner.jpg
  • SlickAdam
    #11763
    felraktam itthon 2 gepre is. az egyik a sima Alu Macbook 2.0 Ghz-es, es fut mint az alom. a memoria mar fel lett tolva 4 gb-ra, de ne feledjuk, hogy a legkisebb Air is 2-es, szoval mennie kell siman.
  • I.C.ram
    #11762
    Igazából csak netre/mailre használom. Szóval nem akarok erre költeni. Meg van itthon még 1 PC meg egy 8 magos MacPro is.
  • passatgt
    #11761
    ua a gép, csak 4 giga rammal, kurvajó minden, gyorsak animációk is, semmi nem akad, sztem 2 giga ramot tolják még bele, nem olyan vészes összeg
  • Zsoltika 007
    #11760
    2.4-es 4gb rammal érezhetően gyorsabb lett. Time Machine mentés azért jó ha van.
  • I.C.ram
    #11759
    Az oprendszer gyorsabb lett? Gondolkodom, hogy felrakom a MacBook pro-mra, de az csak sima 2,26 ghz-s core2duo és 2 giga ramos. Nem tudom, hogy bírni fogja-e lassulás nélkül (Snow Leo van most rajta).

    Már régen updateltem. Ugye minden beállítás, doksi, stb megmarad? Nem kell backupolni semmit, ugye?
  • G_ArchAngel #11758
    Az uj Mail ellenben igencsak fasza lett. Azota webes feluleten be sem leptem sehova. Vegre osszeszedi a Yahoot is.
  • Zsoltika 007
    #11757
    Akinek GM van felrakva és megvenné : KATT
  • G_ArchAngel #11756
    A masik kinom, hogy nem frissit. Kiirja, hogy 3 updates available, beirom jelszot es semmi, nem megy at dowloadba
  • Ability
    #11755
    Akkor félreértettem. :) Hát nem tudom, én anno bemásoltam a helyére és egyből betette iTunesba is.
  • G_ArchAngel #11754
    az csak azt teszi ra, ami a telon van, de nekem van meg parszaz masik App-om amit betettem iTunes Libary-ba, de semmi
  • Ability
    #11753
    Alulról a harmadik:

  • Ability
    #11752
    Teló rá van kötve a gépre? Bár nálam látszik nélküle is, csak nem aktív. Milyen iTunes van fent? Lion telepítése után a Software Update letölt egy újat.
  • G_ArchAngel #11751
    Nincs ilyen opciom iTunes File menuben O_o
  • Ability
    #11750
    Teló adatainál sync közben rákérdez és nyomsz egy merge-t. Appok pedig iTunes -> File -> Transfer Purchases
  • G_ArchAngel #11749
    iTunes Music megoldva, mar csak az App-ok es a telefon kell.
  • G_ArchAngel #11748
    harom kerdes, hogy tudom az App-kat visszatenni, hogy tudom a telefont az uj iTuneshez szinkronizalni adatvesztes nelkul, hogy tudom visszatenni a playlisteket...
  • passatgt
    #11747
    nekem si olya volt, kb az x jobb szélénél tartott, majd egyszercask visszaugrott a közepére:D
  • Pio
    #11746
  • passatgt
    #11745
    nálam működik, imac+trackpad

    Szerintem valamit itt megkevertek az egér és a trackpad közötti ujjhasználatnál, kb minden szarul volt, csomót átállítottam a beállításokban
  • G_ArchAngel #11744
    Annyi megvan, hogy MBP-n mukodik.
    iMac-en nem, legalabbis MagicMouse-zal nem, mert a Trackpad beallitasai koze tettek, ami ugye nem jar iMac-hez.
  • G_ArchAngel #11743
    Koszi:)

    Masik kerdes, hogy lehet megoldani ezeket fajdalommentesen:
    - iTunes playlist/songs hozzaadasa
    - App-ok visszarakasa
    - Telefon hozzaadasa minden torlese nelkul (Sync)
  • GregSB
    #11742
    How to install Front Row on Lion.
  • G_ArchAngel #11741
    Masik: korabban lenyomtam a CTRL-t majd egerrel bele tudtam zoomolni a kepernyobe. Ez most nem mukodik.
  • G_ArchAngel #11740
    Egyelore egy komolyabb bajom van: nagyon lassu a scroll az egerrel, pedig a MagicPrefs-szel probalgattam.
  • passatgt
    #11739
    Van 2 felhasználó a gépen és szeretném, ha mindkét felhasználó 1 itunes libraryt használjon.
    Átmásoltam az Itunes mappát a users/shared mappába, majd alt nyomvatartásával indítottam itunes-ot, kiválasztottam, így az első gépen működik is.
    A másik gépen viszont ugyanígy ki akarom választani, azt írja, hogy az itunes library.itl zárolva van.

    Ötlet?
  • GregSB
    #11738
    "Users who do not have broadband access at home, work or school can download Lion at Apple retail stores and later this August, Lion will be made available on a USB thumb drive through the Apple Store(R) (www.apple.com) for $69 (US)."
  • pyrohun #11737
    Igen... Ez olyan szinten szánalmas kategória, hogy hihetetlen. Persze a saját SSD-k jóval szarabbak és drágábbak mintha valahonnan külön rendelnék hasonlót.
  • Dzsini
    #11736
    Pár hete valahol írták, hogy csak "saját" SSD kap TRIM-et... ezek szerint tényleg.
  • LoDMaSt
    #11735
    Köszi. :(
  • G_ArchAngel #11734
    Nem sajnos.
  • pyrohun #11733
    Kössz, Apple... -.- Szemét banda.

  • LoDMaSt
    #11732
    Lion alatt működnie kéne beépített magyar helyesírás ellenőrzőnek is? Vagy annyira még nem tud magyarul? Akár Word alatt, vagy sima Text editben.
  • G_ArchAngel #11731
    koszi
  • Zsoltika 007
    #11730
    Igen.
  • G_ArchAngel #11729
    Ha csinalok clean installt, a SnowLeo-s TimeMachine-rol vissza tudok mindent masolni manualisan, ugye?
  • Gabor1990
    #11728
    Köszi
  • passatgt
    #11727
    igen
  • GregSB
    #11726
    RIP fehér MacBook.
  • Gabor1990
    #11725
    Ha letöltöttem a Lion-t és elkezdem telepíteni, akkor megmaradnak az eddigi dolgaim, beálításaim?
  • GregSB
    #11724
    Haver lecsekkolta, az Appstoreból letöltött csomagban lévő image file bitre pontosan megegyezik a Golden Masterrel. Szóval azt is nyigodtan fel lehet tenni, illetve aki márfeltette a GM-et annak felesleges feltenni az AppStoreosat.