18351
ATbanner.jpg
  • Máté94
    #11803
    Kérdés: Működnie kellene az egér Vissza/Hátra gomboknak Finderben? Mert nálam nem megy. :)
  • GregSB
    #11802
    Ajjaj, nem akartam családi perpatvart kirobbantani :D
  • pyrohun #11801
    iMac-em van Magic Mouse-zal és a screen zoom nekem az esetek többségében megy, de nekem is volt olyan, hogy éppen nem működött.

    Vannak még bugok, az biztos, passatgt-vel is felfedeztünk csomót, nem is értjük, hogy ezeket hogyan nem vették észre a tesztelés során :)
  • G_ArchAngel #11800
    Igen, es az iTouch-ot ritkan szinkronizalom, ellenben az is az en bankszamlamhoz van kotve.
  • Dzsini
    #11799
    Meglepően hosszú lett a lista? :)
  • G_ArchAngel #11798
    koszonom, azt hiszem ideje elbeszelgetnem a baratnommel
  • GregSB
    #11797
    Na megtaláltam: iTunesban ne kell menni az iTunes Store-ba, és jobb oldalt a gyors linkek között lesz egy "Purchased" menüpont (mellette srága NEW ikon), onnan tudod leszedni az összes Appot a gépedre.
  • G_ArchAngel #11796
    App-ok elonezeti kep nelkul vegul megjelentek, de sem frissiteni nem lehetett oket, sem felfele szinkronizalni a telora. Telorol tudtam betenni az iTunes-ba, ilyenkor az adott app elonezeti kepe (ikon) is rendbejott.

    Screen zoom tovabbra sem megy, ahogy a neten nezem, nem egyeduli a problema. Annak megy, akinek MBP/MB/MBA-ja van vagy Touchpad-ja, nekem siman MagicMouse-zal nem megy es bekapcsolni sem tudom, mert az opcio elerhetetlen (nincs Touchpad-om es ott lehet bekapcsolni)

    Hiaba allitottam be a zenek eleresi utvonalat, nem talalta. Aztan a playlistek nem mukodtek egyutt a zenekkel. Nem volt jo az eleresi utvonal.
  • pyrohun #11795
    Nem értem:

    - screen zoom (99%-ban :) működik
    - én is másik iTunes mappát használok a zenékhez
    - appokról miért mondtál le?

    :O
  • G_ArchAngel #11794
    Lehet nekem a 3G-n nincs ilyen, mert nem talalom, ugye nekem mar iOS 4.3 sem jutott.
  • GregSB
    #11793
    Appokról miért mondtál le? Az iOS5 preview óta elérhetö egy "Purchased apps" menü, ahol láthatod miket töltöttél le az accoddal, és bármikor újra le is töltheted őket. Telefonon az updates-nél van (appstoreon belül), gépen iTunesban fejből nem emlékszem hogy hol, amint gépközelben leszek ránézek :)
  • G_ArchAngel #11792
    Alapvetoen sok bajom nekem sincs, a Screenzoom hianyzik nagyon, de ezert nem veszek Touchpad-ot.
    Az iTunes-t leszarom, elfogadtam, hogy buta, amint nem az Apple altal elkepzelt konyvtarbol akarom elerni a zeneket.
    Az app-okrol lemondtam, de ugysem fontosak, ami lenyeges, az a telon volt. Legtobb ugyis osregi jatek volt.
  • GregSB
    #11791
    Lion
  • GregSB
    #11790
    Nálam egyébként semmi baja a Leonak (kop kop), mondjuk én clean installt nyomtam, mert már elég régi volt a rendszerem, és első Macnek lévés orrba szájba telepítetem - töröltem róla csomó mindent, a permissionök már eléggé össze voltak kuszálódva :)
  • GregSB
    #11789
    In other news: frissült a Mac Mini is, és kikerült belőle az optikai meghajtó.
  • pyrohun #11788
    :)
  • Máté94
    #11787
    A Lion-ban, a szövegek fordítását Google Translate-el csinálták? Ennél még én is magyarosabban fordítok. :D
  • pyrohun #11786
    -293 000 :)
  • pyrohun #11785
    -124 ezernél tartok :))))))

    (kb. 1.5TB-nyi adatot törlök egy külső vinyóról, de nem értem, hogy miért nem rendesen számolja)
  • pyrohun #11784
    Hehe, vannak itt még bugok:



    Meg néha nem működik a CTRL+egér"görgő" zoom

    Meg néha a mail nem rakja be aleveleket az elküldött mappába

    Meg....


    De amúgy meg marha jó ez a Lion, gyors lett a rendszer, nem mintha eddig nem lett volna, de valahogy még gördülékenyebb minden, tetszik! Csak szokni kell. Azért a TRIM SUPPORT hiánya 3rd party SSD meghajtókhoz egy fájó pont marad, remélem az Apple belátja, hogy ez a hozzáállás eléggé ellenszenves lesz hosszútávon sok embernek.
  • Máté94
    #11783
    Nekem a beállított F5 billentyűm nem megy, egyik böngészőben se hajlandó frissíteni az oldalt.
    Mondjuk, lehet azért mert magyart raktam fel, és magyarul kell megadni a parancsot?
  • G_ArchAngel #11782
    Igen, de SnowLeo-ban meg nem volt.

    Amugy kerdes ismet:
    .avi-t nem tudok lejatszani, pedig Perian, VLC, Flip4Mac fel lett rakva es szerintem korabban sem volt mas.
  • Máté94
    #11781
    Az elvileg rejtve van.
  • G_ArchAngel #11780
    Van nehany dolog, ami azert szep lassan felcseszi az agyam, a Library megtalalasa sem volt egyszeru Finderben.
  • Gabor1990
    #11779
    Nincs.
  • G_ArchAngel #11778
    Kerdes:

    Finderben nalatok van Dropbox, amikor az adott file-on jobbklikkeltek?
  • G_ArchAngel #11777
    chrome

    URL sorban mukodik, csak a kommentmezoben nem.
  • SlickAdam
    #11776
    itt? a bongeszoben? nalam megy. lehetseges, hogy nem safari-ban probalod?
  • G_ArchAngel #11775
    Aham! csak nem megy mindenhol, pl. itt nem.
  • G_ArchAngel #11774
    Ez mi lenne? Nekem: eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  • SlickAdam
    #11773
    megjobban tetszik :D (bar, mint latod, nem fogok ezentul se ekezettel irni. lassu meg ezzel az uj modszerrel is)
  • passatgt
    #11772
    lion:)
  • SlickAdam
    #11771
    nemar. ez eddig is volt? :D
  • passatgt
    #11770
    tarts lenyomva e betűt:)
  • SlickAdam
    #11769
    Nemet
  • passatgt
    #11768
    ezt némteroszgáon belül ugye? Vagy ideküldték Magyarországba?
  • Máté94
    #11767
    Ilyen könnyen még nem telepítettem Mac-et. :)
  • G_ArchAngel #11766
    En nem tudom megmondani, mert faradt Leo helyett raktam fel, formatalas utan.
  • SlickAdam
    #11765
    ja az oprendszert csak a gepen kapjuk meg. mar usb stick-en se jart a gephez...:(
  • SlickAdam
    #11764
    hatha erdekel vkit:

    Apple (nemet) + UPS kombo villamgyors. Tegnap ugye megtortentek a frissitesek, ugyhogy meg is rendeltunk egy 11"-os (a nagyobbik) Air-t kb. delutan 4 orakor az Apple oldalarol. Ma reggel 10 ora elott mar itt volt a gep, azota mindent belottem rajta, nagyon jo gep. Bar nem az enyim, edesanyamnak vettuk, en csak attoltam a regi geprol a profiljat es egyebek. Par nap mulva lesz 50 (csak azert irom, nehogy azt gondolja barki is, hogy itt Air-ek ropkodnek szulinapokra :D). Imadkoztam is, hogy kijojjenek az uj masinak a szulinap elott.
    Szoval a kis szaros: gyors, hangja nincs, bill. tenyleg vilagit, ... szoval orulni fog neki.
    Apple szerintem tudatosan csinalta igy, hogy a legkisebb gep 2 gb memoriaval es 64 gb hdd-vel jon. A vasarlok tobbsege biztos az erosebbet valasztja majd, mint mi is. Foleg, hogy minden integralt, fejleszteni nem lehet.