18351
ATbanner.jpg
  • LoDMaSt
    #11843
    Sima updateval nekem minden maradt olyan, mint előtte.
  • I.C.ram
    #11842
    Tudom, már kérdeztem, de úgy döntöttem, hogy felrakom a Lion-t a 8 magosra. Sima update lesz, tehát formázás nélkül, sima install. Mit kell backupolni? Mailek, beállítások, stb megmarad, ugye?
  • GregSB
    #11841
    Appleblogon már leírtam, úgyhogy copy-paste:

    "Én a Launchpadot imádom. Le is irom miért:

    Utálom ha zsúfolt a Dock, ezért oda csak az alkalmazások kerülnek, amiket minden nap, állandóan használok. Snow Leo alatt a többi progit Spotlightból inditottam el. Ez még mindig jó, ha a kezem a billen van. Ha viszont hátradőlve, fél kézzel a trackpadet használva netezgetek / olvasok, akkor már sokkal kényelmesebb a Lanchpadet hasnálni, nem kell előre dőlni és mind2 kezemet bevetni a spotlightos gépeléshez, csak összerántom a 4 ujjamat a trackpaden és máris ott van a Launchpad, amit 1 oldalra konszolidáltam: Minden progi, amit szinte soha nem használok, bekerült mappába, és igy azoka progik, amiket sokat használok (de nem annyira sűrűn hogy ott csücsüljenek a Dockon) kint vannak mind a Launchpad első oldalán, pillanatok alatt el tudom inditani őket 1 kézzel a trackpadről.

    Felesleges ficsör? Valószinűleg ellennék nélküle, és nem akasztanám fel magam, ha a Spotlightot kéne használnom minden helyzetben, de mivel ott van, ezért használom, és kura jó. Innentől fogva nekem nem felesleges."
  • G_ArchAngel #11840
    tok fasza, trendy szerintem, ott van minden app es rendezheted mappakba, mint az iPhoneon:)

    igaz nekem ami kell az dock-on van, ami meg nem, azt spotlightttal hozom elo, de van akinek ez is jo lehet:)
  • ddany7
    #11839
    a launchpad értelmét magyarázza már el valaki légyszi :D
  • Xing
    #11838
    Egyáltalán kérdez valami fontosat ami miatt érdemes lefuttatni?
  • Xing
    #11837
    Nincs ott :/
    System - Library - CoreServices-ben megtaláltam de onnan nem indul el.
  • Verseghy
    #11836
    Programok, Segédprogramok (Utilities) és ott megtalálod.
  • Xing
    #11835
    Hogyan tudom elindítani mégegyszer a Setup Assistantet? Nem volt rá időm telepítés után :(
  • Máté94
    #11834
    chmod +x killmouseaccel ?
    Nekem lehet kilőtte...
  • grizzly21
    #11833
    Ez mi? Vegre normalisan mukodik az eger, mint windowsban? (Az egyik oka hogy visszamentem)
  • Pio
    #11832
    Just works! :)



    Más


    Amúgy korábban már írtam róla, most utánajártam és megint csalódnom kellett. Pitiáner dolog, szóval nem leszek tőle depressziós vagy ilyesmi, de azért mégis olyan kicsinyes az egész, Apple-től nem ezt várnám.

    A lényeg, hogy annó regeltem egy Apple ID-t azért, hogy le tudjam tölteni az XCode-ot. Most pedig szerettem volna ugyan ezt megtenni a Mac App Store-ból. Igen ám, de az én Apple ID-m nem jó hozzá, mert előbb aktiválni kell a Mac App Store-ban. Viszont a helyzet az, hogy bár új account regelésekor lehetőség van bankkártya nélkül regisztrálni, de régi account store-kompatibilissá tételekor ezt a lehetőséget nem kínálja fel a rendszer (nyilván valami bugféleségről van szó).

    A megoldás egyszerű, regeljek egy kamu accot és arra vegyem az ingyenes appokat, én viszont szerettem volna a fő emailcímemet használni a store-ban is, ezért inkább írtam egy levelet a supportnak, amiben kifejtettem a problémát, még képeket is készítettem, hogy egyértelmű legyen, honnan hiányzik a lehetőség.
    A supporttól először egy teljesen kitérő választ kaptam televágva sablonszövegekkel a regelésről, innentől elég valószínűnek tartottam, hogy a válasz nemleges, de azt eléggé rühellem, ha egy support, amit a pénzemért kapok rizsával lepattint, , szóval írtam még egy levelet újra kifejtve a problémát. Erre már visszaírták, hogy erre nincs lehetőség, ők nem hajlandóak aktiválni az accountomat, törölni, hogy újraregelhessem (akkor lehetne bankkártya nélkül...) mégkevésbé, úgyhogy így jártam, regeljek egy új címről vagy aktiváljak egy bankkártyát.

    Persze tényleg pitiáner dolog, de akkor is nevetségesnek tartom, hogy egy ilyen semmiségben se hajlandó segíteni a nagy "we love our users" Apple.
  • Zsoltika 007
    #11831
    Van rá app ingyen is. Csak app store-ban láttam és nem tudtam hogy csak egy ideig ingyenes. De tudom hogy van mert anno a hackintoshomon használtam. És tök ingyen volt.
  • Máté94
    #11830
    Valaki tudna egy képet adni az Egér eredeti beállításairól? Annyit szaroztam vele, hogy Win-es érzés legyen, hogy teljesen elállítódott. :)
  • G_ArchAngel #11829
    Nem biztos, szerintem terminalbol is megoldhato annak, aki ert hozza:)
  • Verseghy
    #11828
    Te menjél már innen....:D
  • VRSDM
    #11827
    egy alap feature kikapcsolasahoz is fizetos app kell?!
    loveit :D
  • Verseghy
    #11826
    Megtaláltam. Tegnapig volt ingyenes, de nembaj rászánom ezt a kis pénzt.:) Köszi.
  • Zsoltika 007
    #11825
    App store-ban nézd meg a free app kategóriában! Láttam egér gyorsítás kikapcsolót.
  • VRSDM
    #11824
    elvileg nem azert zart a rendszer mert "minden mindennel kompatibilis es igy a leheto legegyszerubb es felhasznalobaratabb" kene hogy legyen?

    most nemazé' :D
    de azé :)
  • Verseghy
    #11823
    Nem tudtam mit kezdeni ezzel a kurva egérgyorsítással, így úgy döntöttem visszaállítom a Snow Leot time machineből. De nem enged rámenni e a "Visszaállít" gombra..:/

    Ez a MagicPrefs se működött.:/
  • G_ArchAngel #11822
    Nem, irtak Appleblogon, hogy nincs benne magyar ellenorzes (meg).

    En nem tudom, mert angolul hasznalom, angolt telepitettem, ha magyar szoveget gepelek, akkor Textedit az lenti modon ellenorzi, neha a Pages is hajlando, de van mikor csak alahuz mindent agyatlanul.


    Masik dolog:
    - Sajnos nekem vissza kellett kapcsolnom a scrollbar-t allandora, mert Wacom tablet-tel nem jelentek meg, igy mikor retusaltam, nem tudtam scrollozni. Masnal gondolom megyr rendesen.

    (A Screen Zoom beindult ujrainditas utan, lassan olyan, mintha Windowst hasznalnek...)
  • GregSB
    #11821
    Nem úgy van, hogy van benne magyar helyesírás ellenörző, de csak akkor működik ha magyarra van állítva az OS nyelve?
  • G_ArchAngel #11820
    Nekem nincs MagicPrefs alatt, ingyenes eger-menedzser:)

  • Verseghy
    #11819
    A Lionben nem tudom kilőni ezt a kurva egérgyorsítást..:/
  • I.C.ram
    #11818
    Sikerült működésre bírnom a yahoo mailt ájfonon. A rohadékik kitalálták menetközben, hogy 5 helyett 6 karakter a min jelszó. Szóval egy jelszó változtatás után megjavult, és megy a push is.
  • SlickAdam
    #11817
    mivel mar nincsen adathordozo, ezert ha tonkremenne a gep vagy vmi, akkor a Recovery HD opcioval tudod ujratenni a rendszert.
  • Pio
    #11816
    Én letöltöttem appstore-ból és bementem az Applications mappába, ott volt és ott a már tárgyalt sufnituning módszerrel kinyerhető a DMG.

    Kérdés:
    Nektek is lett egy "Recovery HD" nevű boot opció (ha ALT-ot nyombatartjátok boot közben, akkor láthatjátok)? Mert nekem lett egy ilyen.
    Illetve ha pendrive-ról bootolom az installert és ott belemegyek a disk utilitybe, akkor ott van egy olyanom alul, hogy "disk2 - Mac OS X Base System", amiről szintén nem ad semmi infót (gondolom maga az installer lehet, de azért rákérdezek, hátha valaki tájékozott a témában).
  • Gabor1990
    #11815
    Köszi, safarinál már látom, csak eddig chrome-mal próbáltam és ott nincs olyan.
  • G_ArchAngel #11814
    Amikor a Dock-on rakattintasz jobb click-kel, akkor valaszd a Show in Finder (vagy hasonlo) funkciot, akkor megnyit egy Finder ablakot oda, ahol a Lion van, ott pedig mar menni fog amit keresel.
  • passatgt
    #11813
    egeret vidd jobb felülre
  • LoDMaSt
    #11812
    cmd+shift+F
  • Gabor1990
    #11811
    Full screen-ből hogy tudok visszaváltani sima ablakba?
  • LoDMaSt
    #11810
    Egyre több gebasz van a Lionnal.. Facetime nem tudja magát beregisztrálni, nem indul el. Itunes -200 as hibát dob, nem indul el, érik egy clean install. :(

    Amúgy valaki próbálta kinyerni az Appstoreos Lionból a DMG-t? Mert ugye letöltöm újra, de akkor elindul maga a telepítési folyamat, hogy elfogadom a szerződést, stb.. viszont nem tudok jobbklikkelni rá, hogy show content-re menjek, és csak a dockra teszi ki magát.
  • Máté94
    #11809
  • G_ArchAngel #11808
    Link
  • Máté94
    #11807
    Egy linket szabad-e hozza kapni? :)
  • G_ArchAngel #11806
    az uj MAIL annyira bejon, hogy mar uszok a meloval, mert folyamatosan levelezek:)))
  • G_ArchAngel #11805
    Nincs, marad a korabbi manualis telepites.
  • Verseghy
    #11804
    Helyesírás ellenörzőből nincs magyar a Lionban? Vagy csak én nem találom.:)