18351
ATbanner.jpg
  • Gabor1990
    #11883
    Régen nem minden megnyitott ablakot rakott ki? Sőt még ami a dock-ra le volt téve, annak alul az ikonja is kinnt volt
  • passatgt
    #11882
    pipáld be az App Exposé-t, és akkor csak az aktuális program ablakait rakja ki úgy, mint régen
  • passatgt
    #11881
    nekem így van beállítva:


    Safariban 2 ujjal az új lapozás van, 3 ujjal simán egyből vissza/előre megy, működik mindenhol, chromban is()a 3 ujj
  • passatgt
    #11880
    mutass rá és görgess felfelé, akkor kinyílnak
  • Gabor1990
    #11879
    Az exposé másnál úgy működik mint snow leo-ban? Mert nálam ha mondjuk megvan nyitva 3 ablak, akkor nem lekicsinyíti az összeset, hogy mindet lehessen látni, hanem az aktív mögé beteszi őket és csak az aktív látszik.
  • Gabor1990
    #11878
    Safariban működik, chrome-ban nem tudtam (sztem nem is lehet) beállítani, és nekem is hiányzik.
  • Zsoltika 007
    #11877
    Minden elveszik. Gyárira áll vissza a készülék.
  • G_ArchAngel #11876
    billentyuzettel vagy trackpaddal nem megy?
  • Magoo
    #11875
    Nem nyert...
  • passatgt
    #11874
    settings-trackpad-more gestures-swipe between pages-swipe with two or three fingers
  • Magoo
    #11873
    Ismetlem, azt a funckiot keresem ami a Command + Left es a Command + Right gombokat helyettesiti - mint anno a 3 ujjas swipe Snow Leoban.
  • Magoo
    #11872
    az nem az!
  • Hymtozis
    #11871
    iPod-omon van kb 3 giga adat sima adathordozó módban, szval úgy mint others.
    Most iTunes azt mondja, h nm tud mit csinálni iPod-ommal, menjek a Summary fülre (csak az jelenik meg), és ott nyomjak egy Restore-t, h gyárira vissza tudja állítani magát.
    A kérdésem az lenne, h elveszik az ami a sima adathordozós részén van fent, v nyomhatok nyugodtan Restore-t?
  • LoDMaSt
    #11870
    settings - trackpad - swipe between pages
  • Magoo
    #11869
    Lionban hogy tudnam visszahozni a Snow Leo trackpad mozzanatait? Konkretan a 3 ujjas lapozasra gondolok. Tehat a 3 ujjal jobbra balra az megfelelne a Command + Left es Command + Right funckiokkal.
    Par dolgot mar visszalitottam a Trackpad beallitasokban, de ezt nem sikerult sehogy. Koszonom elore is az otleteket! :)
  • I.C.ram
    #11868
    De milyen regisztráció számít? Az Appstoreos? Mert most raktam fel a Macbookra is a macpro után, és simán felment, csak újra hitelesíteni kellett az accom, és leszívta a szokásos 1-2 eurós összeget, mást nem. Fogalmam sincs, hogy egyáltalán regisztráltam-e őket, mikor hozzám kerültek.
  • G_ArchAngel #11867
    A Te neveden levo gepekhez hasznalhatod, de ha mas neven van regisztralva, akkor meg kell venned.

    Pl. nalunk van 1db iMac, 2 db MBP. Mindharom az en nevemen van, az en accountjaimmal, igy csak egyszer kellett megvennem.
    Ha pl. az egyik MBP a baratnom neven lenne regisztralva, akkor neki kulon meg kellene vennie.
  • Zsoltika 007
    #11866
    Nem kell updatelni és akkor gyors marad :D
  • Bercy #11865
    Engem összességében nem zavarna, hogy megy a belső LCD, hisz csukva van a fedele, csak a VGA-t nagyon megfogja és az zavaró...
  • Verseghy
    #11864
    Ugyanez csak iMac és TV között. Végül levettem a fényerőt és elfordítottam..:D
  • Bercy #11863
    Ha egy macbook-ot külső monitorral használunk akkor létezik valamilyen app, vagy megoldás amivel a belső monitort ki lehet kapcsolni?
    InsomniaX-et használok, hogy ne aludjon el amikor lecsukom a fedelét a gépnek, ám ekkor a belső monitor is aktív marad és az intel x3100 vga kártya láthatóan küzd a HD külső monitor és a belső kijelző egyszerre történő meghajtásával.
    Ha elaltatom a gépet, majd felébresztem billentyűzettel akkor a belső monitor kikapcsolva marad (alma se világít a tetején) és olyankor láthatóan sokkal gyorsabb a GUI.
    Szóval erre kéne megoldás, hogy a belső monitort ki tudjam kapcsolni.
  • Dzsini
    #11862
    "És most itt az OS X 10.7, a Lion. Az első 24 órában kimondottan tigeresnek tűnt. Gyors, gördülékeny, sokkal kevesebb a strandlabda, sokkal kevesebbet kell várni. Szerethetően gyors a rendszer. Végre egy feleségnek való a sok prosti után? Próbálok visszaemlékezni, hogy annak idején milyenek voltak az első benyomásaim a Snow Leopardról, de nem jut eszembe semmi.

    Mázli, hogy újságíró vagyok.

    Kikerestem a két évvel ezelőtti cikkemet, és ezt találtam a végén: "az egész rendszer viselkedése megváltozott. Minden felgyorsult, minden gördülékenyebb lett, a Snow Leopard olyan, végletekig csiszolt operációs rendszernek tűnik, amilyen annak idején volt a Tiger."

    Francba, ezek alapján sok jóra nem szabad számítani. A két évvel ezelőtti szavak köszönnek vissza ebben a cikkben, és ha ebből indulunk ki, a Lion ugyanúgy elvesztheti a lendületét, mint annak idején a Snow Leopard. Most még kérdéses, hogy a sebességérzet olyan időtállóan stabil lesz-e, mint a Tigernél, vagy megtörténik ugyanaz, mint az elmúlt négy év OS X-eivel, és a hónapok előrehaladtával elkezd ribancosodni a rendszer."

    http://index.hu/tech/2011/07/25/a_ribanc_es_a_matka/
  • Zsoltika 007
    #11861
    Nekem sokkal gyorsabb a gép lionnal mint előtte volt. Az egyik legjobb befektetés amit valaha szoftverbe tettem. Nem értelek.
  • Dzsini
    #11860
    Nem, hanem 3 - az XP-Vista váltást ne számítsd, ott egy generáció nem került kiadásra. De egyébként az MS 3 éves ciklusra van beállítva sok generáció óta
    (95 - 98 - XP 2001 december (itt egyesítették az ágakat) - (kimaradt) - Vista 2007 január - W7 2009 október - és jövő évben jön a 8)
  • I.C.ram
    #11859
    ja, amit még akartam kérdezni. Ha megveszem appstoreban, akkor azt később is le tudom tölteni akármelyik macemre, ugye? Nem kell gépenként újra megvenni, stb.
  • I.C.ram
    #11858
    ja, csak ezek a frissítések nem 2 évente jönnek ki... :P Pszichésen kényszerítik az embert a vásárlásra, mivel ugye mindig nyomják, hogy "kell az új". :)
  • GregSB
    #11857
    Ez nem csak egy service pack, jóval több annál. Teljesen megújult a GUI + sok új ficsör is került bele.

    Viccesek azok az emberek, akik sokalják a 6400 Ft-ot érte, A Vista SP3 - Win 7 között sem volt sokkal nagyobb kölöbség, mint a Snow Leo - Lion között, az az upgrade mégis 20-30e Ft-ba került.

    (Vista SP3 már stabil volt, és gyors is. Win 7 tovább gyorsult, és stabilabb is lett, + kapott egy ráncfelvarrot GUI-t - új Dock, új ablakkezelés, stb.. - a Lion is kb ilyen szintű frissités).
  • passatgt
    #11856


    :D
  • G_ArchAngel #11855
    Akkor az OS olcsobb es van benne AirDrop:)
  • Zetorg
    #11854
  • LoDMaSt
    #11853
    Ars Technican, vagy valamelyik tech oldalon írta valaki, hasonló kérdésre válaszként, hogy már önnmagában egy olyan progiért, mint az AirDrop, elkérnek 30 dodót. :)
  • G_ArchAngel #11852
    Valahol a Leo -> Snowleo esetnel ez ertheto is lett volna, de a Lion nem csak egy patch. Sok ertemes es ertelmetlen ujitas belekerulet, raadasul a tobbszintu biztonsagi mentesekkel olyan feature-t is kapsz, ami nincs szem elott, nem latvanyos, de majd orulni fogsz kesobb, hogy beletettek.
    Bar ne legyen ra szuksege egyikunknek se.
  • Zsoltika 007
    #11851
    " Csak kicsit ocsmány dolognak tartom, hogy javítanak 2-3at az OS-en, ami normál esetben egy sima patchbe beférne, és elkérnek ezért évente x-ezret."
    Azért szerintem most pont nem erről van szó..
  • I.C.ram
    #11850
    Mi vagyok én valami celeb, hogy számítson, mit gondolnak rólam? :)

    Amúgy snowleot is megvettem legutóbb. De kezd kicsit tele lenni a tököm az Apple-vel.

    De ha van vele egy minimális faxni, akkor inkább megveszem. Csak kicsit ocsmány dolognak tartom, hogy javítanak 2-3at az OS-en, ami normál esetben egy sima patchbe beférne, és elkérnek ezért évente x-ezret.

    Pont azért "zsidóskodom", mert iszonyat mennyiségű pénzt hagytam már ott az Applenél, és azért elvárom, hogy ezért a pénzért a seggemet is kitöröljék. Csak szerintem suttyóság, 1-2 évente kiadni egy patchet, amiért pénzt kérnek?

    Mindegy Zsoltika már megoldotta problémát. Ha van bejelentkezés, akkor nem szarozok. De azért elmehet az Apple a francba. :P
  • G_ArchAngel #11849
    Legtobbszor torlom az ilyen kommenteket, de most inkabb kerdezek?

    Sokmindent felsoroltal mar, hogy miket hasznalsz, milyen hardvered (-eitek) vannak, ehhez kepest nem birsz 6400 Ft-ot kifizetni egy legalis OS-re (szarom le, ha jatekot vagy zenet letoltesz), akkor mit gondoljanak rolad a topic torzsvendegei?
    Kicsit hiteltelenne fognak valni az ezutani kommentjeid...
  • Zsoltika 007
    #11848
    Van bejelentkezés, de a desktop os-ért nem szólnak (eddig). Szerver verzióért már volt ejnye pár usernek anno régebbi verzióknál.
  • I.C.ram
    #11847
    ja, és mennyire rizikós az illegális OS? Tehát van ilyen apple központba bejelentkezés, stb? Nem tudom, hogy megvegyem-e, vagy "megvegyem" :) Elég sok pénzt otthagytam már az Applenél... :)
  • G_ArchAngel #11846
    Kollegam S Cooper-et probalgattam, de nekem nagyon szuk sajnos, pedig allat kis kozuti gokart:)
  • Zetorg
    #11845
    valaki használ Mini-t?

    analóg 5.1 kimenetet hogy lehet rá varázsolni?
  • I.C.ram
    #11844
    Köszi!