18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #11963
    Latom tovabbra sem fogod fel, hogy mirol van szo:

    Google vs Mindenki Mas. Szabadalmak, innovaciok, piaci teruletszerzes.

    A cikket ugy linkeltem, hogy 'olvassatok', legkozelebb odairom, hogy 'probaljatok felfogni is'


  • Dzsini
    #11962
    nyílt =/= nyitott
    http://mobilarena.hu/hir/az_android_a_legkevesbe_nyilt_platform.html
  • 5c0rp330n
    #11961
    valami felelmetesen nagy faszsagokat beszelsz. mit csinalt a google? peldaul csinalt egy qrvajo emailrendszert, terkeprendszert a vilagrol, voiprendszert, fejlesztette folyamatosan az amugy is messze vilagelso keresojet, csinalt egy szinten teljesen ingyen mobil os-t, rengeteg konyvet tett online ingyen elerhetove, stb, stb, sokkal tobb jot tett az emberisegnek, mint amit az olyan fergek mint az apple valaha is fognak az eletben.
    az apple nem szokott kisebb cegeket felvasarolni, vagy ugy barmilyen egyeb novekvo ceg? megis kit masolt le a google es megis mivel? es ez is pont egy apple topicban hangzik el, amikor epp az apple az, ami tenyleg mas sem csinal evtizedek ota, mint 3 dolgot:
    -lelop egy cuccot valakitol
    -kiszinezi
    -ujra eladja naiv balfaszoknak ugy mintha o szarta volna a spanyol viaszt
    es ezt a 3 lepest ismetli, es ebben ki is merul a fo tevekenysege.
    az android nyitott, igen, nyitott. ez egy szilard teny, es akkor is nyitott marad ha meg otvenszer sajat magadnak azt hazudod hogy nem az. es vicces, hogy az android nyitottsaga is pont egy apple topicban kerdojelezodik meg, mikozben az apple az aminek minden cucca olyan korosan zart, hogy ahhoz kepest a microsoft cuccai is mind teljesen nyitottak mikozben kozuk nincs hozza valojaban.
    nemtom honnan szedted azt a tomenytelen faszsagot amit beszelsz, de ha tenyleg ennyire semmi ralatasod nincs az egesz temara, sokkal okosabbnak tunnel most ha meg sem szolaltal volna.
  • Pio
    #11960
    Könyörgöm ne menjen már át ez a topik is céltalan googlefikázásba.
    Épp ezért vettem ki rssből a beszmacet, a tököm televolt, hogy minden második "hír" erről szólt.
  • G_ArchAngel #11959
    Nem tudtam, hogy baleseted volt es az elmult 20 ev kimaradt, amikor a Google kifejlesztett egy nagyon jo keresot, majd megszedte magat reklamokbol es...

    mit egyebet is csinalt?

    Jah, semmit! Felvasarolta, eltaposta a kicsi cegeket, akik nem hodoltak be, most meg koppant a feje a betonfalon, mert a nagyfiuk - akik fejlesztettek az elmult 2 evtizedben - mar nagyobb erot kepviselnek, gazdasagilag is.
    Apple csak megunta - nem kell hater-kedned, Nokia es MS is ezt teszi, korbe, mindenki, mindenkivel, de nalad megall a tudomany az A betunel - hogy a Google pofatlanul lemasolt mindent a gyartoival egyetemben.

    Es ugye az Apple kifizette a Nokianak ami jart, haverok is lettek, de a Google nem akar fizetni se a Microsoftnak, se a Nokianak, se az Applenek igy az ellensegem ellensege a baratom elven most megalljt parancsolnak a Google-nak.

    Az Android nyitott? Hat teged jobban megvezettek, mint minket, Apple-zombikat:)))
    Annyira nyitott, amennyire a Google szeretne, semennyivel nem jobban, es leginkabb azoknak, akik fizetnek erte. Tehat valojaban annyira nyitott, mint iOS, csak az Applefanok nem ringatjak magukat hamis almokba, mint a fandroidok:)))
  • 5c0rp330n
    #11958
    az android nyitott rendszer, es ezzel, mint tennyel nagyon nehez vitatkozni :D de te mivel szinten minden tovabbi nelkul tenykent leirtad az ellenkezojet, mar ertelme volt annak, hogy valaki irt egy ilyen agymoso cikket, mert ugy tunik valaki tenyleg el is hisz belole valamit.
    a google tudtommal semmilyen formaban nem patentrolloskodik (ami mellesleg mostanaban az apple-nek a fo tevekenysegenek mondhato, mikozben arra nincs energiajuk, hogy az evi 1 telefont megcsinaljak:D), ami szabadalmat vettek, csak azert vettek, hogy legyen nemi vedelmuk az ilyen eloskodok ellen.
  • G_ArchAngel #11957
    Igen, de itt vannak olyen tenyek, amelyet eloszeretettel hasznalnak iOS vs Android csatakban, pl. az Android nyitott rendszer, pedig nem az, csak a Google-hivok szeretnek annak hinni.

    Illetve a Google kisgyerek attitudje, hogy ami szabadalamt felvasarolt, az az ove es fizessenek erte, amihez nem fer hozza, az meg legyen publikus, mert mekkor szemet a Nokia/Apple/MS/stb...
  • 5c0rp330n
    #11956
    ami igazsag van benne, azok alapveto tenyek amiket mindenki tud aki kicsit is tajekozott a temaban, ezen kivul kizarolag infantilis kovetkeztetesekbol es rohejes osszeeskuveselmeletekbol all az egesz (tenykent kijelentve), mindez egy iszonyatosan primitiv szardobalo stilusban.
  • G_ArchAngel #11955
    Ez kicsit furcsa...
    Szoval mert nem nyalja a Google segget, ezert valoszinuleg az osszes tobbi (nem sorolta O sem fel, mondjuk egy tucat...) cegnek egyszerre bertollnokoskodik?:)

    Vicces vagy Te igy keso este:)

    Amugy igen, elkapatta magat, de sok benne az igazsag.
  • 5c0rp330n
    #11954
    kb a harmadik bekezdesig birtam. ilyen demagog agymoso faszsagot eleg reg lattam mar. de ebben a topicban valszeg pont celkozonsegere talal :) enyhen gyanus, hogy a faszit aki ezt irta az apple, microsoft vagy oracle penzeli.
  • passatgt
    #11953
  • G_ArchAngel #11952
    olvassatok:)
  • GregSB
    #11951
    Az szopás, meg nyilván pont emiatt bele sem kezdenék, valószinűleg belenyugodnék haa picit lassabbat kapnám.
  • Zsoltika 007
    #11950
    És ha ugyanolyanra cserélik? Akkor mi lesz? :D
  • GregSB
    #11949
    Nyilván nem az lett volna a hivatalos szöveg, hogy az SSD miatt akarom visszacserélni... ;)
  • SlickAdam
    #11948
    en nem hiszem, hogy azert, mert neked samsung ssd kell, kicserelnek a gepet.:)
    a panel meg ahogy olvasom, nem veszes. kicsi csak a kulonbseg a ketto kozott.
  • GregSB
    #11947
    Ja és kösz a linket. Mondjuk sokra nem fogok menni vele, mert USA-ból hozatok gépet, és nem nagyon tudom majd visszacserélni emiatt... lehet meg se nézem milyen panel / SSD van benne, csak idegesítene utána ha a rosszabbikat kapnám :D
  • GregSB
    #11946
    Úgy, hogy én is követem a híreket az Air-el kapcsolatban, és az első hírek midenhol arról szóltak, hogy csak a 13"-asba kerültek a lassab SSD-k. Kősöbb jött csak az az info, hogy a 11"-esbe is kerülhetnek, én ezeket már azután olvastam, mituán válaszoltam Neked. Hát így.
  • baca01
    #11945
    Sziasztok!

    OSX Lion up-to-date programról van valakinek infója?

    Július 15-én T-Mobilnál vásárolt 13,3 MBP, múlt héten hétfőn (júli 25) küldtem be az igénylést PDF számlával együtt, rögtön utána kaptam egy hivatkozási kódot, azóta viszont semmi nem jött a másfél hét alatt.

    Apple telefonos ügyfélszolgálat szerint a sok igénylés miatt átlagosan 9 munkanapon belül jön a kód, ez most pénteken fog lejárni. Tudom, még időben vagyok de kezd aggasztó lenni...
  • franc0
    #11944
    Nem igazán értem, hogy jössz ahhoz hogy megkérdőjelezd amit írok.
    De mindegy, itt van a paneles cikk.
  • I.C.ram
    #11943
    Hát ez az, hogy fogalmam sincs, hogy az enyém tudná-e.

    2009 nyarán kijött Macbook Pro-m van. 13,3-as.
  • GregSB
    #11942
  • SlickAdam
    #11941
    arrol en nem hallottam. annyit tudok mondani, hogy gyonyoru kepe van.
  • GregSB
    #11940
    A panel lottóról viszont nem találok hirt/ cikket, tudtok dobni linket?

    (már csak azért is, mert pont most ősszel tervezek venni új 11"-es Airt, szóval érdekel a téma)
  • SlickAdam
    #11939
    vagy lehet, hogy tul uj a gep, es az iStats nem frissult? szokott egyaltalan frissulni?
  • SlickAdam
    #11938
    tevedes. van itthon uj 11"-es gep, es Toshiba ssd-vel van szerelve...
    ja es 2 toltesi ciklus utan 97%-ot ir az akkukapacitasra, szoval ennek utana kell neznem (reklamalnom)...
  • GregSB
    #11937
    "Jonathan over at TLD discovered a fairly significant discrepancy when benchmarking both MacBook Air models over the weekend. The 128GB Samsung SSD in his 11-inch Air was able to achieve 246 MB/s write and 264 MB/s read speeds. When he switched to the 13-inch model, however, speeds dropped to 156 MB/s and 208 MB/s, respectively, using that notebook's 128GB Toshiba SSD."

    Ez az eredeti szöveg, amire az összes hir hivatkozik.
  • GregSB
    #11936
    Nincs lottó, a 11"-esben van a jobb SSD, a 13"-asban a picit lassabb.
  • Dzsini
    #11935
    iTunes 7 or higher supports burning with CD Text. It is by default an unchecked option in the burning preferences.
    Toast on Mac OS X has support for CD-Text.
    forrás

    Az már kérdésesebb, hogy az író képes-e rá, sajnos pontos típusszám kellene, mert sok éve SuperDrivenak hívja a meghajtóját az Apple, így nehéz megtalálni (legtöbb helyen azt írják, hogy nincs gondja vele).
  • franc0
    #11934
    Úgy látom még nem jött elő, hogy az új MBA 11" esetén panel- és SSD-lottó van.
    Kétféle panellel (LG és Samsung) valamint kétféle SSD-vel (Toshiba és Samsung) szállítják. Mindegyiknél a Samsung a jobb.
  • I.C.ram
    #11933
    Hogyan tudom kideríteni, hogy a Mac-em cd-írója tud-e CD-text-et ÍRNI? Szeretnék a kocsiba írni pár válogatás CD-t, de a PC-m íroja alapból nem tud írni CD-textet, csak olvasni, és mire rájöttem, elfüstöltem 5 cd-t... Mac-en nem akarok kísérletezni, hanem biztosra szeretnék menni. Tud valaki segíteni?

    PC-re van a Nero Info tools, ami rögtön kiírja, hogy tud-e írni, vagy sem. Mac-re nem találtam ilyen progit :(
  • Xing
    #11932
    Nálam 2x-3x előfordult, hogy ugyan ilyen mintában bevillant sárgán a kép egy pillanatra :/
  • GregSB
    #11931
  • GregSB
    #11930
    Illetve bocsi, hazudtam. ClickToFlash-el amikor elinditok egyflashtartalmat a Safari szokott strandlabdázni :)
  • passatgt
    #11929
    videókari driver(remélem:D)
  • GregSB
    #11928
    Nekem nem szokott strandlabdázni. Pedig hétköznap sleep-wakelek végig.
  • pyrohun #11927
    Én inkább kikapcsolom, mint sleep :)
  • pyrohun #11926
    Nekem alapból (ettől függetlenül) sokszor strandlabdázik a Lion sajnos.
  • G_ArchAngel #11925
    Ma nekem is, szinten sleepbol.
    Videokartya lesz az.
  • passatgt
    #11924
    egy pillanatra sleepből visszatéréskor nekem is előjött ez, szóval valszeg lion gond lesz