18351
ATbanner.jpg
  • Xing
    #12023
    Hogyan lehet kikapcsolni a MacBook kijelzőjét amikor monitor van csatlakoztatva a gépre?
  • GregSB
    #12022
    Amig létezik az Artisjus, az tuti nem lesz itthon :)
  • Verseghy
    #12021
    Inkább az iTunes Store-t nyitnák már meg.:/
  • GregSB
    #12020
    "Kis lépés az emberiségnek, de nagy lépés Magyarországnak!
    Mától elérhető magyar nyelven is az Apple support telefonszáma. Mind a menürendszer, mind a segítségnyújtás magyarul történik mostantól a 06 80 983 435-ös telefonszámon.
    Belsős infó: hamarosan az Apple Care is regisztrálható lesz hazai címről."
  • GregSB
    #12019
    Én használni szeretem a termékeiket, nem eladni :D
  • VRSDM
    #12018
    ha valakit érdekli esetleg akkor munkalehetőség a duna plázában lévő xms apple boltban. tovább erre
  • GregSB
    #12017
    LOL

    MacBook Pro prototype with built-in 3G appears on eBay

  • GregSB
    #12016
    Érdekes változások az Apple árstratégiájában. Sokáig, sőt sok termék esetében a mai napig magas profittal dolgoznak. Ám két új termékük esetében fordulni látszik a kocka: az iPadet és az új 11-es MacBook Air-t nem tudják árban megszorongatni a konkurensek (azonos minőségű készülékek esetén, itt most ne a $100-os dzsunka-táblagépekre gondoljunk).

    DigiTimes az UltraBookokról:

    "The sub-US$999 target price could be sustained if Intel is willing to lower its CPU prices and hand out a subsidy of US$100 per unit for marketing efforts, the sources argued.

    PC makers are struggling to match Apple’s prices — and Apple had industry-leading profit margins."
  • GregSB
    #12015
    Újabb renderek és részletes tervek az anyahajóról:

    http://www.scribd.com/doc/62206956/Intro
    http://www.scribd.com/doc/62206731/Renderings-1

    Ezek exépítész arkangyalnak lehetnek érdekesek:

    http://www.scribd.com/doc/62205913/FloorPlan-Cross-Section
    http://www.scribd.com/doc/62207079/Site-Plan-Landscaping
  • Ability
    #12014
    Vannak ilyen terveim is, először egy stabil verziót akarok, utána mehet a móka. A mostani legfrissebb verzióban is vannak még hibák sajnos. Érdemes betenni favba a bővítményes topikot, oda be szoktam írni ha frissült valamelyik verzió.
  • VRSDM
    #12013
    [apro]/három hete élek a királyságban (derby) de már én is kaptam telefont hogy milyen almára fáj a fogam :)

    pedig három hete egy darab embert nem ismertem még innen. szóval igen nehéz.
  • joebacsi
    #12012
    új ipod touch 32gb 69k-ért érdekel valakit, nem londonból? :)
  • Dzsini
    #12011
    Valószínűleg ugyanazért, amiért Opera alatt sem - még nem a hivatalos kiegészítő-oldalon van elhelyezve, ott van szerveroldali verziókövetés, stb.
  • GregSB
    #12010
    Nagyon zsir lett!

    Annyi észrevétel még, hogy ez a frissités nem jelent meg a Safari extension kezelőjében (preferences/extensions). A ClicktoFlash van még feltelepitve, és az szól ha van újabb verzió. Ezt nehéz lenne megoldani h működjön?
  • GregSB
    #12009
    Egy újabb kötelező olvasmány Nilay Pateltől: The patent system isn’t broken — we are.
  • Ability
    #12008
    Jött ki új verzió, sok hibát javítottam, most már használható állapotba került. Letöltés link az megválaszolt postban.
  • pyrohun #12007
    a hülye így simán meghirdeti? idióta.
  • Dzsini
    #12006

  • G_ArchAngel #12005
    Tabla koncepcio

  • GregSB
    #11991
    Még ehhez:

    UK Apple Stores remove their inventory in the face of continuing riots.

  • GregSB
    #11990
    Egy kis flame téma:

    Az Apple pert nyert a Samsung ellen.

    Az EU tagországaiban, Hollandiát leszámítva leállítják a 10.1-es tablet értékesítését. Az Apple már intézkedik, hogy Hollandiában is végigmenjen a határozat. Gondolom a Samsung fellebbezni fog.
  • GregSB
    #11982
    Egyébként zsir nagyon, thx a portot :)
  • Ability
    #11981
    Érdekes hiba. Ez egyébkén egy Chrome port, pár óra alatt készült, szóval még lehetnek benne hibák. Utána fogok nézni.
  • GregSB
    #11980
    Kicsit bugos, a user letiltás nálam 2x-3x is megjelenik a fejlécben:

    link
  • Bercy #11979

    Ki is fogom próbálni nemsokára!
  • Ability
    #11978
    Sziasztok!

    Készítettem Safarihoz egy SG bővítményt pár hasznos funkcióval. Akit érdekel, itt találja. Továbbá van Chrome és Opera verzió is. Kérdések, kérések, hibajelentést az linkelt topikba várom. Remélem hasznát veszitek. :)
  • Bercy #11977
    megfájdult a szívem :(
  • GregSB
    #11976
    London... :(

  • GregSB
    #11975
    Ennek illett volna benne lenni a végleges installerben, amit leszed az ember az AppStoreból. Kicsit csúsznak a srácok :)
  • Bercy #11974
    És még csak developer account se kell hozzá :)))))))
  • G_ArchAngel #11973
    WTF???

    Rakattintottam a linkre es lejott egy dmg az AppStore felugrasa nelkul???O_o
  • Dzsini
    #11972
    Ingyen? :) hűűűű
  • GregSB
    #11971
    Apple Releases Utility to Create Lion Recovery USB Key

    Apple today released Lion Recovery Disk Assistant, a utility that lets users create a Lion recovery partition on an external drive or USB key. Lion Recovery lets users "repair disks or reinstall OS X Lion without the need for a physical disc."
    Link



  • baca01
    #11970
    Mindenképpen! :D
    Holnap neki is állok telepíteni, kíváncsi vagyok milyen lett a 10.6.8 után.
    Olvastam róla hideget-meleget... :-P
  • G_ArchAngel #11969
    11 nap, ne fogadd el, kuld vissza!
  • baca01
    #11968
    Csak megjött ma délután a redeem kód! :-)
  • Pio
    #11967
    A Honeycomb forráskód simán letölthető például az ASUS oldaláról, mivel minden androidos eszközük forráskódját kiadják.
    Ezt amúgy már korábban is leírtam.
  • GregSB
    #11966
    Mindezt írom úgy, hogy rengeteg Google terméket használok. Gmailt 2007-es indulása óta, Readert, Docs-ot is, és imádom őket, és respekt a Gúglinak hogy ezeket mind használhatóvá tette igyen, pár egyáltalán nem zavaró reklám kirakása mellett.

    De azért a nyilvánvaló hiányosságaik meleltt ne menjünk már el szó nélkül. Te úgy osztod az észt, hogy Apple terméket még szinte nem is használtál, volt egy iPhone 3G-d pár hónapig (ami már amikor megvetted / megszerezted egy elavult telefont volt, és sem szolgáltatásokban, sem sebességben közelében sem volt a 3GS-nek és 4-esnek), és ez alapján osztod az észt itt, mintha te mindenható lennél és mindenről tudnál. Az ilyen kinyilatkozásaidnál viszont ordít rólad, hogy fingod sincs sok mindenről, pl azt meg se említettem, hogy a Chrome alapjául szolgáló Webkit-et is az Apple indította be és pátyolgatta az útját annó, és végig nyíltan hagyta... ezzel se tettek semmit az emberiségnek.
  • GregSB
    #11965
    Ja, olyannyira nyitott, hogy a Honeycombnak február óta nem adták ki a Source-codeját, és nem is fogják már soha. Majd az Ice Cream Sandwich-é nyílt lesz, és az támogatni fog tableteket is.

    Hozzá kell tenni, teljesen érthető okok miatt nem adják ki, nem akarják hogy kínai sufnicégek ráhekkeljék a Honeycombot telefonokra, meg PNA-kra.

    De ebből is látszik, hogy éppen csak annyira nyitott rendszer az Android, amennyire az a Google üzleti érdekeinek megfelel.
  • GregSB
    #11964
    Á, semmit nem köszönhet a világ féreg Apple-nek, tényleg semmit!

    Az, hogy az iTunes Music Store-al elterjesztették a digitális zenevásárlást, és jelentősen olcsóbbá tették azt, aggresszív alkudozások után a zeneipar szereplőivel az biztos smafu. Mostmár nem tűnik olyan nagy dolognak a 0.99$-es zene, és 10$-os albumvásárlás, főleg olyan szolgáltatások mellett mint a Spotify, de 2001-ben, amikor a szolgáltatás indult ez igencsak merész volt, és elég jelentősen felforgatta a zeneipart / árcsökkentésre kényszerítette a nagy kutyákat.

    Az iPhone-al és az App Store-al is felforgatták a jól megszokott modellt a telefonpiacon. Előtte a szolgáltatók voltak az Istenek, ők irányítottak mindent, gusztustalan menü skineket toltak a telefonokra, az ő suta alkalmazásboltjukból tudtál alkalmazásokat telepíteni, azokat az alkalmazásokat amik ők úgy gondoltak hogy neked jók lesznek (meg persze amik az ő szolgáltatásaikat használták ki leginkább). Most itt a warezolást, meg netről leszedett j2me meg hasonló pakkok telepítését hagyjuk, nem a geekekről van szó, hanem a consumer piacról, tehát azokról a szolgáltatásokról amiket a nagy tömegek is kihasználnak - egy egyszeri user nem kezdett el netről leszedett cuccokat felhekkelni a telefonjára soha. Én nem is nagyon emlékszem arra, hogy az iPhone előtt geekeken kívül ismerőseim telepítettek volna valaha bármilyen programot okostelefonjukra. Volt a T-mobilnak, meg a Nokianak is valamilyen alkalmazás boltja, emlékszem még WAP-on lehetett letölteni róla, de hogy soha senki nem használta az tuti.

    Egy rémálom volt a mai helyzethez képest mind a vevőknek, mind a fejlesztőknek, és ezt a változást is az Apple kezdeményezte, ő ült le először a nagy telefonos szolgáltatókkal, és mondta meg nekik, hogy "bocs srácok, mostantól nem minden úgy lesz ahogy ti akarjátok"... az Android Market jóval később indult be és gyakorlatilag az App Store nyomdokain épült fel - ami egyáltalán nem baj, mert az is egy jó rendszer és az is csak gyengítette a szolgáltatók uralmát a telefonod felett.

    De bazmeg, ilyet leírni, hogy az Apple-nek nem köszönhetünk semmit... iszonyat szűklátókörű ember vagy.