18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #12063
    nem mondtam hogy nem fontos... de te is tudod hogy nem minden.
  • VRSDM
    #12062
    csak azért kérdezem mert tényleg minél előbb igényelném.
    /menedzselni a napi teendőket ...
    ha meg várok szeptemberig addigra több pénzem lesz és már nem ezt, hanem egy következő okosabb cuccot fogok nézegetni.

    néha jobb megálljt parancsolni :D
  • VRSDM
    #12061
    és várható bármi értelmes frissítés (nem vagyok naprakész a témában)
    vagy kijön majd egy újabb verzió és örülünk annak hogy nem változott semmi?

    vagy tényleg számítani lehet arra hogy valami nagy durranás lesz az újban (mi lenne) és esetleg megérné azt / a régi (leárazódott) modellt választani?
  • Gabor1990
    #12060
    2008 óta szeptember elején mutatják be az ipodokat, ha így lesz most is akkor hamarosan küldik a meghívókat.
  • VRSDM
    #12059
    és ez csak valami " kell hogy legyen bemutató " ami késni fog (amiről olvasni pletykaszinten) vagy tényleg jön valami új? :D
  • Gabor1990
    #12058
    Még szeptemberben biztos hogy meg lehet venni, az USA-ban meg Angliában sztem a bemutató után már néhány nappal.
  • Xing
    #12057
    Ha három éve használsz macet nem tudom hogy szűrted le azt a hozzászólásomból, hogy rajtad csodálkozom.
    Illetve anyagi helyzetre sem utaltam.
  • VRSDM
    #12056
    és akkor szeptember elején bemutatják, az még hány hónap mire boltokba kerül?

    csak mert nekem most lenne szükségem egy hasonló készülékre. és ööö. 250£ közel sincs jó áron :D
  • Gabor1990
    #12055
    szeptember elején bemutatják az újat, szóval ha csak nem nagyon jó áron van, akkor várjál vele.
  • VRSDM
    #12054
    ipod touch-ról mindent amit tudtok légyszi :)
    /szeretnék venni ma lehet.
  • grizzly21
    #12053
    Rajtam csodalkozol? 3 eve hasznalok macet. Hihetetlen hogy barmirol van szo, rogtin az jon elo hogy az apple sikeres ceg anyagilag. Ki vitatta ezt barmikor is?
  • grizzly21
    #12052
    Az it fejlodesrol volt szo nem arrol hogy a felhasznaloi elmeny fontosabb e a technikai parametereknel.
  • LoDMaSt
    #12051
    Nekem jó, azaz tudom, hogy a routerem szar, és amiatt kell újraindítani az egészet naponta. :D De a gép wifijével nincs gondom szerencsére.
  • Gabor1990
    #12050
    Másnak nincs gondja a wifi-vel? Mióta frissítettem reggel azóta fél óránként connection timeout van, és csak a router reset segít. Van amikor meg van wifi, az oldal mégis csak 10 másodperc után jön be.
  • Xing
    #12049
    Ezért csodálkozom mindig az olyan embereken akiknek még életükben nem volt Apple termék a kezükben de határozottan állítják, hogy az összes egy rakás szar.
    Egyértelmű, hogy az Apple a világ egyik legsikeresebb cége. Nyilván okkal. Az ilyenek mit gondolnak? A világon mindenki hülye csak én vagyok normális? -.-
  • G_ArchAngel #12048
    Ez igaz.
    De ha nem lenne fontos, akkor az Apple miert lepeget elore es ol penzt a mobil CPU-k fejlesztesebe?
  • Tikal #12047
    ha a cpu sebességben mutatkozik meg afejlődés akkor miért sikeres az iphone meg az ipad?? ;)
  • GregSB
    #12046
    A hdd, ram, cpu egyáltalán nem a legfontosabb. A felhasználói élmény legalább annyira fontos mint ezek, különben az Apple nem létezhetne. És itt már nem csak pár hülye sznobról van szó, amikor az Apple termékekről beszélünk, több százmillió emberről beszélünk, akik használnak iOS, OS X rendszereket.
  • G_ArchAngel #12045
    Nem gondolom komolyan, de nincs ironia smileym.
  • grizzly21
    #12044
    nagyon szomoru ha ezt komolyan gondolod. A technikai fejlodes a cpu sebessegben, ram, hdd meretekben, stb mutatkozik meg, nem abban hogy mennyire lekerekitett egy telefon / szamitogep sarka...
    Ha az IBM / Intel / Amd /stb nem lenne, na akkor lenne visszaeses.
  • G_ArchAngel #12043
    Akkor vege lenne a vilagnak, kirol masolna a tobbi ceg?

    Visszaesne az IT vilaga 10 evet...
  • VRSDM
    #12042
    eszembejutott a kommentek végigolvasásásnak a végére.
    " dont feed the troll "

    most már késő. megtömték az apple malacot. aki elefántként megy a porcelánboltba. :)
    sajnos tényleg úgy néz ki hogy mindent megtehet (úgy hiszik), mert ők a legsikeresebb cég jelengleg a világon?

    pofáraesés lesz remélem.
  • GregSB
    #12041
    Rohattkecseg epül.
  • schramjanko
    #12040
    Megint kezdik...
  • vili 27
    #12039
    Sziasztok !

    Valószínűleg kamionról pottyant IPAD2 gépre tettem szert. 64GB 3g wifi zsír újonnan, majdnem fél áron szereztem be egyet. Tökéletesen működik. A széria szám alapján utána néztem nem-e lopott, de tiszta volt a gép múltja.
    Lehet bármiféle probléma a 3G-vel az ilyen "kamionról" pottyant gépeknek ?
    Köszi
  • GregSB
    #12038
    A HP kiszáll. Na erre sem számítottam.

    Első körben le fogják állítani a telefonok + táblagépek gyártásák a 4. negyedévben. pedig épp hogy csak elstartoltak a Palm cuccaival... de ami durvább:

    "In fact — as reported earlier — HP is looking at “strategic alternatives for its Personal Systems Group” up to and including a spinoff. PSG includes the company’s desktops, laptops, hard drives, and webOS products, so this basically confirms HP’s intent to get out of the hardware game and move in the direction of software and services."

    Magyarul hosszú távon ki akarnak szállni a hardver-bizniszből, és az IBM után ők is vállalati szoftverekre és szolgáltatásokra akarnak szakosodni.

    Érdekes, pedig az egyik legnagyobb és legsikeresebb laptop gyártónak számítanak...

    Talán még érdekes adat, ami ehhez tartozik, hogy a legutóbbi pü-i negyedévben a laptop és PC piacon csak az Apple tudta növelni eladásait, az összes többi gyártó egy átlagos 19%-os visszaesést tapasztalt...

  • G_ArchAngel #12037
    Apple ads
  • passatgt
    #12036
    :D
  • schramjanko
    #12035
    http://index.hu/tech/2011/08/16/megtevesztette_a_birakat_az_apple/
  • G_ArchAngel #12034
    Nem google-ra gondoltam, hanem mindenre, van yahoo-s fiokom is, skype is...:)

    Azert koszi, megnezem.

    (review-kat olvasva inkabb nem...)
  • GregSB
    #12033
    http://www.tuaw.com/2011/08/12/daily-mac-app-tab-for-google/


  • G_ArchAngel #12032
    Amugy miert nincs egyben menedzselt notification OSX ala? (Growl is valogatos)
    nekem a dockban van az iPhone az iMac mellett es allandoan felugrik az uzenet, ha jon Google+-on valami, de a Gmail leveleim is elobb megjonnek iPhone-ra, mint a desktop gepre.

    Ez utobbi kicsit mokas...
  • Dzsini
    #12031
    Gondolom beállítás kérdése, hogy a fedél lehajtásakor mit csináljon.
  • Tikal #12030
    ?? miota nem megy lecsukott állapotban? az enyém még ment, használtam is ugy...
  • Xing
    #12029
    Elég sok "How to" guglizás ment mielőtt megkérdeztem de meguntam. Amúgy is ritkán kommentelek, gondoltam szocializálódok kicsit :P
    Egy ideig lehajtva használtam, de eléggé melegedett, nem hiszem hogy a legegészségesebb megoldás.

    De igazából probléma megoldva, nem olyan macera levenni nullára a fényerőt csak milyenmárez egy macbooknál :)
  • passatgt
    #12028
    állítva kell rakni és akkor az alja nem melegszik annyira, úgy simán megy becsukva

    így:
  • GregSB
    #12027
    Ez csak azért nem szerencsés szerintem, mert a MacBookok a monitor alatt szellőznek, nyitott állapotban. Nem hiába van úgy megoldva alapból, hogy lecsukott állapotban nem megy a rendszer és a külső monitor sem, egy idő után megfőne a gép.
  • G_ArchAngel #12026
    peldaul

    de google-val is probalkozhatsz: using an MBP with external display when the main display is off

    (vagy hasonlo)
  • Xing
    #12025
    Úgy van most, 0 fényerőn. Azt gondoltam van más megoldás is :)

    (ctrl+shift+eject kikapcsolja mind a két kijelzőt)
  • passatgt
    #12024
    vedd le a fényerőt:D

    vagy ctrl+shift+eject(jobb felső)