18351
ATbanner.jpg
  • 5c0rp330n
    #12103
    aha. ehhez kepest a bedavanyban vegig 10.1-rol beszelnek, emlites szintjen sem szerepel a 10.1v, ami egy teljesen masik modell amirol senki nem beszelt. meg ho tudni h a 10.1v is ilyen torzitott a valosagban :) (NEM AZ.)
    egy fannak sokmindent meg lehet magyarazni, ezt pl nem.
  • Ability
    #12102
    10.1v változaton nincs logó. Egyáltalán. Ilyen a hivatalos kiadás. Nem leszedték róla, egyszerűen csak ezt a változatot tették a képre.
  • 5c0rp330n
    #12101
    jaja.. van humorerzekuk, jol passzolt az egesz ugy abszurditasahoz amivel vadoltak oket :)
  • Bercy #12100
    Ja ez a film volt az amivel a samsung ügyvédei védekeztek :)
  • 5c0rp330n
    #12099
    aha, semmivel nem hasonlit jobban egy ipad egy galaxy tab 10.1-re, mint az 1969-es Space Odyssey filmben szereplo tabletre: link
    nevetseges ez az egesz szabadalmi rendszer, es szanalmas az a pereskedes amit az apple csinal, remelem minnel tobb fannal megutaltatjak magukat.
  • Bercy #12098
    Direkt leírtam, hogy én nem a perről (és, hogy az jó vagy nem jó, jogos vagy nem) beszélek, hanem, hogy azért igencsak megváltoztak a samsung termékei az apple termékek hatására, sőt elég erős utánzás érezhető bennük...
    De látom sikerült megragadni a lényeget, okos vagy leülhetsz!!!
  • 5c0rp330n
    #12097
    meg szerencse hogy a birosag nem igy latta, es az apple-nek minden egyes vadpontjat ami a kinezeti masolasra vonatkozott, elutasitotta. az egy, ami miatt bannolta oket valami nevetseges "oldalra scrollozos mechanizmus" a galeriaban "szabadalom" sertese volt, amit egy pillanat alatt ki tud javitani a samu. szoval valszeg semmifele tiltas nem lett itt valojaban, az apple osszes mas vadpontjat kirohogte a birosag, igy foleg csak magukbol csinaltak megint hulyet.
  • Inquisitor
    #12096
    A hírben nem 7% esés szerepelt? Amit más helyen ki lett tárgyalva semmit nem jelent, mert új Apple cuccok bejelentése után meg sokkal többet fog nőni.

    PassatGT - Azért Steve elég sokat tett a cégért, de évek óta beteg. Még ha fel is gyógyul, akkor is rengeteg energiájába kerül a dolog, nem hiszem lenne annyi ereje, hogy úgy vigye tovább a dolgokat mint eddig. Csoda, hogy eddig is bírta. nagy respect neki.
  • passatgt
    #12095
    nekem új volt, de kikapcsolt ipadon ha kétszer nyomom a gombot alul, akkor az ipod jön be
  • passatgt
    #12094
    Én még arra tudok gondolni, hgy olyan szar lett az iphone 5, hogy ehhez már nem adja a nevét jobs:D
  • G_ArchAngel #12093
    Valahol olvastam, hogy alapvetoen Tim Cook vezetese alatt nott a ceg erteke 70%-kal. Steve egy almodozo, aki vezeti a ceget egy elkepzelt idealis kep fele, Tim pedig a piacot kezelte.
    En nem felek, amig J.Ive ott van:)
  • passatgt
    #12092
    Meg se mozdultak az apple részvények:)
  • G_ArchAngel #12091
    Emlekeim szerint egy fanboi allitotta ossze az ikonos tablazatot, nem az Apple.

    De amugy a fotoalbumnal miert a napraforgo lett a Samsung ikonjan?
    Miert ugyanaz barna/sarga ikont hasznaltak jegyzet app-hoz?
    Beallitasokhoz miert nem volt jo az addigi szerszam a fogaskerek helyett?
  • Bercy #12090
    Az ikonokba belekötni tényleg vicc. Konkrétan nem is tudom, hogy PONTOSAN mi volt az amit az apple perelt (mely szabadalom) és igazából nem is erről beszélek most.
    Hanem arról, hogy a samsung egyértelműen másolja az apple termékeit (igen, még csomagolásba is).
    Aki ezt nem látja az aki viccel :)
  • Inquisitor
    #12089
    A fizikai hasonlóságba, illetve a csomagolásba (főleg abba) még bele lehet kötni, de amikor olyan dolgokon rugóznak, hogy miért hasonlók az ikonok a Samu Androidjában az iOS ikonjaihoz képest, holott a Badaban nem olyanok ... és olyan ikonokba kötnek bele, ami még C64, Amiga, Atari vonalon is ilyen volt vagy akár a BB rendszerében is így néz ki, az gáz. Ráadásul ebbe kötnek bele, amikor az ikon inkább az Android sajátossága mint a Samsungé, biztos nem véletlenül más mint a Bada verzióban.
  • grizzly21
    #12088
    Nevetseges. Van iphone-om meg S-em is, annyira masok mint amennyire ket full touch kijelzos telefon elterhet. Hatoldala is mas, elol 3 gomb van, anyaga is mas, oldalso gombok is mashol vannak, stb..
  • Bercy #12087
    Itt nem csak olyan hasonlóságról van szó, hogy 6 oldala van a telefonnak és van rajta kijelző(mint az általad felhozott 4 kerék + kormány hasonlat)
    Itt elég komoly és tudatos másolásról beszélünk ezt csak az nem látja aki nem akarja vagy vak.
    A samsung régebben tudott szép és egyedülálló telefonokat csinálni, talán meg kéne próbálniuk újra kreativitást vinni a termékeikbe az eszeveszett másolás helyett és akkor nem is kéne ilyenekről beszélnünk...
  • Nyiri
    #12086
    Akkor az autógyárak is pereljenek mert mert minden autónak 4 kereke van és kormány is egyforma?

    Vagy mondjuk az összes TV gyártó perelhetné egymást, mert minden tv hasonló?

    Vicc az egész.
  • Pilica
    #12085
    Aztarohadtéletbe, sosem hittem volna, hogy egyszer egy trve apple fag fórumra fogok tévedni.
    De most mégis. Az applel való kapcsolatom megáll egy ipod birtoklásában.
    Ma voltam olyan hülye, hogy sok-sok don't update kattingatás után azt mondtam, hogy had szóljon és frissítettem az iTunest.
    Mint kiderült, odáig fajult a dolog, hogy ebben a 10.4.1-esben nem csak esetenként, hanem minden egy elindításkor elszáll az Aero, a windows (HIJJ) átvált egyszerű nézetbe, aztán visza, utána ezt repeat iTunes leállításakor. Ja és az iTunes ugye nem áll le elsőnek, hanem mégegyszer elindul, de ehhez már hozzászoktam.
    És ha ez még nem lenne elég idegesítő, hirtelen megszűnt felfogni a billentyűzetem média gombjainak létét. Semmi play-pause-back-forward, semmire nem reagál, setpoint ötszázszori végigbaszogatása után sem.
    Így fogtam és töröltem a pélóba az egészet és leszedtem egy korábbi verziót. Mikor én teljesen váratlanul azt mondtam neki, hogy najó, most induljon el, akkor közölte velem, hogy nem lett megfelelően telepítve az iTunes. Ez egy reinstall és egy mégegyel korábbi verzió letöltése után sem oldódott meg.
    Szóval most nincs iTunesom.

    Az egyértelmű kérdés az, hogy miért használok apple cuccot. Ugyan. Szóval a kérdés az, hogy mit tudok ezzel a "not installed correctly" helyzettel kezdeni (azon kívül, hogy hatodszor is uninstall minden apple hozzávalót és reinstall egy korábbi verziót).
    Nem, a 10.4eshez nincs kedvem így média gombok hiányában és Aero totális szétkúrás-fétissel.

    Előre is köszi.
  • GregSB
    #12084
    Az utóbbi pár keynoteon már eléggé zombi volt szegény, sajnos ez várható volt. Igazából ezt a "levélt" is időzítették, ez egy olyan hír ami sokkolja a befektetőket, kicsit esni fognak a részvény árak, aztán jövőhéten bemutatják az új iPhonet / új termékeket, és minden szárnyalni fog tovább... Legalábbis az új vezetés ezzel számol.
  • G_ArchAngel #12083
    Akkor nem veletlenul hoztak elobbre az eletrajzi konyvenek megjeleneset.
    Remelem nem az egeszsege miatt...

    Elnok marad, a CEO posztrol mondott le Tim Cook javara.
  • 5c0rp330n
    #12082
    link
    ez a kep egy az egyben az apple altal beadott cucc 28-ik oldalarol van, es azert kicsit tobbnek tunik, mint egy veletlenul elmeretezett illusztracio :) veletlenul pont olyanra lett torzitva h a leginkabb hasonlitson az ipad-re es veletlenul a samsung logo is le lett fotosoppolva.

    viszont inkabb aktualis/erdekes info: jobs lemondott.
  • G_ArchAngel #12081
    Volt BBC-n is, nem az alapjan dontottek, fizikailag vizsgaltak meg az eszkozoket.
    Az csak a hiszti volt egy meretezettlen illusztracio miatt, kb. mint valojaban Marton ludon nincs is csokornyakkendo, pedig a mesekonyvben van.
    A holland ugynel mar inkabb odairtak szovegben is, hogy a telefonok merete elter.
  • Pio
    #12080
    Ha tényleg hamisította azokat a képeket az Apple, akkor ez az egész nonszensz, mi ez már, hogy becsapják a bíróságot? Kíváncsi vagyok ezért milyen büntetés fog járni, ha egyáltalán fog.
  • G_ArchAngel #12079
    Ettol fuggetlenul nem a designon bukott el a Samsung es gyors szoftvervaltoztatast igernek.
  • passatgt
    #12078
    sőt, még a samsung dolgózóknak sem tetszik a logó, ezért ők is eltakarják
  • passatgt
    #12077
    még a mobilarénások is letakarták a logót róla, hihetetlen:)
  • neevous
    #12076
    Kár, hogy kamu.
  • 5c0rp330n
    #12075
    lol, a jobboldali galaxy tab 10.1 kepe az ugyanaz a torzitott, modositott hamis verzio amivel az apple a birosagot probalta atverni? meg a samsung logo is hianyzik rola! :D
    a before iphone kephez pedig ezt erdemesebb inkabb nezni pl. gondolom valami applebirka csinalta ezt a kepet is :)
  • Máté94
    #12074
    Ezt se sokáig fogják hagyni... elég meredek ez azért.
  • Bercy #12073
    Handras blogjáról:
    http://handras.hu/uploads/Apple-vs-Samsung-1-Hardware-Design.jpg
    http://handras.hu/uploads/Apple-vs-Samsung-2-Interface-Icons.jpg
    http://handras.hu/uploads/Apple-vs-Samsung-3-Package-Design.jpg

    szerintem megérdemli a samsung, hogy kicsit megszorongassák, mert ez már gátlástalan utánzás.
  • neevous
    #12072
  • GregSB
    #12071
    Hoppá

    BREAKING NEWS: Samsung must STOP selling his Galaxy Ace, Galaxy S and Galaxy S II in Europe! (MID OCTOBER!)”

    http://m.engadget.com/default/article.do?artUrl=http://www.engadget.com/2011/08/24/netherlands-judge-rules-that-samsung-galaxy-s-s-ii-violate-appl/&category=classic&postPage=1
  • VRSDM
    #12070
    vettem egy tácsot. nagyon szépséges.
  • LoDMaSt
    #12069
    Közben utánaolvasva ezt találtam, ami szerint muszáj lenne cserélniük, kár, hogy magyar címre nem szállítanak.

    http://www.apple.com/support/macbook-bottomcase/
  • LoDMaSt
    #12068
    Köszi a tanácsot, így teszek! :)
  • franc0
    #12067
    ELVILEG csak akkor cserélik, ha max 3 éves és akkor is csak a topcase-t, a bottom caset nem.
    De próbálkozni lehet: csinálj fotókat és szériaszámmal együtt írj egy mailt az Almáriumnak.
  • LoDMaSt
    #12066
    És ha elvileg már nincs rá, akkor is? :/
  • neevous
    #12065
    Jaja. Gariban cserélik.
  • LoDMaSt
    #12064
    Fehér mecbookom alja megadta magát, felpúposodott, levált a széleken. Valaki találkozott már ilyennel? :O