18351
ATbanner.jpg
  • 5c0rp330n
    #12303
    mivel halozati szabadalmakrol van szo, tudjak, hogy mi lesz benne. hacsak nem gsm/3g modul nelkul adnak ki, akkor viszont nem lenne telefon :)
  • GregSB
    #12302
    "A The Korea Timesnak név nélkül nyilatkozó, magas pozícióban dolgozó Samsung-vezető szerint bíróságon támadják meg az Apple-t, és próbálják elérni a még meg sem jelent, sőt, hivatalosan még be sem mutatott iPhone 5 telefonok betiltását."

    Az nem számít hogy még nem jelentették be, ők már tuti jól ismerik az utolsó mm-ig :D
  • Dzsini
    #12301
    szinte biztos, hogy csak összegyakorolta, van róla másik felvétel, ahol kevesebbet téveszt :)
  • grizzly21
    #12300
    Nem keves ido lehetett mire begyakorolta a timing-ot...nem rossz amugy tetszik, eleg parasztvakitos, de hatasos. Kivancsi vagyok, hogy annyi-e az egesz, hogy ment 1-1 video mindegyik keszuleken, vagy kihasznalt-e valamit a touch/kamera/giroszkop/akarmilyen erzekelokbol, mert az poen lenne bar nem hiszem.
  • Dzsini
    #12299
    Ebben tökéletesen igazad lehet, de a kérésben a "legolcsóbb" ott volt, mint feltétel.
  • Zsoltika 007
    #12298
    De legalább atom stabil, gyors, és megbizható. 20 dollár meg nem sok érte.
  • schramjanko
    #12297
    http://www.huffingtonpost.com/2011/09/19/samsung-iphone-5-ban-europe_n_970916.html
  • passatgt
    #12296
    a youtube-os videó jobb volt, ott nem késett a kép a mozdulathoz képest meg nem látszottak ki az eszközök, de azért ügyes:)
  • Dzsini
    #12295
    Csakhogy az 20 dollár.
  • Zsoltika 007
    #12294
    Paragon Ntfs 9.1 is jó.
  • G_ArchAngel #12293
    Marco Tempest: The magic of truth and lies (and iPods)
  • Dzsini
    #12292
    ...ami valószínűleg Fat32-es :) (mert ha NTFS-re formázzák, azzal ugyanúgy meg lettél volna lőve)
  • G_ArchAngel #12291
    Koszonom, mazlim volt, mert egy 32 GB-os pendrive-val jottek.
  • passatgt
    #12290
    ja
  • G_ArchAngel #12289
    Ezzel irni tudok a FAT32/NTFS kulso HDD-re? (a fileok kepek, tehat kisebbek, mint 4GB)
  • G_ArchAngel #12288
    Tudom, de nem tudom, hogy milyen HDD-t fognak hozni (azaz mire lett formatalva), tehat egy all-rounder kell.
  • passatgt
    #12287
    MacFuse
    http://code.google.com/p/macfuse/
  • Dzsini
    #12286
    csak csendben megjegyzem: a Windows nem fájlrendszer - Fat32 vagy NTFS író-olvasó lehetőséget keress.
  • G_ArchAngel #12285
    Sracok, mi a leggyorsabb es legolcsobb modja Lion alol elerni Win-re formatalt kulso HDD-t?
  • neevous
    #12284
  • pyrohun #12283
    Senki sem írja? Az előtted lévő posztokban is erről beszéltek :))
  • Dzsini
    #12282
    melyik senki nem írja? Itt a topicban beszélnek róla reggel óta, a mobilos és hasonló portálok mind lehozták, több helyen kiemelt hírként...
  • GregSB
    #12281
    Közben hír, és senki nem írja, hogy 4 új országban elindult az online Apple Store, köztük itthon is.

    Ami nagy újdonság, hogy mostmár lehet venni itthon is gyári független iPhonet, közvetlenül az Appletől, de az APR-ekben is meg fog jelenni. Az új iPhone(ok) is kapható(ak) lesznek ebben a formában.

    Az árakról inkább ne beszéljünk, siralmasak, remélem ezen változtatnak...
  • Tikal #12280
    de hogyne lenne, ez a hir pont erről szol hogy most már van :) egy raktár tuti van, attol még hogy nincs egy hivatalos boltjuk ahova bemehetsz, a cuccok még itthonrol indulnak hozzád.
  • pyrohun #12279
    de raktárnak kell lennie
  • grizzly21
    #12278
    Ugy ertem, hogy itthon gondolom nincs apple store, akkor nekem honnan szallitjak fizikailag hazhoz? Az angliabol vetelt ugy ertettem hogy kimesz londonba.
  • Tikal #12277
    a viszont eladok árai közeliteni fognak vagy ugyanazok lesznek előbb utobb... hogy érted honnan jon ha innen rendelsz? angol store-bol nem tudsz rendelni ez egyértelmü.
  • Dzsini
    #12276
    Olvasd át a wiki szócikket, talán jobban el tudják magyarázni, mint én (nem vagyok jogász). Az újraelosztás problémáit pedig nem az elvben, hanem kivitelezésben kell keresni - az Artisjussal hosszú ideje megy a vita ilyen téren.
    Ugyanígy ott vannak a szócikkben a "Question of fairness" részben az általad feltett kérdések is.

    Régen (lehet, hogy most is) például lehetett Magyarországon is kapni Audio CD-R-t, amelyre (külföldön) más típusú díjat róttak ki, mint a sima CD-R -re. Ez a vonulat például kiválthatta volna a normál üres adattárolókra kirótt díjakat, de semmilyen hardver nem támogatta a dolgot.

    (amúgy a "copyright collective" link alatt találsz nemzetközi példákat ugyanúgy magáncégekre, mint nálunk - ezért is levy a neve tax helyett, hiszen "tax" típusú pénzt szedni csak az államnak lehet, levy-t viszont magáncégeknek is, magyarban nem tudom, hogy milyen jó szavak vannak erre - adó és díj talán)
  • grizzly21
    #12275
    Ha semmit nem kap az akinek kene hogy kapjon, akkor tenyleg finoman fogalmazva problema van az ujraelosztassal:) Magyarul ellopjak mas penzet indokolatlanul.

    Meg mindig nem ertem: ha legalisan toltottek fel, es en azt legalisan toltom le, akkor miert kellene fizetnem barmit is? Ha meg azt hogy illegalisan toltok fel/le probaljak ezzel kompenzalni (akar a nyomtato eseteben), akkor ezzel gyakorlatilag azt mondjak, hogy oke, fizetek tobbet egy pendrive-ert, de akkor barmit tolthetek ra illegalisan is, nem?
  • Dzsini
    #12274
    * elfogadott: a nemzetközi jog elfogadja, az emberek persze vitatják, ahogy mindenfajta adót vagy jogdíjat. Sokan szeretnék azt, hogy a szerző ingyen gyártson le mindent zenétől könyvön át filmig, aztán éljen meg pl. turnézásból, ami mondjuk egy írónál eléggé kivitelezhetetlen

    ui,: a fénymásolók árában elég komoly reprográfiai adó szerepel, hasonló okokból - ott nem az adathordozó (papír) része a díj, hanem a másolást segítő eszközé... és innentől érdekes és problémás a digitális könyvterjesztés, és ezért nem sikerül nagyon sok országban jól működő elektronikus könyvpiacot kiépíteni).
  • Dzsini
    #12273
    Rengeteg országban van hasonló díj beépítve vagy a felvevőkbe vagy az adathordozókba (nem teljes a lista):
    http://en.wikipedia.org/wiki/Private_copying_levy
    "Luxembourg is the only EU member state on the continent without a private copying levy,"

    Amit írsz, hogy az újraelosztással probléma van, abban egyetértünk, de maga az "üres média díj" önmagában régóta létező, elfogadott módszer.

    És nem azt feltételezik, hogy te illegális forrásból töltesz le, hanem azt, hogy bármilyen forrás, amiből letöltesz, az legális - tehát a sugárzó IS és te IS fizetsz a sugárzásért és a rögzítésért. A youtube-on sem hallgathatsz mindent ingyenesen, mert ha nem a jogtulajdonos (szerzői vagy kiadói) tölt fel bizonyos zenéket / videoklipeket, akkor azokat előbb-utóbb megcsípik és leszedik (vagy letiltják a hangsávot). Persze a percenként feltöltött 50+ órányi videónál átcsúsznak dolgok.
  • grizzly21
    #12272
    Ezzel nem ertek egyet, javitsatok ki, de kizartnak tartom, hogy egy ilyen elofordulhasson barmelyik nyugati orszagban. Eleve hogy van az, hogy ez nem egy allami ceg es megis joguk van pl elmenni egy csoro kozepiskola szalagavatojara es tobbtizezret lehuzni roluk azert mert ismert kulfoldi szamokat jatszanak le? Rohejes:)

    Ha legalisan letoltheto forrasokat toltok le, akkor miert kellene jogdijat fizetnem? A legnagyobb gond ott van, hogy ha en letoltom egy kulfoldi zenekar albumjat akkor miert kellene nekem az artisjusnak fizetnem, amikor nyilvanvalo hogy abbol a zenekar egy forintot sem fog kapni? De meg a magyar zenekarok sem. Ez olyan mintha en onhatalmuan felmennek karszalag nelkul a bkv buszokra, es akinek nincs berlete azt megbuntetnem, es a penzt nem adnam a bkv-nak hanem kocsit vennek belole.

    Es igen pont ezaz, hogy eleve a rosszat feltetelezik az emberrol. Az egyuttesek mar reg nem a zenei eladasokbol elnek szerintem, nem veletlen hogy youtube-on is legalisan ingyen hallgathatsz mindent, a filmekert meg lehet szolni, de a mozikban ott is eleget kaszalnak, a jobbakat meg pl en megszoktam venni bluray-en is ha kijon (kulfoldrol termeszetesen, mert onnan feleannyi).

  • Zsoltika 007
    #12271
  • grizzly21
    #12270
    Ez mit jelent egyebkent? Ha innen rendelek akkor azt honnan hozzak? Ezek utan mit fognak csinalni a viszonteladok?

    Latom xms-ben pont annyi az ar, mashol meg dragabb mint itt de azert meg mindig nevetsegesen draga a kulfoldi arakhoz kepest. Ha Angliat vesszuk ott majdnem 100e-el olcsobb pl a 15-os MBP, tehat ha azt akarnam venni akkor jobban megerne, hogy kimegyek varosnezni nehany napra es hazahozok egyet. usa-rol meg ne is beszeljunk, ott meg joval olcsobb
  • Dzsini
    #12269
    A minden adathordozón jelen levő matrica jelenti azt, hogy te legálisan rögzíthetsz saját célodra bármit a rádióból, a tévéből és bármilyen sugárzó forrásból (és ebből adódóan legális a hang- és képanyagok letöltése is, hiszen a forrásról te feltételezed, hogy legálisan osztja meg azt, amit ad, te pedig az adattárolón kifizetted a rád vonatkozó jogdíjat).
    A matricával nincs baj, sőt, a szerzői jogok díjazásának egyik leghasználhatóbb módszere, a legmegengedőbb sok szempontból. A kirótt adó mértékével, és a befizetett adó újraelosztásával van inkább a probléma.

    Igen, bele lehet kötni, hogy te ha saját fotóidat rögzíted egy SD kártyán, akkor azért miért fizetsz az XY zenekarnak, de ezt előre nem lehet tudni, és a szabad médiaáramlásnak ez a feltétele - el lehetne törölni a matricázást, akkor viszont vagy a rögzítőeszközökre kellene óriási adót kiróni (pl. beépíteni az internetelérés díjába), vagy illegálissá tenni és betiltani minden fajta rögzítési technológiát, amivel legálisan sugárzott tartalmakat te rögzíthetsz.
  • grizzly21
    #12268
    na az mekkora egy lopos nulla tarsasag..nem hittem el eloszor amikor hallottam roluk hogy ilyen letezhet..
  • pyrohun #12267
    Tudom, sajnos elég sok tapasztalatom van ezekben a dolgokban :)
  • Bercy #12266
    Amíg itthon egy sd kártyára is artisjus adót vetnek ki addig...inkább nem is mondok semmit.
  • pyrohun #12265
    Most már csak iTunes Store kellene, ami szerintem a legnagyobb falat / legnehezebb lesz, de talán egyszer azt is megérjük...
  • Tikal #12264
    Üdvözlünk Magyarország!

    haladunk, haladunk...