18351
ATbanner.jpg
  • Máté94
    #12343
    Mondjuk ez egy kicsit gáz, hogy Office, és nincs benne magyar nyelv.
    Diszkriminálják a Mac usereket.
  • Dzsini
    #12342
    Openoffice / Libreoffice van, ami magyar nyelvű, és átlag felhasználás szintjén mindenre képes, amire az MS office (tölteni-menteni tudja az x-es formátumokat).
  • cscsiga
    #12341
    Nincs sajna, de még ígyis olcsóbb, mint a most nyílt App store-ba vagy Media marktba.
  • Máté94
    #12340
    De egyébként van magyar nyelvű Office hozzá? Eddig nem találtam.
  • LoDMaSt
    #12339
    Csak a géphez kötelezően vállalt mobilnet nincs jó áron. :)
  • Zsoltika 007
    #12338
    "Office van macre is, és teljesen kompatibilis a wines változattal." Azért ez sajna nem minden esetben van igy... :(
  • LoDMaSt
    #12337
    Mindazonáltal a Mac-re való Office nem tud magyar helyesírásellenőrízni, és bugos, mint a veszedelem.
  • cscsiga
    #12336
    T-mobile nál tervezem, hogy megveszem, mert jó áron adja. Akkor valszeg magyar bill lesz rajta. :)
  • I.C.ram
    #12335
    Minden hivatalos viszonteladó magyar billel árulja alapjáraton a notikat. Office van macre is, és teljesen kompatibilis a wines változattal.
  • cscsiga
    #12334
    Sziasztok. Ahogy az előttem szóló mondta, Én is venni akarok új laptopot és én is egy Apple gépen gondolkozok. Én a Macbook pro 13-on(i5). Amiket olvastam róla az csupa jó dolog. Pár kérdésem lenne. Könnyű megtanulni kezelni? eddig csak windowsos gépeim voltak és ezeket megszoktam már, de nyilván átakarok szokni majd az OS-re is. Magyar billentyűzetet lehet rá rakni? kérdezgetnék a programokról is, hogy van-e ez, van-e az. De gondolom megvan minden windowsos programnak az apple verziója. De pl az office-os programoknál(word,excel,acces), ha suliba kell bevinnem valami doksit vagy prezentációt és apple gépen megcisnálom, valahogy átlehet konvertálni, hogy a win. lássa?
  • G_ArchAngel #12333
    Samsung napiFAIL:)))
  • Verseghy
    #12332
    Lehet, hogy nemsokára jön az iTunes Storeból is? Kaptam az Artisjustól egy levelet, hogy megváltoztak a szerői jogi törvények és még valami "könyvtárrendszerről" hablatyoltak. Nem igazán értettem, de hátha.:)
  • neevous
    #12331
    jatekaim.hu
  • Zsoltika 007
    #12330
    "a konzolos játékok sem túl olcsóak, de ne menjünk bele"
    Ebayen kell vásárolni angliából. Ugyanannyira jösz ki mintha pc-re vennéd meg itthon. Esetleg ha nem vet fel a pénz, akkor csereberélni. (vagy ha ezt nem akarsz akkor használtan is lehet venni töredék áron játékokat)
    Szét kell nézni.
  • MaRee
    #12329
    Igen, de a gép meg a konzol együtt drága, arról nem beszélve hogy a konzolos játékok sem túl olcsóak, de ne menjünk bele.
  • 5c0rp330n
    #12328
    50ezer huf ma egy konzol, te meg egy kb tizes szorzoval dragabb gepet akarsz epp venni :)
  • MaRee
    #12327
    Köszönöm a válaszokat :) Konzolra nincs pénzem, és nem is szeretem, egész életemben PC-n játszottam. Majd meglátjuk akkor mi lesz :)
  • passatgt
    #12326
    régebbi játékok Crossover Games nevű programmal simán futtathatók, én pl a Live For Speed-et tolom imac-en, a régebbi macbookon is simán vitte
  • Zsoltika 007
    #12325
    Inkább vegyél mellé egy konzolt! Kényelmesebb és jobban is jársz.
  • Xing
    #12324
    Esetleg Parallels.
  • Dzsini
    #12323
    Ha nem okoz problémát egy új oprendszer megtanulása, és anyagilag megengedheted magadnak, akkor hajrá - az Airnél ott van (lehet) a probléma a Windowssal, hogy nem túl nagy az SSD benne, abból nem biztos, hogy érdemes további területeket lecsapkodni csak azért, hogy játszhass egy kicsit... 64 giga azért nem biztos, hogy elég ilyen szinten tobzódni :)
  • MaRee
    #12322
    Nem a játék a fő szempont, csak néhány régebbi játékot szoktam néhanapján előszedni. Netezésre, olvasásra, filmnézés, zene stb. alap dolgokra kellene, természetesen a windowst csak olyan esetben értettem, ha a játékot el akarom indítani.
  • grizzly21
    #12321
    lehet de ha jatszani akarsz akkor ne vegyel mac-et de plane ne macbook air-t. Bootcamp-pel felrakhatsz ra windowst, de ha csak/foleg windows-t hasznalsz rajta, arra eleg luxus mac-et venni.
  • MaRee
    #12320
    Sziasztok!

    Akarok egy új laptopot venni, és Appleben gondolkodok, konkrétan egy MacBook Air-ben (2011-es). Sok jót hallok róla, próbáltam is már és nagyon tetszik, viszont eléggé visszatart, hogy elvileg nem lehet rajta játszani, csak néhány játékkal. Nem vagyok én akkora gamer, viszont heti pár alkalommal szoktam játszogatni néhány órát. Csak azokat a játékokat lehet elindítani rajta amiket külön kiadtak OS X-re is, vagy windowsos bootcamp-el lehet nyomni bármilyet? Hallottam már mindenfélét.
  • neevous
    #12319
    Köszönöm, de sajnos nem segített.
  • G_ArchAngel #12318
    resetelni probaltad?

    Open your Safari web browser by clicking on the Safari icon in the dock.
    Click on Safari in your Safari menu, located at the top of your screen.
    A drop-down menu will now appear. Choose the option labeled Reset Safari....
    A warning dialog will now appear detailing the items that will be removed.
    Click the button on the dialog labeled Reset to complete the process.
    Your Safari browser will now restart automatically.
  • neevous
    #12317
    Így néz ki Safariban az extensions fülem. Mi lehet a teendő?

  • passatgt
    #12316
    jó hozzá
  • passatgt
    #12315
    bocs, itt van:
    http://www.dealextreme.com/p/mini-displayport-male-to-hdmi-female-adapter-1080p-34025
  • G_ArchAngel #12314
    Nekem is pont kellene egy, 2010-es MBP-hez, akkor gondolom ez jo barmilyen kulso monitorhoz. Vagy ahhoz masmilyen kell?
  • cscsiga
    #12313
    http://www.ebay.com/itm/Mini-DisplayPort-DP-HDMI-Adapter-MacBook-Pro-Air-/180459897606?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a043f8306

    7$ kiszállítással együtt az átalakító.
  • cscsiga
    #12312
    @passatgt

    Köszönöm válaszod, a linket/képet nem jeleníti meg valamiért, de a lényeg megvan:D átalakító kell. Valszeg Ebay-en keresek majd, ott fillérekért vannak ilyenek.
  • passatgt
    #12311
    Kell hozzá átalakító, pl ez:


    Postával együtt ennyibe kerül, ha sürgősebben kell, vaterán nézz szát hátha van olcsóbban, legvégső esetben meg valami apple boltban tízezrekért találsz:D
  • Mathiasse
    #12310
    Végleges?!
  • cscsiga
    #12309
    Sziasztok.
    A macbook 2.3-ast (13"-os) gépet lehet csatlakoztatni tv-hez, hdmi kábellel vagy valahogy?
  • GregSB
    #12308
    Hja, azok a vacak, kósza hírek...
  • G_ArchAngel #12307
    Samsung koreai, de azok is masolnak:)
  • Dzsini
    #12306
    Persze, mert az Apple kezdi áthelyezni a gyártását a Samsungtól, és féltik a legjobban tejelő tehenüket.

    Olyan aranyos, mikor a kósza hírek alapján mindenki olyan szakértő lesz EU jogban, szabványügyben és egyebekben :)
  • GregSB
    #12305
    Az nem lesz elég ahhoz, hogy betiltsák. Az Apple azért tudta betiltatni a Tab forgalmazását, mert kihasználtak egy kiskaput az EU-s jogszabályozásban. (ami kifejezetten a termékek lemásolása ellen véd, és a mindent pofátlanul másoló Kínaiak miatt jött létre) ezzel max azt fogják elérni, hogy az Apple tejelni fog nekik, mint pl a Microsoftnak.
  • G_ArchAngel #12304
    Abban biztos lehetsz, hogy a Samsung tudja mi lesz benne, mert csak atmatricazzak es elnevezik iGalaxy-nek.