18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #12383
    A filmek árai jobban érdekelnének... meg hogy szinkronos vagy eredeti nyelvű tartalmak lesznek -e rajta.
  • GregSB
    #12382
    Már hogy lenne bukta egy ingyenes szolgáltatás? Vagy a fizetős részére gondolsz? Nem abból akarják megszedni magukat, az csak egy extra tárhelyet fog kb jelenteni.
  • baca01
    #12381
    0,79 EUR/song (like Appstore), napokon belül indul, tuti a forrásom... ;-)
  • passatgt
    #12380
    szerintem az icloud bukta lesz, legalábbis az apple-hez mérten
  • Dzsini
    #12379
    Csak az áraik legyenek normálisak... vajon mit sikerült kiharcolniuk?
  • GregSB
    #12378
    HOPPÁ!
    Nem pletyka, 100% hogy jön a magyar iTunes bolt!!!

    "Ebből kiderül, hogy az amerikai szolgáltatások közül a Ping, a filmkölcsönzés, a magas bitrátájú zenebolt (iTunes Plus), az iBookstore és a csengőhangok egészen biztosan érkeznek Magyarországra is a közeljövőben."
  • Dzsini
    #12377
    A Kindlet is keresztfinanszírozással (az eladásokból és reklámokból) tartja olyan áron, hogy a közelébe nem tudnak menni - biztosan a Fire is veszteséges, vagy maximum nullszaldós.

    Az iPad piacát én annyira nem féltem - főleg a globális piac miatt, és ha igazak az ITMS bővítéséről szóló pletyják, de az "olcsó szarok" nagyot fognak emiatt borulni - azt veszik inkább sokan médianézegető eszköznek, ez meg jó lesz helyettesítésre, ráadásul évi 80 pénz egy film- és tévésorozat néző rendszerért bőven jó. És ha folytatják a Kindle-nél szokásos módszert, akkor kb. 10 perc lesz egy másik Android rendszert rátelepíteni - bár azzal a forradalminak kikiáltott Silk böngésző és a Cloud Store megborul.
  • GregSB
    #12376
    Világszinten viszont szerintem az iPad 2-ből több fog fogyni, mivel az iCloud az globálisan startol, a Fire mögötti csábító szolgáltatások viszont USA onlyk lesznek.
  • GregSB
    #12375
    Az már most borítékolható, hogy ez egy mínuszos buli az Amazonnak, ha csak pusztán a készülékeladásokat nézzük. Senki nem csinál ma $200-ét ilyen minőségű tabletet úgy, hog még profitja is legyen rajta. Pusztán a készülékeladásokat néze tehát az Appleet tuti bagyobb lesz a profit marginja, de itt nem ezen van a lényeg, ahogy írtad a másik topicban ezeket a mínuszokat fedezi majd az Amazonnak a könyv- és médiaárusítás. Nem beszélve a rengeteg új vásárlóról, akit így szerezni fognak a nyomott ár miatt, és elcsábítanak az ITMS-től / elől.

    Én meg merem kockáztatni, hogy több Kindle Fire fog fogyni az USA-ban karácsonykor, mint iPad 2. (ami ugye még egy tabletgyártónak se sikerükt, még az olcsó szaroknak se)
  • Dzsini
    #12374
    Főleg a szolgáltatások - "Amazon Prime is an annual membership program that offers customers unlimited Free Two-Day Shipping on millions of items and instant streaming of movies and TV shows for $79 a year with Prime instant videos. Eligible customers that purchase a Kindle Fire will be given a free month of Amazon Prime."

    Valamint e-book olvasó terén úgy mentek újra alá az eddigi konkurenciának, hogy még utolérni se sikerült őket - sima wifis olvasó US 79 dollár, világszinten 109 dollár.
  • GregSB
    #12373
    Szerintem nem felelőtlen már most kijelenteni, hogy ez lesz az iPad legkeményebb ellenfele. Nem csak az ár, hanem a szolgáltatás miatt is, ami mögötte van, konkrétan vevőket tud majd elcsábítani az iPad / ITMS kombótól. Nagyon jó helyre lőtt az Amazon, és jókor, jön a karácsony, és az Apple már nem fog tavaszig változtatni az ipad koncepcióján.

    Ez lesz az első, vagy második legkelendőbb cucc most karácsonykor, ez nem kérdés. A többi tabletgyártónak / cégnek meg el kell gondolkodni azon, hogy mit basztak el eddig, mit kellett volna tenniük ahelyett hogy csak hardverben erős tableteket indítottak az iPad ellen, és eddig csúnyán elbuktak - siralmas a honeycombos tabletek eladási mutatói az iPadhez képest.
  • grizzly21
    #12372
    Amazon homepage:

    "Dear Customer,

    There are two types of companies: those that work hard to charge customers more, and those that work hard to charge customers less. Both approaches can work. We are firmly in the second camp."

    Hm vajon kikre gondoltak?:) 200 dollar eleg baratsagos, tetszik a fire
  • Dzsini
    #12371
    http://amazon.com/kindlefire - hivatalos, egyelőre USA only.
  • GregSB
    #12370
    Én meg szentségelnék, de rendesen. USA Accot használok már egy ideje, pont a filmkölcsönzések miatt, de vettem egy csomó appot is már iOS-re.

    Ha elindítják itthon is a film + zene boltot, akkor semmi értelme nem lesz amcsi accot használnom. Vajon ha írok nekik, akkor át tudják "transzferálni" az USA accom alóli app + zene vásárlásokat egy magyarra? Nem látok rá sok esélyt :(

    (jó lenne magyart használni, már csak az ingyenes navigáció miatt, nameg amögé betudnék tolni egy bankkártyát, és nem kéne foglalkozni a Gift Cardozással).
  • passatgt
    #12369
    igazából szerintem itt a filmes lenne érdekesebb, feliratosan esetleg + a sorozatok is, rengetegen néznek sorozatokat és ha olcsón lenne lehetne legalizálni
  • GregSB
    #12368
    Ide is:

    "Ma felmerült pletyka szintjén, hogy jövőhéten elindítják magyarországon (meg a térségben még pár országban) is az ITMS-t (itunes music storet)."
  • Dzsini
    #12367
    200 dolláros Kindle Fire
  • Dzsini
    #12366
    Kindle topicba már beraktam a tippet a 2 (később 3) új Kindle-re :)

    A térképikonról nem tudtam, de akkor most még jól is jön, ha tényleg ott lesz a bemutató - márpedig 1 héttel előre már illik az ilyesmit pontosan jelezni, hogy a sajtó és az érdeklődők a repjegyeket meg a szállásfoglalást el tudják intézni.
  • GregSB
    #12365
    Holnap este meg Amazon tablet bejelentés, izgalmasan indul az ősz :)
  • GregSB
    #12364
    Amióta bejelentették az iPhonet, azaz 2007 óta az infinite loop van a Google Maps ikonján :)
  • passatgt
    #12363
    igaz
  • Dzsini
    #12362
    Az szerintem csak sima helymegjelölés a bulira - 1 Infinite Loop, Cupertino, CA, United States

    Azt írták is valahol, hogy valószínűleg az Apple HQ-n lesz a bejelentés.

    Tehát dátum, idő, hely, egy új telefon.
  • passatgt
    #12361
    térképről meg talán lesz saját google maps, esetleg navigáció
  • GregSB
    #12360


    Let's talk iPhone. Nem music, vagy iPod, csak iPhone. +1 jel, ami alátámasztja azon pletykákat, hogy nagy kaszálások lesznek az iPod termékcsaládban. (eddig az őszi event mindig a "Music event" volt).
  • pyrohun #12359
    És tramtrararamm itt a Samsung új mobilja! :)))))))))
  • Pio
    #12358
    Itt vagyok, igaz inkább csak read-only módban. :)

    Viszont sajnos nem tudok semmi okosat hozzátenni, mert nem próbálgattam ilyesmit, nincs is mobilnetem.
  • Dzsini
    #12357
  • GregSB
    #12356
    Btw, ha tényleg Okt 4.-én akarnak eventet tartani, akkor illene ma/holnap este (Cupertinoi idő szerint reggel) kitolni egy media inviteot rá, ahogy írtam régebben 1 héttel előtte szoktak szólni.
  • GregSB
    #12355
    Manapság lehet még kapni olyan notit, amiben nincs wifi? :o

    Passz, esetleg küldj Pio-nak egy PM-et ha nem
    Olvassa a topicot, neki is MacBookja + Androidos telefonja van.
  • Máté94
    #12354
    Hát mert nincs benne WiFi.
  • I.C.ram
    #12353
    Ennek mi értelme lenne? Miért nem rögtön a géppel csatlakozol wifire? :D

    ikon200 csomagom van android telóban, és a mobilnetet szeretném használni a notimon.
  • Máté94
    #12352
    Ilyenre majd én is kíváncsi lennék. Andoroid csatlakozik egy wifis netre, majd onnan kábelen megy a gépre. Ezt kérdezed, nem? :D
  • I.C.ram
    #12351
    Valaki tudna segíteni?

    Adott egy mac noti, és egy android telefon. A telefonnal wifi hotspotot csináltam, amire a mac-kel sikeresen csatlakoztam is, de az internet valamiért nem megy. Illetve a DNS-re hivatkozik állandóan, hogy azt nem sikerült belőnie.
  • cscsiga
    #12350
    Hát ha open office jó rá akkor már semmi gond :D az szinte ugyanaz mint a word.
  • Máté94
    #12349
    "Nem értem..."
  • Máté94
    #12348
    Neeem, dehogy. Mondjuk még mindig ott vannak a köztes megoldások, Parallels, VMware és egyéb virtuálizációs programok. :D
  • passatgt
    #12347



    :D
  • Dzsini
    #12346
    Mondom, Open/LibreOffice teljesen rendben van - szakdolgozat szintű szövegre bőven elég, gondolom nem komolyabb kiadványt akarsz szerkeszteni, amihez az MS Word speciális tudása kell...
  • Máté94
    #12345
    Heeeehh... akkor marad az iWork? Mondjuk még nem láttam működés közben, vagy inkább felejtsem el, nem tudom mikor lesz legközelebb Mac a gépemen. :D
  • Dzsini
    #12344
    ...azt a párszázat, aki pénzt is adna ki érte?