18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #12423
    A népszerűbb játékok előbb-utóbb kijönnek macre is, ha máshogy nem valami emulátoros megoldással, de a macre kijövő játékok száma sokkal kisebb, mint a PCseké. Már ha a "komolyabb" játékokról beszélünk. Flashjátékok elérhetőek macen is. :)
    Érdemes az általad gyakran használt játékoknak utánanézni, hogy létezik-e belőlük maces verzió.
  • Pio
    #12422
    Csak a Lion óta működik, értelemszerűen a kérdés még a Lion előtt hangzott el... -_-
  • cscsiga
    #12421
    Biztos sokan kérdezik, de pl Macbook pro-val a játszás az el van felejtve? Vannak rá ugyanazok a játékok mint windowsra?
  • Máté94
    #12420
    Ezért utálom a Finder-t. :D
    Nekem sokkal kényelmesebb jobb klikkelel kikeresni, mint, hogy billentyűparancsozzak.

  • passatgt
    #12419
    cmd+x ?
  • Pio
    #12418
    Haverom mondta, hogy amikor megvette a mac minit, akkor írt a beszmac fórumra, hogy jó, meg minden, csak nagyon hiányzik neki egy funkció (azt hiszem a kivágás volt az a filekezelőben) és hogy erre tudnának-e tippet adni neki. Na, erre jött vagy 10 válasz, persze egyik se akart segíteni, csak mindenki megírta, hogy nem is értik, miért kell az neki, nem hiányzik, egy átlagfelhasználónak nincs erre szüksége, közülük se használja az égvilágon senki.
    Azóta nem jár a haverom maces fórumokra. :)

  • LoDMaSt
    #12417
    Kezdem cikinek érezni magam, hogy használtam a funkciót. :(
  • I.C.ram
    #12416
    én sem értem. Nekem sose volt gondom a hangerő fokozatokkal.
  • LoDMaSt
    #12415
    Ezt egy képpel tudom megválaszolni:



    :)
  • GregSB
    #12414
    + még 1 jel: ma (tegnap?) eltűntek a ClickWheel játékok az iTunes Storeból.
  • GregSB
    #12413
    Mire volt jó egyáltalán ez az alt+shiftes mókolás? Soha nem használtam...
  • Pio
    #12412
    Több megoldás is van rá, ITT VAN EGY, ITT PEDIG egy másik. Őszintén szólva végül nem használtam őket, mert már nem volt rá szükség, csak ledöbbentett a dolog. Általában egy újabb verzió adni szokott dunkciókat és nem elvenni. A fórumok alapján amúgy rohadt sokan hiányolják a dolgot.
  • LoDMaSt
    #12411
    Megkerhetlek ra, hogy a script linkjet beszurd ide? Engem is elegge zavart a funkcio hianya. Kepernyovilagitasra ia mukodik, vagy csak a hangerore? Koszi!
  • Pio
    #12410
    Tök jó, hogy az alt+shift+hangerőszabályozós hangerő finomhangolást a Lionból kivették... Mi a tököm okuk volt erre? O_o
    Nem baj, találtam applescriptes megoldást rá. Just works... :\
  • Xing
    #12409
    +1
  • GregSB
    #12408
    Én
    Majd csak akkor, ha lesz filmkölcsönzés :)
  • Bercy #12407
  • Verseghy
    #12406
    Összes kurva pénzem az iTunes Music Storeban fogom elbaszni..:/
  • Dzsini
    #12405
    Azt sose nézegettem, nem volt miért.
  • passatgt
    #12404
    eddig is tele volt magyarral, az amerikai
  • Dzsini
    #12403
    Nézegettem a boltot, meglepően sok magyar dolog is fent van, és az egyetlen működő, aktív itthoni konkurencia hasonló árakkal dolgozik.
  • Bercy #12402
    Ez igaz
  • pyrohun #12401
    1,29 dollár és 1,29 euro az ugye már alapból nem egál, de ráadásul az USAban a hivatalos fizetőeszköz a dollár, nálunk viszont még forint van, ergo a forint - euro átváltás miatt kb. még egyszer szívunk, mondjuk már megszoktam, csak ez úgy hirtelen eszembe jutott :)
  • Dzsini
    #12400
    Köszönöm, ezért is linkeltem ide, hogy lássák hozzáértők is, az én laikus szememnek tetszett a dolog.
  • GregSB
    #12399
    Ha sokat használtál volna iPhonet, akkr neked is üvöltene :)

    Slide to unlock végén előreugrik az "unlock bar", ilyet soha nem látsz iPhoneon, általában mindig pontosan végigköveti az ujjadat, vagy ha épp valami háttér-process belassítja a telefont, akkor lemarad az ujjadtól kicsit, de előre soha nem ugrik.
  • Dzsini
    #12398
    Nekem nem üvöltött, de elfogadom - van, aki szerint csak egy videó fut valamilyen eszközön, amire rájátszik.
  • GregSB
    #12397
    Üvölt róla, hogy fake render. Tübb ponton is látszik, hogy nincs szinkronban a srác ujja a képernyőn történő dolgokkal. (pl a slide to unlocknál, és a programindításkor).
  • Dzsini
    #12396
    Piszok jó a marketing-gépezetük, tehát én hajlok arra, hogy irányított a legtöbb ilyen kiszivárgás.

    (hozzácsapva, hogy a tegnapi Amazon hype után jövő keddig jó lenne lassan visszaforgatni a figyelmet hozzájuk, még az időzítés is rendben van)

    Persze mindig egyszerűbb a világot összeesküvések hálózataként szemlélni, mint elfogadni, hogy valami véletlenül is megtörténhet. Ez pedig innentől filozófia/szociológia.
  • LoDMaSt
    #12395
    Kíváncsi vagyok, hogy ez vajon teljesen véletlenül, 100%-ig az Apple tudta nélkül került ki, avagy nem. :)
  • Dzsini
    #12394
  • Tikal #12393
    persze, nem is torrentre gondoltam, hanem csak szimpla emailezés, rss olvasgatás... de megvárom a kindle touch-ot most már..
  • Dzsini
    #12392
    Abból viszont most csak a billentyűzetes van hozzánk (189+21 petákért), és nem fogsz tudni vele letöltögetni :) Igencsak limitált a böngészője, pár hírt meg emailt olvasni jó (esetleg menetrendet, térképet megnézni - én erre használtam már), de azt is megfontolva (értsd: jó lassan). Az e-papír és a Kindle nem erre való.
  • Tikal #12391
    ahogy nézegetem, talán jobb ha a 3G-s verziot veszem, annyi pluszt megér a lifetime letöltés :)
  • Dzsini
    #12390
    Elsődleges piacuk az Egyesült Államok, ott pedig minek vennél Special Offers nélkülit? 109+21 dollár a szállításért így is kevesebb, mint a Keyboardért tegnap a 139+21 (más kérdés, hogy tavasszal-nyáron Magyarországon a 160 USD ugyanannyi forint volt, mint most a 130)
  • Tikal #12389
    jol csinálja az amazon... bár azt elfelejtették közölni hogy a 79dolláros verziot reklámokkal egyutt veszed meg, szoval ha nem akarsz reklámok akkor máris 30-al több, de még igy is veszek egyet :)
  • Dzsini
    #12388
    ...és rögtön megindultak a pletykák a tavaszra várható 10 colos tábortűzről (nem tudom mi lesz a neve, de a kindle gyújtóst is jelent :) )

    Az egyetlen cég, akinek az Apple-el összemérhető tartalomszolgáltatás áll a háta mögött, plusz az Egyesült Államokban az átlagember úgyis regisztrált az Amazonon, mert szokott karácsonyra ajándékot vennie (és az Applenél, ha van iPodja). Nem kell nekik az Android, mint név (talán kicsit kétes) hátszele.
  • GregSB
    #12387
    Nagyon sok dal $1.29 az amcsi storeban is. Sajnos nagyon úgy néz ki hogy az 1$ = 1€ árazás van a zenéjnél. (ami az appoknál nem így van).

    Kis adalék még a Kindle Firehez:

    "Amazon is likely losing about $50 per Kindle Fire.

    The new Kindle Fire's custom version of Android prevents it from running Honeycomb apps, from buying software from any Android store, or from being undercut in hardware by Chinese manufacturers, the three main reasons Android was widely expected to offer Apple significant competition in the tablet market.

    "The loser here is not Apple,” Gartner analyst Michael Gartenberg told Ars at the device's unveiling. “The loser, if anything, is Google and the Android ecosystem.”

    Gartenberg pointed out that at Amazon's press conference, “Android was barely mentioned and Google wasn’t mentioned at all.”

    Many tech bloggers originally dismissed Apple's iPad as "just a big iPod touch," and "only good for consumption, not creation," while predicting that Android would open up the market for tablets by creating an ecosystem full of choices.

    Over the past year, Google's Android 3.0 Honeycomb release failed to generate much interest in the company's open platform, while the Amazon Kindle Fire is now getting the most attention as a viable contender, despite actually being a larger iPod touch-like device limited to consumption both by its components and Amazon's restricted content delivery channel."
  • pyrohun #12386
    Elindult és átlagben 1,29 euro / dal. Rossz a forrásod :)
  • Ability
    #12385
    Már van. :)
  • GregSB
    #12384
    BTW már megjelent a Music fül a magyar iTunes storeban, csak tartalom nincs még benne :)