18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #12463
    mondjuk pont...

    De biztos kényelmesebb egy stick használatával, a legjobban biztos úgy jársz, ha bemész egy ügyfélszolgálatra géppel együtt - ha van ilyesmire időd.
  • G_ArchAngel #12462
    Ez a dolog sajnos nem mukodik, nem az en nevemen van a magyar SIM, a telefon meg egy regi Nokia N73, azt sem tudom, hogy mit tudnek kezdeni vele wireless, mivel a kabel Londonban van.
  • I.C.ram
    #12461
    Nem lenne egyszerűbb a magyar telefon előfizudhoz/dominodhoz venni egy izmosabb netcsomagot, és tethering?
  • G_ArchAngel #12460
    Oke, de 6k-t nem akarok kidobni a modemre, tudni akarom, hogy megy vagy sem.
  • I.C.ram
    #12459
    Minek? Megveszed, ha nem megy, akkor lemondod. Én múltkor vettem 6 gigás mobilnet csomagot próbából, 1 nap alatt lemondtam, és csak a törtrészt számlázták ki, aki már száz forint volt.

    Mondjuk neked kell + sim kártya is, szóval úgyis be kell menned, bár megrendelheted online is ingyenes postával.
  • G_ArchAngel #12458
    Marmint a 6200 Ft + a feltoltes?

    Kicsit aggodom a Lion miatt. Legjobb lenne, ha bemennek geppel?
  • Dzsini
    #12457
    Ha nincs rajta pénz, akkor nem tudják a havi indítót sem levonni - a rendelkezésreállás pedig (1 éven át) sima Dominonál sem kerül pénzbe.

    Olyan, amire X forintot feltöltök és azt le lehet róla internetezni, az talán a vodafone-féle tv2 mobilnet.
  • I.C.ram
    #12456
    De nem értem. A dominó mobilnetek is havidíjasak. Olyan díjcsomag nincs, hogy feltöltöm x forinttal, és akkor működik, amíg működik...
  • Dzsini
    #12455
    ez itten web stick domino web csomaggal - a t-mobile nyitóoldal alján találtam
  • Zsoltika 007
    #12454
    Csak a tabletes ie-ből veszik ki a flash-t. Silverlight meg nem csak winre van hanem pl mac-re is :D De biztos..
  • G_ArchAngel #12453
    Koszi, de T-nel nem talaltam USB stick-es megoldast, legalabbis remelem nem gondoltak arra, hogy 30k-ert veszek kulon modemet, mikor a Vodafone par ezerert adja a kezdocsomagban...
  • GregSB
    #12452
    iOS 5 alatf tudod majd rendszerezni a mappáidat iPaden is, nem kell hozzá iTunes. A gépre rámásolni jépeket oendriveról Camera Connection Kit-el a legegyszerűbb. Nem kell megvenni a horror árú Apple Kit-et (ami 12 rugó körül van), ebay tele van utángyártott Kitekkel, amik 2-3ezer Fz körül mozognak szállítással együtt, és tökéletesen működnek.
  • LoDMaSt
    #12451
    Megvolt sajnos, töröltem a saved applications state mappa tartalmát, lockoltam az üres mappát is, ezért zavar igazán a dolog..
  • G_ArchAngel #12450
    System Preferences -> General -> Restore windows... majdnem legalul, vedd ki a pipat.
  • LoDMaSt
    #12449
    Csak, hogy folytatódjék a kaland. Elkezdtem átméretezni a képeket, mert jó sok helyet foglaltak, mindezt meggondolatlanul preview-al.

    Csakhogy lockolva voltak a képek, mondom sebaj, csináljon duplát mindből. Eltelik egy kis idő, majd a preview megnyitja mind a 200 képet új ablakban, mondom fasza. Nembaj, quit, majd megcsinálom újra. Itt kezdődik a gond, mert emlékezett az előző állapotra -csodás lion feature-, és hiába veszem ki a settingsben a pipát, hogy ne állítsa vissza semmilyen program az előző dokumentumokat, hiába force quitelek, hiába nyomom a bekapcs gombot, amíg meg nem hal a gép, de azt a 200 képet mindig előhozza..
  • LoDMaSt
    #12448
    Hujujj, nem hangzik rossz ötletnek, ki is próbálom!

    Az a tervem eredetileg, hogy van x db kép, és gondoltam, hogy átmásolom ipadra, mert onnan könnyebb mutogatni őket, de viszont nem szeretném a későbbiekben se nem syncelni, mivel csak egy pendrive-on vannak, meg a gépre sem szeretném rámásolni őket, csak hogy teremjenek az ipadra. :)
  • passatgt
    #12447
    vagy félreértem a kérdést:D
  • passatgt
    #12446
    dropbox sztem jó erre
  • LoDMaSt
    #12445
    Kicsit kezdek morcos lenni, hogy nem tudok ipadrá rámásolni egy külön albumba egy adag képet anélkül, hogy be kelljen raknom a syncelendő mappába, iphotoba, vagy apertureba.. Nincs vajon más megoldás?
  • Dzsini
    #12444
    Huawei USB modemeket ad a Vodafone is és a T is, azokkal biztosan nincs gond, a Telenort nem tudom.

    De van egy olyan lehetőség is, hogy iPhone-ba (vagy bármi ilyen képességű eszközbe) rakod a kártyát, és tetheringgel megosztod a gép irányába - akkor mindegy az oprendszer.
  • G_ArchAngel #12443
    Igen, mindharom cegnel van. Nekem osszesen egy-ket hetre kell egy evben, igy felesleges lenne elofizetnem.
  • I.C.ram
    #12442
    T-mobil árul mac-et mobilelőfizuval, szóval az övé tuti megy OSX-en. Többit nem tudom. Feltöltőkártyás mobilnetről nem is nagyon hallottam, egyáltalán létezik ilyen?
  • G_ArchAngel #12441
    Feltoltokartyas, USB stick-es mobilnetre lenne szuksegem, kitol erdemes, milyet es megy-e OSX-en akarmelyik is?
  • Dzsini
    #12440
    Egyrészt még nem tudni, hogy benne lesz-e a Silverlight az érintős rész böngészőjében, másrészt a normál rész IE-ben ott lesz ugyanúgy a flash, mint eddig. Hardveresen gyorsított flash pedig már van, a többi spekuláció.
  • 5c0rp330n
    #12439
    pont mire kijon a gpu gyorsitott flash es annak is eldugulna orokre a pofaja aki eddig a teljesitmenyigenyere hivatkozott (ami egyebkent eleg sok ideje amugy sem valos erv), a microsoft kiszedi a tamogatasat a bongeszojebol. a sajat fos silverlight-ja, aminek abszolut nincs jovoje, es ami sokkal jobban lezabalja a procit mint minden mas, es csak microsoft kornyezetben fut, alapbol benne lesz. ennel nagyobb epic fail nincs is :D
  • Dzsini
    #12438
    Ott azért ők jobbak, a Windows 8 asztali változat érintős IE10-ben sem lesz :)

    (azt még mindenki várja, hogy mi lesz a Silverlight sorsa)
  • G_ArchAngel #12437
    Es Flash sincs es nem is lesz:)
  • Dzsini
    #12436
    Ja, pl. a Windows Phone 7-nél se volt az első változatban copy-paste :) Bár ők hamarabb beépítették, kevesebb csinnadrattával.
  • G_ArchAngel #12435
    ...es az a legkemenyebb, hogy a gyerekes, idegesito aprosagok ellenere mindenki az Apple-t masolja esz nelkul:)
  • Dzsini
    #12434
    Nincs ott, hogy összesen ennyi az újítás (a csak szó nálad szerepel, nála nem) - de az, hogy 2011-ben ezt nagy dologként merik tálalni...
  • Tikal #12433
    tényleg csak két ujitás?:)
  • 5c0rp330n
    #12432
    mondjuk ez h a 2011-ben megjelent asztali os-ukben ket ujitas a kivagas es fullscreen opcio, az azert tenyleg nem semmi... mondjuk ios-en megdurvabban nyomjak.
  • Tikal #12431
    lehet feltünt már akkor, pláne ha itt is volt már róla szó :D
  • Dzsini
    #12430
    Az elmúlt 5-6 évben ezzel húzták az OSX-eseket mindenhonnan, hogy még kivágás sincs a rendszerben :) Még itt is volt téma alkalmanként.
  • Tikal #12429
    tényleg nincs/nem volt kivágás benne? sose tünt fel ;)
  • Dzsini
    #12428
    Itt inkább a fejletlen Mac-es OpenGL driverekkel van a gond, és hogy ugyanaz DirectX-en át általában jobban meg van írva, optimalizálva - még azonos hardveren is nagyon sokszor jóval lassabban fut OSX alatt, mint ugyanazon a gépen Windows alatt.
  • I.C.ram
    #12427
    hát mert alapból gyengébbek a mac hardverek. Mindig kb 1 generációval le vannak maradva.
  • grizzly21
    #12426
    illetve "osx"-en..bootcamppel nyilvan csak a vas szamit.
  • grizzly21
    #12425
    masreszt joval lassabb ugyanaz a jatek mac-en.
  • passatgt
    #12424
    akkor ok, csak megnéztem most és látom hogy van, snowleon meg soha nem használtam