18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #12503
    ha nem az OSX kell akkor mégis minek cserélsz? hogy legyen egy szép házad? :)
  • Gerygrey
    #12502
    Öööö... A Hackintosh mire is megoldás? :) Nekem nem az OSX kell, a Windows 7-tel semmi bajom (Boot Camp-pel fent lesz az iMac-en is, aztán meglátjuk, mennyire tudom megszokni az OSX-et) és mivel a gép munkaeszköz is, nem igazán vágyom sufnituning megoldásokra.
  • Dzsini
    #12501
    Én a computer alapján azt gondolnám, hogy az asztali Appstore-ra vonatkoznak inkább a dolgok, és ott azért vannak drágább dolgok. Emellett szól a "szeretnél vele játszani?" kérdés is.

    Bár ellene szól, hogy az iTunes-ban vannak ezek az üzenetek, de lehet, hogy belül valahogy keresztbe vannak drótozva az oroszlános Appstore-al.
  • GregSB
    #12500
    Nem hülyeség, de vajon mi lesz ennek az ára, amikor a játékok 80% most is $0.99?
  • I.C.ram
    #12499
    Tuti ez lesz. Amerikában elég divatos a játékok kölcsönzése is a filmek mellett. Pl Blockbusterben. Apple újabb zsíros malacra tette rá a mancsát.
  • Dzsini
    #12498
    Vagy lesz bérelhető / előfizetős játék - a "rental" elvégre bérlést, kölcsönzést (mint egy filmet a tékából) jelent.

    Pár dollárért/euroért kikölcsönzöl egy játékot egy hétre - játszol vele, majd törlődik. Nem butaság, ha olyan játékról van szó, amit amúgy is egy végigjátszás után mondjuk letörölnél, és csak a polcon porosodna / elcserélnéd / eladnád.
  • GregSB
    #12497
    Lehet megoldódik az az itunes probléma, hogy nincsen demo verziója az appoknak, nem lehet kipróbálni őket. Ezelevileg a legújabb iTunes bétából van:


    Én legalábbis nem látnám értelmét, hogy mi más miatt bérelnék pár nap használatra egy alkalamzást, mint hogy kipróbáljam. Kíváncsi leszek az árakra...
  • Zsoltika 007
    #12496
    Olvasni tudni fogja az ntfs-t is. Ahhoz nem kell semmi. Csak ha írni is akarsz rá, akkor kell felrakni progit hozzá.
  • Dzsini
    #12495
    Fájlrendszer kérdése, FAT32-vel semmi gond, NTFS-el kicsit bűvészkedni kell, keress vissza a topicban, párszor már felmerült.

    Egyébként a délutánra visszatérve: ezért is jó egy NAS.
  • cscsiga
    #12494
    Olyan kérdésem lenne, ha a win es gépemről a külső hdd-mre pakolom a cuccaimat, akkor macbook pro ra át tudom pakolni gond nélkül?
  • passatgt
    #12493
  • Dzsini
    #12492
    Mikor felröppentek a Nuance-os kapcsolatról a hírek egy jó éve, azóta várható, hogy bevezetik széleskörűen a hangirányított rendszerüket, ami ért abból, hogy (persze angolul) "foglalj nekem asztalt két személyre a környéken valami csendes étteremben!" - ők már akkor játszottak ilyesmit telefonhívásos, prémium rendszerként (az említett Nuance Go). Az Apple-nél megvan a szerverpark ahhoz, hogy ezt teljeskörűen beletolják egy telefonba. Az viszont tényleg megváltoztatja az angolul beszélő világon a játékszabályokat.
  • Zsoltika 007
    #12491
    De az a poén hogy wowban pl teljesen jó és hozza amit kell. Ezért nem is izgat annyira.
  • GregSB
    #12490
    Siri társalapítója a holnapi eventről, illetve az Assistant bevezetéséről: (nyilván hazabeszél, szóval mértékkel fogyasszátok)

    "Make no mistake: Apple’s ‘mainstreaming’ Artificial Intelligence in the form of a Virtual Personal Assistant is a groundbreaking event. I’d go so far as to say it is a World-Changing event. Right now a few people dabble in partial AI enabled apps like Google Voice Actions, Vlingo or Nuance Go. Siri was many iterations ahead of these technologies, or at least it was two years ago. This is REAL AI with REAL market use. If the rumors are true, Apple will enable millions upon millions of people to interact with machines with natural language. The PAL will get things done and this is only the tip of the iceberg. We’re talking another technology revolution. A new computing paradigm shift."
  • Máté94
    #12489
    Igen, GTX 4XX sorozat nem éppen hibamentes, meg úgy az egész videokártya dolog. De HD6850/HD6870-el már nincsenek is gondok. Bár ilyen probléma elhanyagolható, hiszen talán a legtöbb embernek természetesnek fog tűnni, mivel nem tudja milyen valójában. :)
  • GregSB
    #12488
    Fősulisoknak, meg életművészeknek, akiknek van szabadidejük a kextekkel szórakozni :P
  • Zsoltika 007
    #12487
    Hackintosh sarkallatos pontja a vga. Nekem is megy a gtx480 natívan a quadrós driverekkel. De mégis sokkal gördülékenyebbek az animációk a 8600m-es macbook promon. (pl ha 1080p-s videót játszom le quictime-al és teljes képernyőre váltok az animáció enyhén darabos. Macbook pro-n nem. Pedig az sokkal gyengébb.) Más a hackintosh mint az eredeti. Én is ezt vallom. De mind2 teljesen használható csak kompromisszumot kell kötni itt-ott. (ami manapság már elhanyagolható)
  • Máté94
    #12486
    Azért kíváncsi lennék, hogy egy Mac user megmondaná e, hogy amit használ az épp egy Hackintosh, vagy echte Mac. Anélkül, hogy a Rendszer információkban kutakodik, pusztán használat alapján.
    A hobbi résszel egyébként egyetértek, nekem tényleg azzá nőtte ki magát. :)

    Én maradok az örök "középút" se nem igán Win-es, de se nem igazán Mac-es.
  • Dzsini
    #12485
    Mindenkinek kell egy hobbi - csettegőt is lehet építeni kistraktor helyett, de attól még az nem lesz kistraktor.

    Számítástechnika terén pedig nagyon sokan távol állnak a racionalitástól, ha arról van szó, hogy valamit működésre kell bírni :) (pl. folyékony nitrogénes hűtések, házibarkács rendszerek)
  • Máté94
    #12484
    Nem tudom, a tapasztalatok nem ezt mutatják. Mert akkor nem lenne Hackintosh sem, mert mindenki előbb utóbb eladná. De sorra épülnek, valaki egyre többet. Én is majd építek egyet, bár a mostani csodával határos módon is jó lenne, pedig nem annak készült. :D
  • Ability
    #12483
    Csak a baj van vele, sosem lesz ugyan olyan mint egy normális Apple gép. Tapasztalatból mondom, iMac előtt próbálkoztam vele. A konfigom is ideálisnak számított a Hackintosh körökben.
  • Máté94
    #12482
    Akkor az enyém szar, mert nem működött a Vissza/Előre gomb Finderben. Ez hihetetlen. :D
  • passatgt
    #12481
    logitechnek asszem van maces kiosztása, amúgy meg mindegyik bill és egér kompatibilis vele:D
  • Máté94
    #12480
    Egyébként tud valaki egeret és billentyűt, persze Mc kompatibiliset, és lehetőleg ne 30e-ért.
  • Máté94
    #12479
    Megoldás: Hackintosh ;D
  • Zsoltika 007
    #12478
    Azért ne essünk már túlzásokba! Ronda doboznak nevezni a mac pro-t nem éppen reális. Az egyik legszebb munkaállomás a piacon. Mind az összeszerelés minőségében, mind szerelhetőségben és designban. Esetleg nem jön be neked az már más tészta.

    A másik meg hogy én az új változatról beszéltem ami 1-2 hónapon belül jön. A mostani Mac Pro már lassú az imachez mérten. (2 generációval le van maradva a mostani 4 magos változat... Persze hogy jobb ár/értékben az imac!)
    Ha csak hétköznapi felhasználásra lesz a gép akkor bőven jó lesz az imac is. Az i7 2600-as procival nagyon jók.
  • Gerygrey
    #12477
    Az iMac azért szimpatikusabb, mert egyrészt egy brutális, 27-es IPS monitor is jön a géppel együtt, amire régóta fáj a fogam. A második, nem annyira lényeges, de mégsem elhanyagolható szempont, hogy állat jól néz ki (a nappali közepén van a gép, így azért számít), míg a Pro ugyanaz a nagy ronda doboz, mint a mostani PC-m, csak épp dupla áron. Akkor már inkább veszek 30-ért 16 giga RAM-ot a PC-be, meg egy huszasért valami szebb házat hozzá, oszt' jónapot.

    Ahogy olvasgattam, ezek az idei Core i7-es iMac-ek nem sokban maradnak le a Pro-któl, ár/érték arányban mindenképp jobb vételnek tűnnek a monitor miatt. Néztem ilyen külső firewire vinyókat, szerintem veszek egy ilyet, a gépben meg lesz egy SSD a gyári terás vinyó mellett, a többit meg dugja fel magának az Apple oda, ahova akarja :)
  • G_ArchAngel #12476
    Koszi a segitsegedet, T-Mobile stick lett, most is azzal forumozok:)
  • Zsoltika 007
    #12475
    Imacben 2 hely van hdd/ssd részére. Az új generációnál. A régieknél passz.
  • Zsoltika 007
    #12474
    Ramot tudsz bele, de ssd-t nem! Mivel ezekbe speckó hdd és ssd van, ezért egyiket se tudod házilag cserélni mivel a normál pc-s hdd/ssd-nek 1 vagy 2 tűvel kevesebb van a csatlakozóján mint az imac-esnek! Meg lehet oldani hogy rövidre zárod valamivel a csatlakozót, akkor elindul a gép, de 100%-on fog pörögni a vinyó ventilátora. Szval ez nem járható út. A régebbi imac családnál még lehetett szabadon cserélni hdd-t ssd-t. A mostani generációnál találták ezt ki.

    Amúgy én inkább a Mac Pro környékén nézelődnék. Idén jön úgyis az új modell Sandy Bridge EP alapú Xeon procikkal. Abban úgy cserélgeted a dolgokat ahogy akarod. Monitor, bill stb már úgyis van.
    Nem mellesleg ecc-s ramok vannak benne.
    A ramok elérése is 4 csatornás lesz, ez az imacnél csak 2.
    Később meg rakhatsz bele erősebb cpu-t jobb vga-t akármit. Imac-nél azt kell használnod amit megvettél. Pár év múlva ez már nagyon nem mind1.
    Vinyót ssd-t bármit szabadon rakhatsz bele. A mostani gépedből is.
    De egyébként még az amcsik is külön veszik meg a hdd-t meg a ramokat az apple gépek mellé. Erősen feláras. :(
  • Bercy #12473
    Hát attól függ, hogy szükséged van-e arra amivel egy NAS többet tud egy sima Firewire/USB hdd-nél (azaz, hogy hálózatra lehet kötni, különböző protokolokkal tudsz hozzá csatlakozni pl, ftp, smb).

    Ha csak és kizárólag annyi a cél, hogy 1 gép tároló kapacitását megnöveld akkor fölösleges NAS-ban gondolkodni.
  • Gerygrey
    #12472
    Az mitől függ, hogy van-e értelme? :)

    Nekem igazából csak adattárolásra kell, nem akarok szervert, vagy torrentet futtatni rajta, csak legyen úgy 2 tera, gyorsan elérhető, később könnyedén bővíthető tárhely az iMac-ben levő 256 gigás rendszermeghajtóként használt SSD, és az 1 terás vinyó mellett. Ez a kettő elég a programok és munkaanyagok számára, a külső eszközön leginkább filmeket és zenét tárolnék.

    Ahogy nézem, elég nagy szórás van az árban, neked esetleg van ötleted, mit válasszak?
  • Bercy #12471
    Szerintem mindenképp, akár egy NAS-ban is gondolkodhatsz, persze attól függ, hogy van-e értelme.
    Én pl ezt csinálom, hogy gépbe vettem ssd-t (macbook) és a hálózatra csatlakoztattam egy NAS-t (esetembe egy igen olcsó példányt), így legalább csak torrent miatt nem kell a gépnek üzemelnie és a hálózatról bárhonnak elérhetőek a kellő adatok.
  • Gerygrey
    #12470
    Értem... Akkor valószínűleg jobban járok, ha a gépben egy SSD van csak, illetve külön egy külső firewire vinyó ami később nagyobbra cserélhető.
  • Bercy #12469
    Erre nem tudom a választ, nem vagyok tisztában vele, hogy pontosan egy imac-ben hogy van megoldva, de sztem 1 db hely van benne és ha ssd+hdd kombót kérsz akkor azt az optikai meghajtó helyére teszik egy speciális kerettel (ez magyarázhatná miért drágább).
  • Gerygrey
    #12468
    Köszi a választ.

    Most néztem az XMS-t, ott csak 40K forint a 16 giga RAM, ami már elég barátságosnak tűnik... Bár a vinyó+SSD árak ugyanazok, mint az Apple Store-ban, és a 2 terás vinyó az SSD-vel együtt ott is többe kerül együtt, mint külön-külön - ezt még mindig nem értem :)

    Hány SATA hely van egy iMac-ben, tudok-e bele később plusz vinyókat tenni? (Értve ezalatt, hogy vajon ugrik-e a garancia, ha én veszek notebookvinyót a sarki PC-boltban, és leszerelve az iMac hátulját magam szerelem bele?)
  • Bercy #12467
    Sajnos a mac-ek ára alapból igen drága és ha extrákkal akarod megfűszerezni akkor meg egyenesen a csillagos ég (magyar fizetésekhez képest).

    Mivel az iMac notebook alkatrészekből áll ezért sok mindent te is ki tudsz cserélni benne (ram, ssd). Javaslom az ifixit oldalt ahol szerelési útmutatók vannak képekkel.
  • Gerygrey
    #12466
    Sziasztok!

    Hosszú vívódás után beadtam a derekam, és elhatároztam, hogy iMac-re cserélem a PC-t. Nem nagyon akarnék kompromisszumokat kötni a teljesítmény terén (most egy Core i7 procis PC-t használok 4GB RAM-mal, 60 gigás SSD-vel és 2 terás vinyóval, 24-es monitorral - ennél gyengébb gépet nem nagyon szeretnék, sőt, a 4 giga RAM-ot már időszerűnek érzem 16-ra bővíteni) viszont ahol lehet, szeretnék lefaragni a költségeken.

    Néztem a hivatalos Apple Store-t, ott egy, a kitűzött paramétereknek megfelelő iMac durván egymillióba fájna, amit kicsit pofátlannak tartok. A legfájóbb tétel a 16 giga memória: +173.160 Ft-ot kérnek el érte, miközben a pécémbe 30 alatt kapok nemgagyi Corsair RAM-ból ennyit.

    Ugyanez a helyzet vinyó és SSD fronton is: 2 terás vinyót 43.290, 256-os SSD meghajtót 144.300 Ft-ért (összesen: 187.590, de ha a kettőt együtt kérem, 216.450 Ft amit marhára nem értek) kapok az iMac-be, miközben PC-be előbbi 40.000, utóbbiból pedig egy drágább példány kerül 130-ba (de van 240-es SSD 100-ért is, meg nekem egyébként is teljesen felesleges ekkora SSD, a fele is bőven sok, most a 60-assal is vígan elvagyok)

    Nem tudom, a VGA plusz 2 giga RAM-ja megér-e majd' 30 ezret, de ez még a kevésbé fájdalmas tételek közé tartozik.

    A proci szintén kicsit drágának tűnik, 60K Ft a 3,4-es Core i7, de ez nem is a proci ára, hanem csak a felár a Core i5-höz képest... Annyival meg nem hiszem, hogy többet ér. Viszont megszoktam a Core i7 brutális teljesítményét, és nem szívesen adnám alább...

    Szóval a kérdésem: érdemes-e megvenni az alapmodellt, és utána olcsóbban venni bele RAMot, vinyót, SSD-t, van-e erre lehetőség egyáltalán, vagy mindenképp le kell nyelni a békát és rá kell költenem a gatyámat is, ha mac-et szeretnék?

    Előre is köszi a segítséget, és bocs ha hosszú volt.
  • Verseghy
    #12465
    Szerintem nem Baki. Azt már észrevették volna, nem?:)
  • Dzsini
    #12464
    reklámfogás vagy baki?