18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #12543
    Oké, de ez a felhasználó szemszögéből semmi pluszt nem jelent, max az applenek lesz olcsóbb a gyártás, mivel csak 1 hardver fog készülni, szemben az eddigi 2-vel.
  • Dzsini
    #12542
    Nálunk is tervben van 450 MHz-en egy CDMA koncesszió :) (amúgy nézd meg az EU listát, Fehéroroszországban, Csehországban, Dániában, Észtországban, Németországban, Lettországban, Moldovában, Norvégiában, Lengyelországban, Portugáliában, Romániában, Oroszországban, Ukrajnában, Svédországban van CDMA rendszerű szolgáltató)
  • I.C.ram
    #12541
    LESZAROM! Nekem EU a világ közepe :D
  • Dzsini
    #12540
    Afrika, India, Ázsia, Oroszország, a világ nagyjából fele, és Indiában alig 1 milliárdan laknak, akik potenciális piac.
  • I.C.ram
    #12539
    Azt se tartom kizártnak, hogy Jobs azért lett ilyen szarul, meg szét idegeskedte magát a 4S miatt, hogy 1,5 év alatt ennyit sikerült letenni az asztalra :)
  • Dzsini
    #12538
    Egyéb híreinkben: vLondonban megnyílt az első Google Store :)


    ...az érdekes amúgy, hogy egy szóval sem említették a Music Store és egyebek komoly nyitását.
  • I.C.ram
    #12537
    Amerikán kívül kinek kell még CDMA?...
  • Tikal #12536
    lehet maradok majd egy joárasitott 4-esnél :)
  • Dzsini
    #12535
    Hát, talán a 4G hálózatkezelés az, ami tényleg hiányzik - nálunk nem, de kint az Államokban már eléggé pörög a dolog.

    Viszont az egy telefonban GSM+CDMA a párját ritkítja, néhány kínai 3- és 4 simes telefon tud ilyesmit, más cégek szerintem nem nagyon.

    ... viszont az látszik, hogy a rajongók (és a piac) ennél többet várt.
  • pyrohun #12534
    "Technikailag nem kellett nagyobbat lépniük" - lehetett volna... :)
  • Dzsini
    #12533
    Technikailag nem kellett nagyobbat lépniük, szoftveresen pedig ezzel a Siri dologgal sok-sok geek álmát teljesítik, olyan hype lesz körülötte...

    Ha úgy látják mondjuk fél évvel ezelőtt, hogy kell az ötös, akkor valószínűleg meglépik azt - ez most így elég.
  • pyrohun #12532
    Find My Friends poén, meg még a nagyobb teljesítmény mellett ugyanolyan aksi + 1080p felvétel és a szoftveres képstabilizátor ér valamit, de ez olyan szintén égő és rókabőr lehúzás, hogy nemtom... gáz.
  • Dzsini
    #12531
    Csak megmarad a Touch is - pedig arról rebesgették, hogy vége.
    Plusz lett 4S, ami technikában felért a mostani konkurens modellekhez, bár az egybeépített GSM és CDMA érdekes. Egyébként semmi világrengető vagy váratlan.

    Kivéve persze Sirit, ami ha korrektül viszi az ezerféle akcentust és beszédstílust, akkor nagy fegyvertény (a világ angolul/franciául/németül legalább tűrhetően beszélő részén)
    ... és biztosítja azt, hogy véletlenül se lehessen 1 napnál tovább töltő nélkül használni a gépet, valamint megegye reggelire a pár gigás adatkorláttal rendelkező előfizetéseket :)

    De akkor mi volt az a nagyobb tok, amit sokfelé mutogattak?
  • Máté94
    #12530
    Hát, mert nem?
  • Gerygrey
    #12529
    Jó, de azért laptopoknál sem mindegy, hogy FuSi, vagy Apple :) (csak találomra mondtam két nevet, nem tudom melyik mennyire megbízható, ezért kérdem)
  • pyrohun #12528
    igen, egy nagy laptop.... -.- honnan szeditek ezeket? :)
  • Máté94
    #12527
    Hát... mivel ez végül is egy nap laptop, kettőt találhatsz.
  • Gerygrey
    #12526
    Munka, hobby és szórakozás egyaránt... Az előbbi kettő miatt fontos a Core i7 és a sok RAM (főleg az After Effects az, ami semmivel nem elégszik meg)

    Mennyire jellemző az iMac-ekre a beszarás?
  • Zsoltika 007
    #12525
    Tényleg van ami jobban fut osx alatt mint winen. Ha egy kicsit jobban optimalizálták a progit, már lehet nyerni jó pár százalékot teljesítményben. Elég ha csak implementálnak pl.: egy Grand Central támogatást. Nincs ebben semmi hihetetlen.
  • Zsoltika 007
    #12524
    Jó lenne tudni mire használod. Pénzt keresel vele, vagy csak normál használat. (értsd: anyagi veszteség ér-e ha beszarik a gép és emiatt 3 hétig nélkülöznöd kell) Mert az imac-nél ha bármi el puhan akkor vinni kell a komplett gépet. (pc-nél lehet csak egy alkatrész csere. Az imacnél ez nem ilyen egyszerű.
  • Zsoltika 007
    #12523
    Gondolom ment a készlet pucolás mert jött az új generáció.
  • V43 1105
    #12522
    Mikor tavaly UK-ben voltam egy hetet, Londonon belül volt egy Apple bolt, ott 25-50%os leárazások voltak.. nem akartam elhinni :D
  • GregSB
    #12521
    Szerintem magyar boltban iMacet venni csak akkor érdemes, ha a munkádhoz kell és mondjuk pár munkából visszajön az ára neki. Egyébként pofátlanul drágák itthon a Macek, meg MacBookok. Ha csak hobbitevékenységet folytatsz rajta, akkor érdemesebb USA-ból hozatni.
  • Gerygrey
    #12520
    Sajnos ezekkel a számokkal nem tudok mit kezdeni :) Annyit tudok, hogy a TN-hez képest ég és föld az iMac.

    Kicsit elbizonytalanodtam, jó lenne ha egy csokorba össze lennének valahol szedve pro és kontra objektív érvek a PC és az iMac mellett, mert amit a neten általában találni, az többnyire a trollkodás és anyázás szintjén merül ki...
  • franc0
    #12519
    Nem gyanúsan olcsó, pont most ment fel egy tízessel az ára a gyenge forint miatt. Az Apple drága mint mindig.
    Láttam egymás mellett a kettőt, 27-es iMac-re volt kötve az U2711. Az hogy melyik a jobb, egyéntől és felhasználási területtől függ.
    Az alábbi táblázatban legalul az U2711, felette az iMac 27" panelje van.
  • Gerygrey
    #12518
    Egyébként nem tudom, hol olvastam, hogy ugyanazon a hardveren OSX alatt jobban mennek a dolgok, mint win7 alatt... Jó lenne valami hiteles benchmark mondjuk After Effects render, h264 enkódolás meg ilyesmik.
  • Gerygrey
    #12517
    XMS-ben 40-ért adnak 16 RAMot az iMac-be, az biztos jó bele...

    #12515: Az a Dell tényleg van olyan jó, mint az iMac-é? Gyanúsan olcsónak tűnik... Egyszer láttam iMac-et, azonnal beleszerettem a képernyőbe :)
  • Gerygrey
    #12516
    Én a PC-n is tudok kényelmesen játszani (ha ezt arra érted, hogy a kanapén ülve a nagyképernyős tévén) ugyanis egy hosszú HDMI kábel fut a falban az íróasztaltól a tévéig, úgyhogy két kattintással konzol lesz a gépből :) (pontosabban monitor a tévéből, amin ráadásul nem csak játszani lehet, hanem HD filmet nézni, vagy buliba indulás előtt alapozásként be lehet rakni egy Youtube-playlistet)
  • grizzly21
    #12515
    "Meg azt mondják, OSX alatt jobban futnak az Adobe cuccok is" ezt ki mondta? Designerek szoktam mac-et venni, foleg mert az egy eletstilus es jobban erzik magukat tole, reszben meg annyi igazsag van benne, hogy mac-es monitorok altalaban IPS panelesek, ami minosegibb joval mint a fos TN amit a legtobb helyen hasznalnak. Viszont a lent linkelt dell monitor az pl eleg jo.
  • pyrohun #12514
    Hmm na ezt nem tudtam...
  • Zsoltika 007
    #12513
    Az új változatú imacbe nem tud pc-s ssd-t tenni. Mert 1 vagy 2 érintkezővel több van mint a normál satánál. Csak úgy tudja bele tenni a pc-set ha rövidre zárja azt az érintkezőt. Ezzel a hőmérséklet szenzort kiiktatja viszont cserébe a vinyóknál lévő ventik folyamatosan 100%-on fognak menni. Ergo lőttek a csendnek.
  • passatgt
    #12512
    van már rá progi, 1 kattintással engedélyezi
  • Dzsini
    #12511
    Azzal nem ott van a probléma, hogy a TRIM-et csak a gyári Apple SSD-ken támogatják?
  • pyrohun #12510
    Egyébként SSD-t talán megéri külön venni, s a hivatalos szervízzel berakatni (persze beépítőkeret is kell hozzá) - jóval olcsóbb, jobb, gyorsabb, stb. SSD kerülhet így a gépbe.

    A 16GB RAM-mal az a gond, hogy ha jól tudom, az iMac-ben 4 slot van, ergo 4GB-os modulokat kell belepakolni, ráadásul abból sem mindegy, milyet, szóval ezért kerül ennyibe, persze ezt is jobban megéri házilag csinálni, gyakorlatilag ezt bárki elvégezheti otthon is.
  • pyrohun #12509
    160-ért nem gyenge :)
  • franc0
    #12508
    Tessék, monitor.
  • Tikal #12507
    kényelem. sokkal kényelmesebb konzolon játszani szerintem. nagyobb élmény számomra.. hacsak nem valami stratégiát akarok játszani akkor tuti a konzol elé ülök
  • Gerygrey
    #12506
    Nem szeretem a konzolokat... Ha már van egy játékra is alkalmas gépem, akkor minek még egy eszköz? :)
  • Tikal #12505
    az igaz :)

    játékra meg valoban a windows, de én inkább vettem egy PS3-at :)
  • Gerygrey
    #12504
    Meg egy atomjó monitorom, brutál hardverrel :)

    Meg azt mondják, OSX alatt jobban futnak az Adobe cuccok is, úgyhogy munkára, fotók és videók rendszerezésére valószínűleg az OSX-et fogom használni, játékra meg netezgetni a Windows-t.