18351
ATbanner.jpg
  • Bercy #12583
    ezt érdemes elolvasni, az assistantról van benne szó
  • VRSDM
    #12582
    amugy ez az AI van mögötte... azért ne nézzük már magunkat hülyének...

    ez is egy készletből dolgozik, csodára az apple kódirói sem képesek.
    maxi irtak egy jobbat mint eddig. később kiderül.

    de hogy a csodaszuper hangfelismerés olyan csodaszuper-e az majd kiderül.

    /4 hónapja élek Derby(UK)-ben, és itt északon brutál accent van.
    na ezt nem ismeri fel a mostani voice control. :D pedig proper angol vagyok. csak rámragadt az bégetés :P

    amugy nem kritizálom. akarom hinni hogy úgy működik ahogy demózták.
  • GregSB
    #12581
    Csak azért kérdeztem, mert ott pont ezt veséztük ki még a keynote előtti napokban.
  • pyrohun #12580
    "Te nem olvasod az iPhone topicot?" - nem, csak néha :)
  • GregSB
    #12579
    A legutóbbi pü-i jelentésnél még meg is említették ezt, "product transition"-nek hívták.
  • GregSB
    #12578
    Te nem olvasod az iPhone topicot? :D

    Nem 1,5 évente fognak frissíteni, hanem 1 évente. A 4S-t ha akarják nyáron is ki tudták volna hozni, nincs benne semmi olyan, ami ezt meggátolta volna. Direkt csúsztatták el őszre a megjelenését, hogy átvegye az iPhone frissülési ideje a haldokló iPodok helyét. A következő iPhone jövő októberben jön, ez szinte borítékolható.
  • pyrohun #12577
    Gondolom 5-ös lesz... De ha tartják a jelenlegi termékciklust, akkor még az is elképzelhető, hogy nem lesz iPhone 5, majd csak 2013 tavaszán :) Bár ezt nem hinném, hogy meg merik kockáztatni, mert akkor szoftveresen lesznek kénytelenek valami brutálisat újítani.
  • GregSB
    #12576
    Én még filózom... Egyre inkább úgy tűnik, hogy mechanikai hibás a 4-esem home gombja. Nem vészes, de ha egy bizonyos szögből nyomom, akkor soha nem veszi be, nem kattan.

    Februárban jár le az 1 év gari, úgyhogy szerintem januárban beviszem, hogy cseréljék ki. Már utánaérdeklődtem, ilyenkor gyakorlatilag azt csinálják a gyorsabb ügyintézés érdekében, hogy kiszedik az alaplapomat a mostani készülékemből, és átrakják egy vadi új készülékházba. Meglátom akkor mennyit fog érni egy tip-top 4-es, és mennyit kéne ráfizetni a 4S-re. Ha nem vészes a különbség, akkor lehet váltok, ha meg sokat kéne ráfizetni, akkor kihúzom őszig az 5-ös (6-os?) iPhoneig.
  • pyrohun #12575
    Ha belekerül a magyar nyelv, akkor musthave, de akkor is csak az iPhone 5-ben kell majd :))
  • pyrohun #12574
    Így van, de előtte már évekkel voltak egyéb (nem túl szar) notifikációs programok.
  • GregSB
    #12573
    Ez sztem csak átmeneti megoldás, jövőre az áttervezett iPhoneba szerintem már beépített lesz a MicroUSB.

    Btw ha jól értelmezem, akkor ennek a Sirinek az előnye abban rejlik, hogy be van tanítva egy csomó szóra, és a rendszer mögött lévő AI képes lesz ezeket az egymás mellé hányt szavakat (mondatokat) kontextusban kezelni. Felismeri a mondtat értelmét és ez alapján cselekszik, miközben a háttérben hozzáférése van a naptáradhoz, wikipediahoz, wolfram alphahoz, stbstb. Kurva jó, és ami mégjobbá teszi, az az hogy gyors + kapott egy overlayt az UI felett, ahova beollózza a kinyert adatokat.

    Jelenleg azért beta, mert még csak 3 nyelvet ismer. Ezt bővíteni fogják + az általa elért szolgáltatásokat is kibővítik. Kíváncsi vagyok a magyar belekerül -e.
  • 5c0rp330n
    #12572
    qrvajo, gondolom mindenkinek lesz egy ilyen a zsebeben. ja nem.. magyarul szarra se lesz jo.
  • G_ArchAngel #12571
    Amugy a Samsung beperelte az Apple-t mert meg szerette volna akadalyozni az iPhone 5 forgalomba keruleset.
    Az most akkor siker vagy epic fail?
  • GregSB
    #12570
    Ééés íme az Apple megoldása, az Úniós MicroUSB szabványosításra: egy 3 ezer Ft-os adapter:



    Mondjuk az fújon rájuk, akik szerint értelmes lenne eldobni a jelenlegi csatlakozójukat, ami több száz féle kiegészítővel kompatibilis.
  • GregSB
    #12569
    Nézzétek meg, fent van már a keynote, 73 perc 20 másodperctől demózzák a Sirit.
  • GregSB
    #12568
    Pedig de. Nézd meg a demo videókat róla.
  • GregSB
    #12567
    Legegyszerűbb példa: Andoidon tudnod kell a kulcsszavakat. Pl ha meg akarod nézni az időjárást, akkor ki kell adnod a parancsot: "Weather forecast for today". Siri assitantnak felteheted indirekten isa kérdést, értelmezni fogja. Pl meg tudod kérdezni, hogy "szükségem lesz ma esernyőre?" és ő ha esőt mutat aznapra az előrejelzés, akkor azt mondja: "igen, szükséged lesz rá!".
  • I.C.ram
    #12566
    Még is mi alapján ismeri fel, hogy mit kérdezel? Hát úgy, hogy felismeri a szavakat. Pl a Where-t stb-ket, és az alapján csinálja a műveletet. Nem fogja ez sem kiolvasni a gondolatod.
  • GregSB
    #12565
    Az Androidos hangfelismerésnek köze nincs ehhez a Siri féléhez. Az felismer szavakat, és az alapján elvégez parancsokat. A Siri mögött egy AI van, amitől kérdezhetsz, és értelmezi a te kérdésedet, és az alapján cselekszik.
  • 5c0rp330n
    #12564
    a mobile notifier elso valtozata ios4-re jelent meg eloszor, es nincs egy eve.
  • franc0
    #12563
    Volt már. Most mondjuk kicsit rosszul fest, de 3 hónap alatt ez minden további nélkül bejöhet.
  • pyrohun #12562
    Milyen Androidról? Az Apple azt a fejlesztősrácot vette fel konkrétan, aki a Jailbreak-elt iPhone-ok Notifications rendszerét fejlesztette... Ami viszont ilyen vagy olyan formában már évek óta van. Appleblog egy pletykaoldal :)
  • pyrohun #12561
    Olvasd már el, hogy mit írtam...
  • GregSB
    #12560
    Nem baromság, jailbreakelt iPhoneon előbb volt mint Androidon.
  • Tikal #12559
    mondtam, év végén 400 felett lesz :)
  • GregSB
    #12558
    Mutassak neked hasonló grafikont az iPad bemutatójáról, és a mostani állapotról?

    Majd nézzük meg a részvényárakat október végén...
  • G_ArchAngel #12557
    Blackberry-krol lopta az Android is.
  • franc0
    #12556
    Ha már megcsináltam, gondoltam megosztom.
    Fehér vonalak az event eleje és vége, piros nyíl az iPhone 4S bejelentése. Kék és sárga az előző záró és a mai nyitó.
  • 5c0rp330n
    #12555
    Ez félelmetesen nagy baromság, nem volt előbb. Most lesz először, Androidon több, mint 3 éve, a kezdetektől van.
  • Gerygrey
    #12554
    Nem tudom, a tyuk volt elobb vagy a tojas, en az Appleblog mai osszefoglalojaban olvastam, hogy a notification az androidrol lett atveve, ok biztos jobban tudjak.

    De nincs is ezzel bajom, a vilag igy halad elore, egymas otleteit atvesszuk es tovabbgondoljuk, tokeletesitjuk. A Motorola feltalalta a mobiltelefont, a Nokia rakott bele grafikus kijelzot, a Sony szineset, a korai PDA-gyartok erintoset es oprendszert, az Apple multitouch-ot es dizajnt, a Google szeleskoru testreszabasi lehetosegeket, stb... Ami zavar, hogy mikozben mindenki masok otleteit fejleszti tovabb, addig az Apple sajat spanyolviaszkent kezeli azokat es perel mindenkit, aki hasonlot mer csinalni. Szerintem ez gusztustalan piaci magatartas, tessek jobb telefont csinalni, es majd a vasarlok ugyis eldontik.
  • Gerygrey
    #12553
    Pedig az Androidos cuccot is olyan dolgokkal demoztak, mint ma az az apple-nel: navigacio szoban elmondott cimre, uj naptarbejegyzes, SMS iras, sot, meg olyan is volt hogy a google translate leforditotta angolrol nemetre a szoveget (nyilvan ez utobbi meg eleg kezdetleges, de a lenyeg az, hogy dolgoznak rajta, es tekintve, hogy a google translate vilagnyelvek kozott mar most is eleg jo hatasfokkal fordit - legalabbis en siman olvasok nemet nyelvu oldalakat GT segitsegevel angolra forditva - szerintem van benne fantazia.)
  • Bercy #12552
    semmi forradalmi nem vol (bar ez a siri lehet az lesz) csak hoztak a kotelezot. mint a 3g es 3gs kozott.
  • pyrohun #12551
    Notifications pedig iOS-en sokkal előbb volt, mint Androidon - a feltört telefonokon már évek óta van, szóval az Android koppintott először, csak az Apple most felvette az egyik fejlesztőt, s ezzel "legalizálta" az egészet.

    De amúgy egyetértek, hogy nem volt egy nagy durranás ez az egész mai este.
  • passatgt
    #12550
    amúgy majd itt keresni kell az easter eggeket, pl ha azt mondod, hogy Fuck You Siri, akkor valami poénosat szóljon vissza:D
  • Bercy #12549
    pontosan, ilyen egyelore sehol mashol sincs.
  • passatgt
    #12548
    nem hangutasítás a legjobb szó rá, mert ahogy értem(lehet rosszul) itt nem előre definiált szavakat tudsz csak mondani, hanem amit mondasz, azt felismeri, értelmezi
  • Gerygrey
    #12547
    Ilyen mindenfele hangutasitasos mokat lattam en mar valami android keynote-on honapokkal ezelott...

    Notification rendszer bevallottan az Androidrol lett koppintva, find my friends szinten (itt Latitude neven fut)

    Amennyire hype-olva volt ez a mai keynote, akkora epic fail lett az egesz. Remelem, a Google vagy a Samsung mar csak a vicc kedveert is bepereli az Apple-t valamelyik android-feature lekoppintasa miatt :)
  • Bercy #12546
    Ja tisztában vagyok vele, hogy a kettő nem ugyanaz, csak nosztalgiából írtam be :)
  • Dzsini
    #12545
    Meg neked kényelmes, ha a világgaranciát bárhol érvényesíteni akarod, ha roamingot használsz kicsit több lehetőséged van, mert a telefon könnyen ugrik ilyen hálózatra is - sok előnye van ennek.

    A 0660 még NMT (analóg) rendszerű volt, és a GSM rendszer szép lassan elavulttá és kihalttá tette - mostanában lesz 10 éve, hogy megszűnt. Most az frekvencia újraértékesítése már digitális rendszerű szolgáltatásra vonatkozik.
  • Bercy #12544
    Régebben itthon is volt 450mhz-es hálózat (westel 0660 ugye?) :)