18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #12944
    Csak összehasonlításképpen, és nem flame-baitként (úgyhogy tényleg ne kezdjetek el anyázni rajta), a legjobban fogyó Androidos telefon, az S2:

    "The South Korea-based phone maker also dubbed the Galaxy S II its fastest selling smartphone ever in July, after it sold 3 million units in 55 days."
  • Bercy #12943
    Arra tudtok valami tippet, hogy icloud mail fiók esetén, hogy lehetne több feladót definiálni???
    Megpróbáltam a "szokásos" módon, azaz, hogy a mail.app beállításánál az email address mezőbe több email címet is megadtam, így ugye levél íráskor fel is ajánlja, hogy válasszak, de ha az icloud smpt-vel akarom küldeni akkor nem megy ki, ha a szolgáltatóméval akkor meg igen.
  • passatgt
    #12942
    garageband
  • cscsiga
    #12941
    Tudtok e valami olyan progit amivel feltudok venni gitárt meg éneket nagyon jó minőségbe?
  • Tikal #12940
    a sok zombi :)
  • GregSB
    #12939
  • GregSB
    #12938
    iPhone 4S First Weekend Sales Top Four Million

    “iPhone 4S is off to a great start with more than four million sold in its first weekend — the most ever for a phone and more than double the iPhone 4 launch during its first three days..."
  • pyrohun #12937
    Nem vágom én ezt... :)
  • Dzsini
    #12936
    És se az angolnál, se a franciánál nincs ott Kanada, tehát a lenti példánál ezért nem tudja Kanadában sem, hogy mennyi az idő :)

    A szerencsésebbek a határ közelében laknak, átjelentkeznek egy U.S. szolgáltatóhoz, és onnan már megmondja nekik ;)

    Mivel ez a rész a központi szerverek nélkül megy (nem úgy, mint a diktálás), és maximum annyi adatlekérés van benne, mint egy időjárásprogramban, ezért még csak terhelési szempontból sem értem a dolgot.
  • pyrohun #12935
    Angliában, Ausztráliában működik ha jól tudom, meg az USA-ban (illetve gondolom Franciaországban és Németországban is, ha már franciául és németül is tud, legalábbis ez lenne a logikus).

    Konkrétan:


    Language Support and Availability
    Siri works exclusively on iPhone 4S. Siri understands and can speak the following languages:

    English (United States, United Kingdom, Australia)
    French (France)
    German (Germany)
    In 2012, Siri will support additional languages, including Japanese, Chinese, Korean, Italian, and Spanish.

    Can I use Siri in any of these languages in other countries?
    Yes. Siri can be enabled in any country, and you can choose to speak to it in English, French, or German. However, Siri is designed to recognize the specific accents and dialects of the supported countries listed above. Since every language has its own accents and dialects, the accuracy rate will be higher for native speakers.


    De egy dolog nem tiszta nekem sem: Ha angolul megkérdezem tőle Magyarországon, hogy mennyi az idő, vagy milyen idő lesz holnap, akkor mi a f*szért nem képes megmondani? Elég vicces :)
  • Dzsini
    #12934
    Akkor azokból, amiket én láttam le volt vágva, azok a fehér alapon almával értek véget - a hivatalos oldalon van a lap alján egy figyelmeztetés, de ez a nem-túl-korrekt apróbetűs módon szürke alapon szürkével, már a fehér szövegmezőn kívül.
    Elfogadom én, hogy béta és nagyon csökkentett tudással működik bizonyos helyeken, de fenntartom, hogy ezt kicsit jobban (elfogadhatóbban) is lehetne kommunikálni, nem úgy, hogy többen az általam belinkelt képek alapján jöttek rá, hogy pl. azt sem tudja hány óra van Kanadában (miközben a londoni időjárással tisztában volt a bemutató során).

    (az ottani videót nem néztem meg Quicktime hiányában, más pluginnak pedig nem engedte a movot lejátszani)
  • passatgt
    #12933
    videó végén:
    Some features may not be available in all languages or in all areas, and features may vary by area.
  • GregSB
    #12932
    Az időt tudja USA-n kívül is, ezt a kanadai hibaüzenetet nem értem. Angliában én úgy tudom ez a része működik.
  • GregSB
    #12931
    Apple nem szokott beta termékeket kiadni, náluk ez nem egy márkajelzés, mint a gúglinál :) Itt komolyan kell venni, hogy az, alapesetben be sincs kapcsolva a Siri a telefonon amikor kibontod és beindítod. Külön be kell kapcsolni a menüben, gondolom ott dob figyelmeztetést is, hogy nem 100%-os még a rendszer USA-n kívül.
  • Dzsini
    #12930
    Igen, elmondták, hogy beta, de a FAQ-on kívül a főoldalon, a boltokban te nem találod meg öles betűkkel, hogy pl. az Egyesült Királyságban gondold meg a vásárlást, hiszen félkarú óriás, és nem fogod tudni használni a képességeinek egy jó részét.

    És ez a vásárlók félrevezetése pl. a reklámokkal, ahol nincs ott még csillaggal sem, hogy "as of 2011 this is only available in the United States".
  • VRSDM
    #12929
    felsorolják (piktogrammokkal) hogy mi mindent tud a siri.
    majd alá irják egy külön bekezdésként (a siri lokációs ... leirtad te is)

    ebből az jönne le hogy oké tudja menedzselni a naptáramat a dolgaimat ahogy kérem (ahogy mutatták). de cserébe lokációs... nem.

    akkor most mi számit location info-nak náluk? minden? az hogy mennyi az idő?
    ha nem tudja mennyi az idő hogyan akarja rendszerezni az életem? :D

    érted...

    leirod hogy mi nem megy szerintük (beta... később... tudom!)
    miközben épp most láttuk hogy még sok minden mást (aka semmit) se tud.

    .én akarom hogy jó legyen, ahogy promozták. de nem. (még mindig nem)
  • GregSB
    #12928
    Jelenleg ezek nem működnek USA-n kívül:

    ◦Business lookup (with Yelp integration) is not available outside the US.
    ◦Map directions and traffic data is not available outside the US.
    ◦Besides US, UK, and Australian accents, Siri may have some trouble with "very specific" English accents.
    ◦Wolfram Alpha integration is only available to English-speaking countries at the moment.
  • VRSDM
    #12927
    nekem az nem tiszta. (segitsetek ki)

    ha a siri " külön értelmezi a szavakat és igy összetettebb mondatokat is megért "

    akkor neki nem mindegy hogy a "tell sg about the weather forecast" kérdésre az xy adatbázis " los angeles " / " canada " label alatt keresi a választ ( és mondaná jó esetben )

    vagy ezek szerint kanadában nincs semmien mobilnet? semmilyen benzinkut nincs regisztrálva, semmien étterem, semmien gyorskajálda, semmi ? mi van akkor canada-ban? nem mondja meg hol a meki? miért nem?

    én csak próbálom értelmezni a fejemben amiket mondanak " 'la intelligence " Siri jelzőt...
  • GregSB
    #12926
    Hogyne kommunikálnák? A keynoteon kifejezetten hangsúlyozták, hogy még beta a cucc, + a Hogyne kommunikálnák? A keynoteon kifejezetten hangsúlyozták, hogy még beta a cucc, + a FAQ-ban is megemlítik:

    "Maps and local search support will be available in additional countries in 2012.
    ...
    In 2012, Siri will support additional languages, including Japanese, Chinese, Korean, Italian, and Spanish."

  • Dzsini
    #12925
    Érthető, a kérdés igazából az, hogy ezt - ha már nemzetközi piacon is árusítják azonos áron a telefont - miért nem kommunikálják a közvéleménnyel, miért így kell rájönni?

    És ez tényleg nem korrekt viselkedés.
  • GregSB
    #12924
    Jelenleg még Beta a Siri, és a legtöbb funkciója csak az USA-ban elérhető. 2012-re ígérik, hogy az USA-n kívüli területeken is fog tudni lokáció-bázisú feladatokat elvégezni.
  • Dzsini
    #12923
    Továbbá: nézd meg a Google szolgáltatásait (szintén amerikai cég): az útvonaltervezés, a POI-keresés, és a hasonlók mind sok évvel az amerikai debut után jelentek meg nemzetközileg (mikor lekerült róla a Beta felirat). Persze, a Sirihez venned kell egy telefont is.
  • VRSDM
    #12922
    tehát akkor ki garantálja hogy északangliába jó lesz?
    egy óceán választ el európától. de még londonba is később csapnak le a vikingek mint itt a mormota földjén :D

    érted. nem szőrszálhasogatok. de ezek utána akárhol veszem meg mondhatják hogy " shit happens. u suck "
  • Dzsini
    #12921
    Nem, de nem is mondták, hogy Alsóröcsöge-külső (ami számukra kb. ugyanaz a távolság, mint Kanada) pizzériáit is fel tudja neked sorolni :)

    A hozzászólások között van egy ilyen: „Szép ország Kanada, csak kár, hogy egy óceán választ el minket tőlük.” - nézd meg a többi szolgáltatásukat, miért pont ez lenne a kivétel?
  • VRSDM
    #12920
    tehát az hogy az államokon kivül nem ad értelmes válaszokat
    aka használhatatlan.

    ez elhangzott valahol?
  • Dzsini
    #12919


    persze ettől még szólhattak volna :)
  • VRSDM
    #12918
    azért azt szeretem hogy ezekről nem szólnak "időben" ... :S
    és ha már sorban álltam volna a siriért?!
  • Dzsini
    #12917

    http://mobilarena.hu/hir/nemzetkozi_fronton_elverzik_a_siri.html
  • Tikal #12916
    Ezzel még filmet is forgathatsz a viz alatt :)
  • pyrohun #12915
    iphone 4 egyébként tok nélkül is igen jól bírja a vizet :) Persze utána gondolom a rozda miatt használhatatlan lesz egy idő múlva, de 10-20 másodpercet simán kibír víz alatt. :)
  • Tikal #12914
    touche :)


    De a lenyeg hogy ha kiveszed a vizbol azutan is fog mukodni a telefonod:)
  • Dzsini
    #12913
    Szerintem bármelyik tokkal vízbe lehet dobni bármelyik telefont.... sőt, tok nélkül is.

    ;)
  • Tikal #12912
    Amugy ha valaki akar rá jo tokot akkor ajanlom a lifeproof-ot, még vizbe is dobhatod vele:)
  • Dzsini
    #12911
    "without her knowing" - olyan viszontpert lehetne a nyakába akasztani, ha lenne valóságalapja...
    (meg eddig is volt Google Latitude és egyebek, ha tényleg balhét lehetne belőle csinálni, már évek óta zengene tőle a média)
  • GregSB
    #12910
    Azért nem kell dobálni, nem golyóálló üvegből van a hátulja :P
  • Tikal #12909
    Ezt jo hallani mert akkor nem fogom sajnalni... A 3g-m nagyon sokat kapott mar, kocsibol kiezallaskor kiesik a zsebembol alap szitu, szamtalanszor megtortent, de semmi baja, a kijelzonek se... :)
  • pyrohun #12908
    várható volt :))))
  • GregSB
    #12907
    Muhaha, apa kezdődik! :P

    "I got my wife a new 4s and loaded up find my friends without her knowing. She told me she was at her friends house in the east village. I’ve had suspicions about her meeting this guy who lives uptown. Lo and behold, Find my Friends has her right there.

    I just texted her asking where she was and the dumb b!otch said she was on 10th Street!! Thank you Apple, thank you App Store, thank you all. These beautiful treasure trove of screen shots going to play well when I meet her a$$ at the lawyer’s office in a few weeks."
  • V43 1105
    #12906
    150-é elviszem :/
  • GregSB
    #12905
    Hehe.