18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #13024
    Van olyan lehetőség, hogy MacOS minden személyes beállítását törli. Email accok, stb. annélkül, hogy újra kéne húzni a gépet?
  • Zsoltika 007
    #13023
    Mondjuk engem nagyon nem zavar.
  • Zsoltika 007
    #13022
    Nekem ezt csinálja Leopard óta. Snow Leo és Lion alatt is megvan. Hackintoshon is.
  • Bercy #13021
    Milyen VGA van abba a macbook-ba???
    Amikor használod akkor külső monitoron van ez a szaggatás vagy a saját belső monitorján?

    Mert ez nagyon annak tűnik, hogy maga a vga nem bírja.
  • Gabor1990
    #13020
    Köszi, akkor megpróbálok egy clean installt-t, mert nem ezt szoktam meg...
  • Zsoltika 007
    #13019
    Ugyanolyan lesz.
    És ha csak a mac-es partíciót formázod természetesen nem nyúl a winhez. Az külön partíción van.
  • ballor
    #13018
    Nézegetem a vinyóm tartalmát. Az iTunesban lévő appok letöltései olyan 15 GB helyet foglalnak. Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha nem szinkelném az appokat a teló/pad párosra. Így nem kellenének a vinyóra ezek az állományok. Származna ebből valami hátrányom? Mindenképpen kellenek a vinyóra?
  • Gabor1990
    #13017


    Ez még gázabb...
    Ha torrentről letöltök egy liont, amit kiirok dvd-re és csinálok egy clean installt, akkor az ugyan olyan mintha app store-osat tettem volna fel? Mert megvettem csak mivel fel van telepítve nem tudom újra letölteni.
    Amikor leformázom a mac-es partíciót akkor a windows-os megmarad ugye?
  • Zsoltika 007
    #13016
    Nekem is :D
    De csak videó lejátszáskor. Mb Pro 2.4-es c2d 4gb ram 8600m
    Vlc meg movist alatt is.
  • Gabor1990
    #13015
    De nálam mindig ilyen.
  • Zsoltika 007
    #13014
    Nálam is van ilyen.
  • VRSDM
    #13013
    értem. akkor úgy van ahogy gondoltam.

    csak nem értem hogy mehettem minuszba a számlámmal. :D
    amit megvettem azt megvettem. amit nem vettem arra nem volt pénzem.

    nem internetképes a kártyám, ezért előre feltöltök egy online számlára, majd azt adom meg az itunes-ban (majd mindig topup-olok ha elfogy)

    és már régen nem vásároltam semmit, majd az frissitésnél szólt rám hogy van tartozás.
    de hogyan lehet egy fix kerettel minuszba menni? na mindegy, nem vágott földhöz, csak próbálom kinyomozni miért kellett fizetnem az instapaper-ért meg a reederért 4.99£-et miután már két hete használtam őket :D
  • G_ArchAngel #13012
    A hibak frissitese nem, de van mikor az app-on belul vehetsz bovitmenyeket:
    - jateknal uj palyak, uj fegyverek
    - fotos app-oknal uj effekt csomagok
  • VRSDM
    #13011
    ha egyszer vettem egy appot.
    akkor a frissitése is kerülhet pénzbe?
  • Xing
    #13010
    Hogyan tudom letölteni a már megvett zenéket iTunesban?

    Annyit ír, hogy purchased szürkével de nincs letöltési opció, a check for aviable downloads pedig azt mondja mindent leszedett.
    Authorizálva van a gép.
  • Gabor1990
    #13009


    Másnak nincs ilyen gondja, ami a videón is látszik, hogy teljes képernyőn a felső menü nagyon akadozva jön elő és tűnik el? Egyik napról a másikra ilyen lett, és baromira idegesít, hogy nem gördülékenyek az animációk.
    MB white c2d 2.4 4giga ram, snow leot frissítettem lionra és onyxot is futtattam már.
  • G_ArchAngel #13008
  • Dzsini
    #13007
    Nekem az jutott eszembe, hogy ha már annyira buddhista volt, akkor igazán elküldhettek volna az Apple-ék egy küldöttséget, hogy megtalálják a reinkarnációját, ahogy a dalai lámánál is szokták...

    megtalálják, és Apple CEO-nak nevelik ifjú korától kezdve, és ő lesz a II. Stevejobs
  • I.C.ram
    #13006
    Azért, én tudok pár ipari figurát mondani, akit én többre tartok, és nem 250 éve élt :)
  • GregSB
    #13005
    Érdekes info a Jobs önéletrajzi könyvből:

    "Steve Jobs left designer Jony Ive more power than anyone at Apple.

    Apple's widely praised design chief Jonathan Ive has no true boss who can tell him what to do at the company, a distinction put in place by Steve Jobs himself."

    Enmek mondjuk örülök, ő a legszimpibb az összes közül.

    És két érdekes idézet Al Goretól (Apple Board tag ha valaki nem tudná):

    "Al Gore: “Everyone on [Apple's] management team could be CEO of a world class corporation.”

    A második Icramnak tetszeni fog :)))

    He said that Jobs was “the kind of guy that comes along once every 250 years.”
  • passatgt
    #13004
    macbookon a billentyűzetvilágítást álíltja, desktopon meg lehet hozzá társítani amit akarsz
  • cscsiga
    #13003
    z f5-f6 on lévő funkciógomb az mit csinál?
  • Bercy #13002
    jellemző...
  • I.C.ram
    #13001
    Kint vannak az ájfon4s árak t-mobilnál. Elég nevetséges, hogy a ivlágon mindenhol olcsóbb lett, kivéve nálunk.
  • VRSDM
    #13000
    triplázni is ér ha már dupláztam?! bocsi.

    /persze nem leszólom, csak a média-bullshit felhőt nem értékelem felette.
  • VRSDM
    #12999
    szerk. a családban is van olyan illető akinek az apukája hozta be az első XYZ terméket az országba és a garázsban bütykölték majd adták el az első darabokat.

    ma az egész középeurópai régió tetején csücsül és szivarozgat vidáman.
    nulla támogatással és tőkével...

    az ember, a teljesitmény, a siker, a tudás, a mentalitás ... az egész ember ahogy van szerintem nem különbözik. pusztán máshova születtek, más utat választottak.
    /ez az én véleményem.
  • VRSDM
    #12998
    Peter Molineux a tesójával??
    volt a taurus meg a torus. az egyik az ő kis semmi cégük a másik az akkori nagy mágnás vállalat.

    egy apró hiba miatt őket hivták fel hogy irjanak hálózat kezelő szoftvert az amigákhoz. persze rávágták az igent. a nulláról tanulva meg a hálózati ismereteket.

    és megtanulták pár hét alatt, és megirták.
    majd kaptak egy rakás pénzt meg egy halom amigát.
    aztán jött a populous, a theme park, a black n white ...

    apróság de egy példa az IT világból.

    /hozzáteszem én nem az számitógépes körökre értettem a #12991 utolsó két sorát.
    ámblock a világra.

    nagyon nagyon sok csodálatos és kivételes ember van.
    de csak nagyon keveseknek jön be a az élet.
    és nem azért mert a másik jobb volt.
    csak épp jobbkor volt jó helyen.

    " nem dönthetsz róla hogy megszületsz-e, és arról sem hogy meghalsz-e. de a köztes időt úgy használod ahogy szeretnéd "

    ha Jobs nem a szilicium völgybe születik, hanem egy egyetemi focicsapat keleti kiruccanásakor egy kenyai bokor alatt jön a világra máris nem lett volna belőle az aki. pedig a lénye a genomja minden ugyan az ...

    nyilván kicsit sakrítok, de így talán jobban átjön mire szerettem volna kilyukadni.
  • Dzsini
    #12997
    "upper middle class"-ként jellemzi a wiki, ügyvéd apukával, Jobs papája pedig egyetemi professzor - szerintem nincs komoly különbség a háttérben anyagi fronton. Nagy befektetés pedig egyik oldalon sem volt, sufnicégként kezdett mindkettő - Larry Page-éket is belevéve (jogos az észrevétel) mindhárom.

    És akkor egy negyedik példa: Jeff Bezos az Amazon alapítója és atyaúristene - ő is nagyon belenyúlt a jóba, bár kétségtelen, hogy neki saját forrásból volt rá anyagi fedezete. De az üzleti modellje elég forradalmi volt 1994-ben.
  • GregSB
    #12996
    "Es voltak nagy mellelovesei."

    Mondj olyat, akinek nem voltak mellélövései :D Mindenki hibázik.

    Jobs pl a G5 Cube-al, vagy a MobileMe-vel. Gúglinak a sociális próbálkozásai szánalmasak (Buzz, Google+), Mark Cukorhegy meg párszor kiverte már a biztosítékot az önkényes UI változtatásaival.
  • GregSB
    #12995
    Én még idesorolnám a Gúgli alapítókat, meg Bill Gatest is.
  • G_ArchAngel #12994
    Ugy tudom Gates nem eppen szegeny csaladi hatterrel rendelkezett.
  • Dzsini
    #12993
    Azért a Gates művek is egy garázsban kezdte, egy licencelt (lopott) BASIC fordítóprogrammal.
  • G_ArchAngel #12992
    A Cukorhegyi Markon es Munkak Istvanon kivul nem tudok nagyon mondani mast IT vilagbol, aki a semmibol epitett aranytojast tojo tyukot. Marmint ekkora leptekben.

    Lehet mondani peldakat, hogy kinek jott ossze ugy es onnan, ahonnan nekik. Mert ugye szerinted vannak. Csak nekem nem jut eszembe. Mondjuk Richard Branson talan, de az sem tisztan IT. Es voltak nagy mellelovesei.
  • VRSDM
    #12991
    akkor most nem lesz senki az élen aki (ahogy kiveszem a szavaidból) megmondja mi a tuti.
    akkor most nem lesz sokszáz százalékos haszonkulcs, mert a pénz x része elmegy majd a "téves" fejlesztésekre.

    és?! szarásig vannak pénzel.

    /am ez csak ésszerűség. szintén állitom hogy menni fog minden tovább. nem hülyék ők. és jobs se volt egy zseni... nagyon ügyesen csinálta amit. de úgy beszélni róla mintha ezt más nem tudta volna utána csinálni balgaság...

    sok csodálatos ember van és sok csodálatos dolog.
    és mint pár hsz-el és a xerox-al emlitve korábban. a média... :)
  • G_ArchAngel #12990
    Csak eddig is nyilt titok volt, hogy a vegso szot minden esetben Steve mondta ki, hiaba volt tavol a cegtol.
  • GregSB
    #12989
    Steve már majdnem 1 éve nem vesz részt az operatív vezetésben a betegsége miatt. Eddig is Tim Cook vitte a hátán a céget, csak eddig nem volt hivatalosan kimondva.
  • G_ArchAngel #12988
    Nezd, en nem ketlem, hogy zsenialis tisztek voltak akar Julius Caesar legioi elen, de egy langelme nelkul nem erhettek volna el, amit elertek. Minthogy a tortenem bizonyitotta is, hogy se elotte, se utana nem volt hasonlo hadvezer.
    Az egy dolog, hogy valaki tokeletesen atlatja az egyes feladatokat, tokeletes munkat vegez sajat teruleten, de vajon lesz valaki, aki ezt egy hibatlan, osszecsiszolt egessze allitja ossze?
  • GregSB
    #12987
    Igen, de az Applenél már készültek erre az időre. Nem pletyka, benne lesz az önéletrajzi könyvben is asszem, hogy a Yale egyetem dékánját bízták meg azzal a feladattal, hogy hozzon létre cégen belül egy "Apple University" programot, ami a jövendőbeli managereket és vezetőket fogja tanítani / fejleszteni. A program alapja természetesen az elmúlt 10 év, és az ezalatt az idő alatt meghozott üzleti és termékfejlesztési döntések fogják adni.
  • GregSB
    #12986
    Jaja, eddig sem Steve tervezte meg a készülékeket, hanem Ive. Az iOS és OSX különböző részein is profi grafikusok és UI tervezők dolgoztak, nem ő ült le ceruzával megrajzolni őket. Persze sok mindenbe beleszólt, lásd a "Vasárnapi hívás a Gúgli sárga miatt" sztorit, aktívan részt vett sokmindenben, de nem ő csinált mindent a két kezével.

    Azok az emberek, akik az iPod óta dolgoznak a sikertermékeken még nagyjából mind ott vannak a cégnél, én attól nem félnék hogy "mostantol majd folyamatosan a szurke, otlettelen tomegbe visszaeso" lesz majd az Apple.
  • G_ArchAngel #12985
    Ha jol tevedek, akkor te is erdekelt vagy a Forma 1-ben, szoval te is latod, hogy mit er a tehetseges emberekbol allo Ferrari csapat egy szar vezetovel:)