18351
ATbanner.jpg
  • Zsoltika 007
    #13064
    Én ezt elhiszem, de mégis ez a helyzet. Az a baj te csak a processzorra figyelsz. Nem csak azon múlik. Az oprendszeren, a programokon stb stb.
    Ezért írtam platformot. Ha bele írod a google-be hogy egy 1.8-as g5 mire elég, mindenhol azt látod hogy kevés már a böngészéshez is. Hogy ez most miért van, az más kérdés. De kevés!
  • Zsoltika 007
    #13063
    Pontosan!
  • LoDMaSt
    #13062
    Ha Windows lenne, rákérdeznék a videókari driverre, mert a leírásodból az ugrott be, mint amikor win-es gépekre újrahúzom a rendszert, és a videókártya driver telepítés előtt minden rettentően szaggat, akár egy ablak arrébb helyezés is.
  • Dzsini
    #13061
    Az SG-n nincs html5, a felületen egy sok éves technológiájú ősi flash bannertől eltekintve (ami nem 3D meg videolejátszós meg csoda technológiát használ) csak alap HTML tartalom van - ha a jobb alsó chat ki van kapcsolva, akkor emellett 1 szál JS fut a háttérben, ami a frissítést figyeli - különben is, a HTML feldolgozása a böngésző dolga, azt pedig megírták erre a processzorra, és ennek előző sok generációjára.

    Ezt a komoly, összetett feladat egy 8 éves csúcskategóriás architektúrának NEM LEHET, hogy gondot okozzon (nem okozott gondot a maga idejében, és a processzor nem olyan, hogy elöregedve lelassul), nem is okoz gondot az esetek legnagyobb részében (lásd a lenti példám, aktívan használok 8 éves, lassabb, fejletlenebb, butább processzort lassabb, fejletlenebb, butább operációs rendszerrel probléma nélkül).
  • LoDMaSt
    #13060
    Nem akarok közbeszólni, de szerintem is ostobaság, hogy csak azért, mivel 1.8ghz procija van, és régebbi rendszere, nem fut rajta rendesen a böngésző. Egy html oldal lefordítás kb semennyi erőforrást nem igényel, néha még találkozom w95/98/me-os gépekkel, és azokban sincs több kraft, mégis lehet velük böngészni.
  • mousee
    #13059
    Félreértesz. Nem akarok csúcs flashtől villogó oldalakt nézni, igazából a flash nem is nagyon érdekel. Egy sima mezei fórumoldalról van szó, jelen esetben konkrétan erről.

    A gép pedig kőkemény 10k hufomba fájt, ennyit még dísznek is megért :)
  • Zsoltika 007
    #13058
    Az a baj hogy irreális elvárásaid vannak. Egy több éves platformtól (os+architektúra együtt!!!) vársz el olyat amire nem képes. Aztán meg itt drámázol.
  • Dzsini
    #13057
    Szerintem nem értetlenség számonkérni a normális működést egy normális processzoron (a flashtől valamennyire eltekintve, azzal tudom, hogy gond volt-van).
    Kizárt dolognak tartom, hogy (ahogy állítod) 2 csúcskategóriás processzorra van szükség egy átlagos oldal megjelenítéséhez, vagy hétköznapi használathoz.
  • Zsoltika 007
    #13056
    Igen 8 éve már volt html 5 meg ugyanilyen erőforrás igényű, ugyanennyire optimalizált flash tartalmak az oldalakon! A flash videók se fejlődtek azóta semmit, pl hd felbontás stb stb.. Nem értelek. Nem tudod feldolgozni vagy mi bajod van?
  • Zsoltika 007
    #13055
    Ha értetlen vagy nem tudok mit mondani...
  • Dzsini
    #13054
    Tehát 8 éve nem lehetett böngészni egy csúcskategóriás Mac géppel, mert az nem tudott sima HTML tartalmakat akadás nélkül megjeleníteni?

    Érdekes gondolat.
  • Zsoltika 007
    #13053
    Hiába magyarázzátok, attól nem lesz gyorsabb. Ez ennyire képes! Nem kellett volna megvenni.
  • mousee
    #13052
    Igen, pontosan ez a gondom nekem is. Nem azt várom tőle hogy száguldjon és a fejemet vigye le a tempó [ellentétben a reklámmal ;)] Hanem azt, hogy hozza egy átlagos asztali gép tempóját. Tudom hogy nem mai darab, de az hogy egy sima html oldal kiakassza, azért az fájdalmas.

    10.3-al megpróbálkoznék még rajta, kérdés, hogy arra van-e iMovie és iDvd?
  • Dzsini
    #13051
    Többet, mint az 1.5-ös Celeron M processzoromtól, amivel kb. egyszerre jött ki, és máig tökéletesen használható, korához képest pörgős a rendszer 1 giga memóriával és egy 4+ éves Windowssal. A G5-ben levő PPC 970 a korának egyik legerősebb, leghatékonyabb processzora volt, nehogy már egy frissen telepített rendszerrel egy sima html oldal megártson neki.
  • passatgt
    #13050
    na azért szokott itt felül lenni egy sárga flash banner ami 90%-on pörgeti még az imacet is:)
  • Zsoltika 007
    #13049
    Tök mind1 hogy tele van nyomva vagy nincs. Az a gép nem gyorsítja hardveresen a flash-t. És még az intelesek is nyögtek az elején. Az 1.8-as ppc-től mégis mit vársz?
  • Dzsini
    #13048
    Azért ez a fórumoldal nincs annyira telenyomva flash tartalommal, sima HTML, ami egy 10+ éves gépen is használható tempóval kell, hogy megjelenjen.
  • Zsoltika 007
    #13047
    Próbálj felrakni valami flash blokkolót! (click to flash például) Ha azzal is rossz lesz akkor tényleg szét kell nézni.
  • Zsoltika 007
    #13046
    Sajnos az 1.8-as g5-ben ennyi kraft van. :( A flash felejtős. Erősebbet kellett volna venni. Dual 2ghz vagy attól nagyobbat. Azok még hétköznapi használatra elmennek.
  • Dzsini
    #13045
    Azt nem tudom sajnos, annak bőven száguldania kellene ilyan hétköznapi használatra :(

    Egy ötlet: ki van pucolva a gép? esetleg visszafoghatja a telesítményt, ha túlmelegszik, és védi magát a rendszer...
    (esetleg egy PPC-képes linuxot meg lehet rá próbálni, Red Hat-ék azt hiszem máig támogatják az alap disztribúcióban, de biztos van másik is)
  • mousee
    #13044
    Köszi a tippet, otthon meglesem.

    Magára a rendszer tempójának növelésére nincs valami ötlet? Komolytalan, hogy az is szaggat, ha ide a fórumba írok :S Esetleg egy régebbi verziójú OSX segíthet a dolgon? Vagy egy újabb?

    Amire kéne a gép: egy általános kis otthoni kütyü a zenéknek és képeknek, plusz alacsony felbontású házi videók vagdosása és DVD-re varázsolása. De ilyen tempóval ez esélytelen :(
  • Dzsini
    #13043
    opsz, elrontottam a linket - ez lenne az :)
  • Dzsini
    #13042
    Az Opera 10 nem a legújabb, de az még működik 10.4-es OSX-el (a 11-es verzió már elméletileg Leopardot kér, és nincs belőle universal ez alapján), Adblock, mint "félhivatalos" kiegészítő nincs hozzá, de van beépített tartalomszűrő, amibe te dobálhatsz bele dolgokat, van hozzá egy összeállítás is, amivel főként magyar oldalakon, de a gyakoribb külföldieken is jó hatásfokkal eltünteti a reklámokat.
    Egy próbát esetleg megér.
    [URLhttp://www.opera.com/browser/download/?os=mac&ver=10.63&local=y]10.63 letöltés[/URL], ha gond van veleinnen próbálkozhatsz régebbi változatokkal, de azt írják a 10.63 még megy régi processzorokkal.
  • mousee
    #13041
    Sziasztok,

    Tanulásképp és szórakozásból sikerült beszereznem egy G5-ös powermac-et, amiben 1,8Ghz proci van és 4 giga ram.

    Szeretném a segítségeteket kérni pár dologgal kapcsolatban.
    Melyik OSX-et tegyem rá? Per pillanat a 10.4.11-es tigris fut rajta, és hát nem viszi túlzásba a tempót (frissen lett gyalulva). Volna valami tippetek, hogy miként lehet gyorsítani rajta?

    A másik kérdésem az volna, hogy milyen böngészőt ajánlotok rá? Tűzróka és Chrome kiütve, mert azok csak intel alapon mennek (ez még ugye ppc). Jelenleg a Camino-t használom, de ez sem egy sebességbajnok. Tudtok olyan böngészőt, ami elindul, gyors, és van benne adblock? :)

    A másik kérdés a flash, jútúbot felejtsem el? :) Valami őrületesen lassú szegény.

    Mint kezdő mac user, szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehetne növelni a gép sebességét, várok tippeket jó programokra, stb :)

    Előre is köszönöm.
  • pyrohun #13040
    ehh :)
  • G_ArchAngel #13039
    Ez megoldotta, koszonom!
  • Gabor1990
    #13038
    Én UnrarX-et szoktam használni, az elsőt megnyitod vele és összerakja őket.
  • G_ArchAngel #13037
    Es ha meg van szakitva egy file ket kulonbozo rar-ba?
  • LoDMaSt
    #13036
    Betterzip nevű progival szoktam kezelni az ilyen szétszedett-tömörített cuccokat, megnyitom vele az egyik rar-t, látja, ami bennük van, simán kimásolom valahova.
  • G_ArchAngel #13035
    Kerdes:

    leszedtem egy oktatovideot, ami 8 rar-bol all, de nem all ossze, hanem VLC elkezdi lejatszni. Mivel pakolhatom ossze egy egessze, mivel igy megall mindig a felenel az osszes .rar
  • I.C.ram
    #13034
    Valamiért a disk utilityben inaktív volt ez a gomb. Úgy hogy csak sima eraset kapott.
  • Zsoltika 007
    #13033
    Az tény hogy ez a legbiztosabb. Meg a reinstall előt a secure erase-t rá ereszteni a hdd-re ha eladó sorba kerül a gép.
  • I.C.ram
    #13032
    Inkább újraraktam clean installal. Tuti benne maradnak dolgok sima user deletenél.
  • Zsoltika 007
    #13031
    A maradékot meg azt hiszem az onyx is tudja törölni (keychain stb)
  • Zsoltika 007
    #13030
    Csinálsz egy másik usert. Ezt meg delete.
  • G_ArchAngel #13029
    Lehet nem eri meg, de a fene tudja, aki megnyeri annak persze jo lesz.
  • G_ArchAngel #13028
    Attol fugg: ha a kabelre teszed, akkor megtorhet, ha a dobozra, akkor meg billeg, hiaba lapos. En inkabb az asztalra tennem.


  • I.C.ram
    #13027
    rajta...
  • cscsiga
    #13026
    töltőn rajta lehet hagyni a macbookot? vagy tönkreteszi az akksit ha folyamatosan rajta van?
  • Gabor1990
    #13025
    Belső monitoron volt, de már megcsináltam a clean installt, végre megint olyan, mint amikor elkezdtem használni a gépet.
    Visszarakom azokat a dolgokat, amik rajta voltak és megmérem, hogy a 2:10(!)-es boot idő mennyire csökkent.