18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #13104
    Nem.

    ORLY?




  • passatgt
    #13103
    nokia mpas 3d már rég ezt használja nem? amúgy meg gagyi
  • GregSB
    #13102
    :DDD

  • GregSB
    #13101
    Az Apple megvette a C3 3D-s térképeket fejlesztő céget.


  • GregSB
    #13100
    Hoppá, csak én éltem eddig abban a tudatban, hogy az iCloud csak OSX-el szinkronizál?

    Most találtam meg, hogy van Windowsra is kliens hozzá, ami mindent tud szinkronizálni: photostreamet, reading listet telefonok és Safari között, stb.
  • Gabor1990
    #13099
    nem, csak me.com-osat.
  • cscsiga
    #13098
    lehetséges valamilyen apple email címet csinálni?
  • Dzsini
    #13097
    Az egy dolog, de USA apple store-ból USA lakcímre lehet rendelni. Magyar store-ból magyar címre, és így tovább.

    Az pedig nem újdonság, hogy az Apple első körben az 1$ - 1€ átváltással kezd, ha áthoz valamit az óceánon, emellett ideát komolyabb ÁFA tartalom is van a cikkeken (ez országfüggő).
  • GregSB
    #13096
    Ha kell gari, akkor csak EU-ban vegyél, egyébként nem lesz rá. USA-ban és valamelyik ázsiai országban a legolcsóbb a 4S, de ott sem kapod meg 140-150-nél olcsóbban. Itthon garit meg csak európában vásárolt készülékre tudsz érvényesíteni.

    Ha jól tudom Svájcban a legolcsóbb (150 körül van ott), onnan érdemes hozatni.

    Ez a 130 ezres vagy kamu, vagy lopott, de hogy 1 év Apple gari nincs rá az tuti. Max a kereskedő ad rá sajátot, ami azzal egyenlő, hogy fusi szervizesekkel fogják neked megcsináltatni.
  • V43 1105
    #13095
    Nem olvastad el rendesen, igaz én is elírtam : Hazai Apple Store nem érdekel.. rablás ennyiért. :-D
  • Dzsini
    #13094
    Hogyne, van hivatalos magyar store.
  • V43 1105
    #13093
    Hivatalos apple storból tudok itthonra rendelni ?
  • franc0
    #13092
    Itthon hótziher hogy nem kapsz ennyiért 4S-t, de máshol se nagyon.
    650$-tól indul és a dollár 200 felett van.
  • V43 1105
    #13091
    Itthon keresek iPhone 4S-t 16 gigásat, kártyafüggetlent... haza Apple Store nem érdekel, 130k körül kéne .. tudtok ilyet? Ha más nem akkor azt hiszem USA-ból kell rendeljek ..
  • GregSB
    #13090
    Eredeti, angol nyelven vannak fent tartalmak, felirat nélkül.

    Ami nekem jó, mert én már évek óta nézek angolul, felirat nélkül filmeket és sorozatokat (hogy szinten tartsam az angolomat amióta itthon élek), de én egy meglehe tősen szűk rétegek képviselek itthon, az emberek nagy része ezt így nem fogja használni.

    Én azt tartom valószínűnek, hogy meg fognak jelenni magyar nyelvű tartalmak is hamarosan.
  • Zsoltika 007
    #13089
    Nem értem miért nem sikerült megcsinálni pendrive-al a linkelt leírás alapján.
    Próbáld már meg ezzel! Lehet valamire nem tértél ki.
  • mousee
    #13088
    Sajnos a 10.3as ötlet nem jött be, nem hajlandó a gép bebootolni a lemezről. Szépen rákap a CD-re, tölt, pörög, pár perc után felkapcsolja a ventilátorokat (párom átjött és megkérdezte hogy mikor vettem a repülőgépet, és miért a nappaliban tesztelem).

    Viszont külföldi fórumokon azt olvasom hogy a 10.5 jó választás volna, ha sok ramom van. A 4 gigát elég soknak tartom, szóval rápróbálkoznék, de a 2. elrontott 850 forintos DVD lemez után elment tőle a kedvem. Valami módszer esetleg volna rá, hogy windows alatt bootolható pendrive-ra tegyem az ISO-t?
  • Dzsini
    #13087
    Ma reggelre az iTunes Movie Store is megnyitott.

    pyrohun: Windows alá van ajánlatom, DiskInternals által gyártott - OSX alatt valami partition recovery néven kellene keresni.
  • pyrohun #13086
    Nyomtam a Disk Utility-ben egy Erase Disk-et VÉLETLENÜL egy USB-s külső vinyó egyik partíciójára. Nem írtam azóta semmit a lemezre, mivel lehetne visszahozni a partíciót? Nem secure erase volt, csak sima.
  • Zsoltika 007
    #13085
    Nekem a winmobile 6.5-ben ilyen van. Persze ez már régi.
  • passatgt
    #13084
    melyik telefonban van még ilyen?
  • G_ArchAngel #13083
    Samsung levedeti a fuggolegest, HTC a keresztiranyut, Nokia az ivest...stb
  • grizzly21
    #13082
    http://index.hu/tech/2011/10/26/az_apple_levedetett_egy_ujjmozdulatot/ ez a nagy dolog!
  • cscsiga
    #13081
    rendszerbeállítások-biztonság és adatvédelem-tűzfal
  • Bercy #13080
    neked van tűzfalad?
  • cscsiga
    #13079
    A tűzfalam eddig ki volt kapcsolva. Most bekapcsoltam. Ez valamilyen szempontból korlátoz valamit? vagy lassít esetleg?
  • willsmith
    #13078
    Kicsit off, de mégsem:

    Steve Jobs film írójának a Közösségi háló forgatókönyvíróját akarják:

    http://shtrend.hu/index.php/Film/keresik-a-steve-jobs-film-forgatokoenyvirojat.html

  • mousee
    #13077
    Sajnos a 10.5öt nem sikerült feltennem a kicsikére (pendrive-ra az istenért sem sikerül rátenni az image-et, DVD-DL-t pedig hibásan írta meg :(), de eszembe jutott egy elvadult ötlet, ami tulképp logikusabb mint elsőre tűnik:
    Tegyünk a régi gépre régi szoftot :)

    Holnap ha lesz rá időm, akkor rápattintok egy 10.3-at, és egy iLife 2004-et :) Amire nekem kell, arra pont elég lesz, és én meg örülök magamnak hogy vagdoshatom a házi videóimat :)
  • franc0
    #13076
    Szerintem pont annyit ér, de ha van időd biztosan találsz rá balekot 190-ért, akár 2 kilóért is.
  • G_ArchAngel #13075
    Ha nem indul az iTunes, akkor mit lehet tenni? (restart utan sem)
  • Zsoltika 007
    #13074
    Bőven elég.
    KATT
  • mousee
    #13073
    Az király lenne, 8 gigás elég neki?

    Tudsz linkelni nekem egy howto-t? :)
  • Zsoltika 007
    #13072
    Pendrive-ról is fel tudod rakni.
  • mousee
    #13071
    Lehet hogy le kéne próbálni az enyémen egy Leót? :)
    Kéne egy DL DVD :P
  • I.C.ram
    #13070
    Szerintetek mennyit ér egy 10 hónapos (dec 16ig van rá apple gari elvileg), amerikai billes MacBook Air 11" 64gb 1,4 core 2 duo és 2 gb rammal? Nincs meg hozzá semmi (pendrive se), csak a töltő.

    170-es ajánlatot kaptam érte.
  • Dzsini
    #13069
    1:40-től, G4-es gép, "elavult, nem támogatott" platformmal, "elavult, nem támogatott" szoftver körítéssel.
  • Zsoltika 007
    #13068
    De fogd már fel hogy nem csak a processzort kell nézni, hanem a platformot magát! Értsd már meg hogy lehet neked akármilyen 500000 teraflopos géped ha a szoftver körítés elavult, nem támogatott, és nagyrészt már sajna összecsapott. Úgy mondod mintha csak én állítanám hogy kevés. Mondtam hogy nézz már ki a netre hogy mi a helyzet! Mindenki ezt mondja nem csak én. Széllel szemben h***ozol! Részemről a téma lezárva! Nem tudok mit mondani.
  • Dzsini
    #13067
    És a maga idejében nem volt kevés? A HTML megjelenítése egy 500 MHz-es tizensok éves processzornak SEM okoz problémát ma sem, komolyabb várakozás nélkül lehet egy lassan 20 éves 14 megahertzes Amigán is netezni. Persze, nem HD youtube videókat kell nézni rajta, de az SG teljesen kő egyszerű antik HTML (és a dizájntól eltekintve ugyanaz, mint 8 éve, az pedig csak egy másik CSS, semmi új effektet nem használ), minimális aktív javascripttel.

    Belátom, hogy nem fogok mindennel játszani a Kongregate-en egy 7+ éves laptoppal (pedig megteszem, és csak egy 1,5 GHz-es Celeron M van benne, ami a korának egy alsó középkategóriás processzora volt), de normál böngészésre nem kell 2x2 gigahertz.
  • mousee
    #13066
    #13051 --> kb egyidős procik, és a celeron m-el, amit elég nehezen lehet izmosnak nevezni, simán megy minden (épp a hétvégén volt a kezem alatt egy ilyen laptop).
    Szóval csak a mac-ek öregszenek, a többi rendszer nem? :)
  • Zsoltika 007
    #13065
    Aztán most lehet jönni azzal hogy de például a photoshop miért fut ugyanúgy mint 8 éve blabla.
    Azért mert nem változott semmit a program erőforrásigénye. Mivel ugyanazt a verziót használod. Ha az interneten most is a 8 éves tartalom lenne akkor ugyanúgy hasítania. De ez nincs így. Nem mondta senki hogy lassult a proci a korral. Ezt kéne belátni végre!