18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #13144
    Csináltam már ilyet, de i4gyel nagy szopás, mert ha picit is kilóg a fém chip oldalt, akkor rövidrezárja, és nem működik. Meg nekem még Westel900-as kártyám van, el akarom rakni emlékbe :D Meg kicsit lassú már szegényke, meg nem is olyan okos, mint az új kártyák.
  • Dzsini
    #13143
    ezen ne múljon már...

    lustábbaknak, kétbalkezeseknek
  • I.C.ram
    #13142
    Jó neked. Én is tépem már a hajam az android miatt. 3GS-en orrbaszájba neteztem, ezen még az emailjeimet is kínlódás lecsekkolni a hülye appokkal.

    Aztán most hallottam olyat is, hogy hiába rendeltem házhozszállítással, be kell majd mennem mindenképpen T-Pontba, mert microsimet csak úgy adnak... Elmennek a francba.
  • Tikal #13141
    :D
  • Dzsini
    #13140
    Jelentős százalékod nem hiszi el, hogy megtörtént? :)
  • Tikal #13139
    LOL

  • Tikal #13138
    Nekem már meg is érkezett :D

    3G-ről váltottam.. ne kérdezzétek hogy bírtam eddig... sehogy, néha a hajam tépkedtem hogy miért nem váltottam anno 4-re.. most kb olyan ez nekem mint az emberiségnek volt a holdraszállás 69-ben :D
  • Tikal #13137
    nagyon jo ez az oldal.. azt hiszem ez lesz az uj kedvenc :)
  • I.C.ram
    #13136
    2-3 hetet mondtak, hogy az eddigi tapasztalatok alapján ennyit kell várni. De telefonon rendeltem, és az külön van a bolti raktáraktól. Lehet jobban járok, ha bebattyogok a boltokba. A 64-es talán nem fogy annyira, így hátha akad belőle raktáron.
  • GregSB
    #13135
    Haverom előrendelte, és meg is kapta 28.-án péteken. Most gondolom már kifogytak a készletek, úgyhogy lehet van 1-2 hét várakozási idő rá. T-nél nem mondtak erre semmit? (mármint hogy mennyit kell várnod?)
  • I.C.ram
    #13134
    Van valakinek tapasztalata, hogy t-com online rendelés után kb mennyi idő alatt jön meg az ájfon? Rendeltem egy 64-es 4S-t, de már kéne eléggé, mert csak egy fos androidom van, amit utálok már :D Vagy kezdjek el boltokba járkálni, ott több az esély?
  • GregSB
    #13133
    Világszinten a Samsung és a ZTE is beelőzte az Apple-t az előző negyedévben okostelefon eladásokban. Kevesebb fogyott a 4-ből, mint amire számítottak - az emberek kivárták az új telefon bejelentését.

    Mivel a 4S-ből viszont 4 millió fogyott a nyitó hétvégén, ezért nem kérdéses, hogy a mostani negyedév végén megint az Apple lesz az első (eladások tekintetében).

  • franc0
    #13132
    A HTC adta el a legtöbb okostelefont Amerikában Q3-ban.
  • passatgt
    #13131
    nem igaz, mert 10.000 darabot gyárotttak belőle, viszont csak annyiban különbözött a sima LC macektől, hogy fekete volt és volt benne egy tv tuner kártya:)
  • GregSB
    #13130
    Kiszivárgott egy kép az új Apple TV-ről! :D



    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A képen egy "Macintosh TV" prorotípus látható, ami soha nem kerül gyártásba
  • GregSB
    #13129
    A főoldal valóban zsúfolt, de ez szerintem minden tech oldalra elmondható. Én már egy ideje nem követem az engadget és gizmodo főoldalát sem, mert lehetetlen. Annyi új cikk és info jelenik meg a főoldalakon, hogy 0-24 nézhetnéd. Helyette én már egy ideje bepakoltam RSS olvasóba ezeknek az oldalaknak az olyan aloldalait, HUB-jait, amelyek témakörei engem érdekelnek, és onnan követem az eseményeket.

    Hogy ne offoljunk, ez a Vergnél lehet pl az Apple HUB: http://www.theverge.com/apple

    Maguk a cikkek és reviewk viszont szerintem nagyon is szépek, és jól tagoltak. Jól kihasználják a helyet képekkel, videókkal, és headingekkel.

    Pl: http://www.theverge.com/apple/2011/10/12/2484524/iphone-4s-review
  • Zsoltika 007
    #13128
    Én angolul láttam. Torrenten már fent van egy csomó oldalon.
  • GregSB
    #13127
    Szó szerint :D

    Gyakorlatilag a volt főszerkesztőség (Joshua Topolsky, Nilay Patel, Paul Miller - akik az Engadged Showt is csinálták) dobbantott nyáron, és alapítottak egy saját oldalt. Ma indult el hivatalosan, eddig a thisismynext.com domaint használták (amíg heggesztették a verge-t).
  • Máté94
    #13126
    Hogy érted, hogy ex-engadgetesek?
  • passatgt
    #13125
    nekem nagyon sűrű ez a Verge oldal
  • GregSB
    #13124
    Ja, csak a magyar szinkron elrontotta az egészet, 1-2 helyen olyan szavakat és kifejezéseket használtak hogy az mega-facepalm volt :D. Majd leszedem és megnézem angolul.

    Egyébként semmi új infót nem adott, azok akik elolvasták a nagyobb portálok összefoglalóit Jobsról, azoknak semmi újat nem mutat, max annyit, hogy vannak benne ritkán látott képek és videó-snittek Jobsról a 70-es, 80-as évekből.

    BTW, teljesen más hír: elindult az ex-engadgetes csapat új oldala, a The Verge.

    Látszik rajta, hogy a kezdetektől úgy építették fel, hogy tábla-, és dekstop gépeken is fogyasztható legyen, nagyon fasza lett.
    Így kell kinéznie egy review-nak 2011 végén!
  • Zsoltika 007
    #13123
    Már láttam. Nem rossz.
  • GregSB
    #13122
    Discoveryn most kezdődik egy 1 órás összeállítás Steve Jobsról, iGenius címmel.
  • Dzsini
    #13121
    Na jó, de te advanced, európai fajta vagy (abból is öreg, aki még valószínűleg látott papírtérképet), tehát többszörösen nem célközönség :)

    (megjegyzem nekem is bent van a Kindle könyvjelzői között a http://kindlemap.net/, ingyen 3G-vel elég hasznos néha :) )
  • Tikal #13120
    én a harmadikat, a felülnézetit választanám, valahogy a hagyományos térképen is eligazodom :)
  • Dzsini
    #13119
    Köszönöm, ezek szerint tényleg van (volt? hiszen csak néhány városban, városrészben található meg világszinten) ilyen program, amivel néhány nagyobb város belvárosába generáltak automata épületeket - pl. a légifotók vagy a Street View képek alapján. Tehát ahogy írod is ugyanúgy problémás, és mindenképp jóval nagyobb infrastruktúrát igényel, mint a C3 automatának tűnő rendszere, ami Salakszentmotoros-alsó épületeiből és fáiból is csinál 3D jellegű nézetet.
  • 5c0rp330n
    #13118
    ez egy random kep, a vilag egy random pontjarol, semmit nem bizonyit. nyilvan nem csinaltak meg a vilagon mindenhol, gondolom nem egy felulnezeti kep alapjan generaljak, hanem annal tobb kell hozza, pl street view szinten bajarni az utcakat. itt egy jo 2 eves cikk, ami raadasul magyar vonatkozasu, es errol szol.
  • Dzsini
    #13117
    Az olyan nézethez, olyan minőségben a mostaninál jóval részletesebb magasságtérkép kellene, és az épületekről árnyék és takarás nélküli oldalképek tömkelege (légifotózás) - a Google is egy jó évtizede vásárolja folyamatosan a műhold- és légifotókat (2008 óta van saját műholdjuk is, 40cm/pixeles felbontással), és még így is viccesen gyenge eredményeket produkál a nagyvárosokon, belvárosokon kívül még úgy is, hogy az internet széles közösségére szervezte ki a térképek (vektoros rész) javítgatását és a 3D épületek legyártását.
    A C3 rendszere legalább - ha van elég részletes magasságtérkép is - egész használható, tájékozódást nagyban segítő ál-3D kinézetet ad szinte mindenhova, automatikusan (görbe lépcsőkkel és ablaksorokkal, de abból dolgozik, ami a rendelkezésére áll).
    Amúgy a kép nélküli utcás térkép helyett pl. az iGo-ék is sematikus 3D épületeket szórtak bele a térképükbe, az is nagyon sokat segít a navigációban, pedig ott sem a textúrák, sem az épületmagasságok nem stimmelnek sok esetben.
  • passatgt
    #13116
    nem azt mondtam, hogy légifotózni kell, hanem azt, hogy olyan kell ami a képen van, olyan minőségben. Amit beraktál két képet, hát, mindkét esetben jobban járnék szerintem egy sima, kép nélküli utcás térképpel, mint ezekkel:D De ha jelenleg még nem tart ott a technika(pedig szerintem megvalósítható, főleg apple-nak), akkor inkább a bal oldali.
  • Dzsini
    #13115
    Akkor mivel magyarázod a 13111-en jobb oldalt elhelyezkedő képet? Valamint azt, hogy pl. Budapesten is a belvároson túl csak 1-1 kézzel gyártott épület van? (és bármelyik épületre ráklikkelve kiírja, hogy ki készítette)
  • 5c0rp330n
    #13114
    "Amúgy az igazán nagy dolog ezzel a megjelenítéssel az, hogy ellentétben a Google 3D térképével itt nem kell kézzel legyártani az épületeket, hanem automatikusan generálja a meglevő adatok alapján"

    a google 3d terkepe is ugyanigy mukodik, nagyon regota.
  • Dzsini
    #13113
    Szeretni sok mindent lehet, de ez egyrészt használhatatlan navigációra (az átlag ember számára a hátulról követett, veled együtt forgó térképre van szükség, az áttekintőn nem vagy nehezebben, lassabban tud tájékozódni), valamint iszonyatosan drága beszerezni (pláne elkészíteni) a légifotókat mondjuk Veszprémről, Makóról, vagy akár olyan világvége kis falukól, mint Cardiff vagy éppen London.
  • passatgt
    #13112
    ilyesmit szeretnék látni:

  • Dzsini
    #13111
    Melyiket látnád szívesebben egy navigációs programban, melyik alapján tájékozódnál kényelmesebben, könnyebben?
    (balra a Java alapú C3 térkép, jobbra a Google Earth nézete)

    (a Street view navigálásra alkalmatlan, városnézésre, előzetes felderítésre jó maximum)
  • Dzsini
    #13110
    És madártávlati fotó / street view / 3D modell van minden településről, az összes útszéli fáról, mindenről?
    Az épület részben egyenes vonalakból áll, a fa meg görbékből. Egy híd felfüggesztése ívekből áll, egy kanyarodó út szintén, egy vonat teteje megint csak íves. Nem fogod tudni nagyjából felülnézeti képek alapján kitalálni programmal, hogy az ott egy vonat vagy egy ház, egy fa vagy egy sátor. És ez a szintű 3D megjelenítés még mindig fényévekkel élvezetesebb és informatívabb lehet pl. navigáció során, mint egy sík felület, ami a konkurenciánál a nagyvárosokon kívül megtalálható.
  • passatgt
    #13109
    de az is gagyin van megoldva. Az épületek 95%-a egyenes vonalakból áll. Akkor utólag miér tnem tudja kiegyenesíteni? hogy néz már ki pl egy felhőkercoló amin az ablakok hullámban vannak az oldalán? Rossz ránézni, ennél a google maps féle madártávlati fotózásos cuccnak több értelmét látom, + ott a street view is...
  • Dzsini
    #13108
    Gratulálok a fejlesztőknek - webGL-t már az IE-n kívül az összes böngésző támogatja (FF, Chrome végleges változat, Opera alfa, Safariban pedig ott van, csak letiltva), logikus korlátozni Chrome-ra a dolgot.

    Amúgy az igazán nagy dolog ezzel a megjelenítéssel az, hogy ellentétben a Google 3D térképével itt nem kell kézzel legyártani az épületeket, hanem automatikusan generálja a meglevő adatok alapján (a norvég térképen látszik, hogy a Világvége-alsón levő kis falvakban is jól kinéző fák, épületek, autók vannak).
  • passatgt
    #13107
    És megnéztem, nokia is a C3-as technológiát használja, és az is gagyi.

    http://maps3d.svc.nokia.com/webgl/

    Chrome-ban megy, de flash nem kell hozzá
  • passatgt
    #13106
    http://www.hitta.se/LargeMap.aspx?ShowSatellite=false&SearchType=4

    itt van élőben, 3d gombot kell megnyomni felül
  • passatgt
    #13105
    távolról jól néz ki, de például amikor egy híd alatt át kéne látni, ott már elfogy a tudomány